BezpiecznaCiaza112023

STARANIE O CIAZE cz.2

8 lata 8 miesiąc temu #1002377 przez Gosia 2712
Hejka :)

Anabella chlopaki sa cudne :) Co do tych odrzucanych zarodkow przez organizm to wszedzie gdzie czytalam to niby nie jest udowodnione, ale cos w tym musi byc... :S pogadam z moim ginem, bo on taki gosciu kumaty wiec zapytam sie go jak wroci z urlopu :P

Sevilla heh wlasnie jak sie nie udaje to pozniej wszystko denerwuje i jeden drugiego obwinia... :S moze faktycznie chodzi u ciebie o te jajowody to moze pogadaj z ginem o hsg ?

Dziewczyny trzymam kciuki za wasze szybkie zafasolkowanie :)

Ja bylam wczoraj u gin i malenstwo ma sie dobrze i ma cale 7,7cm :) hehe maly gigant :P serducho bije,ale jest leniwy i ciagle spi :P wczoraj spal na brzuchu i tylko tylkiem sie wypial :P

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Podziękowania: Asik

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002388 przez MoNiaaa
Hej dziewczyny czytam na bierzaco ale jakos weny brak na pisanie.
Mirella czytałam wpisy na blogu rzeczywiście nie ciekawe wakacje ci się udaly ale jak już były takie najgorsze to już teraz tylko lepsze mogą być :)
Bella ale Antos duzy!!! szok jak urusl a Leo slodki bobasek :* jak się chłopaki "dogadują" lubi Antek pomagać czy brat mu przeszkadza?
u nas pierwszy dzień przedszkola i zlobka zaliczony nawet ok Zuzia trochę poplakiwala bo nowa grupa i panie ale bez tragedii musle ze szybko się przyzwyczai :)

http


]
Podziękowania: Mirella

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002435 przez ttuska
Anabella, ale bedziesz miała bodyguardow w przyszłości! :P

Dziewczyny, ale się dzisiaj wkurzyłam u ginekologa.. już miałam plany na kolejny cykl, a tu mi przepisała środki dopochwowe, bo niby mam II gr cytologii i lekkie zakażenie - więc nie rozumie po co leczenie antybiotykiem :/ ponadto zapisała mi całą liste badań i tak się zastanawiam kiedy te badania robią dziewczyny jak zdarzy im się wpadka :unsure: dzwoniłam dzisiaj do laboratorium i koszt tych wszystkich badań wyniesie ok 500 zł..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #1002441 przez Anabelle
u mnie bywają problemy z tarczycą oraz progesteronem
u znajomych podobno byla niedrożność oraz hormony do poprawy nieznacznej, na granicach norm.

monia, antek na szczęście bardzo lubi brata. strasznie o to dbalismy, żeby robić wszystko wspólnie z nim, do tego w chowanego bawi sie nie tylko z rodzicami, ale leon też szuka i sie chowa, oczywiście u mnie na rekach, ale antek zachwycony. zdarzy się wypadek przy pracy, ale generalnie daje mu zabawki, kocyk, głaska, całuje i nie wyjdzie bez niego z domu ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002597 przez Emilia92
Czy ktoras stosowala pregnyl??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002754 przez agulka901
Hej dziewczyny! Ja tak na szybko z pytaniem.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002767 przez Febles
Witam,
jestem świeżakiem jeśli chodzi o rejestracje na forum, aczkolwiek od jakiegoś czasu czytałam Wasze wpisy :)

Nie widziałam jednak, by któraś wspominała o jakiejkolwiek książce z zakresu przygotowania się do ciąży z informacjami dot. diety, ćwiczeń, badań itp. Czy ktoś mógłby polecić jakąś sprawdzona pozycję? Nie ukrywam, że po serfowaniu w internecie i zbieraniu informacji mam troche mętlik w głowie, bo nie wszystkie rzeczy sie potwierdzają w poszczególnych artykułach. Będę wdzięczna za pomoc :)

Pozdrawiam serdecznie

Febles

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #1002776 przez Mirella
Witaj Febles, ja też sobie nie przypominam, żeby ktoś tu o książkach pisał, ale może...


agulka, poddaję się, nie mam pojęcia, u mnie pierwszym objawem była mega senność i popołudniowe drzemki


Anabelle, no bracia jak z obrazka normalnie :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002781 przez Sevilla
agulka901 u mnie z czego kojarzę był śluz biały, kremowy i obity i tak się utrzymało do końca ciąży

Fobles z czego co pamiętam, to aktywność ruchowa jest wskazana umiarkowana, zdrowe odżywianie oczywiście nie prowadzące do jakiś radykalnych zmian ciała, bo może to powodować również zaburzenia cyklu. Co do pozycji, trudno doradzić. Kiedyś czytałam, że przy tyłozgięciu macicy preferowane są pozycję wszelkie od tyłu. Czy to prawda nie wiem, bo kochałam się z mężem, jak nam się chciało a syna mam. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

A ja dziś wizyta u gina, mam takiego stresa, jak niejedna zaciążona hahaha :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002794 przez fikusx123
Felbles hmm ciężko powiedzieć może i są jakieś fajne książki ale osobiście czytałam tylko różne artykuły z internetu.. wiadomo że przed ciążą trzeba suplementować kwas foliowy do tego ostatnio wyczytałam że ważne jest przyjmowanie kawasów omegi3 nooo i co mi lekarz powiedział do którego chodziłam że podstawą do zajścia w ciążę jest cynk jeśli jest go za mało może być problem z zajściem.. ja osobiście suplementuje cynk kwas foliowy biorę jeszcze jod noo a jak sobie nie zapomnę to magnez iii omege(o tym niestety najbardziej zapominam aleee będę się starać pamiętać codziennie) aaaaa i byłabym zapomniała:D wyczytałam że olej z wiesiołka jest też b. ważny bo dobrze działa na sprawy kobiece i na śluz w dniach płodnych:) noo to by było na tyle

sevilla trzymam kciuki zaaa wizytę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002809 przez Mirella
Kurcze, to skąd się biorą te wszystkie wpadki, skoro przed ciążą trzeba brać tonę witamin i minerałów żeby w ogóle zafasolkować? Omega3 z tego co pamiętam bierze się w ostatnim trymestrze ciąży, wtedy mają wpływ na rozwój mózgu i siatkówki oka dziecka. A co do jodu, to też brałam żeby mieć mocniejsze włosy i paznokcie, na początku ciąży ginka kazała odstawić, więc nie wiem czy to takie dobre dla ciąży.

Co do wiesiołka, to pamiętam, że dziewczyny pisały, że można go brać tylko do owulki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002827 przez fikusx123
Mirella ja napisałam tylko to co wyczytałam nie napisałam że tak trzeba lub że każda ma to suplementować... poza tym ja biorę tę suplementacje boo robiłam badanie i wyszły mi braki w organizmie dlatego suplementuję to co kazał mi lekarz tylko dorzuciłam kwas foliowy :) absolutnie nie twierdzę że każda kobieta przed ciążą ma brać to samo:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002871 przez Sevilla
Wróciłam usłyszałam dwie złe wiadomości i dwie dobre.

Najpierw złe
1. Po cp mogę zapomnieć, że lewy jajowód jest sprawny, w obrazie USG wygląda na zniekształcony i może być tylko powodem kolejnej cp.
2. Prawy jajowód może być niedrożny, ale tylko badanie na drożność może to sprawdzić i najbliższy termin styczeń. Mam jednak dzwonić w poniedziałek, to może znajdzie się jakiś termin jeszcze w tym roku

Dobre:
1. Owulacja tym razem z prawego jajnika, oczywiście na dniach, bo pęcherzyk ogromniasty, śluz płodny jest, szyjka otwarta, więc jak to ginekolog się wyraził widzi duże szanse na ciąże
2. Jajowód prawy w obrazie USG wygląda prawidłowo.

No nic działamy, co drugi miesiąc, ale działamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002886 przez fikusx123
sevilla w takim razie trzeba korzystać na całego! tym bardziej jeśli ginekolog już tak powiedział:D to bierz męża w obroty ii już:D trzymam kciuki za zafasolkowanie!:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #1002965 przez Anabelle
eh sevilla jak ja bym chciała, żeby ci sie już udało ;*

o ile dobrze pamietam, to wiesiołek zwieksza ilość śluzu i bierze sie przed owulką, ja przed ciążą brałam jeszcze tabletki na regulacje tarczycy oraz kwas foliowy. od II kresek włączałam jeszcze progesteron
Podziękowania: Sevilla

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl