BezpiecznaCiaza112023

kiedy maluch prześpi całą noc?

13 lata 11 miesiąc temu #16508 przez alaq
no właśnie to pytanie nie daje mi spokoju już od paru miesięcy.
Mój maluch zaraz skończy roczek i jeszcze nie potrafi przespać całej nocy, choć teraz i tak już jest lepiej i budzi się tylko dwa razy. Czy któraś z mam może mi coś na ten temat doradzić? Czy któraś z Was też tak miała? Przeczytałam ostatnio w poradniku, żeby w nocy zamiast mleka podawać dziecku wodę, bo nie zawsze niemowlak budzi się głodny, czasem chce mu się po prostu pić i podobno z czasem odzwyczai się od tego nocnego picia. Stosuję tą metodę od dwóch dni dopiero i jednego poskutkowało - maluch obudził się tylko raz. Może to przypadek...

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7073
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13274

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16509 przez Manga
Alaq karmisz piersią?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16510 przez alaq
nie, nie karmię już :(

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7073
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13274

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu - 13 lata 11 miesiąc temu #16512 przez Manga
No to mogę doradzić tylko z mojej wiedzy teoretycznej ;)
Wg mnie - bardziej kaloryczna kolacja (żeby się dobrze Krzyś najadł na noc), a w nocy woda zamiast mleka (przekona się ze już nie warto wybudzać się w nocy, bo tylko woda).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16514 przez Scholastyka21
alaq mam tak samo, Florek nadal budzi się raz, dwa w nocy i wypija na pierwszym budzeniu 200mleka, a na drugim 100ml, próbowałam z wodą, ale nie przeszło
wiem że on naprawdę jest głodny, a nie tylko przyzwyczajony do mleka, dlatego narazie po prostu czekam jak się sytuacja rozwinie.
ale nigdy jeszcze całej nocy mi nie przespał :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16521 przez alaq
z tą kolacją to właśnie zaczęłam tak robić,
zobaczymy czy z tą wodą uda się na dłużej.
Dziękuję Wam za rady:)
Już po prostu tęsknię za tym, żeby przespać całą noc zwłaszcza, że
za pół roku czeka mnie powtórka z rozrywki;) - i znowu nie przespane noce.
Faceci to jednak mają cudownie :)
pozdrawiam

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7073
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13274

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16522 przez Mirella
A tam, ja po porodzie nie mogłam małej na ręce brać tak mnie bolały i mąż musiał wstawać w nocy tylko po to żeby mi ją do łóżka przynieść na karmienie :)
U nas od początku było tak, ze ostatnie karmienie wypadało koło 22.00 i długaśne było bardzo, aż sie obie pospałyśmy, wtedy mąż zabierał Klaudię do łóżeczka, i następne karmienie wypadało jakoś czwarta piąta rano, ale to ja się budziłam i karmiłam dziecko przez sen. Potem jak przeszłyśmy na butlę w jakimś momencie stwierdziłam że nie ma sensu karmić jej wieczorem i o piątej rano, bo zjada mniej niż pół butelki, nie ma sensu sie budzić i zrezygnowałam z tego mocno rannego karmienia. Klaudia się nie obudziła ani razu. Teraz śniadaniowa butla jest koło ósmej, też ją wciąga przez sen :)
Tak sobie myślę ze to karmienie przez sen to był dobry pomysł, wyrobił w dziecku nawyk przesypiania całej nocy :) Ale może mi się tylko wydaje....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16527 przez iwonan12
U mnie mój synek przesypia całą noc odkąd skończył 3 miesiące.Wieczorem po kąpieli zjada 210 mleczka z kaszką trochę pobuszuje czasem do 21 a czasem tylko do 20 i śpi całą noc do 8 rano czasem do 9.Mogę dodać że bardzo mało śpi w dzień bo tylko 2 razy po 30 minut a nieraz tylko 1 godzinkę w południe śpi a ma 7 miesięcy :)



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19110 przez sara125
Dobrze ze ja nie mam tego problemu. Moj synek ma 9 i pol miesiaca i przesypia cala noc od 20 do 8-9 rano odkad skonczyl 4 miesiace.a w dzien spi 2 razy po pol godziny czasem tylko raz na 15 minut idzie spac...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19115 przez kaska80
ja chyba was nie pociesze bo ja mam 5 letniego synka i 3 letniego i od pieciu lat przespalam dopieero 5 ostatnich nocy bo mlodszy jakims cudem zaczol przesypiac w koncu calo noc

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19125 przez kolorowa
Moja koleżanka ma 2 miesieczna core i kapie ja codziennie o 19 i wiecie ze juz o 20 dziecko jej spi tak cos mowila ze do 6-7 rano:) ja tez tak chce:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #21388 przez sloneczko
Laura od jakis 2 tygodni punktualnie o 22 idzie mi spac , staram sie ja juz kapac o 12;15 i pozniej na cycka i spi do ok 4 czysem 5, ale pozniej budzi sie co 2 godziny, teraz zaczelam karmic ja co 4 i nadal sie budzi co 2, ale moze jej sie to zmieni.

w nocy jak wstanie jesc to je ok 8 min i spi jak zabita.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #21398 przez kasiora
alaq moj maly przespal od urodzenia dokladnie 7 calych nocy :huh: (wszystko zapisuje w "naszym pamietniku" ) :)
mam tylko nadzieje ze wkoncu bedzie spal jak "czlowiek" :woohoo:
trudno tak juz mamy z naszymi maluszkami :silly:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #21738 przez Moniq
moja Niunia budzi się raz, czasami dwa na mleczko, próbowałam dawać jej wodę ale nie chciała; zdarzyło się jednak 5 przespanych nocy, niestety to były tylko incydenty; Niunia idzie spać 20-21 i wstaje 5:30-7, zależy jak jej się śpi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #21782 przez _aga86_
Julke kapie o h 19stj, a idzie spac rowniez miedzy 20- 21 i tak do 6- 6:30 i potem jeszcze spimy do 9 czasami troszke dluzej:D maly spioszek po mamusi:) Praktycznie od poczatku sie nie budzila w nocy- musialam sobie budzik ustawiac na karmienie przez jakis czas:P Fakt, ze teraz jak sa takie upaly to potrafi obudzic sie w nocy na picie, ale nie jest to co noc tylko wtedy gdy naprawde jest duszno.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl