BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2014

10 lata 2 miesiąc temu #856773 przez Anna1807
Zakres Bety jest bardzo szeroki,ważny jest prawidłowy przyrost a nie pojedyncze wartości.

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #856782 przez Anabelle
Dokladnie jak pisze Anna.
Owu sobie roznie wychodzi, do tego wytwarzanie hcg odbywa sie dopiero z kosmowki a wiec przy zagniezdzeniu. nie wiemy kiedy i co :)

lekarka mi powiedziala ze wazny jest przyrost. malejace wartosci to uwstecznianie ciazy tj obymarcie, a male przyrosty np 5-10% moga oznaczac start obumierania lub pozamaciczna. jednak w celu wyciagniecia wnioskow trzeba obserwowac 3-4 wyniki.

tak czy siak to gin robiac usg i badanie jest wyrocznia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #856783 przez martyna_89
w sumie mogla mi sie opoznic owu bo karmie piersia to roznie bywa. Co ma byc to bedzie. Na chwile obecna dzidzius jest.

No wlasnie-do gina i tak trzeba isc dlatego chyba juz jednak nie zrobie powtornie bety

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #856786 przez Anabelle
ja tez karmie :P
ponoc karmiac mamy inna gospodarke hormonalna i hormon ciazowy lubi wariowac.
ja troche odpuscilam. czekam na werdykt lekarza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #856789 przez ferritka
aa no ja od razu jak weszłam na Groszka to obczajam co tam nowego u niego i serduszko mnie rozczuliło :lol: :lol:

Kręgiel w ramach przeprosin kupił mi książkę Bridget Jones "szalejąc za facetem" :lol: i już się nie mogę doczekaćaż wybędzie dziś na trening, wtedy kocyk, herbatk i się zaczytam :S :S uwielbiam <3

Ania nooooo zapowiadałam Cię tu babo chyba z 3 tazy...ale ale wiesz jakie tu panują reguły?? zdjęcie testa to bilet wstępu oficjalny, choć widzę po becie ,że tu pięknie się dzieje :) no ale mus to mus wszystkie przez to przeszły :lol: :lol:


moje wyniki bety to :
7dpt -26.05
10dpt - 132,67
13dpt= 326,61
i pierwsza beta tydzień przed terminem @ :S
troszkę mnie ciągnie żeby sobie walnąc teraz i zobaczyć jak tam rośnie, ale niezrobię żeby się nie stresować :blush:

od wczoraj boli mnie w nocy podbrzusze, a bardziej w pachwinie lewej :ohmy: i brzuch z lewej strony, jakbym miała za ciasne majtki i mi sie gumka wrzynała :lol: może Groszeksobie gniazdko uwił gdzieś tam w tamtych okolicach i sie rozpycha i rośnie :lol: :lol: :lol:

Kuba Maly Kregielek <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #856810 przez Anna1807
Ferritka wedle życzenia! Wklejam testa !

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #856849 przez xpatiiix3
vika a babcia sama te krople brała wcześniej hehe ale kupiłam już jej nowe :P

anna ,martyna dobra beta :)

asiulaa czas odłożyć obcisłe spodnie na bok :) zacznij śmigać w legginsach, dresach albo mniej obcisłych, bo będzie Ciebie brzucho bolał od wzdęć np :P norma zwiększamy objętośći swoje :D

anna teścior widoczny ładnie :) ile dpo.?

Kurde sporo karmicie a mój po 8 miesiącach odrzucił i pierś i mm nie chciał tknąć wcina za to na śniadanie serki albo jogurty i płatki z mlekiem tak próbujemy nadrabiać to, że mleko odstawił z dnia na dzień pił co raz mniej raz na 2 dni raz na 3 i wcale nie chciał więc cały 8 miesiąc życia to odstawianie było hehe a mleczko mam do dzisiaj :P

A i byłam u rodzinnego do końca tygodnia mam zwolnienie jeszcze przedłużone czyli dalej leniuchuje i zakaz spacerków, jedynie do gina mogę wyjść w czwartek...

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #856853 przez Anna1807
Test robiony 4 dni przed@ ,a beta dzisiaj czyli dzien po @.

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #856929 przez Anabelle
Anna to piękna betka jak na ten etap ciąży :)

Jutro już wtorek. Eh. Zaczynam się denerwować. Na szczęście mąż dzisiaj wrócił - był w domu już o 18. Posiedzimy sobie wieczorkiem.

Nadal nie mam opieki dla Antka na czas wizyty lekarskiej, ale nadzieja w teściowej.

Pati - Antek uwielbia pierś. Najchętniej miałby swoje cycy cały dzień, woli cycy od wszystkiego innego. Z uwagi na to, że wisiałby non stop to dłuuugo nie miałam okresu. Teraz staram się mu dawać przed spaniem i w nocy jak się budzi. Natomiast ranek to siedzi wtulony w swojego cycy, drugą ręką głaska i tak śpi. Zazwyczaj jak dostaje pierś to je głaska drugą ręką. Jak się kładziemy na usypianie i zobaczy cycka to leci z piskiem i rozdziabioną buzią od ucha do ucha.
Nawet jeśli się rozbiorę do kąpieli, żeby mnie nie zmoczył to muszę zostawać w bluzce bo jak jestem nawet w staniku to zamiast siedzieć w wanience to bar samoobsługi sobie robi.

Jest to fajne i wygodne ale jak się obudzi w nocy i nie ma cycy to jest rozpacz. Będzie płakał aż braknie mu tchu. Mleka modyfikowanego nie akceptuje w żadnym wykonaniu.

Eh eh, to 19 i 20 masa wizyt :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #856946 przez Anna1807
Panikuje! Wyniki tarczycowe wszystkie poza normą! Jutro mam wizytę u endokrynologa więc dam znać co i jak !
Trzymajcie aby było wszystko dobrze!

Dobrej nocy ! Kolorowych snów!

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #856966 przez Anabelle
Ajć! :(
Leć leć. Pewnie eutyrox przepisze czy coś w ten deseń.
Mi z Antkiem w II trymestrze wyszło tsh ponad 2, a w ciąży najlepiej około 1

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #856986 przez xpatiiix3
Bella co ja bm dała, żeby mój ciągał cyca... u mnie przez szkołe przestał jeść cycka, mimo, że miałam mleko odrzucił wolał butla bo oczywiście łatwiej...

anna a pewno będzie wszystko dobrze ja tez mamnormy przekroczone ale właśnie w drugą stronę tsh w październiku miałam 0,0001 a ft3 ft4 lepiej nie mówić bo normy miałam po 6-7 razy pokrzekraczane dalej ponad normę jest ale jestem w trakcie leczenia thyrosanem, nie denerwuj się tarczycą wszystko będzie w porządku :) :)

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #857002 przez sylwia.v
Hej dziewczyny ;) moja mama dzwoni do mnie dziś cały dzień, żeby nie robić usg tak wcześnie bo można zaszkodzić... Czy to prawda? Twierdzi, że dziewczyny u niej w pracy pierwsze usg miały w 3 miesiącu bo wcześniej lekarz mówił że niedobrze robić... Już nie wiem co o tym myśleć...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #857037 przez Anabelle
Nie ma dowodów na to, by usg było szkodliwe. To nie rentgen ;) Niektóre dziewczyny w ciąży mają robione usg przy każdej wizycie a więc co 2-4 tygodni i nic się nie dzieje. A w 3 miesiącu robi się usg prenatalne genetyczne. No i bez pierwszego usg na tym etapie ciąży lekarz nie założy Ci karty ciąży bo nie bedzie wiedział czy faktycznie jest płód, czy jest żywy tj bije mu serce, czy jest prawidłowo zagnieżdżony, czy macica nie jest przodująca czy jest tyło zgięcie czy przodo zgięcie czy nie ma nadżerek, torbieli etc. To wszystko i wiele innych np wiek ciąży, który najbardziej prawidlowo ocenia się właśnie w 1 trymestrze - ocenia lekarz podczas pierwszych usg. Następnie usg genetyczne po 3 miesiącach ciąży weryfikuje wcześniejsze ustalenia. Lekarz szuka i szczęśliwie wyklucza wczesne wady genetyczne płodu.

W poprzedniej ciąży jedna z dziewczyn miała lekarza, który twierdził że usg jest szkodliwe, ale facet przyjmował na NFZ i chyba bardziej mu się nie chciało robić ;) Ja dotychczas w ciąży byłam u 6 lekarzy (4 ciąże) i NIGDY nie spotkałam się z opinią że usg jest szkodliwe, ani na NFZ ani prywatnie ani podczas usg genetycznych, które miałam 3 w ciąży z Antkiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #857039 przez malutkamilka
Popieram Anabelle, Sylwia. v usg nie szkodzi, gdyby rzeczywiście tak było lekarz by cię o tym poinformował. Ja miałam robione co wizytę a mam zdrowe i silne dziecię. Idź śmiało. Lekarz zbada, a najlepiej poczekac do 6-8 tygodnia licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, będzie serduszko widoczne a i kartę ci założy, a przede wszystkim rozwieje twoje wątpliwości.

Chociaż ja byłam w 5 tygodniku i 6 dniu gdy na USG ujrzałam ruszającą się kijankę z wielka pulsującą plamką :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl