BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 10 miesiąc temu #893805 przez malgorzatawalak
Hej dziewczyny :)
Ja nadal w dwupaku choc bardzo ciezko mi sie juz chodzi...
Marzenka gratuluje i zycze szybkiego powrotu do sprawnosci oraz z cora do domu...kawal kobity :laugh: i dobrze jest co trzymac w rekach :laugh:
Witam nowa mamusie bo chyba jeszcze tego nie robilam :)
Kinga super ze do nas wrocilas juz po :) skorzystac mozemy z twojego juz dwutygodniowego doswiadczenia :) dziel sie z nami wszystkim co wazne bo nam napewno sie to przyda :)
Ja weekend mam na leniucha :) wczoraj tylko urodziny mojego taty byly i to wszystko dzis od rana ciasto zrobione zaraz obiadek i slodki odpoczynek z mezem :laugh: musimy skorzystac z ostatnich chwil tylko we dwoje.

Milego dnia dziewczyny :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893824 przez Cania
widać ze weekend :D bo na forum tez leniwie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893827 przez elmirka_20
No, a my już po oglądaniu oddziału w szpitalu :) Mąż trzy razy chciał uciec, ale pani położna go na siłę zaciągnęła i musiał zobaczyć :) Także widziałam fotel do rodzenia, wanne i inne akcesoria, ale tez dowiedziałam się, że w tym "moim" wybranym szpitalu NIE MA ZNIECZULENIA ZEWNĄTRZOPONOWEGO. Co prawda i tak miałam zamiar wytrzymać bez, ale sam fakt, że w razie gdyby ból był starszny mogłabym z niego skorzystać, był bardzo pocieszający.... Także mają dla mnie w razie czego gaz albo TENS ... Nie wiem nic na temat TENS i nie chce mi się już czytać. Co ma być to i tak będzie.... Zobaczymy - a wszystkiego i tak nie da sie zaplanować ...
Pocieszył mnie też ten fotel do rodzenia - nie jest leżący tylko kobieta praktycznie siedzi niemal w pionie - tego właśnie wczesniej się obawiałam by takiego fotela nie zabrakło i taki właśnie będzie :) Ufff :) Bo z poziomu to wiemy wszystkie, że ciężko się rodzi......

Mąż i ja namawialiśmy synka, by już zaczął wychodzić: wolna proodówka, byliśmy na miejscu, ciasza, spokój.... rewelacyjne warunki! :) Ale on jakby się zaparł nogami i rękami o brzuch, byle tylko nie spaść do dołu i tyle z naszego gadania :) Dobrze mu u mamusi i koniec. Ale kto wie... Dzień jeszcze się kończy... Może niebawem tam wrócimy... :> :)

To trzymamy Caniu kciuki za soba wzajemnie, żeby nam się udało, co? ;) Najbliższe dni i poród - byłoby super! :)

Uciekam dokończyć szczawiówkę a potem spadam do leroy Merlin zobaczyć czy maja naklejki na ścianę dla mojego synka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #893830 przez Cania
Elmirka, fajnie ze udało się Wam zobaczyć porodowke :) Zawsze to mniejszy stres jeśli jakies miejsce jest już choć trochę 'znajome' :) tez nie wiem co to jest TENS, sama jestem ciekawa, bo o tym nie slyszalam nic a nic. W goglach na pierwszych miejscach sa aparaty do fizykoterapii, masazery, prady leczące silny bol.

z jednej stronki:
Przezskórna stymulacja nerwów TENS – jest to metoda elektroterapii służąca do zwalczania bólów ostrych i przewlekłych, w której stosuje się prądy impulsowe małej częstotliwości wytwarzane przez stymulatory. Elektrody umieszcza się w miejscach bólowych, wywołujących ból, lub wzdłuż przebiegu nerwu czuciowego zaopatrującego bolesną okolicę. Działanie biologiczne prądów TENS polega na:
·pobudzeniu miejscowego ukrwienia – przyśpieszenie gojenia, usunięcie obrzęków
·zapobieganie zanikom mięśniowym – utrzymanie mięśni w ruchu bez obciążania stawów
·lepsze odżywianie tkanek
·szybkie usunięcie produktów przemiany materii i procesów zapalnych
·działanie przeciwbólowe
·regulowanie napięcia

z innej stronki:
TENS porodowy wyposażony jest także w pilota, który służy do zmiany natężenia stymulacji. Gdy zaczną się bolesne skurcze porodowe, elektrody trzeba przykleić do pleców rodzącej (w okolicy lędźwiowej) i włączyć urządzenie. W chwili, gdy zaczyna się skurcz, rodząca naciska przycisk na pilocie, regulując siłę impulsu elektrycznego. Impuls ten dociera do ciała w miejscu przypięcia elektrod, wywołując efekt przeciwbólowy - zamiast skurczów kobieta odczuwa łagodne mrowienie i lekkie napinanie się mięśni pleców w okolicy elektrod.

hmm, brzmi niezle, ciekawe jak się sprawdza :) Będziesz miała okazje przetestować! :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893833 przez elmirka_20
OOo! Dzięki Caniu! :) To wcale nie głupie :) Może faktycznie dobrze, że to będzie i przestestuję na sobie... :) Moge robić za królika doświadczalnego - nie mam nic przeciwko! :) Żeby tylko pomogło jak już się zdecyduję! :)

Szczawiówka nastawiona, lecę do Leroy Merlin zanim trzeba będzie zupke zabielic śmietanką! :)

Narka! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893840 przez rewelka1312
Mnie dalej palce bola, jedno dnia mniej innego mcniej,dzisiaj w nocy jak sie obudzilam to nie moglam zgac ale jak patrzylam to chba nie mialam rak spuchnietuch, teraz znowu sie martwie waga bo niby prawidlowo jest tyc 0,5 kg tygodniowo a ja znowu 3 kg w 2tygodnie przytylam... Chyba za duzo jem:/ ale najwazniejsze zeby nie miec tego zatrucia ciazowego tak sie tego bone bo i glowa mnie pobolewa ale narazie mam cisnienie dobre. Przytylam juz z 17 kg a dopiero piczatek 36 tyg:(

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #893847 przez elmirka_20
Ocipieli chyba z tymi naklejkami !!! :/ Byłam w Leroy Merlin. Mnóstwo księżniczek, gwiazdeczek i innych różów dla dziewczynek w różnistych cenach, różne zestawy a dla chłopców mogłam dopasować tylko 3 naklejki z Kubusia Puchatka ....... Za jedyne 55,89 zł !!! Może jednak sobie odpuszczę..... Już wolę wyczekać aż znajdę coś w przystępniejszej cenie i przynajmniej żebym miała jakiś mały chociaż wybór a nie jeden zestaw i cena z kosmosu...

Wam dokuczają rączki a mnie tak już napiernicza pięta lewa, że coraz trudniej mi się uśmiechac, bo jak ruszam stopą to mnie boli jak nie wiem co .... Boję się czy mi się jakiś zakrzep nie zrobił.... Martwi mnie to a do lekarza w piątek jesli nie urodzę..... No nic, może maluszek zechce wyjść wcześniej to i wczesniej to zgłoszę .... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893848 przez Cania
Elmirka jakby Ci się zakrzep robil to najpewniej bylaby to zyla udowa :) Ale w piecie to się raczej nie obawiaj :)

ja mam swiecace w ciemności naklejki z motylkami :) no ale to dziewczęce :) A oprócz tego mam jeszcze takie ze zwierzątkami kupione swego czasu w biedronce. Takie nieduze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893856 przez elmirka_20
Caniu, bardzo dobrze jeśli to nie żaden zakrzep! Tyle się o nich nasłuchałam od położnej w szkole rodzenia i dzień-dwa później jak raz - rozbolała mnie stopa. Jak nią ruszam to boli albo i nagle zaczyna rwać ból, jakby mi ktoś szpikulec ze szkła w tą pięte wbijał :/ Straszne to to :/ Ehh... Te dolegliwosci :)

Świecące w ciemności naklejki są fajne :) Widziałam planety i gwiazdki takie, ale były za duże do pokoju, gdzie mój synek ma swój kącik a teraz bardziej chciałabym mu ożywić nieco miejsce nad łóżeczkiem ;) Taka pusta ta ściana......
Biedronkowe naklejki niedawno faktycznie były i pamiętam, że nawet spory wybór, ale wtedy ja - ciemna niedomyślna masa - nie przewidziałam mojej zachcianki za jakiś czas i teraz żałuję :/ ... Ale jak nie zdążę znaleźć czegoś do urodzenia maluszka, to później z nim będę szukać na spacerkach ;) W końcu coś utrafię :)

Ja w tej chwili jestem 13,5 kg na plusie. Nie sądzę, żebym już jakoś specjalnie tyła choć apetyt mam znacznie wiekszy ... :) I wcale sobie nie żałuję..... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893862 przez Cania
ja jak się wazylam u gin 2 tyg temu to miałam 12 na plusie od wagi sprzed ciąży. I uslyszalam, ze na kolejnej wizycie mam wazyc tyle samo... Ale nie sadze heh :) Moja gin jest jakas bardzo wrzliwa na tym punkcie :) a mnie jakos tak na słodkie ciagnie w tym tygodniu, masakrycznie... Zobaczymy co jutro powie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893866 przez Ainoah
Gratulacje dla kolejnej Mamy już po porodzie :) zazdroszczę, oczywiście pozytywnie. Ja jestem raczej z tyłu stawki, większość z Was ma termin wcześniej niż ja. Niestety, są rzeczy, których nie da się przyspieszyć, a nawet jest to niewskazane ;)
Też byłam dziś w Leroy, i też patrzyłam na naklejki. Co prawda tylko tak orientacyjnie, bo nie chcę kupować wszystkiego "neutralnego" ;) i też zwróciłam uwagę, że dla dziewczynek jest mnóstwo, i duży wybór, a dla chłopców niekoniecznie...
Mnie też ostatnio drętwieją ręce w nocy. Na początku myślałam, że po prostu źle spałam, ale to niemożliwe, że ciągle śpię źle :P więc stwierdziłam, że to pewnie kolejny objaw związany z ciążą, no a później przeczytałam, że i Wy macie podobnie.
Jakaś jestem dziś nie do życia, rano nie mogłam wstać, później za nic się zabrać, a jeszcze mam tłumaczenie do skończenia... Właściwie to powinnam je teraz kończyć, ale postanowiłam nadrobić forum :)
Miłego popołudnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893871 przez Cania
musze się zacząć pakowac bo jedziemy jutro do siostry do krk tam oczekiwać na porod, wiec musze przygotować cokolwiek do ubrania... aaale mi się nie chce, nie lubie się pakowac.

a mala dziś strasznie mnie w bok dźga. Jak nie spi akurat, to tylko ta nozke pcha w bok i pcha. kiedy probuje ja zlapac, ucieka i jeździ ta noga po brzuchu :)

Ainoah myśleliście nad imieniem dla dziecka? :) na pewno macie jakies wybrane w zaleznosci od tego czy będzie chlopiec czy dziewczynka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893879 przez wiolcia1004
Witam:)
Elmirka naklejki zamow na allego jest duzy wybor ja tez szukalam naklejek ale jak byly to beznadziejne a mialam sie wybrc do leroya i widzisz dobrze ze sie nie wybralam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893893 przez sabina211
Marzenko, gratuluję. Jak pisałam, ja też mam córkę z 21.06 i jeśli moja miałaby być wyznacznikiem, to Malwinka będzie zdrowa i bezproblemowa, a do tego bystra, czego oczywiście życzę.
Mi Mały dziś uciska na przeponę i trudniej mi się oddycha, ale poza tym wszystko ok. Od dziś mam miesiąc do oficjalnego terminu. A jutro USG.
Miłego niedzielnego wieczoru.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #893895 przez sabina211
PS. A co do wagi mam 12-13 więcej niż na początku ciąży. Ostatnio przytyłam 16, ale szybko to zrzuciłam. Temu też służy karmienie piersią - łatwiej się chudnie bez wyrzeczeń.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl