BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LISTOPAD 2017

6 lata 8 miesiąc temu #1064694 przez tatinka23
Dziewczyny jak to jest ze spaniem w ciazy? Na ktorym boku powinno sie spac?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064695 przez maja001
LadyM ja ani jednej ani drugiej rzeczy nie miałam i dwójkę dzieci wychowałam. :) No ale moze u Ciebie sie przydadza. ja bym z takimi zakupami poczekała do porodu.
Heathera ja mam 1/4 tej listy :) Ale jak piszesz resztę można kupić po porodzie. nie wiem czy przeozyłam ale ja jeszcze kupuje herbetke po 1 mies koperkowa i ruminkowa z hipa, Mozna kupic puzniej ale wole miec w zapasie a terminy waznosci sa długie wiec sie nie popsuje
tatinka chyba powinno sie spac na prawym, ale nie jestem pewna, ja i tak spie na jednym i drugim :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #1064697 przez Lady M
Leżąc na plecach lub na prawym boku w ciąży uciskana jest żyła główna dolna, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa. Ucisk ten zaburza prawidłowe krążenie krwi w Twoim organizmie. Co może powodować słabsze dotlenienie rozwijającego się płodu, a ty możesz mieć zawroty głowy, słabe samopoczucie, mroczki a nawet omdlenia.

Leżąc na lewym boku w ciąży nie zaburzasz prawidłowego krążenia a dodatkowo wspomagasz pracę nerek. Prawidłowa praca nerek zapewnia usuwanie toksyn z organizmu oraz pomaga unikać obrzęków stop


To chyba już przesada, ja różnie śpię, na obu bokach i plecach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064698 przez tatinka23
Tez wlasnie to czytalam.. I niektorzy mowia ze powinno spac na prawym boku a tu znow pisza ze na lewym.. Badz czlowieku madry i pisz wiersze. Juz sie pogubilam. Zawsze spie na plecach badz na prawym boku, na lewym nie wysypiam sie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu - 6 lata 8 miesiąc temu #1064700 przez Heathera
LadyM ja poduszkę takiego dużego rogala kupiłam jak byłam w ciąży z Werką i jak dla mnie to super sprawa. Bardzo dobrze mi się śpi z nim a czasem mąż mi nawet go podkrada xd Do karmienia też się przydaje albo jako zabezpieczenie np jak kładłam mała na naszym łóżku rano i żeby nie odbijala się o ścianę. Teraz też już od dawna śpię z tym rogalem:) aaa tylko ja kupiłam go używanego na grupie w mieście za 30 zl więc żal było nie kupić. Pokrowiec ma zciagany więc wyprałam i tyle.
Co do monitoru to się zastanawiam. Przy poprzednich nie miałam ale teraz jak nie mam dużo wydatków to myślę czy nie kupić. Na pewno bym kupiła gdyby dziecko miało jakieś problemy przy porodzie niedotlenienie albo napiło się wód itd

Tatinka najlepiej jest leżeć na lewym boku. Ja jestem przyzwyczajona do prawego i teraz staram się zasypiac na lewym ale przeważnie budzę się na prawym i nic z tym nie zrobię :p

Maja o tak herbatkę ja kupuje z kopru i sama pije przy karmieniu piersią zapomniałam napisać dzięki :)



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064710 przez maja001
hej
Ale u nas pada grad.
Co do spania śpie na obu na jednym bym sie nie wyspała. Nie spie na plecach bo ciezko mi odychac, A do spania podkładam sobie poduszke miedzy nogi jakos lepiej mi sie spi, w poprzednich ciazach tez tak robiłam, zwłaszcza pod koniec ciazy.
Tak w ogóle miłego dnia dziewczyny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064716 przez Lady M
Heathera chyba też zainwestuję w tego rogala :) Widziałam, że można kupić przeróżne, ale skłaniam się ku temu w literę C. Zaczyna mi się niewygodnie spać więc może będzie to dla mnie ratunek na najbliższe miesiące. Poza tym też czytałam, że można tę poduchę później wykorzystywać przy maleństwie więc super - wielofunkcyjna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064728 przez Heathera
Ja mam takiego. Fajny jest bo właśnie duży i wsadzam między nogi i wygodnie się śpi właśnie :)

Załącznik 20170728_185145.jpg nie został znaleziony




Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064740 przez maja001
Witajcie wekeendowo.Ja wlasnie szykuje sie do znajomych i ciesze sie ze pogoda sie poprawila.Mam nadzieje ze w sierpniu jeszcze pojade z malychami nad wode bo uwielbiaja sie kapac.Wczoraj maz byl z dziecmi na basenie to wtjsc nie chcialy.Tyle ze najpierw byl z jednym pozniej z drugim bo dwojke ciezko upilnowac a ja niestety wystrzegam sie na czas ciazy basenow.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064744 przez tatinka23
Hej heh:) u nas tez ladny weekend sie zapowiada. :) od jutra upały nadaja.
Wczoraj moj maz wrocil z pracy i strasznie mnie zasmucil.. Wyjezdza 21 sierpnia na poligon a wraca 10 pazdziernika...troche sie wkurzyl ze go wczesniej wysylaja ale na jednosce okres urlopowy i nie maja kogo wyslac jako kierowce. Tyle dnia sama:( aby tylko nic zlego sie nie dzialo. Musimy w sierpniu juz troche skompletowac wyprawke bo pozniej ze wszystkim zostane sama:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064748 przez Gosia1001
Ja wiekszosc z tych rzeczy wyprawkowych mam, bo to trzeci maluszek :)
Poduszka do karmienia (ta wieksza - rogal) niezbedna. Spie z nią odkąd brzuszek sie powiekszyl, potem ulatwia znalezienie pozycji przy kp, albo mozna w niej polozyc niemowle.

Zaleca sie spać na lewym boku. Ale ileż można.. Ja spie jak mi wygodnie - najwaznoejszy komfort mamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064756 przez tatinka23
Ja sie zastanawiam nad kupnem wlasnie tej poduszki. Dobra sprawa z nia, a pozniej wykorzysta ja sie przy dziecku:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064758 przez Heathera
Tatinka o jej to sporo go nie będzie. Ale masz obok siebie kogoś z rodziny ? No jak trzeba to trzeba :/
U nas też ładnie.
Wczoraj była moja siostra z mężem i synami to byliśmy na działce na grilu a potem pojechaliśmy do teściów na urodziny szwagra a już wieczorem spędziliśmy czas razem z mężem tak na pożegnanie.
Dzisiaj jedziemy do szwagierki też na urodziny na cały dzień a wieczorem mąż zawozi mnie do moich rodziców i zostaje tam tydzień może półtora. U męża już w środę ruszają żniwa więc będzie wracał 12 w nocy albo jeszcze później więc i tak byśmy się nie widzieli no ale jednak i tak będę tęsknić i nie wiem jak wytrzymam. Do tego u rodziców będzie dwóch synów mojej siostry (8 i 5 lat) i córka brata (6lat) a ja jak co roku będę za animatora zabaw tylko jeszcze nigdy nie miałam pod opieką aż tyle dzieci i do tego moja ciąża. Wiadomo nie będę się przemęczać, zabawy mam głównie plastyczne więc na siedząco ale i tak będzie sporo pracy



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064761 przez tatinka23
Heathera, mam:) i to wlasnie jest jedyne pocieszenie bo tak to bym chyba nie wytrzymala. Pare dni jak meza nie ma to juz oszalec idzie a tu tyle dni sie zapowiada bez niego.. Myslalam ze we wrzesniu dopiero wyjedzie a tu w sierpniu..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064763 przez maja001
Tatinka no zapewne nie bedzie łatwo tak osobno, ale dasz rade. Ja w tamtym roku 5 miesiecy bylam bez meza z dwójka dzieci i bez zadnej pomocy i dałam rade, wiec ty tez dasz :) My kobiety jestesmy silne.
U mnie jest córka mojej kolezanki i moich dwójka wiec tez mam fajnie, a maz w pracy.Tez ciagle musze cos wymyslac zeby sie nie nudzili bo popoludniami to siedzimy w domu bo wyjsc sie nie da.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl