BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

9 lata 4 miesiąc temu #949533 przez nataliaa87
Aaa Asia możesz mi napisać jak zageszczalas mleko? Ile łyżeczek kleiku na ile ml mleka? i zeby te dać malemu to już raczej ze smoczkiem do kaszek?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949571 przez Wiki
Hej Dziewczynki :)

Też wczoraj zamówiłam ten katarek tak na wszelki wypadek :) dziś byliśmy w markecie bo mój starszy syn chciał kupić prezenty dla wszystkich tzn dla mamy taty i Bartusia :) tak się cieszył że robi nam prezenty :)

Inna- fajnie że już Jesteście razem i Nadia ma tatusia na codzień a urządzaniem się nie martw -nie odrazu Rzym zbudowano :)

Natalia- współczuję Ci że aż tyle spraw masz teraz na głowie A jeśli chodzi o ubrania to masz rację wszędzie w sklepach wszystkie ciuchy sylwestrowe Ja już nie wiem kiedy sobie kupię coś na wigilię :(
Jeśli chodzi o słoiczki to ja pierwszego dnia daje tylko 1 łyżeczkę drugiego 2 a trzeciego 3 łyżeczki :)
Bartusiowi też niektóre zabawki już się nudzą i lubi być noszony a kręgosłup wtedy mi siada więc staram się jak najmniej A ostatnio jak go przy oknie zostawiłam to mi się firanką zajął :) także wszystko jest dobre na zabawki :)

Aggi- Zdrówka Ci życzę Ja tak w tamtym tygodniu się załatwiłam i chyba dorobiło mnie otwieranie bramy kurierowi bez szalika i jeszcze paczki długo szukał w aucie
Odważna Jesteś że wzięłaś Maksa do fryzjera bo ja bym się bała Za nic w świecie by tam nie wytrzymał dwóch godzin :)

Asienka- mam nadzieję że poduszka się sprawdzi i Kacperkowi się spodoba spanie i leżenie na niej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949583 przez aggi
Małż się wypiął na mnie i pojechał do brata mechanika z autem a ja kurna słaba jak nie wiem :(
Prosiłam go że nie dam rady ale musiał jechać.... No i nie wytrzymałam z młodym już i o 18;30 był już o kąpany a przed 19 już w łóżeczku śpi...
pewnie będzie w nocy pobudka albo dwie... głodny na bank będzie bo zjadł mi tylko 140... a zawsze na noc zjada 180-200....
Mam dość, rozkłada mnie na całego :( Idę pod prysznic i spać....

natalia hehehe my mieliśmy na szerokiej gumce te spodnie i fakt właśnie mi przypomniałaś że tę gumkę też skracałam bo za szerokie były :P ja dawałam mu ciumkać marchewkę przez ten smoczek. Potem po tygodniu dałam trzy łyżeczki, na następny dzień 4.. potem jak widziałam że kupa się nam dziwna zrobiła to przystopowałam.. dzień przerwy i znowu 4 łyżeczki. I tak przez tydzień. Potem coraz to nowe warzywa ale z początku z marchewą :) wzięłam ziemniak. potem zupka jarzynowa gdzie też była marchewka ziemniak i pietruszka. Nic mu nie było więc poeksperymentowałam ziemniak (bo już go poznał z marchewką) i szpinak. I też zajadał :) i potem dopiero zaczęłam brokuł, kalafior, groszek itd. Nie wiem czy zrozumiesz o co mi kaman ale mam nadzieję że tak :) Jeśli kupa mnie niepokoiła to na jeden dzień robiłam przerwę z warzywami :) co do mleka to normalnie ma dopijać, Maks mi się o mleko domagał po 30-60min od zjedzenia marchewki. Ja dawałam tak że zjadł porcję mleka 130-160, potem za godzinę/dwie dawałam marchewkę i potem po 30/60minutach dopijał ok100ml jeszcze... to mam opanowane, właśnie jestem na etapie wyeliminowania jednego mleka i zamiast niego dawać obiadek ale nie wiem jak się za to zabrać :) a co do zabawek... najlepsze te najprostsze :) my matki wydziwiamy a tak naprawdę kawałek gazety jest bardziej interesujący niż mega wypasiona zabawka :P

ale poemat :P

Wiki nam zeszło 1,5 h a jeszcze cwaniak prawie zasnął w samochodzie ale pod fryzjerem się wybudził i lipa... tak się bałam żeby afery nie robił ;) Ale był dzielny :) zjadł mleko, ulał na fryzjerkę hahahha :P zainteresowało go wielkie lustro :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949609 przez aggi
Melduje tylko z łóżka ze może nie będzie tak źle dziś. Maks przed 20 obudził się z płaczem, dojadl 120 i śpi. Chyba myślał że miał drzemke :P oby przespal noc, inaczej mąż będzie zmuszony wstawać. Ja nie mam na nic siły czuje się jak wrak..

Dobrej nocy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949639 przez asienka87
Aggi szukałam i kalafiora nie moge znalezc... gdzie kupiłas i z jakiej firmy?
bo nasze dzieciaki juz coraz wieksze i wiedza co z gilami robic :P
u nas tak dzien wyglada i jest nam tak dobrze :) czy prawidłowo to nie wiem :P ale czytałam ze powinno byc 5 posilków i u nas tak jest :) no 6 w nocy :P ale jest sniadanie, II sniadanie , obiad z deserkiem, podwieczorek i kolacja :)
zdrówka :*

Natalia ja rozpoczełam od łyzeczki, potem z 2-3 , a potem juz kilka :) ja dawałam w porze obiadku czyli koło 13-14, i dopajałam mlekiem.. teraz juz zjada cały słoiczek, wiec nie dopajam tylko po ok. godzinie daje deserek i traktujemy to jako posiłek :)
ale dostałam z bobovity taka fajna rozpiske jak rozszerzac diete w 5 krokach- w tabeli, postaram sie jutro wrzucic zdjecie :) bardzo fajnie to tam opisali :)

ja na 180 ml mleka dodaje łyzke kleiku ryzowego do kazdego posiłku, a na wieczór , jak daje moje mleko, to dosypuje na 200 ml dwie łyzki stołowe kaszki ryzowej smakowej... i tak, lepiej miec smoczek 3- przepływowy do kaszek... mleko z kleikiem podaje na II, a kaszke na III..

a wiecie, co mojego małego teraz interesuje ? lezenie na kocu na podłodze :P jeszcze mamy akwarium 200l , kłade go na ziemi przy tym akwarium i jest taka radocha, ze szok :P kreci sie, wierci, obraca, z brzucha na plecy i na odwrót, czesto z koca na panele, ale jest przeszczesliwy :)

Wiki widze, ze katarek sie rozprzestrzenił :)
fajna sprawa z prezentami :)
jak na razie lezy na niej bez marudzenia, dwa razy spał w ciagu dnia po 45 min.. zobaczymy, jak bedzie wygladac pierwsza nocka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949715 przez aggi
dzień dobry
Tzn jak dla kogo :sick:
zimno mi brrrrrrrrrrrrrr
w nocy mnie gorączka dopadła :(
Maksior o 1;10 domagał się mleka..
nakarmiłam go z trudem, niemal gile mi na jego piżamę kapały :S
Jest źle, bardzo.. gardło napitala, ja poubierana i marznę :(
A tu trza na pocztę jechać popołudniu. Mam dość :(
No to ponarzekalam sobie, zaraz się położę, tylko szkoda że młody jęczy i marudzi non stop a mnie już od tego głowa pęka :pinch:
nie wiedziałam że to powiem ale mam ochotę mu przykleić smoczek do buzi :pinch: :pinch: :pinch:
nie wiem jak dzisiaj to wszystko ogarnę echhh :(


asienka ja miałam kalafior z bobovity . też właśnie dostałam dzisiaj ten poradnik z bobovity, świetny jest ! czegoś takiego potrzebowałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949784 przez nataliaa87
Asia jakbyś mogła to wrzuć Proszę to zdjęcie z tego poradnika, bo mój nie wiem kiedy dotrze. i możesz mi napisać coś więcej o tym Twoim smoczku do butelek? Czym różni się np. Ta || od |||? Wielkością otworów czy tylko ilością? Ja mam taki specjalny do kaszek gęstych i boję się że to za duży otwór na takie zamieszczone mleko. Z drugiej strony przez zwykły z 4 dziurkami pewnie nie przeleci.

Aggi zdrowia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #949911 przez asienka87
Witam:)
musze sie Wam pochwalic , ze kupilismy wczoraj auto :woohoo: na totalnym spontanie :P maz zachwycony :) mam nadzieje, ze teraz juz nie bedzie sie denerwował, bo tamto ciagle sie psuło ;/ a wiecie, jak facet podchodzi do spraw zwiazanych z autem.. czuje sie za nie odpowiedzialny :) nawet kiedym czytalismy, ze alumfelgi dla faceta to jak kozaczki dla kobiety :P
z dobrych wiadomosci to tez to, ze Kacper od dwóch dni spi na tej poduszeczce korygujacej kształt główki, co nam Wiki polecała i wczoraj spał mi od 21 do 6, a dzis od 21 do 5, szoook, jeszcze nigdy tak długo nie spał bez pobudki :)
aaaa i jeszcze jedno... zawsze zasypiał lulany na kolanach ... postanowilismy z tym walczyc :D na razie dwa razy na noc udało sie go wymeczyc , włozyc do łózeczka i troche marudzac sam zasnal :) o ile w nocy nie ma z tym problemu, odkładam go i zasypia tak sw dzien mamy z tym problem jeszcze...

Aggi dzieki poszukam :) wczoraj nie dostał zadnego słoiczka... cały dzien meczył sie z kupa ;/
tez u Was kupka taka zbita ? niby miekka ale juz nie taka rzadka na cała pieluche tylko zbita ...

Natalia postaram sie dzis zrobic zdjecie do południa, bo potem jedziemy na weekend do siostry Ł.. jakby mi sie nie udało to jutro wieczorkiem :kiss:
a I, II i III róznia sie wielkoscia otworu.. w zaleznosci jak obrócisz smoczek, ta zmienia wielkosc... pytałam w sklepie czy do zageszczonego pokarmu lepiej np smoczek 3 badz 4, czy ten do kaszek, to powiedziała ze zdecydowanie ten do kaszek...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949916 przez nataliaa87
Asia miałam Ci wczoraj właśnie pisać, że kupiłam ten smoczek, wypróbowałam i już wszystko wiem.
Gratuluję kupna auta.. Nas czeka właśnie sprzedaż tego, które kupiliśmy w lipcu, bo się okazało, że trzeba w nie włożyć prawie 7 tysięcy.. Tragedia.. Musimy je sprzedać i dalej szukac innego :(

A ja wczoraj spróbowałam zagęścić małemu mleko kleikiem na noc i nic to nie dało :/ Ja nie wiem co się dzieje. O jedzenie wołał już o 1, a do tego czasu obdził się 6 razy z jęczeniem i płaczem.. Reszta noc była podobna. Ciągle się budził i popłakiwał..

Uciekam, bo mam dzisiaj dużo planów, a doba stanowczo za krótka.

Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949939 przez aggi
dzień dobry :*
Jest lepiej niż wczoraj
wczoraj było apogeum gorączka prawie 39, dreszcze, cholerny ból gardła, uszu, głowy :( makabra...
nafaszerowałam się toną leków i dzisiaj tylko gardło mnie trzyma ale bardzo mocno :(
nie chcę młodego zarazić bo w poniedziałek szczepienie :(


asienka spontany najlepsze, mój też w lutym przywiózł auto na spontanie :) Co prawda dużo roboty z nim było, ale przynajmniej wiemy czym jeździmy :whistle: no i jak mąż zadowolony to już połowa sukcesu :) super Kacperek zaczął spać :) Za to Maks mi się spsuł i mamy pobudkę między 1-2... echh ;) w dzień Maks zasypia tylko przy butli wymęczony i go odkładam, albo kładę się z nim i usypiam. Wieczorem sam usypia na szczęście. U nas dzisiaj taka kupa była po wczorajszej marchewce i brokule (tak mu podałam dwa warzywka na obiad). Wczoraj próbował zrobić ale skończyło się na kleksie , za to rano dzisiaj wielka gęsta kupa. Ale nie płakał ani nic. Jeżeli Maks nie zrobi jeden dzień kupy to się nie martwię bo na drugi dzień jest, ale jeśli by nie zrobił dwa dni to bym się martwiła, póki co nie było takiej sytuacji. Wiesz co Kacperek dostaje kleik ryżowy a on też zapycha nieźle więc może to też wina tego

natalia nie ma nic gorszego niż sprzedać auto na szybko bo wtedy cena leci na łeb a kupić coś trzeba i koło się zamyka.. my tak w zeszłym roku mieliśmy, musieliśmy sprzedać 2drzwiowe bo wózek by nawet nie wszedł, a kupiliśmy dopiero po 2 miesiącach...a może małego brzuch boli w nocy? albo za ciepło/zimno ma? kurcze musisz poszukać co jest winne... albo po prostu on już tak ma?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949955 przez asienka87
Natalia kurcze sama nie wiem.. moze tak , jak Aggi pisze, brzuszek, albo po prostu miał zły dzien/ noc.. zobaczymy, jak bedzie dzisiaj- oby było lepiej :*
wklejam zdjecia tej tabelki, mam nadzieje, ze jest czytelna :)









Aggi współczuje choróbska.. i tej wysokiej gorączki ;/ mam andzieje, ze dzisiaj lepiej :*
u nas dziś już była meeega kupka, taka normalna , jak zwykle :) zrobił podczas jedzenia mleczka :) choć wczoraj troszke sie pomęczył i postękał... na wioeczór zrobił taką zbitą, ale zrobił... dziś odpuszcze słoiczek, bedzie dostawał samo mleczko, aby jelitka wróciły do normy.. albo dostanie tylko pare łyzeczek, a jutro znów wrócimy do obiadków :)
aaa i nam się wczoraj też udało sprzedać nasze stare auto :P normalnie, szok, że nam sie tak udało :) kolega z pracy Ł go kupił :)

życze miłego weekendu :*
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949965 przez aggi
asienka czytelna tabelka :) Ja jestem z tego poradnika mega zadowolona, w końcu wiem co i jak po kolei :) dobrze że kupka była :) No mogłoby mi to gardło odpuścić bo strasznie boli :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #950062 przez ann-sunshine
Znów mam zaległości :-(

Natala dalej po całej głowie się drapie, nie wiem, pewnie na dermatologu się skończy, tylko teraz to już skierowanie od pediatry chyba trzeba?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #950077 przez Inna607
Witam się niedzielnie :)

W końcu koniec sprzątania, najpotrzebniejsze rzeczy do funkcjonowania w domu kupione :) można w końcu odpocząć.
Niestety przez te sprzątanie ogranianie itp Nadia mi się przestawiła :( godziny spania są okrutne dla mnie i nie radzę sobie. Jestem zmęczona i nie wyspana masakra .. wybrała sobie godziny na sen 23-5:30; 6.00- 8:30 lub 9 ehh i ma około 3-4 drzemki w ciągu dnia co prawda usypia i w nocy karmi mąż ale ja musze wstać przebrać małą przygotować jedzenie i podać mała :/
Jeszcze wkurza mnie bo jest czas na spanie a on zamiast usypiac to gada do niej, żartuje itp a każdy płacz bierze za oznake idacych ząbków no szlag mnie trafia. ..
wygadalam się :p

asienka dziękuję za tabelkę bardzo mi się przyda w końcu cos wiem :)

Miłego niedzielnego popołudnia :)
P.S - Ummi jaka jest u Ciebie różnica czasowa ?? Bo u mnie jest właśnie 10:54 w Polsce 11:54 a u Ciebie ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #950096 przez ann-sunshine
Natalia odstawiajac teraz czy za rok czulabys dokladnie to samo. To jak karmisz nie ma nic wspolnego z tym jaka jestes mamą :-* szybko synek zaczyna się interesować życiowymi zabawkami, teraz juz tak bedzie. Potem wstawie wam pewne zdjecie z komentarzem

Asia jak impreza? Spioszek przespal wszystko u rodzicow?

Inna oby Nadia szybko sie zaaklimatyzowala a mąż przystosowal do waszego trybu dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl