BezpiecznaCiaza112023

Mamy kwietniowe 2016

8 lata 6 miesiąc temu #1009600 przez natB
marta ooo fajnie, że jesteś na L4 ja może pójdę w grudniu.. U mnie to taka jedna wielka niewiadoma :/.. No, ale nic leci ten czas czas, zaraz będzie listopad heh :) a jak się czujesz? Kiedy wizyta?

joanna a przepis na ten syropa masz? :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009614 przez JoanaG
Nat obierasz dorodnego buraka i z jednej strony wydrążasz taka jakby miseczkę na głębokość mniej więcej 2/3 buraka, zasypujesz cukrem 1-1,5 łyżki i czekasz kilka h aż puści sok, jest dobry dla dzieci na gardelko i na kaszel





Aniołek 9tc 27.09.2013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009641 przez Marta1985
Wizytę mam 20 października - samopoczucie ok ale całkiem inaczej niż w pierwszej ciąży :(

Tydzień temu byłam na usg ii dzidziuś zdrowy - posyłam foto

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009677 przez JoanaG
Marta a dzieć ujawnił się?





Aniołek 9tc 27.09.2013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009708 przez Marta1985
dalej incognito :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009713 przez natB
Zrobiłam ten syrop z buraka dzięki Joanna... mnie tym razem rozłożyło, od rana umieram... wczoraj tak okropnie się czułam
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


martaa dlaczego masz tak często wizyty?... fajne foto :) może tego 20-ego się maleństwo ujawni :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009803 przez JoanaG
Poddałam się dziś rano i pojechałam na NPL do szpitala, bo przerazilam się okrutnie kiedy dzisiaj rano zaczęłam :sick: z krwią :blink:
Na szczęście osłuchowo czysto, ale mam ostre zapalenie gardła i tchawicy, dostałam antybiotyk na 5 dni, oby zadziałało bo już mi głowę od tego kaszlu rozrywa... :unsure:
U nas pogoda dziś cudna, słonecznie ale rzesko, chyba pomimo zapalenia ubiore się na cebulkę i pójdę pospacerować :)
Miłego niedzielnego dnia :D





Aniołek 9tc 27.09.2013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1009841 przez Wietrzyca
Witam wszystkie Mamy kwietniowe.O forum dowiedziałam się od siostry, która się tu udzielała podczas swojej ciąży. Od dlugiego czasu podczytuje kwietniowy temat i w końcu postanawiam się ujawnić - melduje się jako kolejna mama. :)

Termin z USG w 8tc i z okresu wypada nam na 28 kwietnia. Sama też jestem z kwietnia :) Zanim się dowiedziałam, że jestem w ciąży, przetytlałam Bąbla przez Bieszczady przez kilka dni z namiotem i plecakiem :) Może będzie z tego jakiś turysta chociaż ;P
Mojego Bąbelka widziałam pierwszy raz w 6tc, a potem w 8tc, kiedy już szukaliśmy z powodzeniem pikającego serduszka. Teraz kolejne USG mam zaraz po Pumci - 15go, i nie mogę się już doczekać. Brzuszek się powoli rysuje - nie należałam nigdy do najszczuplejszych, stąd pewnie ten stan rzeczy. Aczkolwiek, jak książki każą, staram się jeść nie za dwoje, a dla dwojga ;P

Sama jestem też w ciąży na Clexane i Euthyroxie (lekko za duze TSH dla ciężarnych, chociaż w normie dla "normalnego" człowieka). Może któraś mama też ma podobny kłopot. A z witamin ciążowych to LadeeVit.

Na to wlasciwe L4 zamierzam isc w styczniu, mam nadzieje, ze sie bede dobrze czuc. Teraz jestem w domu na L4 z powodu przeziębienia. Pracuję w korpo i strasznie frustruje mnie fakt, że ludzie przychodzą tam chorzy i na mnie kaszlą. Także albo oni idą na kilkudniowe zwolnienie - albo ja. Nie możemy pozwolić sobie przecież na to, żeby na nas prychali! Na szczescie mi juz przechodzi. Takze JoanaG, natB trzymajcie sie cieplo i zdrowiejcie szybciutko. Życzę Wam zdrowia w tej chlodnej aurze!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009868 przez JoanaG
Witaj Wietrzyca :) rozgosc się, im gwarniej tym lepiej :)
Napisz nam coś o sobie? Skad jesteś? Ile masz lat? Jak długo staraliscie się o dzieciątko?





Aniołek 9tc 27.09.2013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009884 przez natB
Witaj wietrzyca :D swoją drogą ciekawy nick :) a i zdjęcie super :) kocham góry <3
Twój Babel juz od najmłodszych,, dni,, ładnie zwiedził hehe :) hartujesz go :) heh
A powiedz mi jakie masz tsh? jesteś pod opieką endokrynologa? Ja musze się prywatnie wybrać, bo we krwi mam antygeny tpo, niby nic z tym nie mam robić, ale sama nie wiem hm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1009899 przez Pumcia
Hej Wietrzyca - witam kolejną kwietnióweczkę :silly: jedziemy wszystkie na tym samym wózku więc jedna drugiej chętnie pomoże ;) fajnie, że się ujawniłaś :) co do ludzi chorych w pracy to znam ten ból, może nie moja załoga ale ludzie którzy do nas przychodzą roznoszą zarazki i tez 1,5 tyg ostatnio leżałam z ostrym przeziebieniem w domu i nie wiedziałam co może pomóc ;/

JoanaG - kurcze, nie wiem czy Ci nie za pozno odpisuję ale od czwartku do wczoraj musiałam być w pracy ;/ Kochana na poczatku jak nie miałam inhalatora to robiłam tradycyjne inhalacje czyli ręcznik na głowe i wrzątek. Dodawałam do tego kilka kropel olejku - nie pamiętam jak on się nazywał ale pachniał jak WICks vaporub :) a teraz jak już mam inhalator to wlewam tam zabłocką mgiełkę solankową. Mi na kaszel pomagało bo czasem tak kaszlałam, ze brzuch mnie bolał ;/

Martuś - super, że z Małym wszystko ok :) śliczności :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009954 przez Wietrzyca
Dziekuje Dziewczyny za tak mile przywitanie :)

Bedzie moze nieskladnie:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Widziałam, że jest tu kilka mam z większym doświadczeniem :) Bardzo się cieszę, że taka "grupa wsparcia" się formuje!

natB - na TSH wysłał mnie od razu mój gin, chociaż nigdy wcześniej nie miałam żadnych problemów z tarczycą. I wyszło mi 2,940 (norma "normalna": 0,27 - 4,2, a dla ciężarnych: I trymestr 0,01 - 2,32). Więc dostałam skierowanie do endokrynologa i teraz jestem pod stałą (raz w miesiącu kontrola) opieką. Po Euthyroxie 50ce TSH miałam 2,38, więc dostałam 75ke i kolejna kontrola za miesiac. Anty TPO wyszło mi w normie.
Endokrynolog mi mówiła, że badają anty TPO ze względu na chorobę Hashimoto, żeby mieć informację, czy występuje. Oczywiście wyższy wynik nie musi świadczyć o chorobie. Tutaj znalazłam fajny artykuł na ten temat. Btw moja koleżanka ze zdiagnozowanym Hashimoto urodziła śliczną zdrową córeczkę. Oczywiście możesz się skonsultować, jeśli masz tylko jakiekolwiek wątpliwości, ale na pewno się nie martw! :)

Co do gór, coż... Mój Bąbel już był 3 razy w Bieszczadach na trasie. Oczywiście te dwie następne trasy nie były już takie hardcorowe jak pierwsza, bo jednak trzeba do życia podejść rozsądnie, więc się oszczędzam i są to raczej spacery, aniżeli trekkingi. Ale dopóki się dobrze czuję, nie chcę z tego co lubię i zawsze robiłam rezygnować zupełnie. Wszystkie książki piszą o tym, żeby nie rezygnować z aktywności w ciąży (oczywiście z wiadomymi ograniczeniami co do rodzaju aktywności i stanu zdrowia). Tylko mąż ma plecak bardziej załadowany, bo musi więcej nosić ;P Ja mam w swoim tylko sweter i apteczkę, a i trasy są teraz dużo lżejsze (w ten weekend Rusinowa Polana w Tatrach to będzie maksimum naszych możliwości). Tak po prawdzie to ze względu na fakt, że już było mnie trochę przed ciążą (praca za biurkiem zrobiła swoje), nie chcę przegnić przed tv dziewięciu miesięcy. Dlatego znalazłam też pilates/jogę dla ciężarnych i na najbliższej wizycie zapytam o to mojego gina (potrzebne jest zaświadczenie od lekarza). Jeśli osiądę na tapczanie, to potem będzie fatalnie.

Pumcia, a skąd masz taki inhalator? :)

I czy powiedziałyście już w pracy, że jesteście w ciąży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009961 przez Pumcia
Wietrzyca - inhalator kupiłam na allegro. Pełno tego :) w pracy powiedziałam, ze względu na to, że zle sie czułam i musiałam zmniejszyć liczbę godzin. Mam pracę stojącą więc nie dałabym rady 12h wytrzymać. Mi już 30 stuknęla w styczniu a to też moje pierwsze dziecko także będziemy się uczyć na błędach :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1009971 przez Wietrzyca
Pumcia, to jestesmy na tym samym wózku :D
a stac 12h w ciazy to faktycznie byloby bardzo trudno - nie wyobrazam sobie przy tych wszystkich ciazowych objawach!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1009975 przez Karii
Hej ja mam 28 lat i to moje drugie dziecko. Mój synek - Adaś ma w kwietniu skończy 4 latka. Jest bardzo kochany chociaż do grzecznych dzieci nie należy niestety:( Chociaż muszę Wam powiedzieć, że ostatnio tak strasznie go uwielbiam, bo ok nie jest grzeczny, jak się spotka z braćmi, czy jak spotka kolegę na placu zabaw to wariuje wścieka się i czasami nerwy trzeba trzymać na wodzy za to w domu jak jesteśmy sami (mąż wyjechał na dwa miesiące, przyjeżdża tylko na weekendy) synek jest do rany przyłóż, po prostu nie poznaje go, jest cudowny, da mi odpocząć, grzeczny nie ma płaczu i wgl. Bałam się że jak mąż wyjedzie, synek pójdzie do przedszkola ja początek ciaży, pracy że nie dam rady ale na szczęście mój syneczek mi strasznie pomaga. Przepraszam ale musiałam Wam to napisać. Co do pracy to tak ja rownież już powiedziałam, planuję pracować do końca roku a później trochę odpocząć, musimy znaleźć kogoś na moje miejsce więc musiałam powiedzieć wcześniej. A dodatkowo to już widać ciąże więc glupio aby się domyślali, wolałam powiedzieć tym bardziej że w pracy mam jak w rodzinie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl