BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2015;)

9 lata 4 miesiąc temu #953965 przez Karolincia
Agaf - Gratuluję Dziewczynki :) Madzi :) Śliczne imię :) Na Solcu ponoć jest fajna i dobra opieka ;) Na Madalińskiego również ;)

Mam 3/4 rzeczy, został mi wózek, fotelik do auta i łóżeczko plus drobiazgi dla mnie (szlafrok , koszula do karmienia - do szpitala i staniki do karmienia ) :)
No i chemia - proszki do prania i płyn do płukania dla Niemowląt ;) A tak wsio mam ;)

A Ty?? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #953966 przez sun333
Ja mam termin na 14.04.2015 urodzi nam się chłopiec o imieniu Adaś :)
O Solcu nie czytałam dobrych opinii ale tak naprawdę w każdym szpitalu znajdą się jakieś niedociągnięcia. Ja np oglądałam serię dokumentów na ipla - porody. Tam akcja dzieje się głównie w warszawskich szpitalach i masz rozpoznanie jak to wygląda od środka (oczywiście trzeba wziąć poprawkę że wszyscy są na pewno bardziej mili bo to do telewizji) ale dzięki temu cyklowi wiem że na 100% nie chcę rodzic w MSWiA na Wołoskiej. Oni to nagrywali w 2014 więc masz obraz bieżącej sytuacji

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #953968 przez sun333
Karolka to ty nieźle jesteś ogarnieta z wyprawką. Ja mam tylko tyle co pisałam na FB za prawdziwą wyprawkę zabiorę się dopiero jak przeniesiemy się do nowego mieszkania. W lutym to dla mnie ostatni dzwonek bo w marcu różnie może być - będę już pewnie jak beczka i nie będę tak rzwawo latać po sklepach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #953974 przez Karolincia
Sun - Oj tak szybko poszło z wyprawką to fakt, co miesiac coś kupowałam od sierpnia ;) Jeszcze mi tylko została sprawa ciuszków, będe musiała je przejrzeć i posegregowac rozmiarami, co dla Noworodka na sam początek będzie dobre ;) Porobie kompleciki :) Pozniej po wypraniu i wyprasowaniu je tak poukładam w komodzie żeby było łatwiej ;) Z resztą to juz polece rozmiarami ;)

Ojj tak o MSWIA tez słyszałam nieciekawe opinie....:/

Wyrobisz się Kochana z wyprawką w dzisiejszej dobie internetu , możesz 3.4 rzeczy zamówić przez neta i Ci w ciągu 48h dostarczą do domku ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #953975 przez sun333

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #953980 przez agaf1988
naprawde wy już macie cos na wyprawke, a ja nawet nie wiem co kupic, pomożecie mi? oprócz wózka łóżeczka, fotelika, dużo ciuszków mam kupic? głównie do szpitala potem myśle że bede miała po siostrzeńcach cos:) naprawde jestem w kropce:( a co kupujecie dla siebie oprócz piżamy staników?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #953986 przez Karolincia
Agaf - Czekaj juz Ci pisze po kolei co musisz kupić :) :)

Kosmetyki dla Maluszka :

emulsja do kąpieli
szampon do włosków
krem do twarzy
oliwka do ciała
maśc do smarowania pupci np bepanthen
maść na odparzenia do stosowania tylko gdy zrobi się czerwona pupcia , pojawi się odparzenie - sudocrem

Przybory toaletowe dla Maluszka:

nożyczki do paznokci
rożek -ręcznik po kapieli
gąbka myjka
chusteczki nawilżone
pieluchy
frida - do usuwania katarku i babek z nosa
termometr do wanienki
wanienka
termometr bez dotykowy
patyczki do czyszczenia uszu


Ubranka dla Maluszka:

body z krótkim rekawkiem
body z długim rękawkiem
pajacyki
śpiochy
pół śpiochy
kaftaniki
spodenki
koszulki
skarpetki
łapki niedrapki
czapeczki wiazane pod brodą
czapeczki zwykłe
kombinezonik

Rzeczy dla Mamy :)

Staniki do karmienia
koszule nocne do karmienia
staniki do karmienia na napy
laktator ręczny lub elektryczny
wkładki laktacyjne
podkłady poporodowe
podkłady na łóżko 60x90 cm
majtki siateczkowe
krem do pielęgnacji brodawek
wygodne dresy
wygodna luzna bluza
wygodna luzna koszulka


Oczywiście łożeczko materacyk kołderka poduszka i poszwa na kołdrę i poduszkę wózek fotelik do auta
Pieluchy tetrowe i flanelowe

Jak coś pominęłam to Kobitki dopisza :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #953992 przez klauduska89
Agaf witam na forum :) jestem mamą 17 miesiecznego dawidka, termin mam na 13 kwietnia i bedzie drugi synek, najprawdopodobniej Szymon ;) juz nie moge sie doczekac drugiego synka. Nie dziwie sie ze sie boisz, pierwsza ciaza tez byla dla mnie jedna wielka zagadka i ciagle cos tam czytalam i mialam mnóstwo pytan, wiec jak jakies masz to spokojnie pytaj, pomozemy :)
co do wyprawki to wiele ubranek na start nie jest potrzebne, nie ma co kupować kilkanascie sztuk tych najmniejszych rozmiarow bo dzidzius bardzo szybko rosnie, moj syn np wogole nie nosil ubranek na rozmiar 56wiec nie bykbyły potrzebne. Tak samo uwazam ze nie ma co od razu kupowac takich rzeczy jak laktator, spory wydatek a moze wogole sie nie przydac, ale kazdy ma swoje zdanie na ten temat :) co do kremu na odparzenia to moim zdaniem ale i wielu innych mama sudocrem jest BARDZO przereklamowany, ja użyłam zaledwie kilka razy ale rezultatow nie bylo, drogi specyfik wszedzie bardzo reklamowany a wogole nie skuteczny, jest wiele innych, tanszych i duzo lepszych kremow i masci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #953993 przez klauduska89
A i jeszcze z przyborów dla maluszka gabki i myjki ogolnie sa zbiorowiskiem bakterii i grzybow i jakos nie jestem do nich przekonana i nigdy nie używałam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #953997 przez agaf1988
dziękuję Wam bardzo dziewczyny, chciałabym w styczniu mieć juz większość, każda rada jest dla mnie jak na wagę złota:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #953998 przez Karolincia
Agaf - Nie ma za co ;)

Klauduśka - To rączką myjesz Synka??:) Gąbki nie używasz? :) Ja kupiłam, ale własnie sie zastanawiam po tym co napisałaś czy ją używac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954015 przez Karolincia
Dziewczyny !!
Bola mnie znów więzadła od paru dni jak chodze i dół brzucha :( To normalne??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954048 przez Karolincia
Sun a do tej samej lekarki chcesz iśc na Agatową na usg? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #954068 przez sun333
Karolka tak myślę że pójdę do tej samej - skoro sama robiła badanie to będzie miała na pewno porównanie. Jak się uda to chciałabym się zapisać między 10 a 17 lutym. To będzie między 31 a 32 tyg ciąży. Myślę że wtedy wynik badania będzie najbardziej miarodajny. Tak czy siak 28 mam badanie USG u tego konowała u nas w przychodni - nie mogę nie iść bo 29.01 mam kolejną wizytę u gina i muszę mu pokazać wynik.

A oto moja prywatna lista:

Kosmetyki dla malucha

- Oscenisept
- Oliatum
- szampon do włosów
- sól fizjologiczna w ampułkach
- Humana koperek
- gaziki jałowe
- krem Nivea na każdą pogodę
- witamina k+d
- witamina d ( na pierwsze dni)
- Linomag/Bepanthen/Sudocream (co kto woli)
- miękka szczoteczka, grzebyk
- zestaw do pielęgnacji paznokci –nożyczki, obcinacz, pilniczek np. canpol
- aspirator do nosa Katarek/Frida
- woda morska w areozolu
- patyczki do uszu
- paracetamol w czopkach
- chusteczki nawilżające
- pieluchy
- pieluchy tetrowe
- proszek do prania jelp/lovella/dzidziuś

Dla malucha

-łóżeczko
- materacyk do łóżeczka
- pościel do łóżeczka
- podkład do łóżeczka pod prześcieradło
- przewijak
- wózek
- fotelik samochodowy
-wanienka + stelaż do wanienki
-termometr do wanienki
- ręcznik z kapturkiem po kąpieli
-termometr elektryczny
- rożek
- kocyk gruby
- kocyk cieńszy polarowy
- smoczek uspokajający
-mała butelka

Ubranka

- BODY 1-2szt. z długim rękawem rozm.56, 5szt na rozm. 62
- BODY 1-2 szt. z krótkim rękawem rozm.56, 5szt. rozm. 62
- ŚPIOSZKI 1-2szt rozm 56, 5-6szt. rozm.62
- SKARPETKI frotte i bawełniane 3-4 pary (skarpetki powinny być bez ściągaczy)
- RĘKAWICZKI tzw NIEDRAPKI 1 szt.
- PAJACYK welurowy (można i polarowy) 3-4 szt. rozm. 62
- BLUZA / SWETEREK NA CHŁODNIEJSZE DNI 2 -3szt rozm 62
- PAJACYKI bawełniane zapinane na całej swojej długości 5szt - rozm 62
- CZAPECZKI BAWEłNIANE cienkie - po kąpieli 2szt
- CZAPECZKI SPACEROWE BAWEłNIANA ciut grubsza I CIEPLEJSZA po 1szt
- RAMPERSIKI - zwłaszcza dla maluchów pózno-wiosenno letnich - 3szt rozm. 62
- kombinezon na wyjście


Wyprawka dla mamy
- wkładki laktacyjne
- podkłady poporodowe
- majtki siateczkowe jednorazowe
- maść na bolące sutki
- tantum rosa
- staniki do karmienia
- koszula do porodu
- koszula do karmienia
-laktator ręczny/elektryczny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #954084 przez vestusia
Witam Was w poniedziałkowy zimowy poranek. Za oknem prószy śnieg, ale ledwo ledwo i wątpię, że zrobi się naprawdę biało. Po tym pierwszym śniegu zostały jedynie wspomnienia :)

Witaj Agat :) Gratuluję córeczki, imię mi się bardzo podoba, choć z wiadomych względów wielu ludziom może się źle kojarzyć ;-) U nas też będzie córeczka, druga, bo mamy już trzyletnią Zuzię, więc cieszę się bardzo. U nas z wyprawką to właściwie wszystko mamy, ostatnio zrobiłam sobie listę drobnych rzeczy, które jeszcze potrzebuję, ale nie ma tego wiele, typu nowe butelki, smoczki, jakiś nowy szlafrok dla mnie, kapcie. A resztę mamy po Zuzi, więc odpada nam ogromny koszt. Za kompletowanie wszystkiego zabiorę się końcem lutego, tzn. dokupieniem tego, czego mi brakuje, bo najpierw muszę ogarnąć te rzeczy, które mam, posegregowane już je mam, potem poprać, poprasować i zobaczę co jeszcze dokupię. Pewnie kilka par półśpiochów, bo wydawały mi się najwygodniejsze.

Karolincia ale Ci się upiekło na tej uczelni, ale fajnie, przynajmniej jednym nie musisz się stresować i jedno odchodzi. Gratuluję zaliczenia i oby inni wykładowcy też tak do tego podeszli i przynajmniej nie dręczyli Cię za bardzo.

Dziewczyny mogę prosić o ten link na FB? Jeśli oczywiście mogę do grupy dołączyć? :P

Jeżeli o mnie chodzi i o listę rzeczy, które Karolincia wypisała dla Agaf, to ja nie kupowałabym osobno szamponu i żelu do mycia ciała. Teraz najlepiej kupić coś 2 albo 3 w 1, żeby żel był jednocześnie z szamponem do mycia włosków, tak jest wygodniej i praktyczniej. U nas oliwka była nieużywana, więc z niej też rezygnuję, a jeśli będzie jakaś wyjątkowa potrzeba, to wtedy tak, lepsze są normalne balsamy do pielęgnacji skóry po kąpieli niż oliwka. Ja polecam również Linomag (taki w biało-zielonej tubce), dla nas był niezawodny, my akurat nigdy nie używaliśmy Sudocremu, tylko Linomag od pierwszych dni życia. Dla mamy dopiszcie jeszcze kapcie i w zależności od szpitala sztućce i kubek z talerzykiem, u nas przynajmniej w szpitalu jest taka bieda, że trzeba się samemu zaopatrzyć w takie rzeczy. No i woda do picia :) Dla dzieci jeszcze pampersy hihihi, no i właśnie chociaż jedna butelka i smoczek. Niby czasami wydaje się to niewiele, ale jak przyjdzie co do czego, to mnóstwo tego jest. My do domowej apteczki jeszcze będziemy dokładać jałowe gaziki np. do przemywania oczu + ampułki z solą fizjologiczną. No i Octenisept do przemywania rany krocza i pępolka. Octenisept dobry również w przypadku jakichkolwiek ran, przyda się na przyszłość. Chyba Karolincia resztę napisała, mnie nic więcej do głowy nie przychodzi.
Ja podobnie uważam jak Klauduska, że nie ma co kupować wszystkiego od razu, ja tak robiłam w pierwszej ciąży i tak naprawdę nie wszystko było potrzebne a wielu rzeczy nawet nie użyłam. Z laktatorem bym się wstrzymała zupełnie, bo jeśli będziesz karmić piersią to super, a w razie jakichś problemów zawsze możesz sobie kupić, a jeśli coś nie wyjdzie i będziesz karmić mm, to tym bardziej po co robić sobie taki wydatek. Zgadzam się też co do gąbek i myjek, najwygodniej myje się dzidziusia po prostu dłonią.
My z kosmetyków będziemy kupować z HiPP i tak oto u nas będzie wyglądać:
- żel do mycia ciała i włosów Hipp Babysanft,
- pielęgnacyjny płyn do kąpieli Hipp Babysanft,
- mleczko pielęgnacyjne,
- krem ochronny na wiatr i niepogodę – mam już z Nivea
My również nie potrzebowaliśmy i nie mieliśmy przy Zuzi przewijaka, teraz też go nie kupuję, bo nie był mi zupełnie potrzebny.


Jejku musiałam dziś wstać z budzikiem i zaprowadzić Zuźkę do przedszkola :D a tak dobrze nam się ostatnio spało, nawet do 9 potrafiłyśmy drzemać :D Ale teraz mam ciszę i spokój, muszę tylko wymyślić coś na dzisiejszy obiad i iść po składniki do sklepu, dodatkowo coś drobnego dla mojego mężulka, bo ma dziś urodzinki. A potem zabieram się za zrywanie tapet w ostatnim pokoju :D W końcu rusza na całego jego remont, co mnie ogromnie cieszy :)
Miłego dnia życzę Kobietki, fajnie, że zrobiło się tutaj tak gwarno :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl