BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

9 lata 10 miesiąc temu #900659 przez jagodzianka44
Munki ja dostałam całą wyprawkę - Słodkie mamy :p Naklejkę do auta, śliniaczek, książeczkę samokontroli, glukomter + receptę na paski i taką książeczkę co jeśc a co nie :P wgl powiem Ci że nawpierdalałam się ciastek bo nie mogłam wytrzymać a cukier ? 120 po godzinie, chyba całe hity zjadłam + popiłam sokiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #900666 przez jagodzianka44
Yozia a nie masz możliwości podejść do diabetologa? wprowadzenie diety bez zgody lekarza często jest nietrafionym pomysłem, 153mg raczej nie jest na granicy. Ja miałam 7,82 po pomnożeniu tego przez 18 wynik wyszedł 140,76. Cukier ma nie przekraczać 140. Ja jak miałam wcześniejszy wynik 8,74 to mi diabetolog powiedział,że jest dużo ponad normą. 153 dzielone na 18 daje nam 8,5, gdzie norma to 7,80.;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #900667 przez yoozia
Marza , widze ze termin mamy ten sam :) i gratuluje synka! :D ja tez liczylam po cichu na synka, ale bedzie dziewuszka :)

a co sie dzieje z Julka? ona tu pisze jeszcze? mam wielkie zaleglosci :blink:

a jeszcze do tych z was, ktore maja problemy z cukrem. czy moge niedyskretnie zapytac czy wy macie nadwage? :blush: bo ciekawa jestem czy ten problem dotyczy tylko dziewczyn z nadwaga, czy szczuplaczki tez maja takie problemy? ja z ogromnym wstydem przyznaje, ze przekroczylam juz 100 kg :blush: nie czuje sie na tyle, ale niestety wagi nie oszukam :angry: pewnie jestem tu jedyna z tak wielorybia waga, ale po ciazy biore sie ostro za siebie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #900669 przez aneczka25
laski ja już powoli nie wyrabiam!!!

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #900671 przez yoozia
jagodzianka , wiesz ja nie mieszkam w Polsce. tu norma jest do 152 z tego co wiem. u mnie wynik byl bodajze 8,6 po dwoch godzinach przy normie 8,5. dlatego mi powiedzieli, ze to wynik na granicy i ze to jeszcze nie cukrzyca. nie kazali mi wprowadzac jakiejs diety na razie, tylko nie przesadzac ze slodyczami, do ktorych mnie specjalnie nie ciagnie :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #900672 przez aneczka25
YOOZIA
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #900674 przez aneczka25
aaaa miałam zapytać
Czy gdybyście miały okazję zrobić zakupy na Yves Rocher za 200 zł plus przesyłka a po rabacie wychodzi 100 zł, przesyłka gratis i za darmo w prezencie perfumy za 50zł to.......zakupiłybyście co nieco????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #900675 przez jagodzianka44
Yozia opowiem Ci jak to było u mnie. Pierwsze badanie jakie miałam to był cukier na czczo, wynik prawidłowy, za jakiś czas test obciążenia glukozą, który polegał u mnie na tym ze miałam wypic i po 2h pojechac na pobranie, wynik 8,74, poszłam do diabetologa, ona kazała mi badania od nowa powtórzyć bo wg niej były źle wykonane. Trafilam do szpitala z powodu kolki nerkowej, zrobili mi TOG tak jak trzeba, przed wypiciem pobrali krew, później pobrali godzinę i dwie godziny po- wynik 7,82. Lekarze poinformowali mnie w szpitalu,że wynik jest ok. Poszłam z zadowoleniem do ginekologa a typ mi wyjeżdża z tekstem,że wynik i tak przekracza normę to ja w szał!. Na drugi dzień poszłam do diabetologa, ona powiedziała że wynik jest na granicy, ale w razie czego wprowadzimy dietę i za tydzień mam przyjść z książeczką w której zapisuję pomiary. Co do wagi to ja mam 163 wzrostu i przed ciążą ważyłam 63kg na początku schudłam 3kg a teraz ważę 77. Czyli 20 na +. Podobno otyłość ma coś wspólnego z cukrzycą ciążową, ale ja bym na Twoim miejscu udała się do Diabetologa on stwierdzi co i jak.:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #900676 przez jagodzianka44
Yozia Skoro tam u was taka norma, to poprostu ogranicz to co Ci kazali, ja też cukrzycy nie mam .... a zła jestem na tą babe bo tylko dziecku mało cukrów przez to dostarczam i od momentu wprowadzenia diety Majka mi sie ledwie co rusza ;/

Aneczka a tych leków łączyć się nie da?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #900677 przez yoozia
Aneczka no to przybijam :D nie ma sie z czego cieszyc, ale zawsze to troche razniej jak sie wie, ze nie jest sie jedynym osobnikiem z taka waga :P ja tez nigdy nie mialam problemu z cukrem. gin mnie opierdziela, ze za szybko tyje. no zdaje sobie z tego sprawe, ale nie jem jak swinia, staram sie uwazac, a po prostu strasznie puchne wiec wydaje mi sie, ze duzo tutaj robi ta woda :unsure: byl czas, ze moj ginek kazal mi jesc sama salate i mieso gotowane. jeszcze mnie nie potarzalo na szczescie :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #900682 przez yoozia
Jagodzianka u mnie to w ogole kosmos z tym badaniem. zrobila mi pomiar na czczo. byl w normie, ale wyniku nie pamietam. w kazdym razie powiedziala, ze jest ok. po godzinie siedzenia na dupie znowu zrobila pomiar i powiedziala, ze wynik w normie. znow godzine siedzialam na dupie i po dwoch zrobila pomiar twierdzac, ze nie jest zle, ale wszystkie wyniki mam lekko ponad gorna granica. no to sie wkurzylam jak nie wiem. najpierw mi mowila, ze w normie, ze ok, a na koniec mi mowi ze 3 pomiary ponad norme :dry: tez mnie wtedy wkurzyli jak nie wiem. 19.07 ide na kolejna wizyte do nich i poprosze o skierowanie do poradni diabetologicznej, bo mnie szlag trafia. ja wiem, ze moja waga pozostawia wiele do zyczenia, ale czuje sie dobrze, dziecko kopie czesto i regularnie wiec nie zamierzam nic zmieniac z powodu ich ''widzimisię''. dopoki czuje sie dobrze, to jem tak jak jadlam i niech spadaja :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #900684 przez jagodzianka44
Yozia jedz tak jak jadłaś, jak będzie trzeba to Ci diabetolog wprowadzi dietę:). U mnie Majka nie kopie regularnie, wczesniej niby kopała a teraz to jak sie jej zachce,aż czasem staram się ją budzić żeby mnie kopnęła,żebym wiedziała że wszystko w porządeczku.:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #900685 przez yoozia
na pewno zacznie kopac regularnie. daj jej troche czasu :) a ja obale mit, ktory mowi o tym, ze dziewczyny z nadwaga odczuwaja ruchy dziecka pozniej i slabiej. ja pierwsze delikatne smyrania poczulam w 15 tc, a w 17 juz lekkie kopniaki. od 20 tc regularne kopniaki, ktore czuje moj maz kladac reke na brzuchu :) i lozysko mam na przedniej scianie, co ponoc rowniez sprawia, ze ruchy mozna czuc slabo. u mnie sie to nie potwierdza :)

dziewczyny, ktora mi wytlumaczy jak chlop krowie na rowie, jak tu wstawic suwaczek? :blink: bo wlasnie sie z tym siluje. wczoraj mialam 100 dni do porodu i przegapilam taka okazje by gulnac radlera 0% :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #900688 przez jagodzianka44





wybierasz suwaczek-> wchodzisz w swój profil-> klikasz edytuj -> klikasz zakładkę informacje o profilu-> jedziesz w dół i w podpisie wklejasz link do suwaczka:) też mam łożysko na przedniej ścianie i dosyć nisko;c

Teraz rozumiesz?:D
Załączniki:
Podziękowania: yoozia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #900691 przez yoozia
hahah Jagodzianka dzieki wielkie :woohoo: bardziej czytelnie sie nie dalo :D mam nadzieje, ze teraz widac moj suwak B)
Podziękowania: jagodzianka44

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl