BezpiecznaCiaza112023

STARANIA O CIAZE

13 lata 4 tygodni temu #107024 przez MagdaM
Dzien dobry :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.
Temat został zablokowany.
13 lata 4 tygodni temu #107035 przez mala_czarna
:) za oknem piekna wiosna, aż ma sie ochote na spacer. A co u Was? Na gołąbki to i ja nabrałam ochoty...
Temat został zablokowany.
13 lata 4 tygodni temu - 13 lata 4 tygodni temu #107042 przez Asik
Witam sie srodowo :) :) noo pogoda cuuuudna :) Niestety ja jeszcze troche chora jestem i na krótki spacer jedynie sie moge wybrac . kaszel i katar tylko mi został :D to pewnie do swiąt mi przejdzie :)
hmmm no te gołąbki od wczoraj mnie kuszą :) i co o nich pomysle to kopa dostaję ..chyba będę musiałą Szymkowi zrobic :P chociaz naszła mnie ochota na barszcz z krokietem no i jestem w kropce.. to i to bym zjadła :D :D

.szczęśliwa, zakochana :D czyli norma :D
Temat został zablokowany.
13 lata 4 tygodni temu #107069 przez Dorciaition
Hello! Ale pogoda co? :)
Oj, przeginacie z tymi gołąbkami :silly: Ja tez chcę! :laugh:
Właśnie zajadam truskawki, ale to jednak jeszcze nie jest to :S


Alanek[*] :(
Temat został zablokowany.
13 lata 4 tygodni temu #107139 przez mala_czarna
Pogoda jest cudna i mogłaby już taka pozostać :woohoo: podobno w święta ma padać...
Temat został zablokowany.
13 lata 4 tygodni temu #107164 przez angellika1
Asik barszcz z krokietem???? Dobry pomysł chyba jutro zrobię :)
Temat został zablokowany.
13 lata 4 tygodni temu #107180 przez madziaska
dzien dobry dziewuszki :)
Nie bylo mnie dwa dni, ale naszczescie nie duzo mialam do nadrobienia... dzisiaj troche krocej w pracy, bo lekcje skrocone, wiec mam jeszcze sile, aby tu zajrzec ;) zanim poloze sie utne mala drzemke ;)
Dorcia chrzesnica cuuuuudo :)
majowka ja robilam test, ktory okazal sie pozytywny i jeszcze z dwa tyg po czulam sie jakby@ lada chwila miala przyjsc, a dzis koncze 9 tydzien ciazy ;)
@nulka przepis na golabki super, ja nie gotuje miesa tylko syrowe mieszam z ryzem, musze wyprobowac koniecznie Twoje cudo ;)
Marta corcia sliczna, widac ze dziewczynka :)
dziewczyny trzymam kciuki jak nie wiem co ;)
Temat został zablokowany.
13 lata 3 tygodni temu - 13 lata 3 tygodni temu #107183 przez @nulka
witam
też mam ochotę na drzemkę madziaska ale musze się brac do roboty, u nas niestety lekcji nie skrócili :(
a synuś przyjeżdża, wiecznie głodny student, to muszę mu jeszcze coś prócz tych gołąbków naszykować, bo jak znam życie to jak nie będzie nic w garnkach to mi poluzuje śruby w zawiasach od lodówki :lol:
Temat został zablokowany.
13 lata 3 tygodni temu #107188 przez Dorciaition
Dziewczynki, a znacie jakiś fajny przepis na rybkę po grecku? Lubię ją bardzo i chciałabym zrobić na święta, tylko, że nigdy nie robiłam. Wydaje mi się, że nie jest to trudne- ryba i marchew :blink: Choć ja to potrafie czasami wszystko schrzanić :silly:


Alanek[*] :(
Temat został zablokowany.
13 lata 3 tygodni temu #107211 przez @nulka
tajemnica ryby po grecku polega na tym, ze ta ryba musi długo w tej marchewce poleżeć :)

1.ryby, mogą być filety doprawiasz czym lubisz, ja używam wegety i trochę pieprzu i smażę na oleju
2. w zależności od ilości ryby (ja robię z kilograma) więc do tej ilości min. 2 kg marchewki i 4 spore cebule, pare ząbków czosnku, natka pietruszki
3. marchew trę na dużych oczkach i duszę w oleju ale dodaję też masło około 200 gram, to trochę potrwa zanim marchewka będzie miękka. na koniec duszenia dodaję cebulę pokrojoną w paseczki, zmiażdżony czosnek i doprawiam wszystko do smaku - nie za wiele!!!
4. niektórzy duszą też inne warzywa np seler i korzeń pietruszki ale ja nie lubię tego smaku :P więc poprzestaję na marchwi, cebuli, czosnku i natce pietruchy
5. jak się już wszystko udusi to dodaję to tej marchewki 2 lyżki stołowe przecieru pomidorowego i szczyptę cukru, dzięki temu marchew nie będzie mdła
6. przekładam jak jeszcze jest gorące na przemian, rybę z marchwią, po ostudzeniu do lodówki an minimum dobę!! :) bo nie będzie smaczne :)

robię tego dość sporo by wszyscy jesteśmy bardzo "rybni"więc żeby mi za długo nie śmierdziało w lodówce i nie przechodziły zapachy zapachami to ja to przekładam w słoikach litrowych i zakręcam ale dopiero jak ostygnie

jeśli ryba jest z ością to po 2 dniach takiego leżakowania te ości zupełnie kruszeją
Temat został zablokowany.
13 lata 3 tygodni temu #107218 przez Dorciaition
Anulka dziękuję kochana! :kiss: Na pewno skorzystam. Pewnie będę jeszcze pytać w trakcie robienia :)
Widzę, że z Ciebie super kuchareczka :)


Alanek[*] :(
Temat został zablokowany.
13 lata 3 tygodni temu - 13 lata 3 tygodni temu #107225 przez @nulka
Dorcia nie wiem czy superkucharka bo smaki to też kwestia gustu :)
ja po prostu bardzo lubię gotować i dobrze zjeść :silly:
nawet jak jestem wk...na to najlepiej odreagowuję w kuchni.. z nożem w ręku :lol: :lol: :lol: :lol:
Temat został zablokowany.
13 lata 3 tygodni temu #107228 przez Dorciaition
Na pewno super! :lol: Ojej tylko uważaj z tym nożem :silly:
A jeśli rybkę będe robiła w piątek to nie będzie to za szybko? Lepiej w sobotę co?


Alanek[*] :(
Temat został zablokowany.
13 lata 3 tygodni temu - 13 lata 3 tygodni temu #107231 przez @nulka
mozesz spokojnie w piątek robić, ta marchew jest napita tłuszczem(bo go musisz do tego duszenia dolewać dość sporo bo marchew pije i pije) i ona tak zakonserwuje rybkę ze nawet do tygodnia dotrwa w zimnej lodówce i nic jej nie będzie

i zapomniałąm dodać że najsmaczniejszy jest w tej wersji karp, ale zwykłe filety np z mintaja są prostsze, szybsze i też smaczne :)



Dziewczyny a Asik na sierpnówkach podała zarypisty przepis na domową latte bez maszyny :lol: !!!!!
zrobiłam sobie jest przepyszna i wygląda super!!!!
tylko ze ja robię z kawy rozpuszczalnej neski bez kofeiny bo tylko taką piję, jak dla ciężarnych :lol:
Temat został zablokowany.
13 lata 3 tygodni temu #107239 przez Dorciaition
Dziękuję :kiss: :kiss: :kiss:

Lecę na sierpniówki :lol:


Alanek[*] :(
Temat został zablokowany.
Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl