BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 5 miesiąc temu #1050194 przez kasia1616
Według ostatniej miesiączki to 24 tydzień a wymiary wskazują na 32.... To niemożliwe żeby mój lekarz się pomylił. Tym bardziej że najpierw miałam pusty pęcherzyka więc nie możliwe by miała miesiączkę i była w ciąży. A serduszko usłyszałam w 8 tygodniu. Albo przy opisie się pomylili albo mała jest po prostu duża. A jakie wymiary naprzyklad mają wasze dzieciaczki kości udowej ? Za tydzień mam swojego lekarza.. Ważne że z malutką jest dobrze. Jutro idę na glukoze 75 ml :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1050243 przez nadinchen
Kasia może miało być 22 zamiast 32 :) Ja idę na glukozę w przyszłym tygodniu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1050246 przez kasia1616
Na tym opisie jest napisany 31 tydzień i 5 dzień chyba dokładnie pisał.... Dziewczyny dla mnie ważne że jest zdrowe a za tydzień mam swojego lekarza. :) u mnie jest st dużo śniegu pada i strasznie wieje :silly: dziś moja siostra była u siebie na strychu i znalazła mnóstwo ciuszków dla małej oraz przygotowała już lozeczko i materac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1050274 przez Marysia87
Kasia tak najważniejsze że ty i dzidzia zdrowe... reszta nie wazne :cheer:
No to czeka cię sterta prania jeśli siostra da ci wszystko co znalazla....i widzisz mam następna rzecz która fajne dostać pod choinkę ale to za późno juz.... a mianowicie dobre żelazko bo na początku przynajmniej ja prasowalam ubranka i pieluchy a bylo tego co chwila nie wyobrażalna ilość hehe ale moja córka bardzo ulewala może teraz mniej będzie produkować "brudow" moje dzieciątko.
Co do wymiarów to z mojego usg w 24 tc mam takie:
Bpd 58mm
AC 200 mm
Fl 44mm
Hc 223 mm
Fhr 154 u/min
Masa płodu 703g
U mnie też biało. ..super :laugh: Lubie zime :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1050276 przez kasia1616
Czyli lekarz musiał się pomylić bo mamy prawie identyczne na domiar moje jest lżejsze bo ma 560 g.... I wszystko jasne... To zwykła pomyłka... W ogóle wpisała mi pielęgniarka bo tak wyliczyła że to 23 tydzień a nie 24...ehhh...ja będę jednak szła rytmem mojego lekarza :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1050388 przez Marysia87
Co tu taka cisza??!! Dziewczyny co u was??!!
Kasia jak poszło z glukoza?? Mam nadzieje ze dalas rade. Ja próbuje zasnac ale coś mi.nie wychodzi będę się wierci do 2 w nocy no ale cóż przynajmniej popatrzę jak brzuch mi skacze od ruchów Maleństwa. :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1050389 przez kasia1616
W nocy się przebudzilam i nie mogłam zasnąć. Za to nad ranem zasnęłam i nie zdążyłam iść na glukozę :) pójdę w poniedziałek :) zamówiłam wczoraj kombinezon dresowy dla Łucji.... A dziś się dowiedziałam że moja kuzynka jest w ciąży po 12 latach :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #1050393 przez Mala_ewa
Ja też mam problem ze snem, ale zauważyłam, że jak poćwiczę (np. Marsz w miejscu plus bardzo drobny aerobik), to lepiej mi się usypia. Wczoraj tak zrobiłam i było git, a dzień wcześniej lezalam, czytałam, patrzyłam w net, to sie później kotłowałam.

My zamówiliśmy już łóżeczko i materac, pieluszki tetrowe u falanelowe oraz maty ochronne na łóżeczko. Tanie maty i dobre są w Ikea, ale mamy daleko, to Wy szukałam na allegro i mam nadzieję, że będą. Ok.

A! Też wczoraj miałam glukoza. Niestety wyszła podwyższona po 2h - norma to 140 a u mnie 160. Ostatnio miałam tylko o 3kreski wyżej. Cały czas mam anemie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #1050394 przez kasia1616
Moja siostra też już chce mi przywieźć materac a łóżeczko mój szwagier przemaluje mi na biało.... Ja po niedzieli zamówię kołdrę i poduszkę... Żeby te najważniejsze rzeczy były a w lutym zajmę się wyprawą i kosmetykami.... :) wczoraj mówię do Marcina że dużo tego jest do kupienia a on do mnie z tekstem "dla mojej córki mam na wszystko" :) więc nic tylko kupować :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1050395 przez Paula1704
Kasia a jaką kościel kupujesz? Bo się zastanawiam nad tym.
A my jutro jedziemy po łóżeczko do Ikei. A mebelki zamawiamy na interneci.
Dziewczyny a jaki polecacie materacyk do łóżeczka? Orientujecie się czy w Ikei są jakieś sensowne?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1050396 przez kasia1616
Wchodzilam na stronę światmaluszka.com.pl i tam coś szukałam ale chcę się poradzić położnej. Bo stwierdziłam że jest kompetentną osobą i mi doradzi.... Ważne żeby była lekka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1050397 przez motylek270
Cześć dziewczyny,

chętnie dołączę do Waszego formu. Jestem już mamusią trzyletniego chłopca a teraz czekamy na jego braciszka, z usg wychodzi mi termin na 24.04. Jeśli trend będzie podobny jak w poprzednim przypadku to liczę na poród tydzień wcześniej w 39tc. Obecnie jeszcze pracuję, choć ten tydzień mam wyjęty zupełnie z grafika- dopadło mnie zapalenie zatok i niestety skończyło się antybiotykiem. Leżę ledwo żywa w łóżku.
Czytam, ze jesteśmcie na etapie robienia onciązenia glukozą. 3.01 miałam wizytę i też dostałam skierowanie. Jednak ponieważ kolejny termin spotkania z moim lekarzem mam 31.01 to dopiero przed wizytą udam się na to przykre, jak dla mnie, badanie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1050398 przez Paula1704
motylek witamy;)
Ja mam termin na 29 kwietnia więc podobnie;)
A u lekarza byłam w środę i też dostałam skierowanie na glukoze ale tak samo odwlekam i będę robić dopiero na ostatnią chwilę przed kolejną wizytą ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #1050402 przez Mala_ewa
Hej Motylku!
To, co wiem o materacach:
A) gryka-kokos
Obecnie bardzo modny, ale uwaga na grykę, bo źle zaszyta może na kielkowac, a kokos musi być silikonowany, bo inaczej pachnie sikiem.
B) sztuczny czyli np. Piankowy
Teraz trochę psiocza na sztuczne, ale parę lat temu był w modzie tak jak dzisiaj ww.
C) oddychające
Moim zdaniem bez sensu, no przecież kładziemy na to i mate ochronna, prześcieradło itp. Więc jak tu materac ma oddychać?
D) do bezdechow
Ponoć kupujemy wtedy, kiedy w szpitalu nam zaalarmuja, że zdarzały się bezdechy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1050407 przez Miluniaa
motylku witaj !
Ewcia witaj w klubie ! Ja mialam po 2 godzinach 145 niby male przekroczenie nie wiem co lekarz z tym zrobi ale na razie jem normalnie mierze glukometrem po 1 ciezy i przekroczen nie mam... mam nadzieje, ze wysle mnie na powtorne badanie, bo na nastepny dzien zachorowalam i czytalam ze to moglo sfalszowac wynik :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl