BezpiecznaCiaza112023

ząbkowanie

14 lata 2 miesiąc temu #2022 przez jedynaczka
drogie mamusie :)
mam takie o to pytanie..
kiedy u waszych pociech pojawił się pierwszy ząbek ??
i w zwiazku z tym czy było bolesne ząbkowanie ?? i jak sobie z tym radziłyście ??

my jeszcze jesteśmy przed pierwszym ząbkiem.. dlatego pytam, bo chce sie jakoś już nastawić na ten czas :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2042 przez Scholastyka21
dobrze że założyłaś ten temat,
my też czekamy cały czas na pierwszego ząbka,dziąsła już spuchnięte od tygodnia a tu nic, a nic :p

też jestem ciekawa jak to u innych dzieci było

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2048 przez Mirella
Scholastyka, pierwszy ząbek u Klaudii pojawił się właśnie jak była w wieku Floriana :) Tak po cichu i bezboleśnie że gdyby nie uderzył o łyżeczkę, to bym nie zauważyła:) Teraz ma dwa i jak na razie obywa się to bezboleśnie. Trochę musi swędzieć, tak podejrzewam, bo ambitnie obrabia gryzaki i pcha paluszki do buzi, ale nie ma żadnych płaczów, grymasów czy innych objawów bólu.
Profilaktycznie kupiliśmy żel Dentinox N, ale nawet nie potrafię powiedzieć czy jest skuteczny, bo jak na razie jest bezproblemowo, i oby tak dalej:) Czego i Wam i Waszym dzieciom życzę :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2049 przez kasiora
u gabrielka bylo to bardzo szybko, pierwszy zabek sie pojawil jak mial 4,5 miesiaca. bylo strasznie, wszystko obgryzal, byl marudny, goraczkowal. kupilam mu gryzaczki ktore sie mrozi i to troszke pomagalo bo zadne masci nic nie dawaly.przy nastepnych zabkach juz bylo lepiej. teraz juz ma ich 6 :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2053 przez poli
Szymon późno zaczął ząbkowac - miał 8 miesięcy. Zęby wyrzynają się ciężko, poprzedzone biegunką i katarem. Na razie ma tylko 6 - 4 na górze i dwa na dole. Pierwsze cztery wyszły w tym samym czasie, dwa kolejne jak miał 10 miesięcy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2054 przez tysia178
o kurczę! 6 ząbków na 7 miesięcy??? to bardzo szybko! u mojego malucha też spuchnięte dziąsła , ślini się strasznie.. Cały czas tylko chodzimy z pieluszką tetrową:) jednak nie miał jeszcze gorączki.. żel dentinox nie pomaga bynajmniej w naszym wypadku, zresztą możecie to sprawdzić smarując swoje dziąsła..
Czekam z niecierpliwością na pierwszą białą perelkę! Jak się pojawi to umieszcze tutaj zdjęcie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2072 przez kasiora
oki, trzymam cie za slowo, czekam na fotke.

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2074 przez tysia178
będzie napewno jak tylko ten upragniony przeze mnie i męza ząbek zobaczy światło dzienne :) już nie mogę się doczekać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2083 przez agast
U nas pierwszy ząbek pojawił się w 9 mies :] teraz mamy już 3

Na pierwszy czekaliśmy 6 mies :/ lekarka na jednej z wizyt powiedziała że córka nie ma apetytu przez zęby bo idą ma opuchnięte dziąsło więc czekaliśmy, każdy katar, brak humoru, bezsenność, rzadka kupa to dla nas była oznaka zęba a tu nic dopiero cichaczem przy lekkim jednodniowym rozdrażnieniu wyszedł pierwszy :D dłłłuuuuuuuugo oczekiwany :blink:


18 tc Dominika ur 17.02.2010 zm 17.02.2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #2084 przez andziaa35
U mojego synusia objawy zaczely sie w 5 m-cu, strasznie sie slinil, marudzil, niespokojne spal w nocy, dziasla lekko spuchniete, jedynie nie goraczkowal. Pierwszy zabek pojawil sie rowno w 8 m-c kolejny 2 tygodnie pozniej natepne dwa przed swietami a zaraz po nowym roku 5 :) Za kazdym razem te same objawy, przy5 zabku mial dwu dniowa biegunke. Synus wyglada nieziemsko hehe


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2089 przez jedynaczka
hehe Andzia cudowny jest :)
mój póki co to ma dziąsłowy uśmieszek :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2090 przez jedynaczka
wiec jesli żel DENTINOX nie pomaga jest jakiś inny ? lepszy ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2093 przez andziaa35
ja na poczatku dawalam gryzaczki ale szybko mu sie znudzily, pozniej dostawal marchewke z lodowki- pomagalo. Dopiero jak mama przyslala mi zel bobodent zaczelam go smarowac- nawet pomagal.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2120 przez 1983mariola
my też czekamy na pierwszy ząbek Mikusia żel bobodent tak nie pomaga ostatnio zrobił się bardziej marudny, źle przechodzi ten okres rączki od prawie dwóch miesięcy wkłada do buźki, ślini się dziąsełka coraz bardziej ma spuchnięte i pojawiły się dwie kreseczki mam nadzieje że już wkrótce będą...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2132 przez czarna28
My też czekamy na 1-wszy ząbek...Pawcio zaczyna 7 miesiąc ale jakoś narazie nic tam w buzi nie wiadać.Nie ma spuchniętych dziąseł, slini sie od dawna i wszystko wkłada do buzi.Nie ma jak to usmiech dziecka z takim zabkiem:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl