BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 7 miesiąc temu #746656 przez karolina_p123
nala gotuję na parze jakaś rybę bez ości np Sole (u mnie funkcję parowaru pełni garnek z wodą a na nim durszlak:p) potem rozgniatam ją widelcem dodaję trochę zeszklonej drobno krojonej cebulki na oliwie z oliwek, sól+pieprz do smaku i dodaje na oko kaszki mannej tak aby się kleilo. Potem formuje kulki można też takie ala kotlety "mielone". Można je potem gotować albo otoczyć w panierce z bułki tartej i smażyć.
Coś takiego planuje kiedyś robić małemu (oczywiście bez dodatków) w kształtach foremek od ciastek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746661 przez agusiaa26
Karolina, Natalis i Monia wezcie nie straszcie!! Nie lubie takich opowiesci tzn boje sie i tyle :silly:
Moze lusterka zaparowaly z roznicy temperatur? Na dworze zimno w domu cieplo, u mnie na wieczor wieje chlodem w nocy zimno a nad ranem juz cieplo nie wiem czemu tak.

Wlasnie sie cysiuje z malym, cos mi fika, pierwszy raz nie wyl przed kapiela, duzo spal w dzien i martwie sie czy mi w nocy bedzie spal omg.. nie chce zeby mi sie przestawil, moze to tylko taki jeden raz, mam nadzieje

Monia ja tez mam taka gesia skorke na ramionah ale wydaje mi sie ze ro od tego ze spie w koszuli nocnej na ramiaczkach-lepiej mi cyca wyciagac- i mam gole rece, moze wtedy ocieram o posciel czy co jakies uczulenie, nie wiem.

Moja dieta cud rozszerzyla sie o ketchup lagodny, wczoraj zjadlam piers z kurczaka w panierce, mielone w sosie pieczeniowym jasnym, i na tym.narazie chyba przestane bo Julek wali baczki, w dzien spoko, ale w nocy to mi go szkoda bo troszke jeczy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746670 przez karolina_p123
Agusia ja zawsze mowie, że nie wierze w takie rzeczy a jak co do czego to stracha mam przy samej dupie... dziwne to o tyle, że okna nie były zaparowane a lustra wyglądały tak jakby ktoś brał taką gorąca kąpiel- całe białe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746687 przez Qltoorka
Błagam, zablokujcie mi dostęp do allegro.... Bo ja zaraz wydam wszystkie oszczędności na syna :P Normalnie, się powstrzymać nie mogę jak widzę coś ładnego... ;)

dorkiszon, kupiłaś w końcu te muszle laktacyjne? Bo ja tak (warto dodać, że miesiąc temu, niestety przesyłka dotarła dopiero teraz, bo nadawca wysłał ją pod inny adres... :angry: ) i normalnie opieprzę tu zaraz siwą, której coś dawno nie widać. Kupiłam, bo polecała..cholera, przecież tego się nosić w staniku nie da... Nie wiem kto projektował kształt tych muszli (Avent), ale z pewnością nie kobieta... wyglądam jak Madonna w okresie swej największej popularności...o tak mniej więcej:

poważnie......!!!!
i jak w tym wyjść gdzieś? a siwa zapewniała, że warto, bo można zaoszczędzić na wkładkach laktacyjnych... no nie wiem... w dodatku jak biorę Mikołaja na ręce to jemu pewnie dotyk plastikowych cycków mamy też się nie za bardzo podoba... jedyny plus taki, że teraz widzę ile leci mleka z drugiego cycka podczas karmienia :P

asiulek, Kacperek- śliczny chłopczyk :) i świetnie ubrany na dodatek :)

karolinap, można nosić zimą w chuście. Chusty są całoroczne (niby)
tu masz linka z artykułem jak wtedy należy dziecko ubierać:
dziecisawazne.pl/noszenie-dziecka-w-chuscie-zima/
Nosić z kolei można nawet duże, kilkuletnie dzieci-wszystko zależy od tego jak długo będzie Tobie wygodnie i jak długo będzie dziecko chciało... Na rękach też dzieci przecież można nosić długo, w chuście podobnie z tą różnicą, że masz ręce wolne i nie obciążone ciężarem dziecka :) Ja jak pierwszy raz włożyłam Mikołaja to byłam zaskoczona tym, że nie czuję tak jego ciężaru jak w przypadku noszenia na rękach. Jedynym problemem było wstawanie z pozycji na kucki z nim... Czułam się tak samo jak w ciąży, hehe... że z przodu ciężko :P

askan2, tak zaświadczenie od gina-rzecz niezbędna. Mnie wypisała położna na ostatniej wizycie przed porodem już...

bea2a, ja mam podobnie ze snem Mikołaja, że w dzień ma problemy z zaśnięciem, a w nocy bez problemu śpi po kilka godzin nieprzerwanie. Ja nie narzekam :) Wolę właśnie tak, gorzej by było gdyby było na odwrót... nie wyobrażam sobie ryków nocną porą...

Patrizia, agusiaa, karolina_p123, osobka dziękuję :blush: :kiss:

karolina_p123, ja pierdziuuuu....to ja może jednak złożę śluby czystości do końca życia.... :dry: teraz to się będę bała podwójnie jak przeczytałam o Twoim doświadczeniu....
Ty weź nie strasz...sugerujesz, że masz duchy w domu? :P :laugh:

osobka, nie mam jeszcze doświadczenia z przeziębionymi maluszkami..mam nadzieję, że pomogą Ci inne mamusie, bardziej zorientowane
Co do ubioru.... ja ubieram podobnie jak Ty, ale pod bluzeczkę i spodnie zakładam jeszcze body z krótkim. Kurczę, teraz jak Twój synuś się przeziębił to mąż pewnie uważa, że ma dowód na to, że był za cienko ubrany... Ale ta sąsiadka to ubiera dziecko jak w najsroższą zimę :ohmy: założyłą mu chyba wszystko co miał w szafie :laugh:

dziubas się nie odzywa coś... kciuki mnie bolą już :P
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746688 przez dorkiszon
alba fajny kawał.
Magda dzięki za pszczółkę hahaha
Kuba śpi teraz przez 2 dni z rzędu prawie nie śpi w dzień , ale za to w 10 minut usypiam go o 20 i potem co 3 godziny się budzi.
No i zonk właśnie musiałam przerwać, bo sie obudził hahaha
Qltoorka ząbkuje ? Już ? Ja mam gryzaki z canpola takie co się daje do lodówki chłodzące, ale mój narazie się ślini.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746689 przez dorkiszon
Qltoorka ja nie kupiłam, bo już nie miałam po co to niezły badziew w takim razie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746720 przez NataliaK
Ja pierdziuu wzielam sie za pieczenie ciasta i pieklo sie prawie 2 godz! Zle wlaczylam piekarnik i jak mi pikalo ze sie upieklo to bylo surowe. No to dawaj jeszcze na kolejne pol godz i znowu nic. W koncu jak sie wkurzylam to mezu zadzialal i sie okazalo ze ja inteligentna wlaczylam nagrzalam piekarnik a pozniej przelaczylam na sam wiatrak. :p ale w koncu sie upiekno i sie obzarlam ;)

Mlodzieniec juz zasnal, wykapany i nakarmiony. Zalozylam mu dzis opaske na uszka bo mnie wkurza ze mu sie prawe uszko zawija lecz juz raz sie rozbudzil bo mu na oczka spadla wiec mu sciagnelam...

Czy ktoras pierze ciuszki juz w normalnym proszku?

Qltoorka haha twoje porownanie do madonny boskie! Tak mi sie wydawalo jak kiedys te nakladki ogladalam ze to niezbyt wygodne bedzie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746726 przez dziubasek
halo halo :) mam zeba kolejnego ale mam uwazac podczas napadu glodu ;)
a ja wtedy mowilam ze te muszle jakies dziwne, buhahahah madona na forum :lol:
ja juz nie poniemaju o co chodzi mojej panience- smieje sie po 5 minutach pacz, daje cyca nie, sprawdzam pampka nic, tatus bierze tez nie- o co kaman??????
tez mialam upiec jakies ciacho ale mialam leniuszka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746734 przez nala
Dziubasku, może jeszcze po szczepieniu być troszkę marudna? A zęba pilnuj i nie połykaj :)

NataliaK, nieźle z tym ciachem, ale ważne że się upieklo i jak sądze pychotka :)

Qltoorka, uważaj żebyś Mikiemu ocząt nie wydziobała szpikulcami hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746760 przez NataliaK
Dziubasek po szczepieniu chyba 24h dzieci moga odczuwac cos wiec moze nala ma racje i jutro juz bedzie lepiej. Dobrze ze szeby w komplecie. Musialas placic?

Qltoorka a co ty tak wlasciwie kupujesz tyle na allegro? Pisz nam tu moze cos nam tez w oko wpadnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746769 przez dziubasek
Nie, rok po porodzie mam wszystko za free..
Obyscie miały racje, malenka uspokaja się tylko u mamusi... Kocham te moje dziewczyny nawet jak rycza cały dzień

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746790 przez Qltoorka
Natalia, różności ;) nie mam kiedy chodzić po sklepach wiec zostaja zakupy internetowe :) ciuszki i butki na jesień i zimę głównie... choć i dla siebie kupiłam też bluzę rozpinaną, co by można było łatwiej cyca wyciągnąć jesienną porą... Chyba muszę się tez zaopatrzyc w jakąś kurtke przeciwdeszczową z kapturem, bo jak mnie deszcz złapie tak jak ostatnio to przeciez nie będe pchała woza pod parasolką....

dziubas, może Julcia ma po prostu gorszy dzień, jak kazdy...? albo jeszcze odczuwa dolegliwości po szczepionce? nie wiem doprawdy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746796 przez kasiak
Już jezdem :laugh: o kura blada napaliłam się :laugh: uniuni pozamawiałam różności z fotoknudsen :laugh: czekam z niecierpliwością :) dziekuje bardzio :cheer: a ten kod jest jednorazowy??
asiulek łaaa super kacperek w pozycji na supermana B)
karolinap ja mam nadzieję, że nosidło przyda mi się też zimą. Zresztą łatwiej się przez zaspy przedzierać bez wózka, a akurat mam kombinezon dla małego i galoty wełniane to nie zmarznie :) a pozniej zobaczymy, bo na razie klocek szybko rosnie i nie wiem czy go udzwigne :)
dziubasek pilnuj zęba, teraz juz powinien sie trzymac :) biedna malutka, może jej niedługo przejdzie marudzenie.
osóbka ja pitole jakie te ludzie popierdzielone! Nie wiem czemu tak ciezko jest zrozumiec, ze matka zna dziecko najlepiej? I ja tez tak miałam z karmieniem jeszcze w szpitalu, że pielegniarka w nocy malego karmiła a mi bylo przykro, że obca osoba sie bobasem zajmuje :( a tesciowe to chyba wszystkie takie sa, ze duzo gadaja a gowno wiedza :angry:
karolina_p123 jeju masakra. Ja co noc mam schiza jak musze sie przejsc po mieszkaniu. A jeszcze jak sama jestem w nocy to juz w ogole hardcore!
qltoorka moze zmien nick na madonna :laugh: dobrze, ze zostalam przy wkladkach bo szkoda kasy na cos co wyglada tak paskudnie :P

A nasz skarbek śpi ładnie. Wykąpany, nakarmiony już od 1,5 godz kima :) ogolnie dzien spokojny, spedzony w domu bo leje, wieje i ponuro :dry: a jutro jadę na zakupy B) przyszło nam w końcu becikowe i możemy trochę zaszaleć z zakupami. Okazało sie ostatnio, że mam mało bodziaków i pajaców na 62-68 i dokupić trzeba. Z pustymi recami do Pl nie pojade :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #746805 przez karolinap
Kochane Moje! Padam, jestem wykończona. A to za sprawa migreny :( myślałam, ze się jej pozbyłam bo od 5 miesiąca ciąża glowa mnie nie bolała a tu masz! Wieczorem lekko mnie bolało ale teraz jest masakra, nie śpię juz kilka godzin i tak boli ze jeszcze pewnie kilka się pomecze :'(
Qltoorka - dzięki Twojemu porównaniu cycków z Madonna chociaz na chwile uśmiech pojawił się na mojej twarzy :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #746806 przez agusiaa26
Jezzzuuu przez was cipki mialam mega koszmar!! W zyciu tak.sie nie balam, maz kupil wille pod.ktora przychodzili ludzie i kazali sie wynosic i pod nasza nieobecnosc postawili pod domem krzyze i swiece jak na grob i jalies karteczki z napisami... Matkoooo jeszcze jakies duchy byly, brrrr dobrze ze stolec mam twardy bo inaczej bym sie ze.srala. przepraszam musialam :) w koncu my jak rodzina, o.wszystkim mozna napisac:)

Wzielam malego bo.sie wiercil, zmienilam puche, daje cyca a ten usypia, i dobrze, po takim snie wtule.sie w.niego i wszystko wroci do normy. Ahaa, mowie do meza "Zgas lampke bo maly usnal"a ten przez sen "mowilem ze dobra gąbka" wtf?? :unsure:

Qltoorko no wlasnie pochwal sie zakupami :)

Karolina.wspolczuje.tej migreny, jakby to powiedziala Diva: "Nigdy tak nie mialam" , a wiem ze to nieprzyjemna dolegliwosc wiec psytulam i mam nadzieje ze dlugo ci nie bedzie dokuczac!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl