BezpiecznaCiaza112023

Mamusie PAŹDZIERNIK 2018 :)

6 lata 2 miesiąc temu #1066691 przez Wietrzyca
Czy są tu mamy z terminem na październik? Fajnie by było przechodzić przez to razem :)

U mnie prawie 2 tyg temu dwie kreski na teście, potem powtórzony test również dał dwie kreski, z OM wychodzi termin 14 pazdziernika. W tym tyg wybieram się do lekarza.

Jestem już mamą prawie dwuletniego chuściocha :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu #1066700 przez ALEX01
Melduje sie z terminem na 21 pazdziernik , test tydzien temu slaba krecha wczoraj powtorzony dwie mocne krechy. Mama 3 i czekamy na numer 4 totalne przerazenie :-0

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu #1066706 przez Wietrzyca
Hej ALEX01, bardzo mi miło! :) Ty to jesteś weteranką macierzynstwa, na pewno masz spore doświadczenie. W jakim są wieku? gratuluję dwóch kresek :) będzie dobrze.

Ja byłam potwierdzić ciążę u gina, okazuje się że chyba jest o tydzień młodsza niż wg OM (w poprzedniej ciąży tak nie miałam, wszystko szło równo). mam się pojawić za 2 tyg na szukanie serduszka.

Oprócz tego niestety jestem strasznie przeziębiona :( byłam u lekarza, poprawy żadnej, już nie wiem co mam ze sobą zrobić :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 miesiąc temu #1066722 przez ALEX01
Halo
Cos malo tu mamusiek pazdziernikowych, czy ktos tu wogole zaglada?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 miesiąc temu #1066746 przez Tygrysica88
Cześć
Dołączam do was będę mamą październikową według wyliczeń w necie termin mam na 24 pazdziernika do ginekologa mam na 26 marca...Mam 4 letnią córeczkę ;-) średnio się czuje...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 miesiąc temu #1066785 przez Wietrzyca
Hej Tygrysica88, witam :) bardzo się cieszę, że jesteś z nami :)

Faktycznie coś nas tu jeszcze mało, ale wierzę, że to się dopiero rozkręci.

Jak tam Wasze badania? Jak samopoczucie?

Ja śpię na każdym kroku, ciężko mi w pracy się skupić, ale walczę dzielnie. Jestem już zapisana na USG 11-13 tydz , zaraz po świętach.

Co u Was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 miesiąc temu #1066786 przez ALEX01
Witajcie dziewczyny
U mnie w niedzielę będzie pełne 10 tygodni. Byłam u lekarza rodzinnego potwierdzić ciąże i czekam aż położna się odezwie ponoć między 10a 12 tygodniem ma mnie ten zaszczyt odstąpić :-) pierwsze usg też koło 12 tygodnia więc jakoś po świętach. Wierzyć ja też bardzo śpiąca już o 21.00 na kanapie oczy same mi się zamykają i nic nie mogę poradzić. W sumie nic mi nie dolega czuje się jak bym w żadnej ciąży nie była tylko ta senność wieczorami. I jak się opieram przy robieniu obiadu o blat w kuchni brzuchem to czuję twarda kule w środku. Piszcie dziewczyny musimy ożywić to miejsce. X

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 1 miesiąc temu #1066787 przez Tygrysica88
Może grono się powiększy ja byłam 28 lutego u ginekologa znalazłam na szybko w necie bo tak zle sie czułam ale ta wizyta była koszmarna powiedział tyle ze wczesna ciaża w kalkulatorze w necie wyliczyłam termin na 24 pazdziernika a do ginekologa co bedzie prowadził mi ciąże ide 26 marca juz nie dlugo stresuje sie bardzo....czy jest wszystko ok pierwsza córka jest zdrowa ale po porodzie pochorowałam i wyszły mi choroby genetyczne córka sie okazało ze tez ma...mam schize okropna...a czuje sie zle niedobrze mi w dzień i w nocy, w głowie mi sie kreci, wszystko mi smierdzi, moge lezeć bo pion mi szkodzi hehe,straszne mam wzdecia ale kupilam sobie espumisan i dzis troche lepiej ale boli mnie głowa juz 2 tydzień....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 4 tygodni temu #1066790 przez Wietrzyca
Tygrysica88, trzymam kciuki, daj znać co u gina. Współczuję tych mdłości. Mnie to ominelo, i poprzednio i teraz. Odezwij sie potem :)
I nie martw się na zapas. Ja też mam trochę do przekazania potomstwu, jednak starsza na szczęście nie odziedziczyła. Choć i tym razem się martwię. Ale stres nam nie pomaga, więc głowa do góry :)

Alex01, co to za położna, która między 10 a 12 tyg przychodzi? :) Kurcze, u mnie to nic z tych rzeczy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 4 tygodni temu #1066796 przez Tygrysica88
Byłam wczoraj u lekarza 8 tydzien termin mam na 30 pazdziernika serduszko bije jak to nazwał lekarz skrzat jest bardzo ruchliwy wygladało jak by uczył sie pływać hehe mam skierowanie na badania prenatalne 25 kwietnia dostałam acard ze wzgledu na moje genetyczne problemy z krzepliwościa ale jeszcze sie wstrzymam do piatku bo ide do hematologa zobaczymy co powie bo mam astme i sie troche boje brac bo tam pisze ze nie mozna ehh ginekolog ma do mnie zadzwonic czy bede musiała miec clexane w brzuch wolałabym nie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 tygodni temu #1066817 przez Wietrzyca
Tygrysica88, ja zarówno w całej poprzedniej ciąży, jak i w tej, mam clexane i pokluty brzuch. (Mam czynnik V leiden). Nie jest to fantastyczne uczucie się kłuć, ale do przeżycia. Trzymam kciuki, żebys nie musiała!

Dziewczyny, siedzę właśnie w poczekalni do USG genetycznego. Trzymajcie kciuki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 tygodni temu #1066819 przez ALEX01
Wietrzyca trzyamy kciuki. Ja mam pierwsze usg 18. 04. Wiec za 2 tygodnie. Napisz jak tam po wizycie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 tygodni temu #1066820 przez Tygrysica88
Wziełam Acard bo mi lekarz kazał i dwa dni meczyłam sie z dusznościa bo mam astme a nie moge wziać lek steryd co miałam miec na czas ciąży bo nie ma go nigdzie w hurtowni...i kolo się zamyka nie wiem co teraz...ja badania genetyczne mam 24 i 25 kwiecień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 tygodni temu #1066821 przez Wietrzyca
Dzięki za kciuki :) jestem po, wszystko ok, kość nosowa obecna, przezorność karkowa mała, serduszko tętno i wygląd w porządku. Wszystkie rączki/nóżki/żołądek na swoim miejscu. Termin z USG pokrywa się z terminem z OM. Czekam jeszcze na wyniki testu pappa, mają być do tygodnia. Tak naprawdę nie chciałam go robić, ale w poradni patologii ciąży mi zasugerowano, że powinnam, i dostałam skierowanie.

W poprzedniej ciąży miałam historie z zagrażającą rzucawka, kobita na USG zasugerowała, że oprócz clexane powinnam brać jeszcze dodatkowo acard, który ma inny mechanizm działania niż clexane, nie stosuje się go w profilaktyce czynnika V leiden w ciąży, ale działa jako promotor rozwoju prawidłowego unaczynienia łożyska. Muszę zapytać w pn mojego gina, co o tym sądzi.

Alex01, też trzymam kciuki! :)

Tygrysica88, matko, jakie historię, współczuję. A nie ma jakiegoś zamiennika, albo innego leku, który możesz brać na tą astmę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 tygodni temu #1066824 przez Tygrysica88
no ten lek jest jako jedyny bezpieczny w ciąży...maje życie jest całe usłane takimi historiami....1 porod miałam cc znieczulenie zewnatrzoponwe i uszkodzony nerw w kregosłupie teraz w razie cc bede musiala byc uspiona bo mam od tego przepukliny w kregosłupie to jest czesc historii...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl