BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #1045385 przez Joanna90
Ja już po wizycie, szyjka bez zmian, dalej mam jak najwięcej leżeć, nic absolutnie nie podnosić i zero stresów, co w moim przypadku jest trudne, bo ja zawsze muszę sobie jakiś problem znaleźć:) lekarz zrobił mi usg żeby zobaczyć czy wszystko ok z dzieckiem i powiedział, że wszystko wygląda dobrze. Chociaż mam mały niedosyt, bo wg mnie Hubercik mało urósł, przez 2 tyg przybrał na wadze mniej niż w szpitalu przez tydzień... Ma 730 gram, a wczesniej rósł jak na drożdżach i był wagowo tydzień do przodu. No ale to może przez tą chorobę trochę zwolnił, ważne że w normie, lekarz powiedział że waga dobra to muszę go słuchać. W ogóle jak czytał mi wymiary, to niektóre były na 26 tydzień a niektóre nawet na 22, to jakaś taka duża ta rozbieżność mi sie wydaje, ale lekarz twierdzi że wszystko jest ok bo różne części ciała rozwijają się w różnym tempie. A ja i tak czuję podswiadomie, że to wina tego głupiego półpaścca...
Lekarz pokazał mi jajeczka, bo młody znów pięknie rozłożył nogi na USG :)
Mena piękne zdjęcie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045389 przez Inezka
Mena, jaki piękny zimowy krajobraz :) synek i kotek jak zaczarowani siedzą :side:

Joanna, leż i odpoczywaj tak jak lekarz Ci kazał i relaks. Czytaj książki, to dobrze robi i odciąga dziwne myśli. Mały rośnie dobrze i skoro tak mówi lekarz, to nie martw się.
Wczoraj widziałam moją bąbelinkę na usg :) p.doktor posprawdzala serduszko, mózg, jest ok. Mała waży 900gramow, najpierw usłyszałam, że jest duża, ale okazało się, że tak z wagą tydzień do przodu. Wg mojej gin w normie. Bałam sie, że przy tej mojej cukrzycy będzie gorzej...Reszta ok, czyli szyjka zamknięta i długa, więc zdecydowałam się pracować dalej. Chyba najdłużej do końca listopada. Miałam zlecone też badania od diabetologia na lipidy i oczywiście mam wyniki do kitu :blush: cholesterol przekroczony; max. jest 190mg, a ja mam 276mg i trójglicerydy też przekroczona górna granica. Z tego co czytałam to częste u kobiet w ciąży, ale teraz nic się z tym nie robi tylko potem po urodzeniu pod kontrolę. Na dziecko bezpośrednio nie wpływa cholesterol, ale co mnie przeraziło to, że wysoki cholesterol powoduje porody przedwczesne :unsure: wizytę u diabetologia mam 24.11.ciekawe co mi powie. A którejś z Was lekarz zlecał te lipidy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #1045398 przez Kejt
Joanna nie przejmuj się , u mnie czasami jest to samo, dziś np. Lekarz zmierzył brzuszek i był za mały o 2 tygodnie więc zmierzył jeszcze raz za 5 minut i był już prawidłowy jak na swój tydzień :blink: więc to zależy czasami jak się dzidzia ułoży. Nie mniej jednak trzeba być czujnym :) mi w poprzedniej ciąży lekarz przeoczyl moment zahamowania wzrostu a ja się na tym nie znałam więc myślałam że jest wszystko w porządku.

Mena cudne widoki masz za oknem :woohoo: :)

Inezka dobrze że wszystko dobrze po wizycie, niedługo wizyta u diabetologa to dowiesz się co ci powie :)



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #1045409 przez Joanna90
Kejt mój dzidziuś brzuszek ma akurat wielki, tylko miałam teraz robione USG na takim przedpotopowym starym sprzęcie, bo taki jest w poradni tam gdzie chodzę i a młody szalał na całego wiec może pomiar był niedokładny. Wczsniej na oddziale miałam na dużo nowszym. Ale na ważne USG jeździmy prywatnie żeby upewnić się że wszystko ok :) Lekarz mówił że wszysto dobrze, to tylko moje przemyślenia i wątpliwości, bo różnie bywa.
Inezka myślę że nie ma się co nakręcać i stresować na zapas, poczekaj do wizyty u diabetologa i będziesz wiedziała co i jak, trzymam kciuki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045412 przez Mena
inezka ja też mam wyniki do kitu. Jedyne co mam w normie to cholesterol hdl. Reszta jest większą niż powinna :S . Mi nie kazał tych lipidów badać. Ale już dostałam następna długa listę badań do zrobienia na następna wizytę :whistle:
joanna Nie przejmuj się, na pewno wszystko jest dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045413 przez Kejt
Joanna aa to jak na przedpotopowym sprzęcie było robione to tym bardziej nie masz się co przejmować :)



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045429 przez megi2501
Hej,
Same dobre wieści i żadnych negatywnych myśli mamuśki!

Mena zazdroszczę widoków, a fotka, jak wkarta pocztowa- taka ładna

Inezka mi nic takiego nie zlecał lekarz

Honka jak siusianie synka w przedszkolu? Już nie ma wpadek?

A jak Wasze cm w brzuszkach Kobitki?
Spokojnego dnia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045430 przez Joanna90
Kejt mam pytanie z jakiego sklepu internetowego zamawiałaś ta śliczna pościel do łóżeczka? Bo chyba też zamówię sobie przez internet jakiś ładny komplecik, a wolałabym z jakiegoś sprawdzonego sklepu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #1045437 przez honka_18
Megi Mały robi postępy, w poniedziałek i wtorek robił ładnie do kibelka a w środę miał mały wypadek ale pani mówiła ze biegł do toalety ale nie zdążył

Joanna tymi wymiarami nie ma co się zamartwiać co sprzęt to inaczej wychodzą. Artur w dzień porodu rano wg usg ważył 1600g , wieczorem urodził się z wagą 2140g wiec różnica spora :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045458 przez Kejt
Joanna pościel jest że strony www.kalamati.pl :) jeszcze na stronie www.mamissima.pl mają fajne rzeczy, mam kocyki z tej strony to są fajne w dotyku :)



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045460 przez masuska
Kejt natchnęłaś mnie i zamówiłam materiały na pościel dla Alka :) i na kołderkę Minky do wózeczka. W końcu wezmę się do roboty:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045461 przez Joanna90
Honka to super że odpieluchowywanie idzie tak dobrze :)
Dzięki Kejt, popatrzę sobie potem :) Póki co zamówiłam sobie szlafrok i 2 koszule do karmienia na allegro i robię listę potrzebnych rzeczy, żeby niczego nie pominąć bo trochę tego jest :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045469 przez Agutka
Cześć dziewczyny ech głupio mi że tak mało pisze ale całkowicie brakuje mi czasu a wieczorem padam na pysk i zasypiam na kanapie budzę się koło 1 i idę do łóżka i tak co dzień.
Kejt gratulacje!
Ja dziś jeszcze chirurga naczyniowego musiałam odwiedzić bo zaczęła mnie noga boleć i pachnąc naszczescie to nie zakrzepica żadna a prawdopodobnie jeszcze kontuzja daje znać o sobie . Dzizas kiedy ja nadrobie Was żeby wiedzieć co u każdej słychać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045474 przez zubi
Hej mamuśki :)

Jak tylko wspomniałyście że u was śnieg, to umówiłam auta na wymiany opon, bo mąż zawsze to robi na ostatnią chwilę i już bywało że mi pisać w dniu opadów żebym ostrożnie wracała z pracy bo mam letnie opony :(

Widoki za oknem super, nasza Nati też by była prze szczęśliwa :), wczoraj dostała pierwszą Barbie i jest zauroczona zabawką :)

joanna nie zazdroszczę tego odpoczynku, ale jak trzeba to trzeba :) dużo artykułów zamawia się przez internet ponieważ jest taniej i wygodniej- tylko będziesz musiała zejść drzwi otworzyć kurierowi :)
kejt dobrze że masz taką opiekę i kontrolują ciężę, na pewno wszystko będzie dobrze.

termometr chętnie poczytam wasze opinie ja kupiłam dla Natki, ale się nie sprawdził i używaliśmy zwykłego elektronicznego, a przydałby się taki bezdotykowy.

spokojnego trzydniowego wypoczynku z rodzinkami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045487 przez Megi
Wpadłam się przywitać i życzyć miłego długiego weekenu :kiss:

Ja od rana nagotowałam gołąbków, a ponieważ mielone mi zostało to jeszcze kotlecików :) To będzie weekend obżarstwa
U mnie cały czas waga 5+ ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl