BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 8 miesiąc temu #725894 przez Qltoorka
Mleczna, no wiesz, nasi rodzice to wszyscy wydają się być zacofani trochę... ;) Wystarczy poczytać agusię :P Jej teście uznają tylko jeden sposób uspokajania - smoczek :laugh: Kiedyś nie było takiego dostępu do tego np. co można jeść a co nie, więc matki jadły wszystko, potem te dzieci ryczały cały czas, więc im coś było, tylko nikt nie wiedział co.... I nawet go nie przekonał dowód, że wnuczek się uspokoił?
Mojego męża strasznie wkurza widzę, jak on uspokaja dziecko na rękach kiwając nim w rytm w jaki robił to właśnie dr Harp to obie mamy zwracają mu uwagę, że dziecku na pewno to się nie podoba, żeby go lepiej położył...To M. już wnerw, że on wie lepiej co go uspokaja, bo spędza z nim więcej czasu niż one.. Ach, ci rodzice....

agusiaa, współczuję... Pamiętaj, że to TY jesteś matką i jak Ci nie odpowiada ich zachowanie to z nimi porozmawiaj...

A nasza pupcia goi się :) Antybiotyk pomaga... I najlepsze pieluchy to Pampers Premium Care :) Dzięki tej siatce pupa nie ma takiej styczności z kupką jak w innych. Nawet jak w pieluszce pełno to pupa jest niemalże czysta, a cała zawartość jest pod siatką...
Chciałabym kupić je jeszcze teraz, póki w aptece Dbam O Zdrowie jest jeszcze promocja, ale nie wiem czy nie kupić już trójek, bo dwójek zostały nam dwie paczki.... :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725903 przez karolinkanice16
Qltoorka ja używam dwójek i trójek tych co Ty ale jak dla mnie pomiędzy dwójkami a trójkami nie ma zbytniej różnicy trójki są ociupinkę większe nie wiem czemu, no ale jak jest promocja kup te trójki :). zawsze to ciut większe :). Mi też dwójek została duża paka jak dwie i chyba ich nie zużyję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725906 przez jorgus_krk
MlecznaMama te krążki to zakłada się samemu co tydzień a później tydzień przerwy i wtedy jest okres o spirali też myślałam ale trochę mnie ona przeraża i moja gin generalnie odradza jeśli jeszcze chcemy dzieci

dziubasek tabletki tak jak mówisz są dla karmiących takie jednoskładnikowe tylko właśnie tu systematyczność jest ważna poza tym zawsze w jakiś sposób obciążają wątrobę a ja w młodości już nałykałam się dość wielu różnych leków i mam ją już osłabioną więc wolałabym coś innego

Ponawiam pytanie stosuje lub stosował ktoś może krążki (pierścienie) dopochwowe NuvaRing? Jakieś opinie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725920 przez dziubasek
jorgus oczywiscie wszystkie leki na jedno pomagaja a na drugie szkodza, my w uk antykoncepcje mamy za free i jesli ktos chce tabsy oslonowe na watrobe, ja myslalam o implancie ale to nie dla mnie(probowalam po Majce i mialam plamienia niemal kazdego dnia-fajne zabezpieczenie ;) ) pogadam z lekarka o tym w srode....

a teraz wam przedstawie sposob irolek na bolacy brzuszek i pierdki(przetestowalam przez ostatnie 4 dni i dziala cuda- Julcia spi brzuszek nie boli, pierdzioszkuje, kupke robi- Infacol odstawiony)... Otoz 100ml przegotowanej wody mieszamy z cwierc lyzeczki brazowego cukru, podajemy dziecku do picia ok 17 i mamy noc przespana- pytalam poloznej zanim podalam Julci bo to przeciez cukier i ona byla jak najbardziej za...

No i od wczoraj za namowa poloznej zaczelam dokarmiac Julcie mm, czasami wyssa dwa cyce i dalej szuka(jakby byla dalej glodna szczegolnie w nocy po dluzszym spanku), i dzisiaj po 6godzinnej drzemce wyssala dwa cyce i 90ml mm i spala kolejne 6 godzin :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725922 przez karolinkanice16
o dziubasek na pewno dzisiaj spróbuje skoro gwarantujesz noc przespaną :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725927 przez dziubasek
Karolinka sprobuj my od 4 dni tak robimy, efekt lepszy niz po infacolu :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725971 przez jorgus_krk
dziubasek dzięki za nowy sposób na brzuszek sprawdzimy na pewno, do tej pory używaliśmy infacolu
a o tym implancie to słyszałam ale to chyba dosyć duży koszt
te krążki NuvaRing kosztuje 1 ok. 70 zł i zakłada się jeden na trzy tygodnie potem wyciąga i tydzień przerwy i działa to podobno tak samo jak tabletki dwuskładnikowe tyle że omija wątrobę i nie trzeba codziennie pamiętać
mam jeszcze czas do zastanowienia więc jakby ktoś coś mógł doradzić będę wdzięczna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725975 przez dziubasek
Ja nie wiem ile implant kosztuje w pl, tutaj w uk sa za darmo... a od tych krazkow nie robi sie jakis syl w pipce???? ja sie wypytam czy u nas cos takiego maja(w srode mam wizyte) i czy to bezpieczne, ja to panikara jestem i penkalabym ze sobie zle wsadze albo zapomne wyciagnac na czas itp...

A ja znowu sie nawcinalam pierogow z jagodami :) trzeba korzystac z ostatnich dni z mama :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725990 przez emi87
moja ewidentnie cos meczy od 2 dni...cos jej nie daje spokoju albo po prostu ma gorsze dni i marudzi ech bidulcia mała... czesto ulewa lub wymiotuje,płacze,krzyczy. w przyszlym tyg wizyta u lekarza bo tak byc nie moze :(

moonia matko! :ohmy: dobrze ze byłas w pokoju! ja z moja ide w prszyszłym tyg do lekarza zeby zlecił badania bo ona ciagle ulewa lub wymiotuje. dzis juz min 8 razy a mamy dopiero godz 15... podejrzewam refluks...

MlecznaMama jak karmie Mile to tez słysze jak jej jedzenie wędruje do żoładka i sie układa :)

agusia uuu to teściu nie za bardzo :/ nie zazdroszcze ale dobrze ze stawiasz na swoim i go informujesz - a niech sie obraża! to twoje dziecko i ty decydujesz jak je chcesz wychowac. trzeba byc asertywnym bo niedługo to wam godziny karmienia bedzie ustalał albo sam zacznie karmić hehe :P

Qltoorka mysle ze lepiej kupic 3 bo ja tez u mojej sie zastanawiam na ile 2 jeszcze nam starcza...choć niby tam do 9 kilo chyba są. tez sie przerzuciałm na Pampersy , kilkanascie sztuk mi Dady zostalo to zużywamy w domu gdzie może przeciekać... :/ ogólnie na początku byłam zadowlona ale wiecznie kupa i siki nam uciekają bokiem...a w Pampersach jest ok :)
no i super ze pupa wraca do normy :)

jorgus nie używałam krążka więc nie pomoge...

dziubasek wow! i na prawde działa? kurcze z jednej strony super choć z drugiej szkoda ze to cukier :/ ale chyba spróbuje. i raz dziennie podajesz??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725996 przez jorgus_krk
dziubasekfajnie macie w uk u nas tylko możesz pomarzyć o bezpłatnej antykoncepcji :( z niecierpliwością będę czekać na wieści ciekawe co w uk powiedzą o tych krążkach

MlecznaMama ja też słyszę przy karmieniu jak bulgocze w jelitkach więc to chyba normalne

emi87jak tylko czujesz ze coś jest nie tak to najlepiej poradzić się lekarza może faktycznie to refluks niech specjalista się wypowie, lepiej dmuchać na zikne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #725997 przez siwa342
a ja dzisiaj dostałam szoku,kupiłam osatnio herbatke z hippa w aptece i zapłaciłam 22zł a byłam dzisiaj w rosmanie i zapłaciłam za ta sama herbatke 11zł-przebitka jak nie wiem co.

mała dzisiaj pierwsza noc przespała mi w koszu :) w łóżku jak jest mąż jest strasznie mało miejsca i boje się że może ja nieraz przygnieść,już normalnie siadam na tyłek więc będe ja przekładać po karmieniu

Ja nektaryne zjem rano i nieraz wieczorem chociaż jakbym się nie bała to potrafie zjeść cały koszyk :)

moja ma chyba zegarek jakiś zamontowany bo się budzi co 2 godz na picie,musze spróbować ja troszkę przetrzymać aby chociaż 3 godz mi spała

MAJA


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726018 przez dziubasek
Ja podaje Julci ok 17, wody samej nawet nie tknie a z brązowym cukrem wypija za jednym razem z 50ml( próbowałam jak to smakuje, identycznie jak woda z glukoza) spróbujcie a niż wam pomoże...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726062 przez bea2a
Qltoorka podaj jeszcze raz linka do smoczka,którego kupiłaś Mikołajowi. Dzięki z góry ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #726100 przez karolinkanice16
bea2a to są te smoczki :) bo mi Qltoorka też podawała :)
www.mamabebe.pl/pol_m_Mam_Smoczki-uspoka...2-miesiaca-1149.html

A ja je znalazłam u siebie w stacjonarnym sklepie ale wtedy nie kupiłam i teraz mi o nich przypomniałaś i polecę jutro po niego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726126 przez Qltoorka
bea2a, a to strona producenta:
sklep.mambaby.pl/produkty_smoczki_0-2_miesiaca_mam_start.html

W linku smoczek Start od 0-2 miesięcy. A ja też znalazłam produkty tej firmy u siebie (na tej stronie jest info gdzie można kupić) i kupiłam akurat dziś w Superpharm nowy smoczek z serii Perfect oraz klips do tych smoczków. Smoczki Perfect są najdroższe ze wszystkich, ale są najcieńsze i są sprzedawane z pudełkiem do samosterylizacji w mikrofalówce.

Najfajniejszy wybór w kolorach jest przy smoczkach powyżej 6 miesiąca, ale cóż... im większy wybór tym ja się bardziej nie potrafię zdecydować :P a zresztą najważniejsze, by maluch go zaakceptował :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl