BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

10 lata 5 miesiąc temu #782274 przez Qltoorka
Mleczna, na Ligocie zmarł przy porodzie TyszAnki chyba dwa lata temu? jeśli dobrze pamiętam... Dość zawiła i nieprzyjemna historia... Ciebie chyba jeszcze nie było na forum, gdy ona tu pisała....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #782279 przez MlecznaMama
to forum czytam od pierwszej strony. już wiem.

no nikt mnie nie zrypał ale sama się zorientowałam żeby edytować.
Jamajka hmmm mnie po prostu to zastanowilo bo Robert nie tyle furczy na nosie co jak śpi(np teraz) to chrapie jak to powiedziała Pasal jak stary. I mi się wydaje że to nie nos jako taki a to miejsce między nosem a gardłem. Tam z tyłu. Nie wiem co na to poradzić. W każdym razie męczy go to, utrudnia oddychanie i czasem przebudza. A jak czuwa to nie ma czegoś takiego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #782381 przez nala
Kasiak, u nas dziś jedynie padało i wiało :) ja już od dawna się zbieram żeby Ciebie i Uni podpytać o Waszą emigrację do Skandynawii bo mnie to bardzo ciekawi :) Jak to się stało, że wybyłyście na Biegun Północny :), jak długo już tam jesteście i jak Wam się żyje. Być może kiedyś pisałyscie na forum, ale nie byłam z Wami od samego początku. Jakby Wam się kiedyś chciało skrobnąć kilka zdań to fajnie :)

Uni, jak wyżej ;) mnie się imię Nils podoba :) a co do frustracji to pewnie masz rację. Nasze życie zmieniło się o 180 stopni i trzeba to ogarnąć, a wiadomo nie wszystkie mamy dzieciaki-aniołki więc różnie bywa :)

Dorkiszon, czy to nie Ty kiedyś pisałaś, że masz nadżerkę? Byłam u gin. zrobić cytologię i zapomniałam zapytać bo i mnie ten problem dręczy :/ Nie wiem czy coś powinno się z tym robić i co?

Kasyl, pewnie, że chwalić. Po to jest to forum żeby się dzielić takimi sprawami :)

Magdalenagal, czekamy na Twoje mega dłuuugaśne posty :) i na Twoje Dziubasku też :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #782449 przez Qltoorka
dorkiszon, jestem sobą, ale zawsze mi się wydawało, że moderator powinien być neutralny i łagodzić nieporozumienia a nie w nich uczestniczyć ;) Mam nadzieję, że już NIGDY PRZENIGDY nie będzie mi dane wyrażać swojej opinii w taki sposób jak zrobiłam to dziś... :( Zawsze towarzyszy niestety temu również ryzyko, że kogoś moimi słowami urażę, a nie jest to moim celem - nie jestem zawistną osobą... Chciałam, by dziewczyny zrozumiały, że tu nie chodzi tylko o nie, ale o nas wszystkich, którym było przykro w obliczu całej tej sytuacji...
Pewnie czułyście się tak jak ja- jakbyśmy stały obok i chcąc nie chcąc wysłuchiwały kłótni koleżanek, które nie zwracają uwagi na naszą obecność, jakbyśmy nie istniały...
Ale dość już o tym :) Bo nie chcę tego tematu ciągnąć... Było-minęło - żyjemy dalej w naszym małych świecie lipcowych Super Mamusiek ;) Co nas nie zabije to nas wzmocni :lol:

Uniuni, mnie też się Nils podoba :) Ale Twój skrót też jest uroczy :) Mój mąż na Mikołaja z kolei woła Misiołak :lol:

nala, również z chęcią poczytam o emigracji kasiak i Uniuni, bo nigdy tutaj nie pisały jeszcze o powodach wyjazdu do Norwegii :)

kasiorek, właśnie-jak tam sprawa z wysypką?

A ostatnio też agusiaa przestała coś się odzywać....Mam nadzieję, że u niej i Julka wszystko ok.

Mamcie, poradźcie mi w jednej sprawie... Chodzi mi o główkę dziecka. Mikołaj od jakiegoś czasu śpi tylko w pozycji na plecach, na boczku nie da się go już ułożyć. I odnoszę wrażenie, że robi mu się z tyłu taki plaskacz. Wiem, że główka kształtuje się do czasu aż zarośnie ciemiączko przednie... Oboje z mężem sami mamy w tym miejscu podobnie lekko spłaszczoną głowę. Więc nie wiem czy to normalne czy powinnam np zakupić te wałeczki i układać Mikołaja na boku? Co o tym sądzicie? Jak to wygląda u Waszych dzieci? Ma ktoś jakąkolwiek wiedzę na ten temat? Wszelkie wskazówki mile widziane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #782464 przez askan2
Jamajka dobrze że jesteś :) i absolutnie nie powstrzymuj się przed wyrażaniem własnego zdania.....po to jest to forum :)

kasiak
biedny Sebuś :( aż ja się boję naszego ząbkowania, bo Ksawek raczej do spokojnych nie należy a co dopiero jak się zęby zaczną ojjjj będzie się działo ;)

Qltoorka
podpisuję się pod twoim postem rękoma i nogami ;) i podzielam Twoje zdanie w 100%, a jak napisałaś o gadaniu o pierdołach to przypomniała mi się akcja Dziubaska pod tytułem ''NIE CHCE MI SIĘ Z WAMI GADAĆ''- ponieważ stwierdziła że kiedyś to na forum jaja były a teraz tylko kupy, kolki itp... no sorry...było to jakoś zaraz po tym jak urodziłyśmy...więc nic dziwnego że nawet taka sprawa jak kupa była ważniejsza niż jakieś tam jaja....więc chyba po prostu ten typ tak ma ;)

dorkiszon
ty i tak odkąd urodziłaś jesteś o niebo delikatniejsza w swych wypowiedziach ;) spokorniałaś kobieto....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #782472 przez dorkiszon
Mleczna ja wszelkie opinie biore na dystans zawsze wszystko muszę sama sprawdzić. Tak już mam.

Nala tak mam nadżerkę drugi raz w życiu pierwszą miałam duża i wypalałam, teraz mam mała narazie nie wiem co z nią.
Jak jest mała to czasami dają jakieś globulki , które wysuszają bądź inne globulki , które hamują wzrost i obserwują. Jednak nie wolno bagatelizować, bo z tego może być w przyszłości rak.
Także zapytaj lekarza co z tym.

Qltoorka No rozumiem, że niechcesz być stronnicza. Agusia26 dawno już nie była tez o niej myślałam.
Jesli chodzi o głowę to mój też śpi tylko na plecach, ale narazie nie ma płaskiej. Jedynie zaczynają mu uszy odstawać, bo mimo, że nie ma żadnej poduszki w dzień jak leży u nas troche zawsze się mu odginają. No, ale trudno i tak go kocham :)

Ja właśnie pleców nie czuję, bo Kubuś jak zawsze spał przy butli i tylko, go wsadziłam do łożeczka i spał. To dzis cyrk i plecy mnie , aż szczypią z noszenia. Niechciał spać, bo przespał się o 17 w sklepie. Ja za to mega zmęczona dniem chciałam , go już uśpić. W efekcie błagałam już w myśli o litość w końcu mąż musiał , go uspać na rękach uuf. Ledwo żyję.
Zaraz pranie wieszam specjalnie włączyłam wieczorem, żeby wieszać jak on śpi.

Dobra idę wieszać :P pieluchy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #782480 przez dorkiszon
askan hahaha tak myślisz ? Miło mi , ale niewyparzona morda mi została :) No, ale choćbym się starała bardzo zmieniać to nie da się, każdy jest jaki jest. Pokory uczyło i nadal uczy mnie życie.

Aha zapomniałam dodać, że w ciąży trochę rządziły też mną hormony. Czułam się wkurwiona jakbym byłam 9 miesięcy przed okresem. :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #782483 przez nala
Qltoorka, ja właśnie odebrałam Twoją wypowiedź jako łagodzącą sytuację i chcącą pogodzić wszystkie. Nie przejmuj się. Jesteś naszą Super-Moderatorką :) i nic niewłaściwego w Twojej opinii nie widzę.
O ile mnie pamięć nie myli Agusia chyba pisała, że wyjeżdża na dłużej do rodziców?
Co do główki. Alicja od jakiegoś czasu śpi już tylko na plecach ale głowę różnie układa i ja tego nie kontroluję bo widzę, że sama zmienia także ciężko mi poradzić. Może na najbliższej wizycie podpytaj pediatrę?

Dorkiszon, no muszę coś w tej sprawie swojej zrobić. ehh dziadostwo się zawsze przyplącze. A to wypalanie boli? Ja to kuźwa już wszystko mam gronkowca, paciorkowca, nadżerkę, co to jakaś kumulacja? :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #782486 przez nala
Dorkiszon, fakt jesteś specyficzną osobliwością na tym forum :D ale pomimo Twojego niewyparzonego języka i ciętych słówek nie da się Ciebie nie lubić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #782491 przez dziubasek

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #782505 przez uniuni
Krótko napiszę skoro nalegacie, moją dramatyczno/romantyczną historię wyjazdu do Norwegii ;)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Przepraszam za to, że tak się rozpisałam, ale to chyba najbardziej w skrócie jak się dało ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #782527 przez nala

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #782532 przez uniuni
W czerwcu minęło 6lat :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #782542 przez kasiorek001
Qltoorka pełni się z Tobą zgadzam, forum jest po to aby wymieniac naszymi doświadczeniami,informacjami(nawet tymi które gdzieś przeczytamy), a takze kierowac zapytania jeśli mamy jakiś problem, a to jak postąpi kazda z nas to juz jest indywidualna sprawa..
powracając do spania to z moją anią to jest bardzo róznie, czasami jest dzień ze ucina sobie drzemki 15 minutowe, a czasami spi po 2 godz..oczywiście na spacerku spi min.2godz, ale zdaję sobie sprawe ze tych spacerów bedzie coraz mniej..:/teraz jej sie opózniło wieczorne 0kładzenie do snu bo ok21..na szczęscie zasypia sama, a raz ją kołysałam do snu ale to z11araz na poczatku jak najadlam sie babki drożdzowej i bolał ja brzuszek(głupia matka!;)
odnosnie róznych chorób naszych dzieciczkow to my w ciagu dwóch dni zaliczylismy 3 wizyty, wczoraj dermatolog, przepisała recepte na maść z antybiotykiem, stwierdziła ze mogę wszystko jesc ale z umiarem..kolejna wizyta za miesiąc, dziś z rana kontrolne usg bioderek i oczywiście lekarz widząc jej skóre spytał z wyrzutem: czy jej to lecze!!??przeciez wiadomo ze tak!!ale zalecił wizyte u alergologa.a wieczorem byłysmy na prywatnej wizycie u chwalonego pediatry, przepisała krople i cos jeszcze, jeśli nie bedzie do dwóch tyg nie bedzie poprawy na tej bezmlecznej diecie, to mam sie zastanowic nad mlekiem nutramigen, zeby mała się nie męczyła a ja nie podupadła na zdrowiu..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #782557 przez kasiorek001
uniuni ale historia!!to już troche przeszłaś ale najważniejsze ze wszystko sie ustabilizowało i jestes szczesliwa..no i kawał czasu mieszkasz w norwegii..pewnie ci nie śpieszno do polski...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl