BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 7 miesiąc temu #747590 przez karolinap
Nala - u nas karmienie to juz czysta przyjemność. Jak przypomnę sobie jak to wygodalo jak Pola miała 3-4 tygodnie to jest wielka różnica. Juz się nie denerwuje przy cycku, nie wymiotuje, nauczyła się nawet pic ten nawał po nocce i ładnie pije.
Moze i u Ciebie się unormuje - zycze by karmienie sprawiało przyjemność :)

Ja ostatnio jak czytałam ze przykrylas cieplej Ale i było jej lepiej to też tak zrobiłam. Przykrylam podczas drzemki Pole cieplutkim kocykiem i jak normalnie śpi 1,5h to wtedy spala 2,5 :) nasze maluszki chyba naprawdę czasami potrzebują ciepła :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #747596 przez nala
Karolinap, no to super:) jednak to jeszcze maluszki są i chyba za szybko chcemy je od tego życia płodowego odzwyczaić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #747603 przez karolinap
Nala - no najwidoczniej :) nie chce jej przegrzewac w ciągu dnia ale podczas drzemki przykrywam kocykiem. W końcu my też lubimy podczas snu otulić się cieplutkim kocykiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #747615 przez dziubasek
Nala ja mam Cebion ale Qltoorka pisala o jeszcze jakiejs. co do karmienie to u nas z tym roznie, Julcia czasami je zachlannie i sie dlawi czasami po 2 minutach juz jest najedzona, a czasami sobie tyko memla cecusia.
Ja tez nakrywam Julcie podczas drzemki(czasami nawet dwoma kocykami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #747637 przez nala
Dzięki Dziubasku.

Karolinap, dokładnie! Przykryłam Alicję kołderką, bo stwierdziłam, że ja w nocy śpię pod kołdrą i mi za gorąco nie jest tylko milutko, cieplutko to co będą dziecko pod kocykiem trzymać. I proszę :) śpi 6 godzin w nocy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #747650 przez Qltoorka
Nala, Cebion albo Juvit C-ten sam skład a tańszy.
U mnie z karmieniem jako tako nie ma problemów, jedyne co to ulewanie po karmieniu spowodowane nadmierną ruchliwością :laugh:

Natalia, zabawa w sesję foto wyszła super :) Chyba też się zmobilizuję do zrobienia takich pozowanych zdjęć, tylko nie mam tak dobrego aparatu... :P ale co tam, obrobi się ;)

Pasal, dziewczynki są chyba dwujajowe, nie? A na zdjęciu jakby kropla w kroplę...
Ja ubieram podobnie jak Natalia-body z krótkim, koszulka z długim, spodnie i skarpetki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #747659 przez kasiak
Drogie ciocie to Sebek dzis :) za tydzień kończymy 3miesiące! Matko i córko kiedy to zleciało :P pózniej napisze cos wiecej. Ide przewijać bo sik znowu zaatakował :laugh:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #747681 przez magdalenagal
Dzień dobry Dziewczyny,

Przede wszystkim chciałam Wam bardzo podziękować za słowa wsparcia i otuchy. Zawsze po 'akcji' tracę poczucie pewności siebie i obawiam się, że to ostatni raz kiedy podołam a następnym razem po prostu zwariuję... Tym razem znowu przeżyłam. Ile lat mi przybyło przez ten stres, nie wiem. Dzień przeżyłam dzięki Miśkowi, który był mega grzeczny i pocieszny. Monsz wrócił z pracy i utulił. Wiem że mleczko ma się dobrze i paradoksalnie jest go jeszcze więcej. Ponownie się odcinam na jakiś czas od problemów mojego Ojca. I wracam do względnej normalności. Raz jeszcze dziękuję :kiss:

A teraz od-posto-wywanie ;-)

1. Jeszcze raz napiszecie coś o straszeniu, zaparowanych lustrach, włączających się tv to Was uduszę! Pół nocy nasłuchiwałam czy przypadkiem u mnie w domu się cuś nie zalęgło. I ofkors przypomniały mi się Egzorcyzmy Emily Rose. Po stokroć qrwa mać odradzam jego oglądanie... Ostatni raz oglądałam go z 5 lat temu a trzyma mnie do dziś... ;-)

2. Qltoorka- wyobrażam sobie jak popierdzielasz po chacie w takim staniku wypchanym a`la Madonna ;-) Like a Virgin, au! I pokaż Virgin co kupiłaś na allegro. Gratuluję śmigu z chustą w Xsie :) ja będę próbować teraz podwójnego, po Twojej rekomendacji. Tylko ta pogoda...

3. NataliaK zdarzyło się, że rzeczy Młodego zapałętały się z naszymi. Ale nic mu się nie stało z prania w 'dorosłym proszku'. Ale, mnie przeszkadza ten intensywny zapach i piorę w Białym Jeleniu, Miśkowe i swoje szaty. Piękne zdjęcia Kochana, Janek ma tak poważny ale uroczy wyraz buźki ;-)

4. Dorkiszon- będziemy łyse we dwie. Ja czasem mam wrażenie że mam o połowę mnie kudeł niż przed ciążą. Nie wiem czy dalsze zapuszczanie ma sens a z drugiej strony szkoda mi czasu zapuszczania, gdy wyglądałam jak dzik bagienny z chooj wie czym na głowie.

5. Agusiaa i Bea- która z Was miała Tracy Hogg w pdfie?? Tak mi się coś kojarzy że któraś z Was...

6. moonia154- dla pocieszenia powiem Ci, że Michał też olewał spanie w dzień i dziczał. Ale od kilku tygodni normuje mu się. I śpi 3x w ciągu dnia. Widzę że Patryk jest miesiąc młodszy. Zatem, jeszcze 2-3 tyg i będziesz miała czas dla siebie w ciągu dnia ;-)

7. karolinap- jesteś niezwykła. Blog powala na kolana. A ja się zrobiłam miękka faja i se poślimtałam przy czytaniu. Kiedyś wróciłam do mojego początku na forum (24/01/2013) a Ty dołączyłaś zaraz po mnie. I pamiętam większość opisywanych przez Ciebie spraw z forum. To poruszające :blush: Chustę mam tkaną. W zasadzie wybór był przypadkowy i szybko, bo zależało nam na wyjściu i żeby Michaś nie płakał we wózku, którego nie cierpi (chyba). I wybór okazał się trafny :-)

8. Patrizia- czekam z utęsknieniem na info o powodzeniu w staraniach. Cieszę się że nie będziecie musieli długo czekać. Ściskamy :kiss:

9. emi- uwielbiam zakupy w sh dla Micha, czasem trafię na cudne, fikuśne egzemplarze. A moja Sis która widziała Milę u mnie na FB, powiedziała że piękna z niej TapMadl ;-)

10. Pasal- dziewczynki są bajeczne. Te ślepia! No prze-cudne :-) I charakterki już na zdjęciu widać ;-) Młodemu zakładam śpiochy albo pajac, pod spód śpiochów kaftanik albo body z długim rękawem a pod pajac z krótkim.

Uciekam, bo Miśko się budzi. Buźki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #747689 przez emi87
agusia pokaze na modelce :P

pasal matulu jakie duo-szczęście!! sa takie sliczne, do wycałowania :cheer:
w domku moja lata w body z krótkim+bluzka (lub z długim) + jakies spodenki i skarpetki.
zabawki tez wisza dość nisko żeby pewnie dziecko mogło potem chwytac - tak mi sie wydaje.

NataliaK piekne zdjęcia!! mały model mrrr :D a pomysł z zaproszeniem super!

karolinkap wyobraź sobie ze wczoraj z Mila na rękach przeczytałam twój calusieńki blog od początku do końca! aż mi sie moje wspomnienie uruchomiły i troche żałuje ze nie załozyłam takiego bloga :) piękny!

dziubasek az szkoda ze sie szarpać z nią musisz...nie lubie takich nieodpowiedzialnych ludzi :/

nala u nas chyba ciut lepiej i juz prawie sie nie zachłystuje choć sie zdarza. i znowu jedziemy na infacolu bo po kilku dniach przerwy miałam wczoraj sajgon i az mi dziecka szkoda było :( no cóz jeszcze czas kolek nie minął :) damy rade :)
ach i niunia juz zaczyna miec nocny rytm - idzie spac 22, budzi sie ok 3 na cycy i potem o 7 :) nie chwale za bardzo bo bede potem żałować :P a dzis spałysmy prawie do 11! z przerwami na cycy oczywiście. ale wyspałam sie jak nigdy :)

tez przykrywam Mile, ja tez jak śpie to pod czymś, nie lubie tak bez niczego. zreszta jak sie spi to człowiekowi chlodniej :) temu duzemu i temu małemu tez ;)

kasiak ale juz duzy kawalaler!! zaraz 3 iechy matulu jak to zleciało.... :ohmy:

madziu ty twarda rzopa jesteś! i wspaniała kobitkawiec dasz rade :* zawsze masz nas :)
i podziekuj siostrze w imieniu Milci i dumnych rodziców :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #747902 przez asiulek_dolls
Hej
U Was też tak brzydko i zimno?
Bryyyy… bo u mnie strasznie nieprzyjemnie, na szczęście mam teściówkę na jednym podwórku i przyszła mi rano zapalić w piecu (kochana kobita), bo mężu oczywiście o tym nie pomyślał przed wyjściem do pracy a ja oczywiście nie umiem

Patrizia ja również bardzo mocno ci kibicuje i cieszą mnie wieści z Twojej wizyty :kiss:

Qltoorka jak długo zajmuje Ci takie motanie?

ja zastanawiam się nad chusta ale raczej na potrzeby domowe niż na spacery, bo powoli klocuś się robi z mojego Kacperka a że jak każde dziecko lubi być noszony to fajnie byłoby mieć dwie wolne ręce i cokolwiek w domu porobić
przy okazji tematu jak ubierać dziecko noszone w chuście, kiedyś widziałam jak jakaś kobieta miała swoją kurtkę w większym rozmiarze i dzieciak mieścił się w tej kurtce razem z nią

emimyślę i myślę, głowię się i głowię i za Chiny nie mogę wymyśleć co takiego Ci się śniło że bolało Cię jabłuszko ?!
Kacperek wycałowany :) ahh a jaki zadowolony po tych e-ciotkowych całuskach


Dziubasku jak tego zęba też wszamasz to Ci kolejnego z gumy orbit wstawimy bo lepszy będzie w smaku niż te twoje
Jeśli chodzi o ciotkę to zacznij jej naliczać spore odsetki- może jej to czegoś nauczy

NataliaK ja póki co piorę tylko w loveli, sesyjka bardzo udana –fotki piękne, no ale nie ma się co dziwić, skoro model taki przystojniak
I pomysł z zaproszeniem jak najbardziej trafiony

Nala, Emi, Pasal wszystkie dziewuszki śliczniusie!!!
Kasiak super chłopak!

Pasal ja podobnie jak dziewczyny, ubieram małego w bodziaki + koszuka z dł. rękawem + cienkie spodenki dresowe i skarpeteczki i kiedy śpi przykrywam go lekkim kocykiem

I takie pytanie do mam które kramią tylko mm (o ile są tu takie, którym nie poszczęściło się z cycem tak jak nam)… ile i jak często zjadają Wasze dzieciaczki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #747912 przez Qltoorka
I pierwsze noszenie w nosidełku mei-tai mamy tez juz za sobą... wnioski? Mikołajowi chyba bardziej chusta się podoba... dosłownie próbował mi z tego nosidła uciec :P podskakiwal ciągle az uderzył się buzią o mnie i zacząl sie ryk... Jednak w chuscie Mikołaj jest bardziej opatulony, pewnie tez ze wzgledu na ilosc materiału, moze dzieki temu czuje sie w niej bezpieczniej. Zreszta w chuscie nie ma mozliwosci rzucania głowką, a tutaj jednak ta góra pozwala na swobodne manewry, pomimo tego, ze starałam sie porządnie te pasy dociagnąć...

Ale jeszcze będę próbować... szczególnie, że mąż chce nosic w nosidle a nie w chuście, bo ta wydaje mu się zbyt skomplikowana...

wrzucę Wam foto na fb w jednym i drugim :)

Co do zakupów na allegro to nie mam czym sie chwalic specjalnie... bo Wy buszujecie po uzywanych w szmatexach, a ja po uzywanych na allegro... Tutaj, gdzie mieszkam teraz, nie ma fajnych second handów...a do Katowic nie mam teraz mozliwosci wyjazdu... Zrobilam przeglad ciuszków, usunęłam te co za małe i te co jeszcze za duże i okazało się ze mam mnóstwo bluzek i bodziaków z krótkim, a z długim jak na lekarstwo... Butów tez nie mam, bo nie myslalam o nich wczesniej. No bo po co buty komuś kto jeszcze nie chodzi :P jednak wychodzac w chuscie musze mu załozyc na stópki coś wiecej niz skarpetki....

Kupiłam przez allegro ostatnio: z h&m: kombinezon jesienny, kurteczke zimowa, czapkę pilotkę (ja tez w zimę nosze pilotkę ;) ), ze smyka: adidaski i zimowe takie cos ala botki :) jak wszystko przyjdzie to mogę Wam pstryknąć zdjecie zdobyczy skoro jesteście takie ciekawe :P

edit: w chuscie tez mi sie lobuz dzis szarpie... wiec chyba dzis w ogole nie podoba mu sie noszenie....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #747916 przez Qltoorka
asiulek, wydaje mi sie ze tak ok. 5 minut, czyli dwa razy dłuzej niz to pokazują na filmach instruktazowych ;) tak mi się wydaje ze tyle....nastepnym razem spejalnie odmierzę czas :)
Co do ubioru to wrzucałam wczoraj linka karoliniep z tym związanego. Tam było napisane, żeby zwracać szczególną uwagę na wystające części ciała :)
o chowaniu dziecka pod swoją kurtką też wspomnieli w tym artykule ;) hmm...może założę kurtkę od męża i wtedy byśmy się oboje zmieścili... :unsure: hmm...albo teściowej bo moja mama drobniutka, to nie da rady...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #747954 przez dorkiszon
Ja swojego w domu ubieram w śpiochy tylko lub body z długim spodenki bawełniane i skarpetki.
Mój teraz bawi się na macie zabawki mam wysoko jedna jest do regulacji.
Na włosy kupiłam skrzyp 30 tab. za 7 zł.
magda śniłaś mi sie dzis , ale za cholere nie pamietam co tylko jakies urywki , że razem pracowałyśmy :P w mojej firmie produkcyjnej haha
Dostałam okres po luteinie dziwne uczucie hahah juz się przyzwyczaiłam , że "przekwitłam" :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #748009 przez agusiaa26
Czy tylko ja ubieram skarba w dlugie body, sweterek, spodenki i skarpetki?? Dzis tak byl i nozki i raczki zimne, fakt w domu nie jest za cieplo, moze dlatego.

Co do karmienia to u mnie malo sie zmienilo, dalej je lapczywie i czesto sie krztusi i lyka powietrze.

Dzis caly dzien julek jedzie na smoku i na moich ramionach:\ malo spal, w nocy tez przerwe mial na tancs, zobaczymy jak dzis bedzie. Zauwazylam ze pcha raczki do buzi i je cmoka:)

Madzia Tracy Hogg mam ale tylko ksiazke, wiem ze w pdf ciezko trafic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #748040 przez jorgus_krk
asiulek_dolls nasz Kubuś je 6 razy dziennie średnio po 130-150 ml, to podobno dużo bo wszyscy się dziwią jak mówię ile on zjada

agusiaa26 ja ubieram koszulkę z krótkim rękawem+body z dł.+spodenki i skarpetki

Patrizia super wieści i my też mocno ściskamy kciuki

Zdjęcia bobasów wszystkie prześliczne

Kubuś od wczoraj mało śpi przez dzień i troszkę marudzi ale mam nadzieję że tylko chwilowe, za to w nocy śpi i budzi się tylko na karmienie. A dziś o 05:30 rano tak się nagle rozdarł jakby go ze skóry obrywali, normalnie prawie zawału dostałam ale jak tylko wzięłam go na ręce to od razu cisza moje maleństwo kochane, nie wiem co mu się stało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl