BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2014

10 lata 2 miesiąc temu #857043 przez Anabelle
Właśnie dużo zależy od sprzętu, czy zagnieżdżenia zarodka, ale w okolicach 1000 hcg już jest wszystko widoczne u każdego ginekologa. Może być więc widać w 5 tygodniu, ale może dopiero w 7. Na pewno nie ma się czego bać ;) Kochana, czasem przed samym porodem to co chwile robią usg ;) nic się dziecku nie stanie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #857101 przez sylwia.v
Dzięki kochane :)
Uspokoilyscie mnie :laugh: sama mam takie zdanie, ale wiecie jak to jest jak ktoś wam ględzi nad uchem :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #857155 przez Anabelle
Jako dodatkowy argument można powiedzieć, że usg robi sie także miejscom intymnym. Kobietom ogląda się jajniki w których są komórki jajowe, mężczyznom także się robi. No i dzieciom do 3-4 msc robi się dwukrotnie usg bioderek, pachwiny etc. Więc skoro usg nie zabija komórek jajowych i plemników to nie zabije też fasoleczki ;)

Ale nic się nie martw, moja mama też panikowała, bo przecież dawniej sie usg nie robiło a dzieci się rodziło. Twierdziła, że po co dziecko niepokoić :P Aaaa i jeszcze chciała, żebyśmy nie znali płci, bo dawniej były piekne niespodzianki, a teraz ludzie wiedzą i to zabiera całą niespodziankę :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #857306 przez ferritka
bry:)

Sylwuś mamy tak mają ,ale czasy sie zmieniły i tak jak Bella pisze to nie są promieniowania jak przy rentgenie, więc spokojnie możesz dać się zbadać, poza tym Dr sprawdzi czy zarodeczek jest umiejscowiony w dobrym miejscu, czy wszystko jest ładnie itd..
nie wierzę również w to jak niektórzy mówią że badanie dowcipne na początku ciązy może przyczynić się do poronienia...Dr wie, że musi zachować szczególną ostrożnośc i nic tam nie może naruszyć :lol: :lol:

Vika, była poczta? bo się martwię czy dojdzie dupek do Ciebie?? :dry: :dry: :dry:
mam dzisiaj wyśmienity humor więc cisne sprzątać ;0
a byłam z rana w superfarmie i kupiłam mase super rzeczy bo są 2 dni hiper promocji ;]

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #857338 przez sylwia.v
Dzięki dziewczyny jesteście kochane i bardzo pomocne :woohoo:
A teraz pytanie z innej beczki :laugh:
Rozstępy: jak ich uniknąć? Wiem, że czasami jak ktoś ma mieć to będzie miał i koniec. Ale może macie jakieś dobre rady ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #857342 przez Anabelle
Ja już po 2h spaceru z Antkiem. Do tego kurier przywiózł okap i mikrofalę ;)
Obiad właśnie zjedzony. Antek jeszcze zbiera ryż ze stołu :P

Do superpharmu bym się przejechała, ale nie dane mi są takie wypady ;D Na razie nadal staram się skombinować kogoś do opieki na czas wizyty u ginka.

edit:
rozstępy teoretycznie można zapobiegać przez utrzymywanie natłuszczenia narażonej skóry. w praktyce, trzeba się smarować rano i wieczorem: piersi, brzuch, boczki, uda. w rzeczywistości ja się smarowałam zazwyczaj po kąpieli, a czasem mi się już nie chciało :P wiedziałam po okresie dojrzewania że postrzelam jak zaminowane pole w islamabadzie i tak też się stało ;) mam pokiereszowany brzuch, boczki i okolice bikini. jak były różowe to wyglądało strasznie ale jak bladną to jest lepiej.
mogłabym wydać fortunę na usuwanie rozstępów, bo póki są czerwone to jest taka możliwość, ale nie zależy mi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #857347 przez ferritka
:kiss:
ja dostałam od Kręgla na dzień kobiet zestaw lirene " bedę mamą" na rozstępy, na cycuszki..
a tak to po kąpieli jadę na mokro oliwką zwykłą, bo co ma być to będzie i jak się mają zrobić "pazury tygrysa' to się zrobią nie mam na to wpływu :lol: :lol: :lol:
Bella dokładnie, zresztą ja tam z głoym brzuchem nie paraduję ani z cyckami na wierzchu więc nooo Kręgiel będzie musiał pokochać :lol: :lol:
a z ważnych kosmetykó to płyn do higieny dowcipnej jest szalenie ważny, bo infekcje w ciąży są utrapieniem - no tak słyszałam :blush: :blush:

Kuba Maly Kregielek <3

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #857356 przez Anabelle
oj tak, infekcje w ciąży są meeeega często. urosepty i inne się bierze, mocz bada czasami nawet co miesiąc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #857372 przez Anna1807
I juz po wizycie u endokrynologa! Wyniki beznadzieje. TSH 5,9 kiedy powinnam miec 1.ale cycki do przodu i będzie dobrze dostałam leki więc zaczynam brać i za trzy tygodnie wizyta.

Czuję że tym razem i się uda i już rozmawiam z Fasolka aby opuściła Brzuszek dopiero w listopadzie !

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #857375 przez ferritka
Annia no dobre podejście to lubię :lol: :lol: cyc do przodu, leki grzecznie bierz a Fasolka w listopadzie sie nam pięknie zarezentuje zobaczysz :kiss: :kiss:
ja miałam też podwyższone tsh..
jak zaczynałam stymulację było go 2,890 dostałam euthyrox i spadło do 2,465...
zrobię jutro sobie chyba badanie tsh i betkę :lol: i jakby coś powiem Dr czy nie za wysoki na wizycie :S :S

czyjesz, że to Ona jest?? :S a test chłopczyk czy dziewczynka zrobiłaś? będą jaja co nam tam powychodzi naprawdę :lol: :lol:

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #857376 przez Anabelle
Anna1807 napisał:

I juz po wizycie u endokrynologa! Wyniki beznadzieje. TSH 5,9 kiedy powinnam miec 1.ale cycki do przodu i będzie dobrze dostałam leki więc zaczynam brać i za trzy tygodnie wizyta.

Czuję że tym razem i się uda i już rozmawiam z Fasolka aby opuściła Brzuszek dopiero w listopadzie !

super podejscie :)
jak masz leki to z tsh bedzie dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #857381 przez Anna1807
Ferritka oczywiście że test na płeć zrobiłam :P :P :P
Dziewczynka wyszła. Czuję że będzie dziewczynka! Ale jak będzie chłopczyk to też dobrze!
Imiona mam już wybrane: )
Lilianna lub Wojtuś!

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #857396 przez ivona
Bardzo nieśmiało chciałam dołączyć do grona :))
Usg dopiero za tydzień. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #857398 przez ferritka
Ivona, nooo fantastycznie :)
zanim się tu u nas na dobre rozgościsz, to wiedz ,że biletem wstępu do Miss Listopada 2014 jest zdjęcie testu :lol: :lol:

Anna, Lili cudne imie :) A Wojtuś też i ohoho chyba powraca na Wojtka moda :lol: :lol:
a co dostałąś na obniżenie tsh ??

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #857439 przez vika
Hejjj Frerii tak,tak była poczta dziś z rana :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: dziękuje kochana uratowałaś mi dupę :kiss: :kiss: :kiss:
oj sory,że dopiero teraz ale z dzieciem caly dzień biegalam po lekarzach :huh: byłam odcięta od rzeczywistości Uffffff jak coś u dziecka wynajdziesz to najgorsza kara za wszystko Brrrrrrrrrrr
Anna no a jak,że ...wszystkie dzieciaczki wychodzą na świat w listopadzie to już jest uzgodnione odgórnie :lol: :woohoo:
ivona no to czekamy na test :side:
padam po tych wizytach u lekarzy...zeszlam miasto w zdłuż i szerz wystałam się w kolejkach jak glupia...QRWA z dzieciem na ręku ...
teraz mąz w nagrodę robi mi placki ziemniaczane hmmmmm chyba zjem je z pomidorami i rzodkiewką tak mnie jakoś naszlo :ohmy: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl