BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Czerwcowe 2015

9 lata 2 tygodni temu #979327 przez Senari
Witam!

Dopiero do Was dołączyłam :) Termin porodu mam wyznaczony na 10 czerwca :) Od tygodnia jestem uziemiona ze względu na zabieg na stopie :/ Szwy ściągają mi dopiero a tydzień..... Jak tam Wasze przygotowania do porodu? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979338 przez martyna10146
Witaj Senari i witaj Milusia w naszym gronie :)

Mi ciągle dokuczają te "bóle jak miesiączkowe" i naprawdę się już martwię czy to normalne...

Ja już torbę spakowałam i jak tak na nią patrzę, to nie mogę uwierzyć, że to już niedługo.

Mi właśnie wczoraj po dwóch tygodniach przyszedł wózek i jestem nim zachwycona!! Trochę się bałam bo to niby nowość i nie wiedziałam jak wygląda na żywo ale zaryzykowałam i się bardzo cieszę bo jest super. A co wy myślicie?? :)


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979339 przez Senari
Bardzo ładny wózek :)

A na kiedy masz termin? Ja mam na 10 czerwca ale malutka jest większa niż przeciętne dzieci w tym okresie ;) Gdybym urodziła w 37 tygodniu to myślę, ze byłoby ok :) A Wy na kiedy obstawiacie narodziny? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979351 przez martyna10146
Ja mam termin na 5 czerwca (35 tydzień) i u mnie jest odwrotnie - dziecko jest mniejsze niż teoretycznie powinno być. Chciałabym więc żeby jak najdłużej była w brzuszku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979372 przez Azja
Wow dziewczyny faktycznie nie którym z Was już trochę ponad miesiąc zostało. Wcale się nie dziwię ze torby juz spakowane. Ja nic a nic ale mam zamiar się zabrać
Jutro idę na Usg ciekawe jak mój Babel się miewa

Martyna wózek fajny :) choć ja sobie nie wyobrażam wózka bez skrętne kół. Dla mnie duża wygoda. No ale każdy ma inne wymagania :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979374 przez betka81
Witaj Senari...opowiedz coś więcej o sobie, skąd jesteś i jak przebiega ciąża!
U mnie 3 ciąża, poprzednie dwie zakończyły się właśnie w 37 tc i dziewczyny były zawsze o 2 tygodnie mniejsze niż powinny według pomiarów. Obie urodzone w 37 tc z wagą 2700g i 51 cm.
Ta dzidzia natomiast idealnie ma wymiary na swój tydzień ciąży więc nie wiem jak będzie :dry:

martyna wózek śliczny, chociaż ja gustuję w skrętnych kołach.jakoś lepiej mi się prowadzi.
Mnie martwią taki przeszywające kłujące bóle w kroczy aż nieraz piszczę z bólu. Najlepsze jak kwiknę z bólu jak jedziemy samochodem aż mój mąż podskakuje w fotelu :P

atilla moja nie tyle ma ADHD co jak jest jej pora na harce to akrobacje cyrkowe odprawia bo przesuwa się z prawej na lewą i wystawia raz nogę za chwilę ręką gmera mi na dole albo z boku....hehe

A ja wróciłam od pediatry z Igą i z wielkim wyrzutem pani doktor nas przyjęła bo ona pracuje do 18.00 a za nami jeszcze kolejka. I z pretensjami, że wszyscy przychodzą na ostatnią chwilę i ona o 14.30 do 15.30 musiała z nudów gmerać sobie w nosie. Noż kurcze niektórzy pracują! Ja musiałam czekać na męża z samochodem...przecież z brzuchem nie będę się turbaniła kilka kilometrów ciągnąc chore dziecko! Aż zła jestem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979414 przez Lizzy
betka - oj te bóle też znam :S :S :S Echh.. mnie wkurzyła dziś pielęgniarka :evil: Byliśmy z Hanią na szczepieniu i chciałam ją zważyć a tam pielęgniarka z tekstem, że po co? Przecież niedawno ją ważyłam. Kurcze - chyba kupię im baterie do tej wagi żeby się nie pluły.. Miałam już raz sytuację, gdy w 4 miesiącu Hania mi przez miesiąc nic nie przybierała. Teraz też nie przybiera (ale zaczęła raczkować itp) więc trochę mniej się martwię. Ale jednak - co za problem zważyć dziecko?
A jak z Igą? Mam nadzieję, że nic poważnego.

Martyna - super wózek. Góra to mój styl. Ale dół też wolę skrętne. Ale co kto lubi i komu wygodnie. Ale kolorki rewelacja!!

Senari witaj! U mnie Młodsza też ponoć większa niż termin z USG. Ale Hania była wielka a statystycznie drugie dziecko jest większe więc powiem tylko "Ała" ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979421 przez Aga1984
Witajcie nowe mamusie miło ze jesteście z Nami.Nie wiem juz teraz która z Was wkleiła wózeczek super kolorystyka taka jak moja tyle ze ja mam skrętne koła w Quinny Mood.Jestem po wizycie szyjka zamknięta ale rozpulchniona cokolwiek to znaczy...kazał brać nospe,aspargin i Magnezin i jak najwiecej leżeć inodpoczywac bo moze sie skrócić szyjka i pójdzie rozwarcie a tydzien z miesiączki 32 a z usg 34 to jeszcze troche do 37-38 bezpiecznego.Mnie tez rwą pachwiny ciągnie jak na miesiączkę i doszły bole kręgosłupa.Jutro jedziemy z mężem kupić brakujące rzeczy do szpitala i dla córci.Jutro tez wytapetować malutkiej pokój posprzątać ogarnę i zrobie Wam fotki .dzisiaj przyszedł zestaw do wózka kocyk i podusie do gondoli oraz do spacerówki ochraniacze na pady i podudzia królik.wkleje Wam fotke.A jak U Was???
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979436 przez AgusiaKRK

betka81 napisał: Agusia jak u Was? Wrzuć zdjęcie Frania jak urósł...


Nie codziennie robimy mu zdjęcia, ale powiem Wam, że widzimy, jak rośnie :) Dziś miał już ponad 1200 g. Wrzucam jedno z najświeższych zdjęc, ale nie jest z dziś. Rozmawiałam też dziś z koleżanką i okazało się, że ona też się urodziła w 7 miesiącu. Pocieszyła mnie tym bardzo, bo zdrowa, mądra i do tego wysoka dziewczyna, ma dwoje dzieci, a przecież urodziła się 30 lat temu. I Franio wyrośnie :) Zwiększyli mu dziś ilość mojego pokarmu, więc musi coraz lepiej go przyswajać. Tylko rączkę jedną ma taką biedną, bo cewnik był troszkę za głęboko. Dziś mu zmienili, ale serce się kraje jak taki maluszek ma czerwoną i podrażnioną rączkę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu - 9 lata 2 tygodni temu #979438 przez Izek
Agusia ale słodziaczek :) napatrzeć się nie mogę . Ważne, że dobrze przybiera na wadze. I Twój synek wyrośnie na zdrowego i mądrego facecika a w dodatku przystojniaka.
Aga śliczny ten zestaw do wózka. Super kolorki i fajny pomysł z tymi ochraniaczami do kompletu.
martyna wózek bardzo mi się podoba i teraz jakbym miała wybierać też bym chyba wybrała w takich odcieniach ,cóż zostaje mi jednak granatowy z białymi wstawkami po starszym synku. Choć dla mnie plusem jak już dziewczyny wcześniej wspomniały też są skrętne koła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979444 przez nadinchen
Agusia słodki ten Twój Franio :)
Aga1984 a gdzie kupiłaś ten zestaw? Możesz podesłać linka?
Ja wczoraj spakowałam juz torbę i wszystko juz mam. Zaczyna sie maj, a co za tym idzie imprezy, wesela u Nas co weekend, wiec juz wole miec w razie czego gotowa.
Dziewczyny powiedzcie mi jak długo dziecko ma spać na płaskim w łóżeczku? Czy podkladalyscie cos pod materac żeby miało trochę wyżej? Jak to wyglada we wózku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979457 przez Aga1984
Franio jest boski Nasz czerwcowy bohater -Kisss Kisss Kisss dla słodziaka.Pewmie ze wyrośnie ma zdrowego dużego chłopca mojego męża brat tez urodził sie w 7mcu jest zdrowy jak ryba.Nie bez przyczynyowi sie ze lepiej urodzić w 7 niż w 8 m-cu...tak mi wczoraj powiedział lekarz ze teraz jest najbardziej niebezpiecznie i maj muszę uważać i oszczędzać sie żeby rozwarcie nie poszło...Nadichen zestaw zamówiłam na Allegro Lalalu wpisz w Allegro i znajdziesz.Pani jest super do uzgadniania doradzania wiec bardzo bardzo polecam tego użytkownika.Pozdrawiam i całuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979458 przez betka81
Dzień dobry!

u nas się zapowiada śliczna pogoda to pewnie wyjdziemy na dworek z Igusią ale najpierw trzeba starszą zaprowadzić do szkoły...eh...

Lizzy no Iga przeziębiona, niby osłuchowo nic nie słychać ale co ona może usłyszeć jak dziecko się wyrywa i krzyczy jak tylko ją pani doktor dotyka :woohoo: taki mam egzemplarz! Kaszle mi tak , że aż się ksztusi i wymiotuje. Tylko nie wiem czy od wydzieliny czy od spływającego zalegającego katarku?
Ale na spacer i tak pójdziemy. Kiedyś mi pediatra powiedział, że lepszy spacer niż siedzenie w domu!
Och ta nasza kochana służba zdrowia normalnie porażka...
Ja się właśnie zastanawiam czy nie zakupić sobie takiej wagi do domu? I serio problem zważyć dziecko co trwa kilka minut! Mnie coś trafia na samą myśl o Ośrodku zdrowia!

A mam pytanie na jakie szczepienia się decydujecie? Bo ja już mam mętlik w głowie?

Aga jak szyjka rozpulchniona to znaczy, że miękka i uważaj na siebie i się oszczędzaj jeszcze przez ten miesiąc!
Zestawik do wózka słodki......

Agusia jaki Franio słodki ale serio aż serce ściska jak takiemu maleństwu dzieje się krzywda.... :(
Jak ładnie przybiera i smakuje mu pokarm mamusi to dobrze...
Agusia będzie dobrze w tej chwili ratuje się dzieci urodzone w 24 tc i są silne i zdrowe. Z Franiem też będzie wszystko ok! Jeszcze kilka tygodni i wyjdziecie ze szpitala. Trzymam mocno kciuki i buziaczki od nas dla Frania!

nadinchen moje dziewczyny długo spały na płasko tylko na boczku ewentualnie podkładałam pieluszkę flanelową złożoną na cztery ...ja osobiście nie podkładałam nic pod materac ani pod przednie nogi chociaż niektórzy tak robią w razie gdyby dziecku się zwróciło w czasie snu. Jest jeszcze ta poduszka klin ale słyszałam opinie, że dziecko z niej zjeżdża na dół.
No to jak będziesz szalała na imprezach to ostrożnie aby Cię z sali nie zabrali na porodówkę :S I super zabawy życzę!
Ja torbę tzn. rzeczy do torby są gotowe tylko jeszcze nie upchnięte do niej..ale muszę się wreszcie zmobilizować.

O i jeszcze muszę też zamówić jakiś komplecik do wózka, bo dziewczyny były na zimę to miały ciepły śpiworek i gruby kocyk na zimę a teraz będzie raczej ciepło....
I jesz cze kilka rzeczy na krótki rękaw bo jak będą upały to przecież dziecku też będzie gorąco....kurcze już sama nie wiem jak ubierać to dziecko...wrrrr

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979460 przez agniesia1152
Witam nowe mamusie :) bardzo miło że dołączyłyście :)
Wózeczek bardzo fajny i kolorki też ciekawe :) chociaż ja chyba wybiorę coś troszkę ciemniejszego :) jak na razie to jeszcze sama nie wiem jaki bo za duży wybór ! ale muszę się już zacząć na coś decydować bo później to będzie za późno :D
Agusia śliczniusi Franio z każdym dniem będzie coraz większy i silniejszy :) Moja znajoma mówiła że jej kuzynka też urodziła w 7 miesiącu i mała wyrosła na zdrową dziewczynkę :)
A ja zaczęłam szykować torbę i jaakoś teraz stanęłam w miejscu.... muszę zacząć wszystko prać i prasować a mam strasznego lenia ! Jak przyjdę po pracy do domku to już mi się nic nie chce robić...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #979505 przez martyna10146
U mnie skrętne koła nie wchodziły w grę, bo mam koło domu kostkę brukową, dziurę na dziurze i ogólnie "teren", a za domem duży ogród z trawą :) Ale mimo braku skrętnych kół wózek prowadzi się bardzo leciutko (jedną ręką) a dzięki bujaniu super jedzie jak czołg przez dziury. Wydaje mi się, że będę zadowolona.

Jak patrzę na Frania to aż dziw mnie bierze, że podobne maleństwo mam w brzuchu :) Z jednej strony już bym chciała ją zobaczyć, ale lepiej niech posiedzi jeszcze w brzuszku i nabierze ciała :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl