BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 5 miesiąc temu #483823 przez paulainka
Termin mam wg kalendarzyka na 8 lipca, za tydzien ide na pierwsze usg. Niestety nie mieszkam w polsce tylko w norwegii, tutaj troche inaczej z tym usg, przysluguje jedno w polowie ciazy a jak chce wczesniej to sama prywatnie ;) a ze ja nie mam zamiaru czekac do polowy ciazy zeby Dzidzie zobaczyc ... Moj Maz liczy na dziewczynke, a kazdy mnie "straszy" ze beda blizniaki ;) f

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483845 przez Qltoorka
dorkiszonku,
jesteś, jesteś:) wpisywałam nas w tabelkę zgodnie z kolejnością naszego pojawiania się na forum;) i nikogo nie pominęłam;)
I nie martw się-ja też już nie pracuję. Od dwóch tygodni jestem już na zwolnieniu lekarskim. Pracuję w sklepie na stanowisku kierowniczym i robię tam dosłownie wszystko-moja praca wiąże się z ogromnym stresem, nadgodzinami i brakiem czasu na przerwy...a że raz już poroniłam (a zaczęło się od krwawienia w pracy) tym razem pracę zawodową odstawiam na dalszy tor. Zresztą w pracy chyba nie spodziewają się szybko mojego powrotu, bo już jest osoba, która dostała moje stanowisko na umowę na zastępstwo...
A że w Polsce od przyszłego roku zwiększa się urlop macierzyński to jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to mnie tam nie zobaczą do lipca 2014 :D:D:D

Olga,
dziękuję za słowa otuchy w sprawie bóli kręgosłupa:)

A co do badań genetycznych to ja jeszcze nic o nich nie słyszałam.
Zobaczymy, może mi lekarz je zleci.
Mam 32 lata i to moje pierwsze dziecko.
Lepiej późno niż wcale...;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483849 przez emi87
To i ja się przyłączam :* :) termin mam na 14.07 :)wg usg jutro bedzie 8tydz :)
Jestem po stracie jednego aniołka i mam wiele obaw,strachu i niepowności w sobie ale jak Wy wszystkie licze że będzie wszystko w porządku :) Mam za soba juz dwa usg - pierwsze w 5 tyg (piękna kuleczka) i drugie w 7 tyg (bijące serduszko-aż się popłakałam) :)
Nie moge sie już doczekać usg w 13 tyg....najchetniej bym co 2 tyg chodziła :D
badania też mam wszystkie w porządku więc jestem dobrej myśli. Ale nie chwalimy się z mężem jeszcze nikomu. Czekamy do tych magicznych 12 tyg...
Moje objawy to mdłości i pobolewanie w podbrzuszu (lekarz mnie uspokoił,że to normalne - biore luteinke)... a i "rewolucje żoładkowe" mnie męczą, dużo rzeczy mi szkodzi :/ ale to dobrze-czuje wtedy że jestem w ciązy i że dzieciątko sie dobrze rozwija :)

a sie rozgadałam :D
witam wszystkie lipcóweczki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483853 przez sloneczko33
NO NO ALE ZESCIE SIE ROZPISAŁY JA SIE ODROBIE TO MOGE TAKA TABELKE ZROBIC PODAJE SWOJE GG 38708285 PROPOZYCJE CO MA BYC W TAKIEJ TABELCE PROSZE NA GG

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483856 przez Qltoorka
paulainka,
data uzupełniona :)
a my z mężem chcielibyśmy bliźniaki-dwójka za jednym zamachem;) Ale na pierwszym USG dwa tygodnie temu był tylko jeden groszek;)
A swoją drogą widzę, że dużo Was, moje drogie lipcówki za granicą przebywa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483860 przez Qltoorka
Haha, sloneczko33, tabelka zrobiona:)
nie czytasz na bieżąco ;)
masz i podziwiaj!
pokazywarka.pl/lipcowki2013/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483861 przez Nikaa
Qltoorka tak właśnie nieśmiało mam nadzieje, że ten dłuższy urlop macierzyński też nas obejmie :laugh: masz jakieś pewne info w tej sprawie ?

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483863 przez sloneczko33
eh kurcze :( i jak zwykle za pozno

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483866 przez dziubasek
pfe pfe cwaniary nie dosc ze macie wszystko na miejscu(babcieitp) to jescze wam macierzynski wydluzaja. To nie sprawiedliwe ;) u mnie macierzynski 9 miesiecy(platny tylko 50%mojej pensji wiec lipka) a zapomnialam wam dodac ze ja zostalam zaliczona do tych lepiej zarabiajacych(idioci niewiem jak oni to wyliczyli) i oprocz rodzinnego ani grosza na mala nie dostaje, a znam takich co ciagna zapomogi jak moga.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483873 przez Qltoorka
emi87,
witaj :)
większość tu z nas po bolesnych stratach, dlatego tym łatwiej,
gdy się razem można wspierać ;)
Ty już masz za sobą i badania i usg z bijącym serduszkiem-GRATULACJE!
Ja jeszcze czekam... i wiele dziewczyn tutaj też na tą radość:)
P.S. Wpisuję Cię do tabelki :woohoo:

Nikaa,
wstawiam link do strony z artykułem jak ma to wyglądać:
prawo.rp.pl/artykul/950064.html

Więc jak to z niego wynika, nas też obejmie nowe rozporządzenie wchodzące w życie 01.09.2013
Jednak trzeba pamiętać, że by mieć płacone 80% zarobków trzeba zadeklarować na 14 dni przed datą porodu, że się chce wykorzystać dłuższy urlop. Jeśli się tego nie zrobi, to potem oczywiście można zgłosić chęć skorzystania z niego, ale już dostaniemy przez pół roku 60%

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483881 przez Qltoorka
dziubasek,
to wracaj do kraju!!! U nas takie zmiany z ważnych powodów...
Wskaźnik dzietności w naszym kraju plasuje nas na 208 miejscu wśród 228 krajów...
Statystyki są przerażające. A Wy macie zamiar rodzić poza granicami. Wracać!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #483883 przez emi87
dzięki Qltoorka :)
no właśnie przeczytałam najpierw cały wątek i postanowiłam dołączyć :) zawsze raźniej i łatwiej przez wszystko przejść :)
no ja z dłuższego urlopu raczej nie skorzystam bo mam dg...więc w miarę możliwości szybki powrót do pracy :)

a do ginekologa chodze prywatnie bo po ostatnim jak chodziłam publicznie to miałam tylko więcej stresów niż to warto...pierwsze badania i usg dopiero na 12 tydz którego nie doczekałam, więc i nie znałam grupy krwi a okazało się że mamy z mężem konflikt (głupia byłam że sama nie zrobiłam ale skąd człowiek mógł wiedzieć) ...dodatkowo za późno dostałam immunoglobulinę...strach czy nie mam przeciwciał ale na szczęście ostatnie wyniki w porządku i nie mam :)
chodząc prywatnie czuje sie na prawdę bezpiecznie i fachowo obsłużona :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483885 przez Nikaa
Qltoorka bardzo Tobie dziękuje za ten artykuł :) oj to naprawdę dobra wiadomość, że dłuższy macierzyński nas obejmie :)

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483889 przez dziubasek
mi wystarczy 3 tygodnie w polsce i juz mam dosyc ;) , w urzedach kolejki, ciagle jakies cegielki czy jak to sie zwie trzeba oplacac, zalatwienie prostych rzeczy zajmuje pare dni, u lekarza zdzieraja jak niewiem co, w sklepach niektore ekspiedentki takie nieszczesliwe jakby pracowaly za kare, i wogole wszyscy ludzie sa ogolnie wrogo nastawieni do siebie.
A tutaj oczywiscie pogoda do dupy,ale gdziekolwiek pojde to witaj mnie jakbysmy sie znali od lat.
E tam niewracam, dam rade Maja bedzie starsza bedzie sie opiekowala malenstwem w przedszkolu :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #483919 przez uniuni
Paulainka
Witaj:) ja też w Norwegii, w Bergen :) w którym mieście się osadzilas?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl