BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 9 miesiąc temu #726544 przez dziubasek
Laski wy się zajedziecie jeśli macie zamiar wykonywać domowe czynności z dzieckiem w nosidelku... Nie tak powinno być... Moja Majka też była raczkowa i wiem dobrze jaki sajgon macie ale mowie wam warto spróbować z bujaczkiem, mata czy wózkiem... Przecież dziecko z każdym tygodniem będzie coraz więcej ważyło a jak przyswyczajicie do nosidełka to będziecie dźwigać i wam plecy wysiada...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #726559 przez Qltoorka
U nas podobnie. Kąpiel o godz 20tej, potem jedzonko i do spania. A Wy kąpiecie codziennie? Bo my co drugi dzień, tylko gdy jest gorąco to codziennie...

bea2a
, u nas tez poczatkowo były ryki, ale całe szczescie szybko sie zorientowaliśmy, ze profil (mamy wanienke profilowaną) jest po prostu chłodny. Odkad kładziemy pieluszke do wanienki to nawet kapiel go potrafi uspokoić, gdy jest marudny. Fakt, wyjęcie z wanienki mu sie nie podoba, ale gdy tylko sie go opatuli recznikiem i przytuli to sie uspokaja i wtedy mozna spokojnie wykonac wszystkie zabiegi pielegnacyjne...

Myslicie, ze wymieniliby mi w aptece pieluchy z rozmiaru 2 na 3? Bo dostalismy w prezencie cała pakę pampersów w ilosci 108 szt a jeszcze mamy dwie paczki po 72 szt.... A mysle, ze my na 3 przejdziemy juz niedługo, bo zaczynaja sie gumki na nóżkach odciskac...

Wy kupujecie nosidełka a ja wciaz nie zaczelam nosic malego w chuscie, ktora kupilam jakis czas temu.... Robiłam kilka nieudanych prób motania się nią.... Jakos te dociaganie materialu idzie mi srednio... Musze sie przemóc w końcu... Nie był to w koncu mały wydatek, bo dałam za nią prawie 200 zł...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #726586 przez emi87
wczoraj bylismy na imprezce na 79 ur pradziadka Mili :) ogólnie strasznie marudna była :/ ale zobaczyła sie z rodzeństwem ciotecznym :) dostała śliczne prezenty (czego sie komplatnie nie spodziewałam!) az mi głupio było.... odstawiłam mleczne produkty, kupoiłam mleko o obniżonej zawrtości laktozy (80% mniej) i troche lepiej z tym ulewaniem...ale jeszcze sie zdarza :) ale wymioty sie skończyła i nie chlusta ufff
a tak wygladałam u pradziadku na imprezce :) primadonna w panterosssie :)


karolinap fajnie je było znowuy zobaczyć hehe :P takie mi sie chudziutkie teraz wydają :P
oj tak rozumiem cie dobrze! mi tez ciezko sie rozstac z Milcią :) i jak tata ja weźmie na spacer to ja wtedy tez nie umiem usnąc - tylko z nią u boku. a jak jade czasami na zakupy i musze ja w domku zostawic to nie umiem sie skupic na tym co mam kupić :P

słoneczko rośnie niunia jak na drożdżach!

agusia zalezy jak Mila zgłodnieje - czasem musze przed kapielą :P my robimy tak ok 20 kąpiel,cycujemy, idzie spać ok 21.30, potem pobudki na cyca ok 1, 3.30-4.00, 7.30 i albo juz wstajemy albo czasami jeszcze dokimamy do 9-10 :)

bea a jaka jest temp wody?? nasza np lubi takie 39-40, przy chłodniejszej jest średnio zadowolona :)kładziemy ja na gąbeczce, masujemy, mąż jej robi fale co jest nie lada radochą :P (tak przesuwa gąbeczke razem z nią po wanience) :) bardziej jest niezadowlona jak ja wyciagamy. a moze w pomieszczeniu też jest za chlodno i nie lubi? zawsze możesz wziąć ja na brzuszek i razem wejsc do wanny - moze sie wtedy oswoi?

Qltoorka my codziennie zeby mała miała rutuał :) no i to lubi to czemu jej odmawiac tej przyjemnosci. i ona wie ze o tej godzinie kapiel i mimo ze śpiąca to czeka :D
hmmm z tymi pieluchami spróbuj a jak nie to odsprzedaj moze komus?
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726653 przez uniuni
Buzka Mamusie :)

Karolinap dziękuję za empatię :) Myślałam, że cycowy problem był jednorazowy, ale niestety dopadło mnie przedwczoraj znowu :( Jeszcze gorzej niż poprzednio.. ja płakałam, mały płakał bo z cycka nie chciało mleko lecieć, a ja go przystawiałam żeby choć trochę ściągnął i moja mama płakała patrząc na naszą mękę. J. i okłady z liści kapuchy uratowały sytuację. J. zerwał się z pracy i pojechał do położnej gdy ta się dowiedziała, że pomimo prózb o jak najszybszą wizytę u lekarza rodzinnego zostałam umówiona na 25.09 sama wypisała receptę na spray z oksytocyną do nosa i we wtorek mam wizytę w poliklinice karmienia piersią. uff :)

Qltoorka my też kąpiemy co drugi dzień choć zbieramy się w sobie by zacząć kąpać codziennie, bo zaczyna się zarysowywać jako taki rytm dnia :) Do tej pory raczej chaos był ;)

Bea zgadzam się z Emi i Qltoorką :) Nils darł się jakby go ze skóry obdzierali gdy go kąpaliśmy. Wyłożenie pieluszki na dno wanienki i wyższa temperatura wody zdziałała cuda :) dodatkowo okrywamy go z wierzchu mokrą ciepłą pieluchą by się powietrza nie łapał i jakby inne dziecko :) No i jak J. wyjmuje Nilsa z wanienki to ja juz z przygotowanym ręcznikiem czekam by jak najmniej był 'na powietrzu'. Działa - przysięgam :)

Dziubasek miałam sama ochotę nosidełko kupić ale mnie odstraszyłaś ;) Wolę chyba uczyć powoli, że po jedzonku 10min na przytulanie i ma sam spać, bo trzymałam go na rękach po każdym karmieniu i ciężkie noce się zaczęły. Po odłożeniu do łóżeczka wisk, a tylko na ręce i w ciągu 5 sek. zapadał w sen.

Emi jaką masz słodką elegantkę :D Tego mi troszkę brakuje z syniem, że nie ma tylu fajnych ubranek jak dla dziewczynek. Chciałabym czasami go wystroić :D
Cieszę się, że problem z chlustaniem opanowany :) Widzisz jaka z Ciebie czujna mama? Akcja, reakcja i Mila się już nie męczy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #726659 przez emi87
uniuni tez ci termin wizyty dali :/ cycki to by ci chyba do tego czasu wybuchły a mały z głodu umarł ech służba zdrowia :/ dobrze ze J. czujny i dba o swoje skarby :)

moja marudna ostatnimi czasy ale teraz śpi u tatusia na klacie i spokój :) zaczełam dawać jej infacol prawie przy każdym karmieniu i pierdzi jak najęta :D niedługo spróbuje dziubaskowy sposób z cukrem trzcinowym. ale za to mamy problem z kupką - już prawie od doby sie nie pojawiła :ohmy: siuski lecą co chwile ale kupki brak... zastanwiam sie czy to moze byc od żelaza które brałam i wczoraj własnie skończyłam (no ale miesiąc brałam i nic sie nie działo) i za kilka dni wróci jej normalny poprzedni rytm czy po prostu już nie bedzie robić tak często hmmm dobrze ze w tym tyg wizyta bo sie wykończe nerwowo :D podobno to normalne ze dziecko przez 2 dni moze nie robić ale do tej pory robiła po 5 szt dziennie...i jeszcze wczoraj jak wracaliśmy z imprezki miała zapadnięte ciemiączko że mało zawału niedostałam w samochodzie jak to zauwazyłam...ale przypomniałam sobie ze wasze dzieciaczki tez tak miały. mysle ze mogła sie troche odwodnić bo tam straszny skwar był (27st w domu)niby jadła i piła ale za to dużo sika (kiedyś tak nie siusiała duzo). potem w domku jej juz sie troche poprawiło. aj ja matka Polka ciągle mam jakis powód do zmartwień :D taki chyba mój los :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726667 przez karolinap
Emi - nie wiem czy to od zaelaza ale moja położna mówiła ze mleko nie przerabiane jest szybko na kupkę i nawet jak kilka dni się nie pojawi, chyba do tygodnia to nic strasznego. Moze choć trochę pocieszylam, bo wiem ze łatwo się pisze a gdyby Pola nie zrobiła kupki przez 1 dzień to też pewnie bym lekko panikowala :)
Chyba masz racje - taki nasz los - caly czas jakiś powód do zmartwień ;)
To myślisz, ze to przez mleczne produkty tak ulewala i wymiotowala??

Uniuni - caly czas trzymamy za Was kciuki! A J. super ze tak o Was dba i zorganizował wizytę :)

Qltoorka - my też kąpiemy codziennie po 20. Tak jak pisze Uni - dzięki temu wyrabia się jakiś rytm dnia, po kąpieli przytulanie, cyc i Pola śpi na noc :)
Kapanie to chyba jedyne co możemy robić w miarę regularnie, bo ze spacerami czy cycem to nie da sie zaplanować. U nas jeszcze po nocce jak Pola wstanie koło 7 to do 8 lezy sie rozgląda i od 8 do 9-10 jest drzemka u mamy na klatce.
Takze kąpiel i drzemka jest regularnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726676 przez uniuni
Emi według dr. Harveya Karp'a żeby sprawdzić czy maluch odwodniony to palca do buzi mu wsadzić trzeba jeśli mokro i ślisko na wargach od środka to nie ma paniki, jeśli lepko, to nie dobrze.
A kupka? Nils max 3 wali w ciągu dnia, najczęściej jedną. Za to je jakby miało zabraknąć ;) Łakomczuch pasibrzuch :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #726696 przez dziubasek
Emi Julcia tez czasami nie robi kupy, polozna mowila ze martwic moge sie jak nie zrobi 2 dni i widac bedzie ze ja to meczy...

I to nie jest tak ze ja jestem przeciwna nosidelkom, ja jestem jak najbardziej za ale na wypad w gory albo na jakas wyprawe gdzie ciezko z wozkiem, przeciwna jestem wykonywaniu czynnosci domowych itp z dzieckiem w nosidelku... Przeciwna tez jestem chodzeniu na dluzsze spacerki z dzieckiem w foteliku samochodowym(oczywiscie na jakies szybkie zakupy jak najbardziejb jestem za ale nie na 2/3 godzinny spacer)

aha i zeby nie bylo ze tylko wy macie jazdy z dzieciakami- Julcia obudzila sie o 4 najadla sie i spiewala sobie w lozeczku do 8 ;) (nie plakala bo nie chciala tatuia zbudzic) o 8 babcia wziela ja do salonu i dalej nawijala- zasnela dopiero kolo 10:30... nic ja nie bolalo chciala tylko zaznaczyc swoja obecnosc ;) bo czasami jak poloze ja w lozeczku to ona sobie potrafi tak leec i ogladac swiat ponad godzine :)
Agusia ja cwicze to :




codziennie zmieniam i po kilerze ledwo zyje ale jak dla mnie super(cwidze sobie z moimi dziewczynkami :) )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726698 przez karolinkanice16
My tez kapiemy ksawcia 20-21 i robimy to codziennie bo mamy juz taki zarys dnia a maly potem ladnie spi. I tez bardzo lubi sie kapac agusiaa ksawcio tez sobie zawsze siknie do wody :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726700 przez patrysia305
cześć mamuśki i piękne wasze pociechy, nadrobić Was z dzieckiem i obowiązkami domowymi graniczy z cudem, dlatego nie odnosze się konkretnie do Waszych postów- wybaczycie ???

któraś pisała o bulgotaniu w brzuniu - Tymkowi również bulgocze.
Tymek 14,08 skończył 2 miesiące i waży 4,5 kg.
Jest przesłodki rano jak do niego mówię to tak pieknie się uśmiecha - cudo. Ostatnio bije rekordy w spaniu zasypia ok 20 o 1, lub 2 budzi się na karmienie następnie około 4, 5.
Bardzo lubi spać na brzuszku, nie martwi mnie już to bardzo gdyż sam przekłada główkę siłacz mały.

Agusia współczuję tego że musiałaś znosić teściów i ich zachowanie, co do smoczka - też wahałam się aby mu nie dac, ale wiem że go uspokaja a jak jest głodny - to nie ma zmiłuj ma lecieć mleko a smoczek wypluwa takze nie martw się Ksawcio napewno woli cycusia (oczywiście gdy jest głodny)

Mój maluch już trochę mniej się stresuje jak pije z piersi choć jeszcze bywają cyrki z tym związane.

Dziś mój mąż ma urodzinki zatem uciekam przygotowywać imprezkę, udanej niedzieli Wam kochane zyczę. Buźka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726705 przez agusiaa26
Ale jaja, mialam pisac do was z rana maly spal a tu sie okazalo, ze Julas jie moze usnac i tak jest do tej pory; od 8:30 mial kilka kilkuminutowych drzemek a tak dupa krzyczy czasem i jest bardzo zmeczony. Dam cyca dam koperku nuby spi, odkladam do lozeczka i oczy jak 5zl! Nie wiem co mu sie dzis dzieje, tetaz tez utulam go i zaraz zobacze jaki bedzie efekt:/

Dziubasie dziekuje bardzo za lnka, postaram sie w tym tyg ruszyc dupke i zaczac cwiczyc;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726716 przez dorkiszon
dziubasek za poźno mój juz jest nauczony na rękach nic nie pomaga wózek to już wogóle mój mi tak daje dzis popalić, że nie ukrywam wychodze z siebie chciałam się przespać nie ma szans.
Dałam smoczek 5 minut spał. On wszystko chce na 5 min. i mi się juz kończą pomysły, a on dalej marudzi, a jak nie reaguje na marudzenie to płacz. Butelke dam to spokój do póki nie wypije.
Cały czas sie wierci i rusza rękami każdy kto go zobaczy to mówi, że nie widzial jeszcze takiego dziecka co ma 3 tygodnie i jest takie ruchliwe. Ja w zasadzie to nie wiem jakie powinno byc dziecko w tym wieku , bo nie mam porównania. Wasze też takie ruchliwe są ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #726717 przez emi87
problem w tym że ja to męczy bo płacze i nawet jak śpi to sie co chwilke przbudza z płaczem :( masowałam, podkurczałam nózki nawet uzyłam katatera mając nadzieje ze cos ruszy. z bączkami nie ma problemu ale wydaje mi sie ze ta kupa ja meczy.. bidula sie wyspać nawet nie może przez to ech gdyby nie płakała i nie byłoby kupy to bym az tak sie nie martwiła. dzis pomaga jej tylko spanie u taty na klacie...

patrysia wszystkiego naj dla męża!

uniuni dzieki! hmmm wsadziłąm palca i sama nie wiem ... choć zauwazyłam że ślini sie dziś taka gęstszą lepiącą ślinka... ale to tez moze od płaczu...dostaje cyca i wode. no zobaczymy co doktorek powie.

dorkiszon moja też wiecznie łapkami i nóżkami wierzga :D wiec chyba taka osobowość maluszków :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726718 przez Qltoorka
emi, super Milcia wygląda w tej sukieneczce :)

uniuni, dobrze, że masz J. który trzyma rękę na pulsie :)
Żal mi Cię z tym cycowaniem.

My wczoraj mieliśmy gości i mały pięknie spał całą ich wizytę w łóżeczku. Ale nie mogę się nadziwić, że jak siedziałam z nimi to nagle czułam ból w piersiach taki na karmienie, szłam do pokoju Mikusia a on już się przebudzał na jedzonko... :) I tak było trzykrotnie :) Niesamowite... Tak jakbyśmy wciąż byli jednym ciałem... Matka natura jest genialna :)

Wy piszecie o tym, że dzieciaczki robią mało kupek i się tym martwicie, a ja zaczęłam się zastanawiać, czy aby Mikołaj nie robił za dużo... Bo mniemam, że w kupkach jest problem związany z tymi ciągłymi nawracającymi odparzeniami. Nie wiem właśnie czy to jest normalny objaw, ale kupki nie miały kiedyś tak intensywnego smrodku kwasowego jak teraz. Mała kupka w pieluszce a ja to czuję z daleka. Kupki są bardzo wodniste, czasem sama żółta woda leci i nawet jak go co godzine przewinę to zawsze jakaś kupka się znajdzie. Chyba muszę policzyć ile w ciągu dnia ich robi. Bo się martwię czy to aby nie objaw biegunki spowodowany jakąś nietolerancją pokarmową. Stąd też te odparzenia. Generalnie pupka wygląda już trochę lepiej, ale i tak odparzenie wciąż jest :(
Czyżby to była też reakcja alergiczna na nabiał? No bo ja nic takiego nie jem co by mogło mu szkodzić... A też ulewa czasem, nie zawsze, ale zawsze wtedy gdy po jedzeniu wierzga albo się przeje. I nawet odbijanie czasem nie pomaga. Chyba też odstawię produkty mleczne i zobaczymy.

agusiaa, Mikołaj mój też czasem tak ma, że usnąć nie potrafi choc jest spiacy. Potem za to nadrabia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #726726 przez dziubasek
dorkiszon moja Julcia jest spokojna ale Majka to byla sruba i jest do tej pory ;) musisz go przetrzymac, jest taka metoda 3,5,7(ja nie dalam rady jej stosowac ale moj mezus w ten sposob nauczyl Majke sama zasypiac- cala nauka trwala ok tygodnia i wiwerz mi ryczlam razem z Majka) jesli jestes pewna ze Kuby nic nie boli, jest najedzony i przewiniety to powinnas go zostawaic na moment ale ciagle do niego mowic- ja tak robilam jak gotowalam z Majak albo sprzatalam- nie dziala od razu ale po jakims czasie mozesz zostawic dzieko na dluzszy czas. Zajedziesz sie robiac wszystko z Kuba uwieszonym na plecach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl