BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2015;)

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #928975 przez Anabelle
Ja już izce odpisałam na marcówkach to nie bede się powtarzać ;)
A nieregularne cykle znam dobrze, sama miałam od 20 dni do ponad 70. Wówczas są cykle bezowulacyjne.
Jeśli jednak ktoś liczy na to, że z każdego usg wyjdzie mu ten sam lub nawet zbliżony termin porodu to może się przeliczyć. Nie bez powodu donoszona ciąża to 38-42 tc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #928989 przez sun333

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #928997 przez vestusia
Tak czy inaczej kazda ciąża jest inna i każdy przypadek jest inny. z pewnością Anabele nie znasz sie na nich wszystkich przypadkach,ktorych nie da sie opisac w jednym "przepisie" na przebieg ciąży. u kazdej wyglada to inaczej,kazda z nas jest inna. Odnoszę wrażenie,ze masz jedną teorię na kazdy temat,ale życie jest życiem i nie wszystko wyglada tak ksiazkowo. Z pewnością nie jestes lekarzem a kazda ma swojego i na jego opinii nalezy polegac,ewentualnie skonsultowac watpliwosci z innym specjalistą. każda z nas jest tak samo inna,inaczej przechodzimy ciążę,inaczej podchodzimy do wielu spraw i chyba po to jest forum aby dzielic sie opinią ale i czytac inne. kazda znajdzie swoj zloty srodek :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929010 przez Nikaa
Ja tam sugerowałabym się tym co powie lekarz ;)
Jak mija weekend dziewczyny ? :)

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929033 przez klauduska89
Weekend w domku z mezem i synkiem, trochę pospacerowalismy, nadrobilismy zaleglosci w filmach i sie polenilismy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929034 przez iska
Anabelle pisałam że termin z OM nijak sie ma u mnie... ostatnią miesiączke miałam 1 czerwca - wiec jak poszłam do lakarza w ostatnim tygodniu lipca to teoretycznie powinien to byc 9-10 tydzien. Na USG widac było wtedy jedynie małą kropke ( i zadnego bicia serca). ktorej wiek okreslil na ok. 4 tydzien. pozniej robiłam test krwi na beta hcg i mniej wiecej pokrywał się wiek płodu z tym najpierwszym USG. Kolejne USG miałam robione pod koniec sierpnia.. i Praktycznie na podstawie tych parametrów ( 2 badań USG i wyników na bete) lekarz określil termin. Jeśli by miał brac pod uwagę OM to dziecko powinno byc starsze o ok. 4 tygodnie czyli na pierwszym USG nie było by sladu...... Dlatego tez pisze o terminie z USG a nie z OM - bo wlasnie w ten sposob mam zapisane w karcie.. i nawet w karcie mam wpisana inna date OM - bo w przeciwnym razie wszystkie wyniki wychodziły by sprzeczne.... A co do terminu z OM to nie zgodze sie ze jest kluczowy.. bo zupelnie inaczej sprawa wyglada jesli masz cykle 28 dniowe a inaczej jesli cykl twoj trwa 50-60 dni - a umnie tak czesto bylo... czesto tez mialam cykle bezowulacyjne.. dlatego starania u nas o kolejne dziecko trwały 3 lata ....
A w pozniejszym terminie to faktycznie sie zgodze - wielkosci sie zmieniają i rozne czesci ciala moga odpowiadac roznym tygodniom ciazy...
Dzieki Vestusia dobrze zrozumialas to o czym pisalam :)
A ja sie nie wczuwam jesli chodzi o sam termin.. bo to nie w tym rzecz.. urodzi sie jak przyjdzie czas.. Szmek sie mial urodzic 5 listopada i wszyscy mi powtarzali ze chlopcy sie rodza po terminie zwykle.. a Szymek urodzil sie 10 dni przed terminem..... Czyli tak jak pisze Vestusia - kazdy przypadek jest inny.
A ja wkurzylam sie po prostu dlatego ze za pozno poszłam na usg prenatalne... bo wyniki ktore teraz wyszly są po prostu niemiarodajne i nie mam pewnosci ze wszystko jest ok ( dla tego wieku ciazy nie ma norm w tym USG a na test PAPPA jest juz za pozno)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929035 przez iska
U nas wekend spojny i relaksacyjny :) Bylismy dzis prawie caly dzien nad jeziorem... pogoda dopisala wiec wygrzewalismy sie na sloncu a mój mężulo "marzł" pod woda.... wrócił w tym roku po dłuższej przerwie do swojej pasji i znowu nurkuje :) Szymek juz sie od niego zaraza tym zamilowaniem :) a wieczorkiem oczywiscie nie obyło się bez wizyty na basenie. Szymkowi wody ciagle malo i treningi w tygodniu mu nie wystarczaja .. heh.. plywak maly :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929077 przez olga85

agania123 napisał: Cześć dziewczyny :) mam pytanko do mam, które urodzą swoje kolejne dzieciątka :) Jak Wasze starszaczki zareagowały na wieść o rodzeństwie? U nas Natalka ciągle by do brzuszka mówiła i całowała a na dodatek tak zaczęła zajmować się swoją lalką jak by to ona mamą miała zostać :) Dziś rano obudziła się zanim wyszłam do pracy i musiała powiedzieć cześć maluszkowi w brzuchu, bo inaczej nie wyszłabym z domu :) Ciekawe będzie jak już małe się urodzi :P


Moja mała póki co jest bardzo podekscytowana faktem posiadania rodzeństwa, tak samo mówi do brzuszka, całuje go, przytula się, tylko właśnie ciekawi mnie to jak to będzie jak się urodzi drugi maluch, czy po pierwszym etapie fascynacji, ze ktoś mniejszy się pojawił nie stanie się zazdrosna, wiadomo noworodek potrzebuje więcej uwagi, sama nie wiem jak to będzie, dlatego teraz chcę z nią o tym rozmawiać, a później w miarę możliwości poświęcać jak najwięcej uwagi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929079 przez olga85
iska - i nie przywiózł Ci kataru do domu po tym nurkowaniu ? ;) nie wiem czy bym swojego puściła ;P

ja za to byłam z rodzinką nad morzem, ale podróż samochodem była dla mnie utrapieniem, dobrze, że zabrałam ziółka Baby and Mama med ze sobą, to chociaż szybko doszłam do siebie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929137 przez monia89
Hej jestem :-)
W Zakopanym było super pomimo ze pogoda nas nie rozpieszczaĺa :-)
Dzis powrót do realnego świata :-(
A jutro usg prenatalne a po jutrze normalna wizyta naoglądam się fasolinki :-D
Co gotujecie na obiadek u mnie pomysłu brak.. .
A to mój Tosik.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929153 przez kaikai
Hej

Ja apap już kilka razy brałam, mało tego byłam w szpitalu i podawali mi leki przeciwymiotne.
Z Dawidem też brałam apap.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929156 przez klauduska89
Monia fajny ten Twoj chlopulek :) u mnie na obiad dzis barszcz czerwony z uszkami a dla malego z ziemniaczkami i mieskiem.
kaikai wspolczuje Ci tych wymiotow, długo to juz u Ciebie trwa. A w poprzednich ciazach tez sie tak zle czulas? Wymioty podobno na dziewczynke wiec moze rosnie coreczka:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929191 przez vestusia
Cześć Mamusie :-)
Piękny poniedziałkowy dzień :-)
wow nad morzem,fajnie :-)
iska tylko pozazdrościć pasji męża,a z Szymkiem często chodzisz na basen? ja niestety w moim mieście nie mam takiej atrakcji ale jesli w koncu sie zmotoryzuje to mam nadzieję,ze pojade gdzies z Zuzka.
U nas weekend fajnie minął,w sobotę odwiedzili nas teście,pierwszy rZ na nowo wyremontowanym mieszkaniu,raczej zadowoleni tylko zachęcali mojego męża do większego sprężenia się i dokonczenia reszty pomieszczeń. w
Wczoraj z kolei skorzystaliśmy z pięknej pogody i wybraliśmy się na wspólny spacer. Zuzia zadowolona,bo bardzo rzadko mamy możliwość wspólnego spędzania czasu z tatusiem :-)
A Zuzia póki co też bardzo sie cieszy na wieść o nowym dzidziusiu,mówi do brzuszka,glaska go i całuje. nio ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu bo jednak mam wielle obaw,czy jej ten zachwyt nie minie i nie bedzie ciągle zazdrosna. liczę na to,że wiele można jej wytłumaczyć,wiele rozumie nio ale nie liczę na cuda. okaże się za jakieś pół roku :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929229 przez Anabelle

vestusia napisał: Tak czy inaczej kazda ciąża jest inna i każdy przypadek jest inny. z pewnością Anabele nie znasz sie na nich wszystkich przypadkach,ktorych nie da sie opisac w jednym "przepisie" na przebieg ciąży. u kazdej wyglada to inaczej,kazda z nas jest inna. Odnoszę wrażenie,ze masz jedną teorię na kazdy temat,ale życie jest życiem i nie wszystko wyglada tak ksiazkowo. Z pewnością nie jestes lekarzem a kazda ma swojego i na jego opinii nalezy polegac,ewentualnie skonsultowac watpliwosci z innym specjalistą. każda z nas jest tak samo inna,inaczej przechodzimy ciążę,inaczej podchodzimy do wielu spraw i chyba po to jest forum aby dzielic sie opinią ale i czytac inne. kazda znajdzie swoj zloty srodek :-)


Widze, że nie można mieć własnego zdania, bo już obraza majestatu.
Tak się składa, że miałam podobne rozrzuty w cyklach jak iska i chodziłam do kilku lekarzy aby sprawę wyjaśnić i zajść w ciążę, dlatego napisałam jej to, co wiem w tym temacie, ona jakoś normalnie ze mną na marcówkach rozmawia, a ty się w adwokata będziesz bawić. Baw się - ale nie ze mną. Iska napisała jaki ma problem na zasadzie kopij wklej w kwietniówkach i marcówkach, odpisałam jej w marcówkach, dlatego stwierdziłam, że tutaj już nie będę rozwijać temat. Widać jakiś cudem cie to uraziło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #929320 przez iska
oj dziewuszki dziewuszki... juz ne boczcie sie na siebie.. kurcze szkoda nerwów kończmy temat.. nie spodziewałam się że aż taka się dyskusja rozwinie :)
no ale podsumowując.. w czwartek mam wizyte u mojego gina i wyjasnie z nim , mam nadzieje, kilka spraw... a na poniedziałek umówiłam sie na te badania do poradni genetycznej.. jadę żeby upewnić sie ze moje przemyślenia (czyli zawyzony wynik ze wzgledu na starszy wiek malucha) sa słuszne. relacje bede Wam zdawac - jesli moge ;) ;) ;)
i pamietajcie - zycie jest za krotkie na zbedne stresy i niepotrzebne nerwy...
Szymek ogolnie cieszy sie na malucha - ale tylko pod warunkiem ze bedzie chlopak.... bo "z bratem to bede mógł pograc sobie na konsoli". oooo i na nic sie zdaja tlumaczenia ze takie maluszki to nie pograja za szybko a ze jak podrosnie to nawet siostra moze byc dobra w grach na konsoli.... heheeh.. a i jeszcze mamy problem pod tytulem "dlaczego dzidzia nie urodzi sie w moje urodziny" - konczy 6 lat w październiku. i tlumaczymy ze ciaza tak dlugo musi trwac zeby maluszek sie dobrze rozwinal i ladnie urosl i zebysmy wszyscy sie dobrze przygotowali na jego przyjscie... jako szesciolatek wie juz przeciez prawie wszystko i ma byc tak jak on mowi...
heh.. cos czuje ze wesołe nas czekaja te pierwsze miesiace.... bez zazdrosci napewno sie nie obejdzie..... chociaz jeszcze sie łudzę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl