BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #695437 przez Jamajka
Kaśka to leż i odmierzaj czas :) spokojnie, na pewno zdąży S. wrócić :) Pierworódki tak szybko nie rodzą, ta akcja się musi dobrze rozkręcić :) Znaki są dobre, skoro skurcze regularne :) Trzymam kciuki za Ciebie i Twoją Mamę :) Oby ten początek lipca wyznaczał nową oś czasu w Waszym życiu :) (dobra, wiem.. strasznie ckliwie to zabrzmiało :P)

Joanna wszystkiego Najlepszego :)

Coś czuję, że w tym tygodniu posypie się kilka dziewczyn.. i znów forum uszczupli się na jakiś czas o kilka gaduł :) Zakupiłam dziś słodziutkie czereśnie i poluję jeszcze na leśne jagody. Ale zdziercy chcą 10 zł za litrowy słoik.. no i nic nie zrobię, będę musiała kupić, bo mi się koktajlu jagodowego chce jak jasny gwint :ohmy: Z drugiej strony jak sobie pomyślę co Ci ludzie przechodzą, żeby w lesie przy wesołym akompaniamencie bzyczących i kąsających komarów nazbierać litr jagód to jestem w stanie z chęcią im zapłacić nawet więcej :)
dobra, wiem.. ja tylko o żarciu.. dzisiaj mam na obiad ser prażony z frytkami i sosikiem czosnkowym a jutro robię z Lalą pizzę :) trzeba korzystać zanim urodzę i najeść się tłuściochów :P

Ps. Teściowa pojechała. Krzyż na drogę +

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695444 przez karolinap
Emi87 - oj ja juz bardzo chce odzyskać swoje stopy :) u mnie czasami to nawet japonki nie chcą wejść ;)
Piękne fotki w pokoiku Mili :)

Jamaica - dla mnie to teraz oczywiste ze pierwsze dni nie chciałabym mieć gości i przyzwyczaić się do Poli ale sama wiem po sobie dopóki nie byłam w ciazy to koleżanki czy kuzynki które rodziły najchętniej odwiedzałabym jeszcze w szpitalu zeby zobaczyć te kruszynki. Ale będąc teraz po tej drugiej stronie to nie chce nikogo oprócz Męża :)

Joanna89 - STO LAT!

Karolinkanice - Dużo zdrówka zycze!:*

Qltoorka - moją kuzynkę też porozrywalo jak rodziła. Lekarz dzień przed porodem robił usg i odczytał ze mały bedzie miał 3500 a po porodzie okazało się ze ważył 4200g. Przed szyciem jej maz poszedł z położna do wagi z maluszkiem i katem oka spojrzał z ciekawości jak to popekalo. Teraz zaluje ;) Jak opowiadał to wtedy pomyślał: "Kur**, oni mi juz tego nie naprawią" ;)
A, i nie denerwuj się na swojego Meza;) Mój też ma gorsze dni i swoje wady - ale no narzekać na Niego nie moge :P

Kaska1982 - oczywiście trzymamy kciuki i czekamy na wieści.

Ja byłam dzis u położnej sprawdzić tetno Poli, wszystko ok. Spytała czy jakieś oznaki porodu. Ale niestety u mnie też cisza. Jedynie pipka bardziej boli (nie wiem czy to Pola główka tak napiera czy to od gałęzi ;))
Listonosz przed chwilka przyniósł paczkę z ochraniaczem do łóżeczka, A. dzis przywiesi ramki do zdjęć, zrobiłam też pojemniczki na kosmetyki z kokardkami - kacik Poli nabiera kształtów :) Jak skończymy to pokaże fotki :)

Tak wiec - jesteśmy lipcowkami (takimi prawdziwymi). Też jestem ciekawa która się pierwsza rozpakuje :) Kamilka22? kaska1982? Qltoorka? A moze Dziubasek? :P

Idę robić obiadek, bo Maz niedługo wróci z pracy. Buzka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695466 przez dziubasek
Karolina ty mi tu przestan Dziubaskowac :P ja rodze w grudniu... juz sie na to psychicznie nastawilam ;)

Jeju mam chwile dla siebie :) Miss poszla aaaaa mezus w pracy.... wylaczylam tv zeby w ciszy posiedziec :) Dawno tak sobie w ciszy nie siedzialam...

A mala Pinda chyba pomylila drogi do wyjscia- nosz kurna zebrami probuje sie wydostac ;) a moze ona spotrsmenka i sie wspina po zebrach ;)

A co do odwiedzin to ja wszystkim powiedzialam zarowno z Miss jak i teraz ze odwiedzinki dopiero po jakims miesiacu(oczywiscie byli tacy co nie posluchali i przylecieli juz do szpitala)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695474 przez karolinap
Oj przecież wiem, ze Ty w grudniu sobie zaplanowalas :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695486 przez Jamajka
Boziu.. moje dziecko wściku dupy dostało jakiegoś i tak po mnie skacze, że zaraz mi pęcherz oberwie :huh: nie wiem co mu.. czy to wiejska kiełbasa tak na niego podziałała czy sezamki? :P

Dziewczyny, kupiłam dziś tantum rosa w saszetkach.. tak na wszelki wypadek jak polecałyście, i nie wiem czy wy to bierzecie do szpitala do polewania czy w domu po powrocie się za to dopiero zabierzecie? Bo nie mam pojęcia, nigdy tego nie używałam :huh:

Dziubas ja codziennie jak Lala śpi to regeneruję się w ciszy.. inaczej bym sfiksowała :D
No i chciałam się pochwalić, że moje Dziecko od 2 tygodni bez pampa śmiga, woła ładnie siku i kupę na nocnik.. zdarzyło jej się 2 razy zsikać na podwórku albo nie zdążyć powiedzieć, ale to się jeszcze pewnie będzie czasem zdarzać. Do tego od ponad miesiąca śpi u siebie w pokoju, w swoim łóżku i nie budzi się na mleko w nocy, bo jej powiedziałam, że jest już taaaaaka duuuuuża dziewczyneczka, że nie potrzebuje się budzić na jedzonko. Ogólnie tfu tfu, odpukać to jestem dumna ze swojego mądrego i dzielnego dziecka, że tak wszystko ładnie pojmuje i wystarczy jej wytłumaczyć daną rzecz, żeby zrozumiała :) No i życzy sobie czytanie bajek na dobranoc i nie tylko.. a jeszcze miesiąc temu nie potrafiła się skupić na dłuższym czytaniu tekstu.. bardziej interesowało ją oglądanie i opowiadanie obrazków :)
A jeszcze 3 miesiące temu spała ze smoczkiem z nami w sypialni, piła mleko z butli i robiła w pampersa.. ehh.. te dzieci jednak szybko rosną :D Strasznie cudnie patrzeć jak dziecko 'dojrzewa' i się zmienia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #695492 przez karolinkanice16
dziewczyny ja mam chyba gorączkę, A. mama zaraz mi termometr przyniesie bo nawet nie posiadam muszę kupić na dniach, na jutro do gp się zapisałam, a przed chwilą mnie czyściło i nasiliły się skurcze tego by tu jeszcze brakowało żebym chora rodziła.

Kaska1982 trzymam kciuki. :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695496 przez NataliaK
Cześć Lipcówki :lol:

poczytałam wszytskie posty bo we weekend mnie nie było więc trochę nadrabiania było. Wesele w miare fajnie nawet do 1 zostalismy bo dobrze się czułam, potanczyliśmy, pojedliśmy jedyne co mi dokuczało i dokucza to moje świńskie kopytka (spuchnięte nogi) i troche brzuszek pobolewa, odczuwam też raz na jakiś czas skurcze delikatne.
Miałam mieć dziś wizytę i wyobraźcie sobie, że pojechałam, połozna podłączyła mnie pod KTG i pinda o mnie zapomniała jak się okazało bo leżałam godzine no ale mówie nie bede sie odłączac bo przecież przyjdzie w końcu. Ale już po godzinie nie dałam rady leżeć i jak wyskoczyłam z gabinetu wkurzona to myślałam, że rozwale ją na tej recepcji...a ta oczywiście zapomniała o mnie bo ploty z kolezankami ważniejsze i powiedziala, że myslała, że już wyszłam! No to jak ją opierdzieliłam nie wiedziała co ma powiedzieć ale to jest nic bo okazało sie ze moja lekarka już poszła do domu :angry: żenuła! wtedy to mi dopiero ciśnienie skoczyło! Z ostałam bez wizyty, do tego bez recepty na antybiotyk bo do dzis miałam i z bolącymi plecami od leżenia! Na szczęście antybiotyk wyżebrałam w aptece i recepte doniose w środe bo zażadałam, zeby mnie zapisać na środe na wizyte. Na szczęscie głupia pinda nie robiła problemu...

Nikaa ogromnie gratuluje! ale nas wzięłas z zaskoczenia z urodzinkami Mikołaja :)

Kaśka trzymam kciukasy za Ciebie

Joanna Spełnienia marzeń :*

jamajka kupiłam tez 3 saszetki Tantum rosa i zabieram do szpitala

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695498 przez kasiak
Kurcze babeczki ciężko was nadrobić :P
Joasia 200 lat i szybkiego porodu :) 18-nastka piękny wiek :laugh:
Dziubasek glupoty opowiadasz z tym grudniem :laugh: na dniach wyklujesz bobasa i skończy się czekanie :cheer:
Kaśka jak tam mama po szpitalu? Mam nadzieję, że juz będzie dobrze. No i dawaj znać jak akcja postępuje :)

Przepraszam, że nie odniosę się do wszystkich postów, ale ciężko ogarnąć te kilka zaległych stron.

Jestem w małym szoku, że kilkudniowe dziecko tyle je! Karmimy na żądanie ( ciamkanie i ssanie paluszków), albo co 3 godz, ale w praktyce to mam wrażenie, że Sebek non-stop na cycu wisi :laugh: W czwartek przychodzi pielegniarka z wizyta domowa, przyniesie wagę i zobaczymy jak klusek przybiera na wadze :)
Wczoraj pierwsze odwiedziny i pierwsza sesja zdjęciowe. Zniósł ją jak rasowy model :) ustawiał się nawet profilem i usmiechal kiedy trzeba B) jak skoncze sprzątanie to dodam jakieś zdjęcia :cheer:
Dzisiaj znajomi przyjeżdżają na chwile. Jada jutro na urlop miesięczny i chcą malego zobaczyć przed wyjazdem. Przywioza jeszcze trochę ubranek, ale takich na kilka miesięcy.

Aha i co do tej infekcji Sebkowej. Przypuszczamy z meżem, że to ode mnie się wzięlo. Jak skoczyła mi temperatura i dostałam antybiotyk to Sebek nie zdążył się podleczyć i go męczyło. Lekarze nie mówili jaka to konkretnie bakteria, a gbs-a nie miałam robionego... Może to właśnie przez to. No nic, ważne, ze juz po wszystkim. Maly oswaja się z domem, śpi spokojnie w łóżeczku, na dzień kładek go czasem do wózka żeby się przyzwyczajał przed spacerami.

Ciotki drogie czekamy z Seba na maluchy wasze B) możecie się już wykluwać skoro lipiec przyszedł :laugh: strefa zrzutu otwwrta :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #695501 przez emi87
Qltoorka no nie zdziwie sie jak za pare dni przedstawisz nam swojego potomka :D

moonia albo para z żelazka albo na mokro....a jak nie masz pray to weź spryskiwacz taki np do kwiatków albo po płynie do szyb :)

judytejsza to trzymam kciuki za jutrzejsza wizyte :) żeby cie tam gin nie za mocno wysmyrał hehe

kaska1982 dzięki :* no i trzymam kciuki - informuj na bieżąco!! rozpoczniesz lipcowa ture ;)

karolinap dziękuje :* no ja mam 1 japonki w które wchodze - cała reszta wygląda jak pantofelek Kopciuszka na racicy złej siostry hehe koniecznie sie pochwal jak skończysz urządzać kącik Poli :cheer:

jamajka to gratuluje!! no córcia dzielna dziewczyna! pochwalić ja od e-ciotek :) a te tantum rosa to z tego co slyszałam rozpuszczasz w wodzie np w butelce z dziubkiem i sobie polewasz. ale niestosowałam wiec nie wiem.

karolinka no przez ta goraczke to i ci sie akcja może przyspieszyć...

NataliaK to nieżle cie załatwiła - daj spokój :D

kasiak to dobrze ze na cycolku wisi - niech chlopak zdrowo rosnie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695506 przez Joanna89
Dziękuję raz jeszcze :)

Kupiłam dziś olej z wiesiołka, też kupujecie ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695509 przez NataliaK
joanna a po co ten olej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695511 przez Joanna89
NataliaK - lekarz mi ostatnio polecił. Ponoć uelastycznia krocze, trochę o tym czytałam w necie no i połączony z masażem daje fajne efekty.
Kupić kupiła, a czy pomoże- zobaczę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695512 przez Joanna89

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695513 przez wunia1984
Hej Dziewczyny! Słyszałyście coś o wodobrzuszu płodu? Byłam dziś na usg i okazało się, że moja maleńka ma niewielką ilość płynu w brzuszku, położna stwierdziłą, ze to nic takiego i gdyby nie moje schorzenie (Zespół Antyfosfolipidowy) to by na to uwagi nie zwróciła.Za tydzien znowu usg i się okaże czy płyn się wchłonął czy nie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695516 przez alba77
Jamajka ja biorę do szpitala, za pierwszym razem też miałam tantum rosa w szpitalu, rozrabiałam w butelce po wodzie i polewałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl