BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

9 lata 3 miesiąc temu #953671 przez toffik1984
moja tez jeszcze ma ten odruch , ma juz prawie 13 tygodni (dokladnie jutro) ale juz duzo rzadziej..... ZOsie zawijam szczelnie w kocyk , jedna raczke ma wyjeta, bo jakby miala 2 to by nie zasnela, tak nimi kreci..... i jak juz kiedys wspomnialam, niedlugo same kostki zostana tak do buzki pcha .....
a teraz pytanie z innej beczki ....
macie jakis dobry przepis na woowine ??? zadne zrazy, czy kotlety, taka sztuka miesa wolowego :) bylabym wdzieczna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #953674 przez toffik1984
aneczka to nic , moje je po 90 ml, co dokladnie 2 h....
w nocy zjada 120 okolo 20 potem tyle samo okolo 22 i spi do 4, czasem 5 rano , zjada znowy 120ml, i spi do 8 i pobudka i co 2h...... czasem ja karmie 10 razy na dobe masakra :(
i szczepienie tez mam 08/01... przy pierwszym sie tak nie balam ,a teraz drze.... po przezyciach yoozi... eh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #953679 przez pauletta
Ania moja tez ma w miare ten 1 sen, potem juz masakra.
Rece tez ciagle w buzi, paluszki pcha, ze nieraz sie krztusi ... :dry:

Toffik oby ten odruch juz zanikl :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #953681 przez toffik1984
paulette na "madrych" stronach internetowych wyczytalam ze zanika okolo 5 miesiaca zycia :) jeszcze troche

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #953686 przez yoozia
Hej dziewczyny. U nas noc spokojna. A pogoda taka brzydka, ze sie wychodzic nie chce. Wczoraj padal deszcz i z pieknego bialego puchu zrobila sie chlapa :pinch:

Powiedzcie mi czy waszym maluchom tez poca sie raczki i stopki? :huh: raczki na poczatku myslalam, ze od tego ciamkania i slinienia sa takie lepkie, ale przeciez stopek nie ciamka... Czy tylko my tak mamy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #953688 przez kacha
Ania - ja też marzę o odstawieniu pieluchy, mam dość upychania kolanem dziecka w kombinezon (mam taki 3-6 miesięcy, nie wiem czy nie będę musiała kupić większego niedługo), kombinacji przy wsadzaniu do fotelika samochodowego itp. Poza tym cały czas się Duśka nie może swobodnie ruszać z tą kwadratową dupką... Ekh... Trzymam kciuki.

Macie niezłe akcje z tymi przychodniami, kurde... Polska... :(

Pauletta - Dusię też łapki wybudzają, ale my ją szczelnie zawijamy, trochę się wkurza, ale maks 3 minuty i jest spokój.

Tak was czytam i sobie myślę - mało jedzą Wasze dzieci w porównaniu z Dusiolkiem - jest ktoś jeszcze, kto rąbie 170 ml (porcja ze 150 ml wody). A waga niby nie największa tu, bo 6 kg...

Kolejny już rok rozpoczynamy z M od diety - mamy system pudełkowy, wieczorem robimy jedzonko w pudła i zjadamy następnego dnia w określonych porach. Najbliższe dwa tygodnie bez cukru i białej mąki. Dziś zjadłam na śniadanko otręby z orzechami i jogurtem, przed chwilą poprawiłam gryczanym naleśnikiem z warzywami i tuńczykiem. Dobre, chodź trochę czasochłonne, no i kombinować trzeba, bo jak nie kanapka to co...? A piec buł z własnego ziarna nie mam czasu, psia kostka :) I tak sobie gotuję i wspominam zeszły styczeń i dietę, która już w lutym przerodziła się dla mnie w dietę nic - mogłam jeść tylko biały ser i gotowane warzywa i cycka z wody. Po innym żarciu miałam takie mdłości, że hej :cheer:

Toffi - dla mojego M najpiękniejszą potrawą z wołowiny jest stek - jak masz ładny kawałek to pyszotka. Marynujesz w occie balsamicznym i czym tam lubisz, ale bez soli, obsmażasz jak lubisz i solisz przed podaniem. A wołowinę gorszą można tak - pokroić, wrzucić na oliwę, dodać marchewkę w plastrach, podsmażyć, dodać cebulki, podsmażyć, zalać lekko bulionem lub nawet ciepłą wodą i dusić i dusić i dusić. Jak będzie miękkie dodać pomidory z puszki, kukurydzę i czerwoną fasolkę, doprawić solidnie papryką i innym ostrym. I chili con carne gotowe. Można jeść z ryżem albo i z bułką. Pycha :laugh:
Podziękowania: toffik1984

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #953690 przez kacha
A ... julka - serdeczne dzięki za tabelkę. Wisi już na lodówce z zaznaczonym czerwoną kropką miejscem, w którym jesteśmy. I wszystko staje się jasne :P
Podziękowania: julka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #953693 przez Marza
Yoozia mojemu też się pocą ! I stópki i rączki...

Kacha mój też zjada porcje z 150ml wody. Zjada zawsze 6 posiłków dziennie, je co 3h :) I też waży 6kg :)
Podziękowania: yoozia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #953699 przez wiolaa
Widzę, że nie tylko mojemu małemu rozregulował sie sen nocny. Dawid przesypiał juz ładnie po 6 godzin a teraz znowu budzi się o dwie :/ a myślałam, że już tak zostanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #953708 przez Ania86
Kacha, to my jak gdzieś jedziemy (a rzadko z nią gdzieś się wybieramy) to ściągam poduszkę. Nam lekarz kazał w dzień 10 godzin i w nocy cały czas. Ale ja jej ściągam jak np chce na brzuszku położyć czy do bujaczka. Dobrze że to zima bo w lecie to dupka cała opocona by była.
Yoozia, Julce też się pocą nogi i rączki, to chyba normalne.

Z tym jedzeniem to u nas niestety nie ma norm ale wydaje mi się że mało zjada bo zazwyczaj z 90 ml, jedyne co to na noc z 120 .... ale przybiera dobrze. Już chciała bym wprowadzić jej posiłki, marchewkę i te sprawy. Na wizycie muszę zapytać jak to jest jak karmię ją i mlekiem z piersi i mm ....
Podziękowania: yoozia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #953721 przez toffik1984
kurcze troche sie poschzowalam, dziewczyny czy wasze dzieci maja odruch moro jeszcze ???wyczytalam w necie ze powinien minac do 5mc zycia ale czulabym sie lepiej gdyby zocha nie byla jedyna ktora to ma .... oprocz malenstwa pauletty .....
naleze do tych mam bardziej panikujacych .... :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #953722 przez toffik1984

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #953725 przez wiolaa
Toffik mój Dawid jeszcze ma czasami odruch moro. I nie martw sie bo skoro ma zniknąć do piątego miesiąca to napewno tak będzie ;) Jeszcze jest troche czasu ;)
Podziękowania: toffik1984

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #953726 przez yoozia
Toffik, moja ma, a to cos zlego? :unsure: skoro do 5 miesiaca powinien minac, a Twoja malutka ma dopiero 3, to czemu sie martwisz? bo zaraz bedzie ''nie demonizujmy'' :D
Podziękowania: toffik1984

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #953732 przez toffik1984
nie nie ... to nie jest nic zlego..... ale musi do okolo 5mc zaniknac..., ja wogole jestem hipichondryczka jezeli chodzi o moje dziecko.... jestem okropna... moj m ma mnie czasem dosc bo ja mam tak... nie usmiecha sie zle, potem a dlaczego sie tak duzo usmiecha, je za malo , je za duzo.... itd ... nigdy nie jest dobrze..... zawsze wynajde cos czym moge sie martwic... wogole za duzo czytam netu i "madrych" porad .... :dry:
jezeli chodzi o mnie to ja siebie sama demonizuje okropnie ..... fakt ....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl