BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2015;)

9 lata 7 miesiąc temu #926155 przez iska
u mnie standardowo - kto pierwszy ten lepszy... za to na wizyty do ginekologa próbowali wprowadzić system godzinowy. Każda kobieta zapisana jest na konkretna godzinę... a w praktyce wygląda to i tak - kto pierwszy ten lepszy. heh.. samo życie. ja już się nie mogę doczekać usg genetycznego. wizytę mam za tydzień w piątek. po raz pierwszy będę miała robione 3 D. jak byłam w ciąży z szymkiem chodziłam prywatnie na wizyty i jakoś kasy zabrakło wtedy na takie "luksusy". A Wy już jesteście po USG genetycznym??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926171 przez klauduska89
Ja jeszcze nie. Ide w polowie pazdziernika

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926192 przez sun333
Hej. Sporo postów się pojawia - fajnie że jest nas tak dużo. Zapisałam się na usg i testy Pappa - wypada to dokładnie w 13 tygodniu - myślicie że to nie za późno? Właściwie to zapisałam się do dwóch lekarzy : do dr Piotra Sołowieja (dlatego że miał dobrą opinię) oraz do dr Nicole Sochacki (koszt badania usg+pappa 490zł oraz polecenie jej przez mojego gina) może któraś z Was o nich słyszała? Z jednego muszę zrezygnować

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926213 przez Nikaa
sun33 oj ale drogo u Was kosztuje to badanie

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926240 przez sun333
Nikaa niestety w Warszawie zawsze jest drożej niż w innych miastach - moja koleżanka w Toruniu placila za to samo 300zl. Te 490zł to jedno z tańszych (oczywiście jeśli chodzi o lekarza z certyfikatem do wykonania usg prenatalnego i testu pappa) ten drugi lekarz ktorego wpisałam bierze 550zł. Dzidziuś jest najważniejszy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926257 przez olga85
jak się ma możliwości, to nie ma co oszczędzać, lepiej wszystko dobrze sprawdzić :) ja w pierwszej ciąży płaciłam chyba jakoś około 300zł za to co mówiłaś, ale mieszkam w Szczecinie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926281 przez iska
ja będę płacić 250 za samo usg... jeśli zdecyduje się na testy z krwi to dodatkowo 100. ale wiecie co zastanawiam się czy robić te testy. słyszałam o przypadkach (nie wiem ile w tym prawdy), że po tych testach wychodziło bardzo duże prawdopodobieństwo ze coś jest nie tak a dziecko rodziło się zdrowe,,, a rodzice od zmysłów odchodzili.... a z drugiej strony jeśli tfu tfu tfu nie daj boże coś wykryją?? to co wtedy?? co byście zrobiły??? bo ja nie wiem......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #926282 przez kaikai
Sun a Ty z Warszawy jesteś ?

Ja mam skierowane na badania prenatalne jeszcze nie wiem która klinikę wybrać ale chyba w CZD zrobię bo mam blisko.
Mi gin powiedział że najpóźniej do 14 tc się robi.
Ja będę robić na NFZ.

Iska ja myślę że samo usg wystarczy, jeśli jesteś młoda i nie masz w rodzinie problemów chorób genetycznych .
Ja nigdy nie robiłam testów z krwi, tylko samo usg, teraz to robię bo mam takie zalecenie ze względu na wiek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926293 przez luska
Vestka będę podczytywać :kiss:
i pozdrawiam wszystkie kwietniówki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926294 przez sun333
Tak jestem z warszawy. Mój gin dał mi skierowanie na samo usg na NFZ jednak powiedział że jeśli mnie na to stać to poleca zrobić testy Pappa - testy pappa sa najdokładniejsze jak ten sam doktor przeprowadza również usg dlatego jest to tak wysoki koszt. Usg 220zł a pappa 250zł. W końcu chyba zdecyduje się na dr Nicole Sochacki ona prywatnie przeprowadza badania w Zieniewicz Medical na ul. Opaczewskiej 43 - Ochota.

Kurcze dziewczyny przeziębiłam się :/ strasznie drapie mnie w gardle póki co płakałam dzisiaj wodą z solą i potem zjadłam łyżką trochę miodu żeby złagodzić podrażnienie. Macie jeszcze pomysł jak się leczyć?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926299 przez Nikaa
No domyślam się, że Warszawie jest mega drogo - nie sądziłam tylko, że az takie przebitki :whistle: ja w Poznaniu płaciłam 250 zł za usg + test PAPPA naprawdę macie sporą przebitkę w Warszawie
sun33 chyba musisz dużo pić i "trzymać się w cieple" może szalik na szyję ? za wiele nie możesz wziąść ;/ zostają głównie domowe sposoby ;/ słyszałam, że na przeziębienie to ciepłe mleko z miodem i miodem i do łóżka się wygrzać ale tego nie proponuję bo nie znam nikogo kto potrafi to przełknąć :P

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926304 przez iska
No ja na liczniku mam prawie 34 - więc jestem tu chyba jedną z najstarszych mamusiek....
ja na przeziębienie od tygodnia stosuje syrop z cebuli, czosnku, miodu i cytryny. (kroisz cebule, czosnek, wciskasz cytryne dodajesz miodu - musi to postac ok. 12 godzin. zlewam powstały syrop i pije). Wreszcie mi to zasmakowało :) no i pomaga. To samo daje mojemu szymkowi na wzmocnienie ogólnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926309 przez klauduska89
Na przeziebienie w aptece polecaja syrop dla ciezarnych prenalen.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926316 przez kaikai
Ja jestem przeziebiona już trzeci tydzień

Prenalen nic mi nie pomógł, krople do nosa prenalen też nic. Czosnek, cebula tylko nie to bo mam mdłości i wymioty :(
Pije tylko lipe z miodem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #926325 przez ewelia
My mamy badania prenatalne w ta srode czy 24.09 i tez odliczam dni zeby zobaczyc dzidziusia i sprawdzic czy wszystko jest ok :) czy wasi ginekolodzy kierowali was na badania na antygen HPA-1a, czyli na konflikt serologiczny płytek krwi? ja mam krew RH + co nie znaczy ze plytki tez moge miec dodatnie bo raz na jakis czas mozna miec ujemne. Chodze do ginekologa prywatnie ale dal mi skierowanie na program na bezplatne badanie na grupe plytek. Badania te robia w Warszawie ale w kilkunastu miastach pobieraja krew i wysylaja do Wawy i po tygodniu masz wynik na mailu:) to weszlo niedawno i ciekawa jestem czy mialyscie to badanie lub czy slyszalyscie? nam wyszly plytki dodatnie czyli wszystko jest ok ale moj ginekolog mowil ze u 3 pacjentek w swojej karierze wykryl ujemne i wczesne wykrycie pozwolilo na urodzenie zdrowych dzieci:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl