BezpiecznaCiaza112023

Marcóweczki 2016

8 lata 5 miesiąc temu #1016323 przez Martynka__89
Biorę magnez już 3 razy, dużo leżę. I czekam na wizytę jak na zbawienie. (powtarzam się wiem :dry: ale w tej ciąży niemalże ciągle panikuje) Mała od wczoraj tak rajcuje w brzuchu że hoho do tego wszystkiego zgaga i życie płynie. W pierwszej ciąży nie pamiętam abym miała problemy z twardym brzuchem, natomiast zgage pamietam doskonale :( Gosia fajne te ciuchy i pościel, mam wrażenie że macie pełno ciuchów a ja dosłownie po parę sztuk. Nie zostało mi za dużo ubranek po Matim, a boję się jeszcze robić jakieś większe zakupy.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016326 przez Gosia 2712
Martyna ja Cie akurat bardzo dobrze rozumie, ze panikujesz i sie martwisz... Taka jest prawda ze w pierwszych ciazach to czlowiek jest zielony i nie wie co moze byc i czy to jest w porzadku, czy nie... A w kolejnych to juz bardziej zwraca uwage na wszystko... Ja dzisiaj wyszlam na chwile z domu i pomoglam M. przy obiedzie niby zaden wysilek, a juz pare razy mi brzuch stwardnial i tez zaczynam panikowac, wzielam nospe i magnez i leze... :S A moze spróbuj wziac nospe, moze ci przejdzie po niej... ona jest bezpieczna i na pewno nie zaszkodzi, ja jak bardziej mnie boli to wtedy biore :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016328 przez clue
dobry wieczór :)

Gosia, śliczne rzeczy z tego smyka, zamówiłaś te pajacyki na 62? :) bardzo mi się podobają :)

apropos twardnienia brzucha - bo też mnie to dotyczy - nawet na prenatalnych mi babka powiedziała, że brzuch mam twardy i stawiający się, i żeby coś z tym zrobić, nie wiem jak to możliwe ale jest o niebo lepiej kiedy zmieniłam diete... i nie biorę już 4 magnezów, a 1...
Wczoraj i dzisiaj odżyłam :)

co do nospy czytałam różne opinie... raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi :)
Martyna a kiedy Ty masz wizytę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016329 przez Gosia 2712
Clue wszystkie ubranka zamowilam na 68, bo tych 62 mam juz dosyc duzo i chyba starczy poki co :) a to byl 3pak :)
co do nospy to wiadomo, ze to jest lek i tez nie ma co przesadzac z nim, dla tego ja biore tylko wtedy jak mnie mocniej boli :S A Tobie co gin mowil na te twardnienia?

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016336 przez Martynka__89
Gosia trafiłaś w sedno !!! W ciąży z Mateuszem byłam zielona, niby dużo czytałam ale chyba pewne rzeczy nie docierały do mnie. To też sprawa ginekologa ówczesnego nie miałam połowy badań robionych co teraz o szyjce nigdy nic nie mówiła w sensie cm. Na przełomie 6/7 miesiąca byłam w Wiśle na skokach narciarskich letnich. Bardzo dużo podróżowalam, niczym się nie przejmowalam. A teraz każda (miom zdaniem) nie prawidłowość wzmacnia lęk i tak na prawdę mam ochotę jechać do T. albo na IP. Chociaż staram się nie panikowac, człowiek po stracie inaczej patrzy na ciążę:( staram się ba razie unikać no spy. Brzuch twardnieje czasem na dosłownie chwile i mam wrażenie że mała się w tedy rozciąga bo aż czasem braknie mi tchu, a innym razem trwa to nieco dłużej. Clue wizytę mam ba szczęście jutro na 16 i doktor przyjmuje jeszcze pod starym adresem.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016349 przez moniab26
Gosia super te łaszki ze Smyka a na placki zapraszam do siebie, robię co drugi dzień prawie :)

Co do twardnienia i spinania brzucha to nie chcę was uspakajać bo nie jestem lekarzem ale to mogą być po prostu skurcze przepowiadające, które teraz już coraz częściej będą się pojawiać - nawet do 20 razy na dobę, nasz organizm już powoli przygotowuje się do porodu.

Jeśli chodzi o no-spę to w szpitalu dostawałam ją trzy razy dziennie po dwie tabletki a w domu biorę najwyżej dwie tabletki dziennie jak brzuch pobolewa.


[*] 30.05.2005 aniołek
[*]06.01- 04.02.2010 Dominik
[*] 08.02-20.02.2011 Igorek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016354 przez natkka
Gosia dzisiaj odbieram opis badania, zobaczymy co tam będzie :) mam nadzieję, że wszystko ok :)
Super ciuszki, ja postanowiłam, że dzisiaj zacznę robić listę potrzebnych rzeczy bo inaczej to ja nigdy tych zakupów nie zrobię :(
ja staram się nie brać nospy bo słyszałam, że może wywoływać zbyt słabe napięcie mięśniowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016356 przez Gosia 2712
Hejka :)
Wczoraj pospalam do 11 a dzisiaj dla odmiany wstalam juz o 4 :S i nie wiem co ze soba juz mam zrobic :S

Martyna czlowiek sie uczy caly czas, bo tak naprawde to kazda ciaza jest inna, u mnie jest to 4 ciaza, a trzecia taka wysoka i do tej pory polowy rzeczy nie wiem, co jest dobre a co zle i sama z checia co drugi dzien siedzialabym na IP :S

Monia to wsiadam na rower i jade na placki :D :woohoo: co do tych przepowiadajacych to ja slyszalam, ze moga byc ale mniej, cos ok 10 na dobe, ale nie wiem czy to prawda, bo sa rozne opinie no i przede wszystkim one nie bola, wtedy sa nie grozne... A najgorzej jak sa bolesne skurcze to wtedy nie jest dobrze...

Natkka mam nadzieje, ze wszystko Ci tam dobrze wyjdzie z badania :)

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016383 przez Martynka__89
Natka też czytałam różne opisy o no spie, na fajsie podczytuje forum ciążowe i mam wrażenie że nie które kobiety lykaja je jak cukierki. Liste rzeczy mam gotową, napisałam ją już gdybym (phu phu) miałam trafić do szpitala żeby M wiedział co kupić.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016412 przez PaulinaJ
Cześć wam :)

Gosia żyję i mam się dobrze ;) Fizycznie...bo psychicznie lipa. Dziadek jednak ma raka . .. czekamy na wszystkie wyniki. Oby to była jakaś łagodna odmiana i bez przerzutów.

U nas dziś trochę biało. Śnieg z deszczem sypie i to właśnie ten czas żeby młodej kupić jakieś śniegowce :P
W piątek idziemy z Mary na sesję świąteczną :P Mam nadzieje, że wyjdę jak człowiek :D W poniedziałek do gina :) Ciekawe ile synuś waży :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016485 przez Gosia 2712
Martyna wlasnie tez zauwazylam, ze wielu lekarzy nospe tez przepisuja jak cukierki :S nawet w szpitalach na twardnienie brzucha dawaja nspe i duphaston, albo magnez, bo prawda jest taka, ze w wiekszosci szpitali to nawet lekow nie ma, albo maja ograniczenia ...

Paulina bardzo wspolczuje Ci z powodu dziadka :( mam nadzieje, ze wyjdzie z tego :) tez mnie ciekawi ile moj wielkolud juz wazy :silly: :silly:

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016527 przez natkka
Paulina bardzo mi przykro z powodu dziadka, mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy.
Ja jeszcze nie zaczęłam robić listy, może za chwilę siądę do tego :P
Niestety wyniki nie są jakieś rewelacyjne, mam tachykardię i jeszcze jakiś zespół avg II stopnia :( muszę się umówić na wizytę u kardiologa :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016547 przez Marta1985
Hej dziewczyny.

Przepraszam że się nie odzywam ale jakoś tak nie umiem się zebrać na pisanie ale na bieżąco was czytam. Obiecuje poprawę.

Co u mnie? Wczoraj byłam u gina i szybka jest bez zmian także dobrze odpoczywam. Pobrał mi kontrolny posiew i jak nie będzie bakterii to we wtorek zakładamy pessar.

Dziś byliśmy na USG prentatalnyn i będzie drugi łobuz. Chłopczyk jak malowany. Starszy Bartuś młodszy będzie Wojtuś. Cały i zdrowy tylko rozrabiaka. Waży 300 gram.

GOsia bardzo fajny ten lekarz wszystko opowiadał no i miły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016548 przez Marta1985
A tu buziunia i siusiak B)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1016555 przez Gosia 2712
Natkka wspolczuje wynikow :S a to masz wrodzone, czy w ciazy Ci sie takie cos zrobilo? Nie znam sie kompletnie na tym, bo nigdy nie mialam problemow z sercem, a jakie mialas objawy tego?

Marta swietne wiesci :) i gratuluje synusia :woohoo: sliczny jest :woohoo: Ciesze sie, ze lekarz przypadl Ci do gustu :) ja tez bardzo bylam zadowolona :) Odzywaj sie czesciej! :P

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl