BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 5 miesiąc temu #781344 przez bea2a
Uniuni, NataliaK znalazłam fajny opis co należy robić z niemowlakiem przed pójściem na basen i co zabrać na basen. Jest też rozwiązany problem co robić z niemowlakiem jak sami musimy się przebrać - sugerują wziąć nosidełko samochodowe. Zastanawiam się tylko gdzie je na basenie schować. Chyba trzeba wziąć ze sobą bo do szafki się nie zmieści przecież.

hipcio.com.pl/index.php?option=com_conte...view&id=26&Itemid=16

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781345 przez kasiorek001
witam, ale "naprodukowałyście" postów w tak krótkim czasie!!ale to dobrze:))mysmy mieli dzis odwiedziny kuzyna ani który jest starszy o równe dwa miesiące, wiec my mamuski powyminiałysmy sie wrażeniami, troskami, ponarzekałysmy na mężów, a nasze dzieci sie obserowały..;)ani tez sie cos zaczyna dziać w dziąsełkach bo czasami jest zmierzła, ślini sie na potęge no i piąstka non stop jest w buzi..chyba jej kupię jakis zel choc pewnie działa to na chwile, ale zawsze co;)
mlecznaMamaja tez się dowiedzialam 15 listopada, choć "czułam"to juz wczesniej, otoczenie też bo nagle zaczęłam odmawiac alkohol na imprezach no i każdy pytanie"czemu nie pijesz, jesteś w ciąży"??wrr!!i jak tu było zachować dłuzej tą tajemnice, wiec otoczenie szybko sie dowiedziało o ciąży, choc w mojej rodzinie pokutuje przesąd żeby zaczekać do 3(!!)miesiąca aby obwieścić swiatu o błogosławionym stanie!moja ania nie furczy, a wodą morską jej psikam baaardzo rzadko
odnośnie obiadów tez mam problem, bo zazwyczaj gotuje osobno dla siebie i męza, tym bardziej ze od dwóch dni jestem na bezmlecznej diecie:/ ale dzis tez było spaghetti wieć dzis lipcówki w naszych domach wbrew pogodzie słoneczna italia!!;)
o 17 mamy wizyte kontrolną u dermatologa ale wysypka jest nadal, i nawet wiecej miejsc z tą sucha, swedzaca skórą:/jutro usg bioderek, a popoludniu pediatra wiec same wizyty u lekarzy:/odnośnie spacerów to bym mogła codziennie po kilka godzin spacerowac ale w taką pogode jak dzis to sobie odpuszczam, niestety
mialam zaczac ćwiczyc ale nie mam zupełnie ochoty a przed ciążą to jezdziłam mnóstwo km na rowerze, ćwiczyłam w domu a teraz taki leń sie ze mnie zrobił..:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781346 przez kasiorek001
odnośnie wizyt, to zazwyczaj siedzimy gdziekolwiek góra do 19-20 bo ania "czuje" swoją porę i wtedy sie trzeba brać do domu, tez najlepiej sie czuje i spi w domu, dlatego mimo wszystko zabieram ją ze sobą w ostateczności...ale jak bedzie większa to myśle ze sie t zmieni i wiecej skorzystamy z życia towarzyskiego;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781381 przez dorkiszon
kasiorek mój tez sie tak ślini strasznie i piąstkę do buzi oraz palce, ale badałam mu dziąsła narazie nic nie czuję twardego. Zmierzły to jest cały dzień jak jest w domu. Najlepiej iść na spacer , bo wtedy najdłuzej śpi. Kiedys mi spał po 3 godziny w ciagu dnia, a teraz po 20 min. 2-3 razy na dzień masakra. Jedyny plus to, że już o tej 19 śpi.

Jesli chodzi o żarcie to ja coraz bardziej wracam do gotowania czegoś lepszego, a dupa rośnie :P

Strasznie napiernicza mnie pod łopatką już nie wiem co zrobić zastanawiam się czy może pomógł by taki plaster rozgrzewający.
Niestety w wannie wygrzac się nie mogę , bo mam prysznic, a zawsze na takie bóle dużo pomogła mi ciepła kąpiel.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781387 przez dorkiszon
Ile wasze dzieci śpią w dzień ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781408 przez uniuni
Bea dzięki kochana za linka :kiss: Przyda się na pewno! :)

Mleczna Nils chrapie lub furczy jak jest za ciepło w pokoju. Gdy temperatura nie przekracza 20st. nie chrapie dopóki nie zaczyna się rozbudzać.

My raczej też nie wybieramy się nigdzie i nie spędzamy zbyt dużo czasu poza domem z Paprochem. Byliśmy w weekend odwiedzić ciocię J. i ona zabawiała małego, ale szybko odpadła po kilkunastominutowym noszeniu ;) Moje dziecię 'chodzi' spać ok. 22-23 tak się ustawił, a ja nie zamierzam go przestawiać póki co, bo nie mam ku temu powodów. Budzi się wtedy o 1:30/2:00 pózniej 5:30/6:00 i od mniej więcej 9:00 zaczynają się pogawędki. Ja mam dobry humor, bo nie muszę mega wcześnie wstawać i jestem 'odpukać' wypoczęta. Mam czas pójść na spacer o przyzwoitej porze, zrobić obiad, ogarnąć mieszkanie i zaraz jest 18/19:00 i J. w domu :) Wtedy i on może spędzić trochę czasu z synkiem zanim obaj padną ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781418 przez Monia_T
Cześć Mamusie

Ja z lutówek, z interesem :silly: Kupiłam dla mojej malutkiej kozaczki na zimę i niestety są za małe :( Szukam kupca, może którejś z Waszych Księżniczek by pasowały?

Rozmiar z metki 18/19 wkładka 11,5cm
Cena 25zł + koszt wysyłki
W razie pytań proszę o kontakt na priv :)

Pozdrawiam :kiss:

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781435 przez NataliaK
bea dzięki za link na pewno przeczytam w wolnej chwili

dorkiszon mój tez tak podsypia tylko 20-30 minut czasem zdaży sie dłużej jak juz się wybudza i marudzi to dam mu smok ai śpi jeszcze i nawet woel jak dłużej pośpi bo ma lepszy humor ;)dzieciaki coraz starsze i będą też spały cora mniej

Byliśmy na małym spacerze pomimo niepogody. Musieliśmy iść do księdza w końcu ogarnąć chrzest. Maz juz chodzi wkurzony bo nie tylko rodzice chrzestni ale i my dostaliśmy kartki do spowiedzi a on nie jest za bardzo wierzacy i marudzi...w dodatku wyszliśmy i nie zapytaliśmy "ile się należy" hehe ale skoro nic nie mówił to pewnie co łaska...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781444 przez Qltoorka
bea, świetny ten link. Choć nie do mnie go zaadresowałaś to też dziękuję :P :)

dorki, lepiej się przyzwyczajaj do coraz rzadszych snów, bo wg tego co czytałam (choć może wcale się to nie sprawdzi....) to w 5 miesiącu (a my właśnie go zaczynamy :lol: ) okresy czuwania mogą być nawet 6ciogodzinne... I jak zawsze mój Misio ma 3 drzemki w ciągu dnia tak dziś była tylko jedna półgodzinna i wcale marudny nie był, a wręcz dziś gada jak najęty (A mamusi serduszko się cieszy :) ), czyli chyba nie potrzebował dziś juz tyle drzemek... Ciekawa jestem czy kolejne dni będą podobne...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781447 przez karolinap
Uni - w końcu jesteś :* oby chorobsko nie dopadło Nilsa :*

Dorkiszon - Pola śpi 3-4 razy po 1-1,5h w ciągu dnia.

U nas dzis gulasz z ziemniaczkami i sałatą. Byłam z Polcia na spacerku mimo brzydkiej pogody ale ze nie padało to poszłyśmy bo juz pewnie coraz mniej ładnych dni bedzie. Spala sobie słodko i chyba było jej ciepło skoro zasnela ale chyba muszę pomyśleć o kupnie cieplejszego kocyka do wozeczka :)
Przyszła mi dzis zabawka z Fisher Pricea. Otworzyłam, poszłam wyrzucić opakowanie i kopertę, wracam a Pola juz ma ją w buzi :)

W ogóle zauważyłam ze od dwóch dni jest bardziej "kumata" :) nie było jakiejś zmiany w zachowaniu, nie zauważyłam marudzenia, skoku rozwojowego ale ona się zmieniła :) tyle rzeczy ją bawi, z niej w ogóle taki śmieszek jest ale teraz to juz wszystko ją bawi, zaczęłam ładniej trzymać zabawki, tak jakby bardziej mnie sciskac (co dla mnie jest przytuleniem :)), szczypie mnie po rękach, ale jak mocno, kopie tymi swoimi nóżkami - chyba wkraczamy w super etap :) no każdy jest super ale teraz jest wesoło ;) no i śmiech na glos czasami jak się jej uda ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781449 przez jorgus_krk
dorkiszon nasz Kubuś śpi tak 4 razy po 1 godzince chyba że na polu to nawet 2 godz.

też dostaliśmy zabawkę z fisherprice całkiem fajna

udało nam się iść na spacer bo przestało padać po południu a teraz znowu leje :( strasznei nie lubię takich smutnych listopadowych dni

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781450 przez nala
Dorkiszon, moja spi 2 raz po ok. 40 min. I na spacerze ok. 2 godzin.

Qltoorka, moze i dzieci sa gotowe na mniejsza ilosc drzemek ale my matki nie :D niech spia jak najdluzej. Az sie boje, bo moja sama minuty nie posiedzi. Mikolaj konczy dzis 4 miesiace :) super!
Moglabys przypomniec skad sciagalas te szumy na telefon? :)

Ciesze sie, ze moje wyczyny kulinarne sa inspiracja dla innych :P
U nas pogoda przyzwoita. Wychodzimy codziennie. Juz nie pamietam kiedy byla przerwa. Na szczescie o naszej porze nie pada bo w deszcz i zawieje tez uwazam, ze nie ma co sie wyrywac z maluchem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #781479 przez NataliaK
karolinap uprzejmię prosze o linka do Twojego Polciowego bloga bo gdzieś mi umknął :D Emi i Beaty mam w zakładkak a Twój mi wcięło :( a też tworzę na bloggerze i nie kumam kilku rzeczy muszę zobaczy jak to jest u Ciebie bo masz już doświadczenie. Dziękuje :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781485 przez karolinap
NataliaK - nasze9miesiecyyy.blogspot.com/
Jak masz pytania - pytaj :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #781494 przez moonia154
Qltoorka dzięki za podpowiedź, jutro zadzwonię na infolinię, bo dziś mi Synuś nie pozwolił :P
Karolinap mój Cycuś też stał się inny, weselszy, jeszcze bardziej pocieszny :) I, podobnie jak w Polci przypadku, nie było żadnego skoku rozwojowego, marudzenia itp. Nie wiem, z którego dnia jest Twoja córcia, bo nie ma na suwaczku, ale myślę, że to chyba ten owy skok, tylko inaczej już się objawia :cheer:
Jak wczoraj Patryś przespał cały dzień, to dzisiaj "tylko" pół dnia ;) Zrobił się "żywszy" (o ile mogę się tak wyrazić) i spanie już nie dla niego ;) Nie licząc kilku ostatnich dni, przesypiał 3 razy dziennie po dwie godziny, zaś ostatnio sypia różnie- dziś na przykład usnął o 9.30, przebudził się ok.11.00 i znowu zasnął i spał do 13.00. Później zasnął przy cycu i spał od 16.30 do 17.15. A teraz nie chce zmrużyć oczek, więc Go przetrzymam do 20.00 (kąpiel). Myślę, że dziś może uśnie o "normalnej" porze, bo wczoraj Go nie kąpaliśmy i "odleciał" dopiero o 22.30 :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl