BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Lipcowe 2013

11 lata 5 miesiąc temu #486422 przez uniuni
W poniedziałek mam wizytę u gin i liczę po cichu na przywitanie się z paproszkiem:) Trochę się denerwuję czy wszystko ok.. wiecie - głowa, serce, dwie rączki, dwie nóżki itd;P

Moja młodsza siostra urodziła córeczkę 2tyg temu, a dziś się dowiedziałam, że mój starszy brat też się spodziewa dziewczynki, termin kwiecień/maj:) i ja w lipcu:) Moja Mamusia zadowolona z powiększającego się grona wnuków:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486437 przez emi87
ooo uniuni to się rodzinka rozrasta :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486451 przez dziubasek
uniuni bedzie dobrze, zobaczysz pewnie dzidziulka:)
a moja bratowa ma termin na 24 grudnia wiec mam nadzieje ze dzidzia sie troszke pospieszy bo u brata bede tylko 2 dni:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486456 przez Nikaa
dziubasek to niezły termin - 24 grudnia :laugh: ja tez czekam z zakupami do końca I trymestru :P a potem chyba trudno będzie mi się powstrzymać... :lol:

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486461 przez dziubasek
ja tam zaczne zakupki po 20 tygodniu, w sumie bede potrzebowac tylko ciuszkow bo meble mam po malej:), no i wozek planuje kupic uzywany bo ostatnio kupilam nowy(drogi jak cholera) i to byl moj najgozej przemyslany zakup:(, ladnie wygladal w uzylku ostra lipa, ciezki i wogole mowie wam nie kupujcie wozkow firmu HAUCK

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486480 przez Nikaa
My musimy całą wyprawkę kupić stąd też zaczniemy troszkę wcześniej by się nie obciążać za bardzo finansowo :) coś tam zapewne dostaniemy od rodziny, gdzie były dzieci ale np. wózek chciałabym sama sobie wybrać - by nam odpowiadał (nie musi być nowy, ale zależy mi by był funkcjonalny)

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #486549 przez uniuni
Ja myślałam, że może ja odziedziczę jakieś pierdółki po siostrzenicy i przyszłej bratanicy ale widzę, że za krótki 'odstęp' między nami, za to za duży dystans;P Siostra w Irlandii, brat w Anglii, a ja w Norwegii :lol:

Chciałam poprosić rodzinę narzeczonego by się wstrzymali z prezentami na święta, bo niczego nie potrzebujemy, ale trzeba będzie pokoik urządzić to karta podarunkowa do Ikei by się przydała;) Postanowiliśmy jednak poczekać, prawdopodobnie jego rodzinę poinformujemy w Wigilię:) Poza tym w marcu oboje mamy urodziny (tego samego dnia) to i prezent często wspólny dostajemy, to poprosimy o tą 'Ikeę' wtedy :blush:.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #486566 przez emi87
uniuni to was po świecie rozrzuciło :) jest do kogo na wakacje jeździć :P i jakie miedzynarodowe bobaski z tego będą hehe :P

a praktyczne prezenty najlepsze - my na poprzednie święta złożyliśmy sie cała rodziną i kupiliśmy szwagierce bon do ikei na urządzenie pokoiku dla małego :) wtedy była w 7 miesiacu :)

a ja nie moge wytrzymać sama ze sobą-mam jakies rozchwianie emocjonalne - rycze bez powodu :/ wszystko mnie wkurza i i rytuje (w tym Bogu ducha winien mąż)...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486569 przez dziubasek
uniuni a u was w ikei meble sa dobre jakosciowo? bo tu w irlandii ceny w ikei jak w innych sklepach a jakosc tez byle jaka :( ,ja w ikei lubie tylko pierdolki do dekoracji:)
Emi87 wyluzuj kochana i przestan katowac tego biednego chlopa ;) , bo nie bedzie chcial miec wiecej dzieci jak tak bedziesz swirowac ;)
a ja dziesiaj wyspana, wlasnie szykuje sie do pracy :laugh: , spalam sama cala nocke, mezulek poszedl spac z corcia ;) , wiecie co ja mam co noc- godz 3/4 wchodzi moja mala i mowi 'mamunia tuli tuli' i takim o sposobem resztke nocki spimy we troje :dry: , a ta dupka biega nawet we snie :blink: .
milego dzionka:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486572 przez emi87
mąż rozumie :) bo ja mu mowie jak sie czuje i że to nie specjalnie :)wczoraj tylko miałam jakieś apogeum hehe dziś jestem rozchwiana w normie hehe
a ja koooooocham ikee - wsio w niej lubie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486586 przez dorkiszon
Ja tez patrzylam na ubranka na allegro I na wozki patrzylismy chociaz mojego meza siora pracuje w smyku to tez mi cos pokupi bo sie podjarala faktem mojej ciazy : ) . Ja place za wizyte 70 zl z usg a u innej placilam 100 zl z usg. W klinice za to tam gdzie chce rodzic biora 180 zl z usg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486653 przez uniuni
Dziubasek wydaje mi się, że są ok:) nie klekoczą, nie rozsypują się..pewnie też zależy na które trafisz..tzn gdzie produkowane jak składałam kilka swoich mebli to Włochy i Polska jako producent i to dwóch różnych rzeczy z tej samej serii. Nic nie mogę zarzucić:) Ale kupiliśmy półkę na książki, taką najtańszą Billy jeśli dobrze pamiętam to ta zaczęła się bujać po przeprowadzce, bo była rozkręcona i skręcona znowu. Tutaj ikea to najtańszy sklep:)

Emi87 będą, oj będą, siostra ma córkę-polkę, Brat będzie miał pol-ang dzieci, a ja pol-norweskie;D zastanawiamy się z J. jak to będzie, bo ja zamierzam rozmawiać z dzieckiem po polsku, J. po norwesku, a ze sobą rozmawiamy po angielsku od 5 lat:) Próbowaliśmy rozmawiać tylko po norwesku ale nienaturalnie to jakoś wychodzi:/

Usg tutaj kosztuje ok.250zł, a 3D ok.500zł, ale to dodatkowo jeśli idzie się prywatnie. Kobieta w ciąży ma bezpłatną państwową opiekę. Normalnie, gdy nie jest się w ciąży, za każde pobranie krwi, wizytę u lekarza się płaci mimo iż są to państwowe przychodnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486660 przez TyszAnka
uniuni- ceny usg duuże, ale Wasze zarobki tez sa znacznie wieksze od naszych :) pobranie krwi płatne- to dziwne, skoro państwowa przychodnia i składki sie opłaca....

Emi87 i uniuni macie międzynarodowe dzieci :),

Dziubasek- wszystkie meble, które sa do samodzielnego skladania sa krótko terminowe:)
My mamy sypialnie z 2008 roku firmy Bodzio.....trzecia przeprowadzka i chyba ta sypialnia tutaj zostanie, bo to było jej ostatnie skrecanie, blachy w rogu łózka sa mocowane do ramy drewnianej, ale ta rama to nie drewno tylko płyta pilśniowa gruba, i już na stałe jest poskrecane, wiec nie ma możliwości zabrania łóżka ze soba w razie przeprwadzki...kiedś meble były z drewna, a nie z płyt i były mega wyrzymałe :)



Miłoszku, odeszłeś o całe życie za wcześnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486664 przez dziubasek
Dziewuszki dostałam list ze szpitala:D 11 grudnia mam usg, jestem mega happy, wreszcie i ja będę wiedzieć na czym stoje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #486667 przez uniuni
TyszAnka wiem, że dziwne, ale jest w tym pewna logika:) Tłumaczono mi to tak, że to jest Twój wkład, że serwis jest zapewniony, ale Ty musisz zapłacić za materiały. Tak jakby symbolicznie. Kwota nie jest duża, za wizytę płaci się 50zł, za pobranie krwi również 50, za receptę dodatkowo chyba 10 czy 20zł. A jak Ci się uzbiera z tych wizyt 900zł, to już więcej nie płacisz tzn. w bieżącym roku. Dostajesz kartę z którą pokazujesz przed wizytą i nie wystawiają Ci rachunku :)


A jeszcze wracając do pobrania krwi.. poszłam do laboratorium w mojej przychodni i chciałam sprawdzić betę i przyrost. To powiedzieli, że bez skierowania nie mogą mi pobrać krwi. To dopiero było dziwne :) Moja krew, chcę wiedzieć co w niej siedzi, ale dopóki mój lekarz nie zaaprobuje tego, że chcę wiedzieć, to się nie dowiem :P

Dziubasek super:D Tylko 10 dni zostało :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl