BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LISTOPAD 2017

7 lata 1 miesiąc temu #1058181 przez maja001
Dziewczyny jade sie zarejestrowac do PUP.Pizniej wam na wszystko odpisze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058182 przez tatinka23
Ja znów na ostre mam ochotę :-)
U mnie w przychodni to ciężarnych za każdym razem jak jestem :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058207 przez maja001
W koncu zarejestrowałam sie w PUP z prawem do zasiłku.No ale dzieki temu zabiora mi 500+ na syna.Polska polityka!!! A wy dziewczyny pracujecie czy siedziecie w domu???
Co do zachcianek z synem wypijałam litry soku z pomarańczy i w ogóle miałam zachcianki na kwaśne.
Z córka raczej nie miałam żadnych zachcianek
Teraz zauważyłam ze ciagle jestem głodna i nie mam okreslonego smaku na razie.
heathera i jak wizyta?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058211 przez tatinka23
Ja siedzę w domu i też jestem zarejestrowana w PUP. Miałam prawo do zasiłku ale tylko przez 3 miesiące. A Ty mają długo już nie pracujesz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058215 przez PatiZonka1987
witam wszystkie LISTOPADOWE Mamusie :)
tak nieśmiało Was dziewczyny podczytuję, w czwartek byłam na 1 wizycie u gina , wyznaczył mi termin na 5 listopada, ale nie wszystko jeszcze przesądzone bo ciąża z om wychodziła 6/7 tydzień a na usg wyszła młodsza ciąża - 5 tydzień. Okresy mam w miarę regularne , ale z obserwacji "samej siebie" to owulacja wychodziła "różnie" więc może to wynika właśnie z tego. Lekarz jest dobrej myśli, nastepną wizytę mam 29 marca i zobaczymy co tam się dzieje w brzuszku :)

Jestem po 1 poronieniu, w tamtym roku ciąża zatrzymała się na 4/5 tyg nie rozwijała się dalej, a powinnam była być już wtedy w 8 tyg. Więc mam za sobą szpital i łyżeczkowanie.

Teraz staram się nierozmyślać, nie stresować .... staram się nastrajać pozytywnie. Jestem również dobrej myśli. Może to dziwne ale w poprzedniej ciązy która mi "poleciała" od początku jakoś czułam podświadomie że nie będzie dobrze. Teraz jest inaczej. Mam nadzieję że to dobry znak.

Od początku bolą mnie piersi , mam wrażliwe sutki (to trochę denerwujące bo akurat mam czym oddychać i mam wrażenie że moje piersi są wielkie :laugh: ) w ciągu dnia czuję takie "mulenie" , tak jakby coś mi siedziało w gardle, kiedy jestem głodna to jest mi zwyczajnie niedobrze, a od paru dni szaleję na punkcie kanapek z białym serkiem i pomidorem :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058218 przez Heathera
Witaj PatiZonka :)

Ja już po wizycie ale jestem trochę rozczarowana...
Ciąża potwierdzona. Gin pobrał mi cytologię i od razu tam brzuch pomacał, stwierdził że macica rozpulchniona i że jest ciąża ale wczesna gdzieś 3,5/4 tygodnia więc na usg jeszcze za wcześnie...dostałam skierowanie na badania i następna wizyta...aż 19 kwietnia i wtedy usg...strasznie późno i pewnie wybiorę się prywatnie na usg bo nie wytrzymam :o



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058224 przez Heathera
a ja mam normalną umowę do końca 2017 roku. Do 31 marca mam macierzyński, potem urlop wypoczynkowy miesiąc czasu a potem miałam iść na wychowawczy ale w takiej sytuacji pójdę na l4



Cywilny: 21.01.12 Kościelny: 06.06.15

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058228 przez tatinka23
Witaj PatiZona.
Miło że dolaczylas do nas :-)

Heathera, głowa do góry, u mnie też stwierdził że wczesna. Mam nadzieję że wszystko dobrze będzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058236 przez maja001
PatiZonka WITAJ :).Trzymam mocno kciuki za maluszka i by tym razem sie udalo.Moja ciaza tez jest mlodsza niz wynikalo by to z @ no i jak nas poczytujesz to poczatek byl tragiczny bo podejrzenie ciazy pozamacicznej.Na szczescie jest ok choc nadal biore globulki juz kolejne i mam odmiane gronkowca plus druga bakterie w szyjce i tylko antybiotyk doustny moze pomoc ale gin teraz nie chce go dac a bakterie to zawsze zagrozenie poronieniem.Poza tym ja mam juz 36lat wiec tez ryzyko jakies ale wierze ze bedzie i u mnie i u ciebie dobrze:)A ile masz lat?Gdzie mieszkasz?
Heathera najwazniejsze ze dzidzia jest tam gdzie byc powinna.A co do usg chyba tez bym nie wytrzymala i poszla prywatnie.Ja z tych bardziej niecierpliwych.Co do zatrudnienia fajnie ze tak u ciebie wyszlo mi umowa sie skonczyla z dniem 1 01 2017r .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1058237 przez maja001
tatinka jak pisalam pracowalam do konca roku od tego nie pracuje w tym ze czesc czasu bylam na macierzynskim i wychowawczym
Dziewczyny jak by ktoras nie wiedziala albo zapomniala to i tak nie jestesmy w zlej sytuacji kazda kobieta nie zayrudniona dostanie i tak roczny macierzynski w kwocie 1000zl.plus rodzinne jesli dochod nie przekracza 674zl na osobe w rodzinie w rodzine wlicza sie narodzone dziecko.
Gdyby ktoras z was miala pytania dotyczace zasilkow rodzinnych albo spraw dotyczacych praw pracownicy w ciwzy zasilkow macierzynskich wychowawczych naliczania urlopow w ciazy to chetnie pomoge bo to przechodzilam i sie interesuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058239 przez tatinka23
Maja, piszesz o rocznym macierzyńskim w wysokości 1000 zł to jest co miesiąc przez pierwszy rok dziecka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058240 przez maja001
Tatinka dokladnie tak.Kazda kobieta nie pracujaca bezrobotna studentka ktora utodzi dziecko dostaje roczny maciezynski w wysokosci 1000zl miesiecznie.Wniosek sie sklada tam gdzie wnioski o rodzinne i jest na to 3mies od urodzenia dziecka.Trzeba tylko pamietac ze to dochod tzw uzyskany i mozna wowczas stracic 500plus na 1dziecko czy tez rodzinne przez okres pobierania owego macierzynskiego.Ale czesto sie to oplaca.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058242 przez tatinka23
U mnie maż pracuje wiec i tak 500+ bym nie dostała na pierwsze dziecko. O tym 1000 zl czytalam ale do końca nie zagłębiałam się w temat . Rodzinne też marne pewnie byłoby. Ciekawa jestem jak tu z dochodami na to 1000 zl będzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058244 przez maja001
tatinka zeby dostac to 1000zl macierzynskiego nir musisz przedstawiac dochodow jedynie musisz nie pracowac a maz nie moze isc na macierzynski.Rodzinne to dochod twojego meza i twoj lacznie nie moze przekraczac 674zl na osobe czyli u ciebie 674×3 a do 500plus dochod nie moze przekraczac 800zl na osobe czyli 800×3 u ciebie.Na macierzynski zalapiesz sie na bank.Na rodzinne i 500+musisz policzyc.Ale wszystko przed nami jak beda maluchy na swiecie a bedziesz chciala cos sie dowiedzuec to pytaj :)Postaram sie pomoc
Podziękowania: tatinka23

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058245 przez tatinka23
Maja dzieki za informacje :)
Do tego jeszcze daleka droga ale tak orientacyjnie chciałam się dowiedzieć. Teraz żeby z dzidziusiem było dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl