BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 4 miesiąc temu #478817 przez sloneczko33
witam nowe lipcowki dzis postaram sie zmobilizowac i zrobic liste :) dajcie mi otuche hihi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479070 przez Qltoorka
TyszAnka, cieszymy się razem z Tobą:)
I obiecuję wszystkim-zero wspominania już o złych chwilach:)
Ja mam wizytę na 5.12. Myślę, że nie będzie lepszego prezentu dla mnie na urodziny
od bicia serduszka;) bo w Mikołaja mam urodziny...
I dziś też mdłości dokuczają. Polecam na mdłości do herbatki wrzucić
plasterek świeżego imbiru. Naprawdę pomaga. Ale niestety nie ma efektu długotrwałego:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479084 przez TyszAnka
Chciałam w ogóle przywitać nowe mamusie lipcowe, zajęta sobą, nawet się nie przywitałam....:(
Przepraszam, nieładnie z mojej strony...

Qltoorka, to masz dzień przede mną wizytę, z pewnością zobaczysz bijące serduszko, a prezent- najwspanialszy jaki sobie można wymarzyć :)

sloneczko33- koniecznie zrób listę, ja jak już pisałam chciałam zrobić tak jak w listopadówkach 2011 Dorciaition robiła, lecz mam od miesiąca linuxa i jeszcze nie wiem duuużo rzeczy :)

Miłego dnia mamuśki :)



Miłoszku, odeszłeś o całe życie za wcześnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479087 przez dziubasek
Mi na mdlosci pomaga guma do zucia i zwykle mietusy, wyglądam jak wiesniara w pracy ciągle coś miele w paszczy:-D.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479108 przez TyszAnka
ha ha , od razu wieśniara...mnie tez guma miętowa pomaga, i świeże powietrze, głęboki oddech, dzisiaj się chyba zaczęły u mnie mdłości....albo to jednorazowy przypadek :)

Idę dzisiaj do medycyny pracy na badania wstępne.
Pracowałam bez umowy, powiedziałam szefowej o ciąży, poszła mi na rękę i da mi umowę na cały etat bym miała potem urlop macierzyński :)

Coś mnie właśnie muli....
Dam Olafkowi kaszkę i ruszamy :)

do następnego klikania :)



Miłoszku, odeszłeś o całe życie za wcześnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479126 przez dorkiszon
Witam!
Jestem tu dopiero pierwszy raz siedze sama w domu więc wyszukuje różne rzeczy w necie na temat ciąży.
Jestem w 6 tygodniu termin mam na 22 lipca, byłam już na pierwszy usg na razie to tylko taka kropeczka :).
Oczywiście mam pełno obaw, bo choć planowane to jest to moje pierwsze dziecko.
Mam 29 lat mieszkam w Bielsku-Białej.
Na razie oczywiście chce mi się spać i boli mnie dół brzucha chociaż już o wiele mniej bo dostałam lanoline dopochwowo czyli progesteron.
Jedno mnie zastanawia lekarz nie przepisał mi żadnych witamin kazał mi się dobrze odżywiać i dużo spacerować, a z tego co wiem to większość moich koleżanek miało jakieś witaminy więc postaram się jak najlepiej odżywiać, ale czy podołam uzupełnić wszystkie witaminy zastanawia mnie to.
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479182 przez dorkiszon
Tak czytam i ja sobie przypomniałam jak 19.11 byłam u lekarza i mówie mu że mnie brzuch boli tj. dół brzucha, a on mi na to, że może byc pozamaciczna, ale po 5 minutach okazało sie, że jest wszystko ok, ale po co tak nakrecaja negatywnie od razu to nie wiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479266 przez Qltoorka
Dorkiszon,
witamy:) na pewno wszystko będzie dobrze i pamiętaj-po to jest właśnie takie forum, by sobie pomagać. Lekarze nie zawsze spełniają to kryterium;)
Lekarz nie musi Ci przepisać witamin. Witaminki dla kobiet w ciąży są dostępne
w aptece bez recepty. Kup sobie Prenatal lub Falvit Mama i oczywiście, koniecznie, kwas foliowy, jeśli go jeszcze nie bierzesz.
Powodzenia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479283 przez dorkiszon
Cześć
Biore kwas foliowy z tymi witaminami miałam na myśli to, że poprostu mi powiedział , że mam nie brać wogóle, bo się pytałam czy mam jakieś brać.
Gdzies wogóle czytałam kilka dni temu o tym i ktoś napisał, że po witaminach dziecko urodziło sie i umarło na wskutek przedawkowania witamin czy to prawda jest to nie wiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479287 przez paulainka
Witam ;) ja tez mam termin na lipiec ;D
dostalam zwolnienie na 2 tyg od lekarza, bo wymiotuje i nie bardzo sie czuje, wygladam jak trup momentami.... Moim glownym problemem jest to ze jak kaszle to z odruchem wymiotnym, albo mam same odruchy wymiotne bez wymiotow... jest to bardzo meczace ... obym tylko sie zle czula na poczatku, bo psychicznie zle sie z tymi wszystkimi objawami czuje...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479289 przez dorkiszon
Pozatym witaminy synetetyczne są słabo przyswajalne przez organizm więc być może lekarz ma racje, a chyba jak ma się jakieś niedobory to one wyjdą w wyniku morfologii.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479292 przez dorkiszon
Ja mam zwolnienie narazie na 3 tygodnie ale dostane do końca ciąży, bo mam prace w szkodliwych warunkach.
Mdłości nie mam, ale brzuch mnie boli mam wzdęcia też i ciągle sikam najgozej jest w nocy.
Słabo się też czuje ogólnie jeść mi się nadmiernie niechce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479313 przez dziubasek
A mi apetyt dopisuje:) pomimo mdlosci:). Zawsze byłam zarlokiem ale dzięki bogu nie widać tego po mnie:D. A tak z ciekawości jak to u was jest z waga? Ja teraz ważę 53kg\167cm, ale w 1szej ciąży się spaslam jak slonica:P pod koniec miałam 27 kg na plusie. Tym razem mam zamiar się pilnować z waga:), i jeśli tylko zdrówko pozwoli to będę pracować prawie do końca ciazy(bo w tym kraju ciężko o zwolnienie w ciąży)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #479337 przez Nikaa
Witam wszystkie nowe lipcowe mamy :)
A propo witamin i kwasu foliowego pytałam o to mojego lekarza na pierwszej wizycie- stwierdził, że kwas foliowy to oczywiście, że tak. Natomiast jeśli chodzi o inne dodatkowe witaminy ...można ale o wiele lepsze od "takiej chemii" jest zwiększenie ilości warzyw i owoców w swojej diecie. :) Mi taka odpowiedź akurat bardzo odpowiada bo zaczęłam mieć tzw. "napady głodu" i przeogromną ochotę na owoce :laugh:

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #479416 przez dorkiszon
Ja waże 51,5 wzrost 161 właśnie godzine temu mnie tak zmuliło że musiałam iść spać :)
Tez byłam w Dublinie 2 lata chodziłam do polskiego gina prywatnie wiem jakie mają tam podejście do ciąży wszystko naturalnie a najlepiej wogóle nie badać jedyne co fajne to znieczulen dostajesz ile chcesz przy porodzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl