BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

10 lata 3 miesiąc temu #824765 przez aggi
Dobra dziewczyny znalazłam. Nie ma szans na więcej niż te 2 tygodnie jeśli matka jest bezrobotna. Według mnie totalna głupota bo jednak pomoc ojca to pomoc ojca. No ale..

"Szansę na czas w domu spędzony z dzieckiem mają jednak tylko ci ojcowie, których żona pracuje (etat, oskładkowana umowa-zlecenie, samozatrudnienie). Bo urlop rodzicielski ojca uzależniony jest od tego, czy prawo do urlopu ma matka. Jeśli go nie ma - jest bezrobotna, pracuje na umowie o dzieło i nie płaci składek na ZUS i NFZ lub jest studentką - to nawet wtedy, gdy ojciec pracuje i opłaca składki, z urlopu rodzicielskiego nie może skorzystać."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824790 przez MAniula
hmmm wg mnie nie za mądre te przepisy, bo co ma piernik do wiatraka czyli urlop matki do ojca :unsure:

no ale takie widać mamy prawo.

Chyba udało się dodać suwaczek więc wielkie odliczanie czas zacząć ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824793 przez aggi
MAniula no niestety to jest właśnie POLSKA :dry: nic tylko siąść i płakać.. suwaczek cudny, dumnie się prezentuje :) :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824812 przez MAniula
Bardzo intensywnie myślę nad foceniem swojego brzuszka ale chciałabym w jakimś kontekście, widziałam super dowcipne foty "miesiąca na miesiąc", hmm
Myślałam o tym, że np mogę udawać, że podlewam brzuch konewką ;)
albo pokazuje palcami nr miesiąca, teraz myślę, .że może z moimi zwierzakami w asyście coś wykombinuje ;)
Pogoda nie zachęca do sesji plenerowych ;)
Muszę coś wymyślić... macie jakiś pomysł???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824813 przez aggi
MAniula ja lecę na żywioł tradycyjnie, ale są mega zdjęcia na internecie, aż miło się ogląda :)

pokażę Wam jakie mi się spodobały:

img.zszywka.pl/0/0004/w_2548/fotografia-i-grafika/ciaza.jpg

img.zszywka.pl/0/0001/w_0050/dzieci/ciaza.jpg

a to jest mistrzostwo świata: img.zszywka.pl/0/0205/w_3224/dzieci/dziecko-ciaza.jpg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824837 przez nata
Hej dziewczeta :-). Dawno mnie nie bylo, bo nawet nie mialam kiedy wejsc na neta. Dzis mialam dyzur z bratankiem, ale by, grzeczny wiec to najwazniejsze :-)
A popoludniu wizyta u lekarza:-) wszystko jest ok :laugh: wedlug USG 9 tyd.i 4 dni :lol: jak zobaczylam nozki i raczki to az mi lzy stanely w oczach :) eh.... widok bezcenny
Wlasnie jak dodac suwaczek ?
A wiecie oze jak to wyglada gdy maz chce zabrac opieke nad ciezarna zona? Czy to od lekarza czy...?
Tata mi wczoraj zbuntowal meza,ze ma mnie nie rozpieszczac i teraz mi sie buntuje ;) :P nono no no
Pogoda dzisiaj jest po prostu maaaaamaaaakraaaa :/ strach chodzic :/ eh....
Co do sesji zdj.zeby uwiecznic jak rosnie brzuszek mysle,ze jest to swietny pomysl, tylko tez nie mam weny jak to zrobic :(
Mhm.... chyba czas isc spac, a mezus nie chce mleczka zrobic na lepszy sen... musze Go pogodnic :-) do uslyszenia dziewczyny:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824865 przez missyy
melduje się z rana. Zapowiada się ciężki dzień. Pół nocy spać nie mogłam. A teraz kłuje mnie w pachwinie i dole podbrzusza. Oby nospa ppomogła. :( mięsnie jeszcze sie naciągają czy co Ma któraś tak?



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824875 przez maganna
Cześć dziewczyny :)
Tak się rozpisałyście, że aż miło się czytało :)

Praktycznie cały weekend sobie przeleżałam. Trochę się uspokoiłam i ogólnie jest w miarę dobrze.
Zrobiłam betę, w sobotę było 117tys, po 48h 124tys. Teoretycznie leci mi teraz 10tydzień, więc chyba już tak dużo nie powinna przyrastać?
Wizytę mam w poniedziałek i do tego czasu muszę być cierpliwa i dobrej myśli.

missyy Mi właśnie na takie bóle kazali nospe brać. Tylko, że ja mam brać ją ciągle, co 6h.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824894 przez ann-sunshine
Maniula śliczna fasolka, rośnijcie zdrowo.

A co do macierzyńskiego, to nie wiem, czy mimo firmy pracujesz na etacie? Jeżeli etat i tam masz odciągane wszystkie składki, to niestety z działalności nie możesz odciągnąć składki chorobowej, a co za tym idzie macierzyński masz tylko od etatu. Jeżeli natomiast od działalności odciągasz wszystkie składki, to macierzyński będzie liczony z tego. Liczy się z 12 ostatnich miesięcy średnią, ale począwszy od bieżącego zatrudnienia.

Aggi, no szkoda, nie powinno tak być, że jak kobieta nie pracuje, to mąż nie może zostać z nią w domu, przecież na macierzyńskim też nie chodzi do pracy tylko siedzi w domu! No głupota!

Maniula to czekamy na efekty twojej sesji.

Nata i kolejne dobre wieści, super :-)

Missy, mnie nic nie boli, wcale, ale z Martuchą też niewiele co czułam. Odpoczywaj i jak coś to pomęcz swojego lekarza.

Maganna w takim razie czekamy na poniedziałek i dobre wieści od ciebie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824910 przez missyy
położyłam się i zdrzemłam trochę i póki co jest lepiej, póki tabletki działają. Staram sie nie robic gwałtownych ruchów i ograniczyć wysiłek. Dziś muszę odespać, to tez silniejsza się poczuje. :)
idę śniadanie zrobić, leki pobrać i moze tv pooglądam :)



Mój Mały Aniołek, 15/08/2013,13 tc[*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #824986 przez nata
A mnie dzisiaj muli :huh: coz jakos to musze przetrzymac :laugh: Ma dzis znowu malca na sluzbie. Wesolo z Nim mam :P
missyy poloz sie i odpoczywaj, wycisz sie to najlepszy sposob :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825029 przez MAniula
Agi fajne te linki z brzuszkami, ja też je właśnie widziałam i ten ostatni to cudo ;) Ale widziałam też kiedyś zestaw zdjęć nie koniecznie udanych takich nawet strasznych ale nie wiem gdzie to było ;)

Nata super wieści, rośnijcie zdrowo, a jeśli masz zdjęcie maluszka wstawiaj;) a suwaczek dodaje się tak:

Najpierw sobie jakiś zrób, skopiuj bbc kod czy jak to się nazywa, wejdź w swój profil, potem ustawienia forum dalej w mój profil i wklej kod suwaczka w podpisie ;) tara gotowe ;)

missyy ja budzę się zazwyczaj raz dwa razy w nocy i potem mam problem z zaśnieciem ale jakoś zasypiam. Co do brzucha to kłuje mnie lekko raz z lewej raz z prawej, czasami tli w podbrzuszu ale nie jest to na tyle silne abym musiała coś łykać.

Ann dzięki za rzeczową odpowiedź, podobne rzeczy czytałam w jakimś artykule. Jestem na samozatrudnieniu ale żeby płacić mniejszy zus udało mi się zatrudnić na minimalnej krajowej na etat i teraz myślę co zrobić, żeby wilk był syty i owca cała jeśli rozumiesz o co mi chodzi ;) Bo nie wiem ile będę wstanie pracować u siebie, a przydałoby się podnieść składki chociaż na kilka miesięcy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825034 przez asienka87
Maniula pięknie :) widzisz, niepotrzebnie sie martwiłaś ;) gratuluję rosnącego pięknie Szkraba :)
Multum badań , to niestety podstawa :) a co do macierzyńskiego, to niestety nie wiem, jak to sie liczy..więc nie pomogę...
a co do zdjeć, to ja cykam takie zwykłe :) ale Aggi fajne pomysły pokazała ;D



Ummi no proszę, nawet nie wiedziałam, że taka teoria działa ;D muszę zobaczyć, jak nasza dzidzia bedzie się zachowywać w przyszłym tyg na usg :) na ostatnim usg w sumie się maluszek kręcił, ruszał raczkami i nóżkami, więc zobaczymy :)

Aggi oj, tego to nie wiem... bo ja będę korzystać z macierzyńskiego, więc w sumie sie tym nie interesowałam... ale zawsze możesz wyklikać w google, na pewno coś tam znajdziesz :)


ooo, widzę,ze znalazłaś... to faktycznie bezsensowne te przepisy w kraju mamy ;/ jeszcze większa dyskryminacja bezrobotnych..co za sprawiedliwość ;/


Nata masz racje, piękne uczucia :) juz taki ladny człowieczek sie kształtuje :)
niech rośnie piękny i duży :)
co do opieki nad ciężarna, to nie wiem jak to jest...


Missy no ja tez mam czasem takie kłucie ... jakby w dole brzucha, albo tak w środku narzadów płciowych... tłumacze sobie, że to normalne... :)

Maganna na pewno jest wszystko dobrze :) daj znać w poniedziałek, jak po wizycie, ja mam w środe w przyszłym tyg, zaraz po Tobie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #825051 przez ann-sunshine
To ja w piątek 31 mam usg


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #825069 przez MAniula
Coś w tym jest, zawsze odrobinę podniesie.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
[/quote]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl