BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 5 miesiąc temu #480373 przez dziubasek
No ja wam powiem ze w naszym domu jest równouprawnienie :D, mój mezus gotuje, sprząta, zajmuje się majka itp, jest też uzależniony od gier komputerowych, ale niema idealnych facetow :[. Jak tam u was? Ja udaje ze pracuje:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #480501 przez dorkiszon
Mój jest wogóle uzależniony od kompa :), ale fakt nie ma ideałów.
Ja robiła obiad, a teraz nic nie robie nawet nie udaje :).
Może zaraz na spacer się zmusze w PL już się ciemno robi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #480528 przez dziubasek
ja wrocilam z pracy ok 13, zjadlam lazanki i poszlam z Majka aaaaaa :laugh: , dopiero sie obudzilysmy :lol: .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #480649 przez Nikaa
Tak patrze, że pierwsze wpisy w tym wątku były trochę ponad 2 tygodnie temu :) a teraz tyle lipcowych mam się pojawiło - fajnie :) Ja teraz leże przeziębiona w domu - mówi się trudno teraz już nie mogę sobie pozwolić na "przechodzenie przeziębienia " :P tylko muszę grzecznie słuchać zaleceń lekarza Jak tam lipcowe mamusie spędzają weekend ? ;)

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #480742 przez dziubasek
wiecie co babeczki, jak rano wstaje to brzuch mam plaski a wieczorem robi sie taki okragly i wypukly. dziwne :unsure: w 1szej ciazy tak niemialam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #480743 przez karolinkanice16
Ja wyczekuje wtorku idziemy słuchać serduszka nie mogę się doczekać ale też się denerwuje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #480946 przez dorkiszon
Ja też tak mam z tym brzuchem wydaje mi się, że zatrzymuje sie woda w organizmie, bo gdzieś tak czytałam i sie robi baniak. Rano mi, aż kości biodrowe widac, a wieczorem jakbym byłam juz w 5 miesiacu :). Podobnie jak przed okresem tez się woda zatrzymuje i robi się taki brzuch.
Mam pytanie czemu podczas ciąży są wskazania, że jak leżysz to najlepiej na lewym boku ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #481136 przez uniuni
Witajcie dziewczyny:)
Mam 27lat i termin na 14-20 lipiec tak z moich obliczen wynika.. poki co staram sie nie nakrecac i ciesze sie raczej cichutko. Poroniłam 4 razy i licze na to, ze tym razem sie poszczesci:)


Nigdy nie slyszalam ze trzeba spac na lewym boku, ale odkad jestem w ciazy jakos wygodniej na lewym :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #481160 przez Qltoorka
Hej,
ja też wieczorem mam wzdęty brzuch. Ale miewałam już tak nie będąc nawet w ciąży.
A co do spania na lewym boku to też zaczęłam się tym interesować, gdy mi to lekarz zalecił, nie wyjaśniając o co w tym chodzi.
Całe szczęście wujek Google zawsze wszystko wie:)
Dla tych, które są ciekawe wklejam jedną ze znalezionych odpowiedzi:)
"Leżąc na prawym boku lub na plecach można doprowadzić do ucisku żyły głównej dolnej, która biegnie po prawej stronie kręgosłupa, zmniejszając dopływ krwi do serca. Krew zostaje w dolnej części ciała stopy, nogi, miednica). To z kolei zmniejsza rzut serca i ilość krwi dopływającej do narządów (także mózgu i macicy). Może to spowodować omdlenie, a w dalszym etapie także słabsze dotlenienie płodu. Jeśli pojawi się kołatanie serca , mroczki przed oczami czy duszność, wtedy szybka zmiana na lewy bok przywróci prawidłowe funkcjonowanie. Na lewym boku ułatwiona jest też praca nerek, przez co skuteczniejsze jest usuwanie produktów przemiany materii i nadmiaru płynów z organizmu. W związku z przytoczonymi argumentami spanie na lewym boku zaleca się jako profilaktykę hemoroidów oraz obrzęków."

Ale ileż można wytrzymać na jednym boku ciągle....;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #481168 przez Qltoorka
karolinkanice16,
życząc powodzenia czekamy na dobre wieści:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #481245 przez dorkiszon
Aha no to dzięki za odpowiedz. Ja właśnie najbardziej lubie na prawym teraz się troche zmuszam i staram się jak najwięcej na lewym :) boku spać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #481380 przez [email protected]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #481388 przez Qltoorka
Wiecie, tak z ciekawości odwiedziłam forum listopadówek 2012.
Ach, ale się wzruszyłam... :blink:
Już nie mogę się doczekać, aż my będziemy na tym etapie....;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #481403 przez dorkiszon
Bedziemy wtedy takie wielkie z brzuchami na klawiaturze :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #481459 przez dziubasek
ja to juz bym chciala zeby juz byl conajmniej marzec :laugh: , a co do tego boku- to oczywiscie zalecaja spac na lewym boku,ale ja w 1sze ciazy nie skupialam sie na lewym, spalam na boku bo na plecach sie nie dalo( zaraz brakowalo mi powietrza) pod koniec to juz mialam dosyc bokow i spalam na polsiedzaco. Chyba kazda ciezaroka czuje jaka pozycja jest najwlasciwsza dla bobasa :)

uniuni witaj kochana, biedna 4 razy cierpialas a ja sie uzalam nad soba. Glowa do gory wszystkim nam sie uda, niema innej opcji. :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl