BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #695335 przez agniesia1604
Rośnie w Siłę:)


Ech dzwoniłam do banku i nadal nasze dokumenty o kredyt sa u analityka ...
A praca analityka to ponoć 2-3 godziny a jemu zajmuje to już 5 dni!!!!

Poprosiłam naszego doradcę o jakiś kontakt żeby to w końcu ruszyło bo ile można czekać...
w sumie dziś mielibyśmy przekazanie mieszkania ....bo 1 lipca...:)
Ale jakoś nie śpieszy nam się bo i tak umowy kredytowej nie możemy podpisać bo nie ma zgody zupełnej ... mam nadzieję że już w tym tygodniu to załatwimy a np umowę notarialną podpiszemy najpóźniej w poniedziałek za tydzień ...
Oj chciałabym chciałabym

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695358 przez mami_nka
Fajne staniczki widziałam w H&M ale niestety na moje cycory! nie bylo rozmiaru hehe ale był wybór w różnych wzorach... i kolorach i co najwazniejsze wyprzedaz -50%

ja dzis mam lenia dopiero zwlekłam sie z łóżka bo lezalam lub spałam jakos dzis nie mam weny na nic.

W sumie ja nie mam zadnego stanika ciazowego jeszcze nie wiem czy kupic na allgro boje sie bo jednak moj rozmiar rozmiarowi nie rowny :D kiedys mnie brafiterka czy ajk jej tam mierzyła i miałam 85GG :/ dziwne , do slubu kupiłam chyba 80F musze sie moze pomierzyc i zakupie na allegro bo chyba najtaniej a szkoda mi kasy na cos co niedługo bedzie do kosza... wole wydac pozniej wicej na staniczego po karmianiu jakis porządny i piękny ;)

A pranie nie wiem w czym moja mama prała bo ona sie tego podjeła ale chyba Lovela albo Jelp ja u siebie posciel pieluszki kocyki itp prałam w białym jeleniu mam płyn do prania i płukania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695361 przez mami_nka
Dziweczyny robią wam znajome Baby Shower? bo ja mam zrobic liste dziewczyn które maja byc na imprezce i chyba w lipcu bede miec imprezke :) hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695398 przez EwelinaB87
Ja raczej nie bede miec, ale teraz zamiawiam lozeczko i posciel troszke szkoda ze ma zaokraglone rogi bo chciałabym polozyc wzdłuż dwoch scianek nie 3 bo chce dziecko widziec, ale jest taka sliczna :D

a mam kolejna dobra wiadomosc mam umowe na czas nieokreslony :P i 3 miesieczny okres wypowiedzenia :P wiec moge czuc sie bezpiecznie, czy wy tez prosicie o romue zeby do szpitala miec pewnosc ze jestescie platkiem zus?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695417 przez olivka
Gratulacje Ewelka :)
Jak leżałam 2 mies. temu w szpitalu to chcieli tylko dowód osob. ale na wszelki wypadek zawsze ze sobą mam RMUA.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695422 przez mami_nka
do szpitala musza cie przyjac bez tego a swistek zawsze moze podrzucic mąż

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695434 przez wunia1984
Hej dziewczynki! My po usg... Mała wymiary ma zgodne z wiekiem ciążowym, przepływy są także ok, ale mamy małe zmartwienie, niewielka ilość płynu w bruszku (wodobrzusze?) położna powiedziała, że w normalnej ciąży nawet nie zwróciła by na to uwagi ale ze względu na to moje schorzenie musimy dmuchać na zimne i za tydzień kolejne usg. Ten płyn może być oznaką, że małej jest źle w brzuchu i chce wyjść... Nie wiem poryczałam się bo się martwię, że coś może stanąć na drodze naszemu szczęściu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695435 przez EwelinaB87
moja maz postanowil dokonac cudu czyli jednym slowem "posprzatac bo mi sie dziecko nie miesci" glownie ogranicza sie to do wywalenia polowe rzeczy :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #695448 przez agniesia1604
EwelinaB87 napisał:

Ja raczej nie bede miec, ale teraz zamiawiam lozeczko i posciel troszke szkoda ze ma zaokraglone rogi bo chciałabym polozyc wzdłuż dwoch scianek nie 3 bo chce dziecko widziec, ale jest taka sliczna :D

a mam kolejna dobra wiadomosc mam umowe na czas nieokreslony :P i 3 miesieczny okres wypowiedzenia :P wiec moge czuc sie bezpiecznie, czy wy tez prosicie o romue zeby do szpitala miec pewnosc ze jestescie platkiem zus?


No to super:)))

Mój mąż też ma taka umowę .... ale wg kodeksu niestety po 5 latach u tego pracodawcy nabywasz takie prawo do 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia ... normalnie przy takiej umowie ma się 2 tygodniowy okres wypowiedzenia.

Jeśli 5 lat nie minęło ... to nie masz co się tak cieszyć:) No ale ważne to że zawsze można kredyt wziąć bo już jest na czas nieokreślony... no i człowiek jak widzi NIEOKREŚLONY to mu się morda cieszy:) ... no ale prawo prawem i zapisy w kodeksie WAŻNIEJSZE.


TERAZ nie załatwiam kwitów że jestem ubezpieczona ... bo juz po PESEL sprawdzają TWÓJ status ubezpieczenia. Poza tym - nawet gdybyś nie byłą ubezpieczona przez pracodawcę, siebie , urząd pracy...to Państwo Cię ubezpiecza i poród masz za darmo:)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695451 przez olivka
Wunia z Twoją dzidzią na pewno wszystko jest w porządku...nie stresuj się, wszystko będzie dobrze. A co Ci dolega?? Wiem że też bierzesz zastrzyki tak jak ja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695453 przez EwelinaB87
ja mam po pol roku miesiac, a po 3 latach 3miesiace

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695454 przez agniesia1604
wunia1984,
Nie wiem co napisać ... bo się na tym nie znam ... ale widocznie nie ma czym się do końca martwić skoro lekarka nie wysłała Cię do szpitala na cesarkę a za tydzień na kontrolę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695455 przez wunia1984
Olivka mam Zespół Antyfosfolipidowy, zastrzyki fragmin 5000 codziennie i tabletki na rozrzedzenie krwi. Wszystko przeżyję byle mała urodziła się zdrowiutka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #695461 przez wunia1984
Mam nadziieję że ten płyn się wchłonie i już :) Ale tydzień z życia wyjęty pewnie i tak będzie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #695462 przez agniesia1604
EwelinaB87 napisał:

ja mam po pol roku miesiac, a po 3 latach 3miesiace


Ja miałam po 3 miesiącach na czas nieokreślony z 3 miesięcznym wypowiedzeniem ale mówię kodeks ważniejszy i dostałam wypowiedzenie z 2 tygodniowym ... wiem co mówię ... te prawo z 3 miesięcznym wypowiedzeniem nabywa się po 5 latach ... ALE ale ...
Jeśli pracodawca się zgodzi ...to możesz mieć te 3 miesięczne wypowiedzenie np w sytuacji kiedy TY odchodzisz ... bo jeśli natomiast on Cię będzie chciał zwolnić to moze sobie zapisac od 2 tygodni do 3 miesięcy... ( wola jego ) ... Ty również masz takie prawo... ale pisze sie 3 miesiące bo się umowy nie zmienia w późniejszym okresie...

Po prostu kodeks (czyt. prawo pracy) mówi że 2 tygodnie minimum.... :)
Jak będzie chamski pracodawca jak mój to weźmie pod uwagę prawo pracy i będzie 2 tygodnie:)
Jak nie będzie chamski to 3 miesiące:)


Sorry chyba nie 5 a po 3 latach ... nie wiem co mi się pomyliło z tym 5 letnim okresem - to 3 letni okres raczej :) ... Trzeba zajrzeć do prawa pracy:)

www.prawo-pracy.pl/okres_wypowiedzenia_u...okreslony-a-115.html

Czyli tak jak mówisz - SUPER:) zazdroszczę:P :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl