BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 4 miesiąc temu #482637 przez kasik
aleksiaa88 napisał:

Witam jestem przyszła czerwcowa mi na mdłości pomagały pomarańcze niby są dla niektórych kwaśne ale ja miałam sposób kupowałam większą liczbę i trzymałam je przez parę dni w półce także jak wyciągnęłam to były słodziutkie. Potrafiło mnie mdlić cały dzień czasem dopiero wieczorem przechodziło- nigdy nie zwróciłam tylko mnie tak męczyło, więc zjedzenie całej pomarańczy przynosiło poprawę. Zawsze można też mandarynki wypróbować.



Popieram - cytrusy na mdłości są bardzo dobre (oczywiście nie na każdą działają) :) dacie radę dziewczyny, do lipca szybko zleci ;D niestety przyznać muszę że mdłości wracają w 3 trymestrze... i nie tylko mdłości... B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #482686 przez Qltoorka
Dziewczyny,
potrzebuję rady... Od wczoraj intensywnie boli mnie kręgosłup, w odcinku lędźwiowym promieniujący w kierunku pośladków aż do ud. Myślałam, że wczoraj przesadziłam z obowiązkami domowymi, ale dziś nawet po długim odpoczynku w łóżku ból sprawia mi trudność w poruszaniu się.
Zaczynam powoli panikować, bo znajduję w internecie sprzeczne informacje na ten temat. Z jednej strony, że te bóle są normalne nawet na początku ciąży, a z drugiej, że mogą świadczyć o obumieraniu ciąży. Czy któraś z Was spotkała się z takimi dolegliwościami?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #482844 przez karolinkanice16
Qltoorka napisał:

Dziewczyny,
potrzebuję rady... Od wczoraj intensywnie boli mnie kręgosłup, w odcinku lędźwiowym promieniujący w kierunku pośladków aż do ud. Myślałam, że wczoraj przesadziłam z obowiązkami domowymi, ale dziś nawet po długim odpoczynku w łóżku ból sprawia mi trudność w poruszaniu się.
Zaczynam powoli panikować, bo znajduję w internecie sprzeczne informacje na ten temat. Z jednej strony, że te bóle są normalne nawet na początku ciąży, a z drugiej, że mogą świadczyć o obumieraniu ciąży. Czy któraś z Was spotkała się z takimi dolegliwościami?


Kochana mnie cały czas od trzech dni bolą plecy i wszystko jest jak w najlepszym porządku też się bałam. Na mdłości mi pomaga cola nie dużo ale z pół szklanki, pani doktor mi zaleciła nawet cole lub sprite.:). Byliśmy dziś u lekarza serce bije jak dzwon 157 uderzeń na minute jejciu cudownie to usłyszeć :) mam zdjęcia widać główkę :) Nie zasnę chyba dziś a tak się denerwowałam xD Mój chłopak też był zachwycony a na monitorku widać takie malutkie serduszko. Po za tym cały dzień męczą mnie straszne mdłości wyjątkowo dzisiaj najbardziej. Pani doktor się śmiała, że może bliźniaki ale nie hehe :) Termin według lekarza mam na 13 lub 15 lipca a według usg na 22 lipca :). Przepraszam że wieści tak późno ale dopiero co wróciłam od lekarza :) A i jeszcze Pani doktor powiedziała że dziecko bardzo dobrze się zagnieździło i nie mam się co obawiać już poronienia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #482874 przez Nikaa
karolinkanice16 gratulacje :) super wiadomości :) miło się czyta takie posty :laugh: oby takich jak najwięcej :)
ja na 12 grudnia umówiona na ultrasonograf - ten zalecany pomiędzy 11 a 14 tygodniem teraz pozostaje czekać .... hmm jestem strasznie niecierpliwa czemu już nie może być 12 grudnia :P

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #482879 przez karolinkanice16
Byłam dzisiaj jeszcze u swojego GP. Ten powiedział mi że mam trzy szpitale do wyboru na badania itp i umówił mnie na 8 stycznia na pobieranie krwi mocz i usg już te irlandzkie bo do tej pory byłam u polskiego teraz czekać do 8 stycznia na kolejne usg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #482966 przez Kamilka22
Hej Dziewczyny:)

Jestem tutaj nowa mam nadzieję że przyjmiecie mnie do swojego grona lipcowych mamusiek:)

Wczoraj byłam na drugiej wizycie u lekarza. Według ostatniej miesiączki jetem w 9tygodniu ciąży natomiast według USG i wymiarów dziecka to 8tydzień. Poród według miesiączki mam na 2lipca 2013 a wedlug USG 10lipca.

Ogólnie czuję się dobrze, nie mam mdłości itd. Jedyne co to chce mi się w dzień spać... i w ogóle szybciej teraz chodzę spać. No i oczywiście często chodzę do Wc siusiu :)

Mam nadzieję że wszytko będzie oki do końca ciąży :)

pozdrawiam Was;)

Kamila

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #483243 przez uniuni
Witaj Kamilka22:)

Gratulacje :) Ja też jestem non stop zmeczona. Nie spię zbyt dobrze, bo budze sie 3-4 razy w nocy na siusiu plus dodatkowe pobudki przez mdłości. Do tej pory wymiotowałam tylko raz, ale mdłości są okropne :X Dziś rano mnie na przykład obudziły :huh: Ostatnio pomagają mi winogrona, kilka zjem i troche się uspokaja :)

Dziewczyny czy macie uczucie od czasu do czasu, że jest 'mokro'? Zastanawiam się czy to norma czy może to skutek uboczny żelu z progesteronem, który muszę aplikować codziennie :unsure:



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #483258 przez dziubasek
Mi jest cały czas mokro, czasami mam taka korbe ze chodzę do kibelka i zaglądam czy mi krew nie leci, masakra:(.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #483261 przez dorkiszon
Wczoraj czułam się okropnie, a dziś nawet się ubrałam wow.
Jeszcze nie chwale dnia przed zachodem :), bo troche mnie juz mdli :(.
Też dostałam progesteron, ale w tabletkach zmniejszyłam już dawkę, bo dół brzucha ustąpił i oczywiście też się ze mnie lało.
Plecy mnie nie bolą, ale budzę się w nocy na sikanie i ogólnie się kręcę, a potem nad ranem śpię do 10 i dobudzić się nie mogę.
Najgorsze, że te mdłości tak dziwnie właśnie męczą niby się chce wymiotować niby nie, bo miałam koleżanke co wymiotowała jak kot rano, a potem miała juz spokój cały dzień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #483266 przez dorkiszon
dziubasek napisał:

Mi jest cały czas mokro, czasami mam taka korbe ze chodzę do kibelka i zaglądam czy mi krew nie leci, masakra:(.


Ja też mam taką korbe czy to nie krew chociaż nigdy nie poroniłam, ale tyle sie o tym mówi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #483296 przez uniuni
To mnie uspokoiłyście :)

Ja też jak poczuje, że 'coś' leci to na miękkich nogach do toalety idę żeby sprawdzić czy nie krwawię :(

Śni mi się często, że tracę ciążę.. ale to przez mój paniczny strach, bo jeszcze raz już nie byłabym w stanie tego znieść :/

Póki co cieszę się każdym dniem:) jutro mam wizytę u lekarza. Mocz mam zanieść i nic wiecej nie wiem :)

a 3.12 na wizytę do gin:D Może będzie usg i zobaczę paprocha:D



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #483305 przez MadMar
też tak mam z uczuciem 'wilgotności' i lękiem o krwawieniu.

A co do snów to dziś mi się śniło, że nasze dziecko przestało się rozwijać i nie ma serduszka. Aż się obudziłam, straszny sen.

Ale to chyba przez to, że jeszcze nie widziałam serduszka, chyba było za wcześnie, więc cały czas mnie to martwi. Następna wizyta w piątek i pewnie dlatego tak przeżywam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #483315 przez dorkiszon
Kto ma kanał TLC ? Fajny program leci w środy o 22:30 "Porodówka".
Będę dziś oglądać porody :) w prawdzie to amerykański program, ale podobno fajny koleżanka mi poleciła :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #483344 przez Qltoorka
karolinkanice16 ,
bardzo się cieszę, że wszystko w porządku :) i oby więcej takich newsów od dziewczyn ;)

Kamilka22,
witaj w gronie :)

Co Wy z tym lękiem, że krwawicie? Dajcie spokój, bo tylko się psychicznie wykończycie wypatrując coś czego nie ma, kochane. Wszystkim nam "mokro", więc to musi być normalny objaw. A zresztą krwawieniom towarzyszą bóle i skurcze brzucha przepowiadające, że coś jest nie tak... Myślicie o tym zdecydowanie za dużo, potem śnią się głupoty...
A miałyśmy być dobrej myśli!!! :ohmy: Głowa do góry, a nie w majtki :lol:
Buziaki na kolejny dzień walki z mdłościami ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #483399 przez sloneczko33
dziubasek bylam w niedziele w szpitalu bo miałam bole z prawej strony miałam zrobione usg z maluszkiem jest ok zobacze co jutro gin mi powie az sie boje :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl