BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #855760 przez vika
Ferii Jak najbardziej...tez o tym myślalam tylko tak jakos czekam aż usiądę na normalnym kompie :)
Ufffffffffff koleżanka załatwiła mi kilka tabletek do wtorku starczą więc nawet jeśli te od Ciebie dojdą we wtorek to spoko luz :lol:
a niech ja dorwę swojego lekarza to powiem jemu kilka słów ....niemyślący dupekkk...
to tak samo jak poszłam z córcią do lekarza i przepisala mi jedną nystatyne kazala podawać przez 5 dni :ohmy: a ja do niej ...dlaczego lekarze zawsze przepisują nystatyne na 5 dni a zapisuja receptę na 3 dni :unsure: :unsure: :unsure: tylko sie na mnie spojrzala i mowi ...no ma pani rację tej nystatyny jest malo :ohmy: :ohmy: :ohmy: nosz qwa to ja mam to wiedzieć czy ona :unsure: :unsure:
Sylwia witamy rozgośc się i czekamy na zdjęcie teściora :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855764 przez sylwia.v
Bardzo chętnie wrzucę, ale nie mogę tego zrobić :(
Czy, któraś z was może wyjaśnić jak ? :P


Udało się! Słabiutkie ale bardzo cieszą!!! :laugh:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855767 przez vika
Sylwia zdjęcie mie może być większe jak 800x800 - 150 KB
na dole masz ikonę dolącz obraz tam wyszukujesz odpowiednie zdjęcie i wklejasz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855769 przez ferritka
Sylwia jak masz okienko do edycji tekstu, to na dole tego okna masz {ing} klikasz w niego i dajesz przeglądaj. wybierasz foto ze swojego kompa i dajesz dodaj. Pamiętak że wielkość zdjęcia nie może przekraczać 800/600 czy jakoś tak. ono Ci się pojawi dopiero jak dodasz post.
p.s. Vika hahahaha ubiegłaś mnie :lol: :lol:

Vika, uff ufff bo się martwiłam ze nie zdązymy na czas z tą naszą pocztą polską :( :(
no to super z tą rozpiską :kiss: :kiss: :kiss:

Są!!!! AA Sylwia no szalona Ty ,jakie one słabiutko=ie ja sie pytam, jak walą malinami po oczach na kilometr!!!!! :lol: :lol:
oficjalnie Cię witam mamusiu listopadowa zatem :kiss: :kiss: :kiss:

i już Cię lubię bo edytowałaś swój wpis :kiss: :kiss: :kiss: to jak miód na moje serce :kiss: :kiss: :lol: :lol:

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855775 przez martyna_89
To i chyba ja sie dolacze;)Dzis zrobilam test i wynik jest pozytywny, ale w poniedzialek ide na bete dla uzyskania pewnosci. Moj tymek skonczy w maju rok a ja studiuje dziennie:) chcialam drugie dziecko a teraz sie boje. Jeszcze nie wiem w jakim wieku jest ciaza bo przed tymkiem mialam cykle rowno 27/28dniowe a po porodzie pierwszy cykl trwal 44dni, dzis mam chyba 32dzien cyklu i test pozytywny;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855781 przez sylwia.v
Hej Martyna :)
Ja dziewczyny swój bilecik dodałam do poprzedniej wiadomości ;)
Czytałam wszystkie wasze posty wczoraj :woohoo: jeden po drugim :woohoo:
Zorientowałam się, że w większości każda z was ma już chociaż jednego Aniołka.
Powiedzcie mi , czy jest coś co powinna wiedzieć o ciąży?
O pierwszej wizycie u ginekologa?
Badaniach?
Myślę, że przeczytałam wszystkie informacje od deski do deski, ale jednak wciąż czuje jakiś niepokój i mam wrażenie, że nic nie wiem :(
W poniedziałek lecę na bete, po 2 dniach mam zrobić następną?
Chce sprawdzić czy mój Skarbek się rozwija.
Niby 21.03 mam usg umówione, ale wolę wiedzieć wcześniej czy wszystko jest ok.
Czy wam też przy pierwszej ciąży towarzyszył taki niepokój?
Z objawami myślę, że nie jest tak źle u mnie :P
:senność, zmęczenie, częste bieganie do ubikacji, delikatne mdłości,powiększenie i bolesność piersi, bóle podbrzusza i jajników( takie delikatne, chyba nie powinnam tym się martwić?)
Wybaczcie za zasypanie pytaniami :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855787 przez ferritka
Sylwia, po to wątek jest żeby pytać o wszystko :lol: :lol:

bardzo dobry pomysł z betką, oczywiście nie jest to obowiązkowe, ale mi lekarz kazał zrobić 3bety co 2 dni..wtedy widzi się przyrost hcg. Według mnie warto zrobić ,no choćby dla swojego spokoju.

wspaniale że masz wizytę , to już niebawem ;]
hmmm ja słaba z wyliczeń jestem dlatego zapraszam Cię orientacyjnie na www.kalbi.pl tam mniej więcej będziesz mogła sprawdzić datę porodu. Choć i tak wszystkiego dowiesz się najdokładniej podczas pierwszego usg :lol: :lol:
co do badań, na wszystko da Ci skierowanie Twój lekarz prowadzący- no właśnie warto już teraz się zastanowić czy lekarz do którego chodzisz jest godny zaufania, kompetentny i fajny..no bo w końcu powierzasz mu swój największy skarb w opiece :lol: :lol:

oj ,u mnie to samo, siedzę czytam, pytam i i tak im więcej czytam tym mniej wiem :blush: :blush: więc jedziemy na tym samym wózku :lol: :lol:

Martyna, już Cię tu dzisiaj zapowiedziałam :)
witaj oficjalnie na listopadówkach :kiss: piękny teścior :kiss: :kiss:

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855788 przez vika
Hej Martyna od rana czekałam kiedy do Nas zawitasz...
Jakie maliny biją od Waszych teściorów :laugh: :laugh:
Sylwia jak zrobisz betę (pamiętaj by to była beta HCG) po dwóch dniach robi się kolejną w celu sprawdzenia prawidłowego brzyrostu bety... co do obaw...hmmmmm u mnie jest to już enta ciąża a mam już dwójkę dzieci i powiem Ci szczerze,że z każdą kolejną boję sie coraz bardziej,mam coraz więcej obaw ponieważ zdobywam większą wiedzę ...kurczę ja sama mam 100 pytań do...pewnie jak każda z nas...jak to mój Gin kiedyś powiedzial CIĄŻĄ TO JEDNA WIELKA NIEWIADOMA ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855791 przez Anabelle
Sylwia witaj ;)

Ja mam termin z om na 8 listopad

Mój małżonek też dzisiaj spał do 11 zadowolony, kto facetowi zabroni -.-
A darłam się na niego od rana. Strasznie mnie denerwował :O

Co do hcg to powinno się zrobić 3-4 pomiarów co 48h. Już zebrałam baty od dwóch ginekologów, że dwa wyniki nie są miarodajne i należy obserwować dłuższy proces wzrostu hormonu.

Jak koniecznie chcesz to sobie zrób, ja żałuje że robiłam. Mogłam sobie spokojnie czekac na wizytę a nie denerwować się, analizować.

No i nie wiem czy vika bądź pati się ze mną zgodzą, ale obecnie jestem w 4 ciaży i też bardzo się denerwuję. To nie prawda, że przy pierwszej ciąży człowiek chodzi posrany, a przy następnych luzik.

jedynie wiemy jak to mniej wiecej wszystko wygląda więc pytaj ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855803 przez vika
Bella ja zrobilam 2 razy bete i jak dla mnie w zupelności wystarczylo...to było tylko dla mojej wiedzy...lekarzowi nawet nie mam zamiaru mówić o wynikach bo po co......
i jak już w poście wyżej napisalam dokladnie tak jak i Ty piszesz...dla mnie kolejna ciąża to jeszcze większe posranie....co dzień jestem pełna obaw :( Brrrrr
dlatego w zupełności się z Tobą zgadzam :dry:
no to mi termin porodu z om wychodzi na 6 listopada :lol: jak na razie jestem za pati :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855810 przez martyna_89
Ja w pierwszej ciazy robilam jedna bete dla potwierdzenia i chyba teraz tez tak zrobie. Dzis od rana moj mlody jest taki placzek ze nie wiem i tylko mama i mama. Za mna od kilku dni chodzila chcec na slodkie i w nocy po kilka razy do toalety co sie nie zdarzalo wczesniej. W ciazy z tymkiem bylam u gin w 6tyg i widzialam juz bijace serduszko i dzien po wizycie nagle mnie wzielo na mdlosci;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855812 przez sylwia.v
ferritka według kalendarza termin na 12 listopada :laugh:
I teraz następne pytanie :woohoo:
Już sama nie wiem ja się liczy tygodnie ciąży, zakręciłam się w tym.
Pierwszy dzień ostatniej miesiączki 5.02, czyli skończyłam 5 tydz i 3 dni, czyli to 6 tydzień prawda? ( czuje się cofnięta w rozwoju od tego czytania już :silly: )
Czyli w takim razie 21.03 będzie to 7tydzień?
Mam wtedy usg, wiele rzeczy się naczytałam, ale wole spytać Was. Czy usłyszę wtedy serduszko?
Jeśli mam już niecały tydzień do wizyty i mam wtedy usłyszeć serduszko, to może wstrzymać się z tą betą? 3 x do piątku nie zrobię, tzn zrobić zrobię ale wynik ostatni i tak będę miała już po wizycie.
Na tym pierwszym usg lekarz oceni wiek dzidzi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855817 przez ferritka
Sylwia, tak czyli idzie Ci 6 tydzień ..koniecznie załóż suwaczek :))
Dr powie Ci na wizycie wiek dokładny. W sumie to serduszko w 7 tyg powinnaś zobaczyć. ale ja na 1 wizycie dowiedziałam się że Groszek jest o tydzień młodszy i serduszka nie było bo zamiast 5 tydzień 6 dzień okazało się że to 4 tydzień 6 dzień B) B)

no to daruj sobie bety, skoro już na dniach wizyta, test razi po oczach to liczę, że nam tu z pierwszym zdjeciem przyjdziesz ładnym :lol: :lol:

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855822 przez sylwia.v
Też mam taką nadzieję :blink:
Oby serduszko już biło....nie mogę się doczekać :silly:
Ten tydzień będzie mi się dłużył coś czuje :silly:
Wy na kiedy dziewczyny macie 1 usg? Bo widziałam dopiero chyba 2 :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855823 przez Anabelle
Dokładnie. Test malinowy, wizyta w tym tygodniu - po co pieniadze wydawać i jeszcze się kłuć ;D

Aha lekarze zazwyczaj wpisuja w ksiazeczke ciazy tygodnie skonczone. My mowimy o trwających. Np ferri ma 5 tygodni skonczonych, 6 tydzien trwający

Ja i vika mamy wizyty 19tego ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl