BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #697877 przez klauduska89
u nas za to 5 worków do segregacji i do kubła jakieś tam śmieci których nie można zaliczyć do żadnej z grup.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697886 przez asiulek_dolls
Klauduśka no ja właśnie myślałam że u nas też tak będzie, to co ty będziesz musiała segregować do tych pięciu worków ja mam wrzucać do jednego (przezroczystego)... a reszta tak samo jak u Ciebie do kubła (albo do worka zielonego)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697893 przez MZS
dziewczyny co do syndromów porodu nam położna przekazała takie: opadnięty brzuch, napinanie brzucha ( 2-3 tyg. przed porodem), czop śluzowy ( 2-3 dni przed porodem)- może mieć delikatny odcień czerwieni, wody płodowe ( mogą się też sączyć). Do szpitala zgłaszamy się kiedy prze 1-2 godziny obserwujemy skurcze powtarzające się co 10 min i trwają koło 30 s, oraz wtedy kiedy nie ma skurczy a odpływają wody.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697896 przez klauduska89
u mnie worek żółty- plastik i metale, niebieski-papier i tekstylia, zielony-szkoło, brązowy-odpady zielone(trawy,trociny,owoce) czerwony-odpady wielkomateriałowe(kartony) no i do pojemnika odpady których nie można wysegregować. Tylko powiedzmy sobie szczerze, jak się mieszka w domy to takie rzeczy jak papier czy kartony to pali się w piecu więc nie wiem jak będzie z tą segregacją bo za dużo to nie zostanie do segregowania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697939 przez asiulek_dolls
tak teraz sobie myśle że pasuje dodatkowy kubeł zamówić... na pampersy!!!
bo u nas te niby segregowane mają zbierać co dwa tygodnie a te z kubła raz w miesiącu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697955 przez katarzynaxxx89
Wiecie co ale to będzie strasznie capić pomyście pampersy w przez miesiąc w ciepłe dni, chyba trzeba będzie palić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697964 przez asiulek_dolls
ojj będą "zapaszki" z tych pampersików... dlatego pasuje jakiś kubeł na nie zagospodarować i umieścić go gdzieś daleko od domu, za to jak najbliżej sąsiadów których się nie lubi :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697967 przez EwelinaB87
Nawet mi nie mów ze bedziesz palic pampersy!
nienawidze ludzi którzy tak zanieczyszczają powietrze,
spakuj je w woreczki i trzymaj w chlodnym miejscu a nie wydziwiaj :dry:
za palenie smieci powinna byc kara z biegu 5tys.
u nas z 1 lipca zniknely kubly na smieci zostaly tyylko te do segregacji, dawno juz nie wynosilam smieci, ale nie wiem czy cos sie zmienilo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697970 przez Gro-szek
Trzymam kciuki za Jasia :) Będzie dobrze :)

Moim zdaniem, jeszcze przyjdzie czas że bedziesz musiała mieć w domu własną spalarnie odpadów... ja rozumiem ekologia ekologią, ale czy to nie jest lekka przesada?

My cały czas segregujemy odpady, osobno butelki plastikowe (bez nakrętek) i inne plastiki, osobno butelki szkalne. A to tylko dlatego, ze obok bloku są tak oznaczone kontenery. Widzę jak podjeżdza śmieciarka i wrzuca wszytsko do jednego kontenera, jedynie osobno opróżniają plastiki i szkło, nic więcej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697974 przez Gro-szek
Ja pampersy bedę wyrzucac do zsypu... chyba że mi go zamkną :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697975 przez klauduska89
u nas są 2 warianty do wyboru, albo segregujesz i płacisz 4 zł od osoby albo nie segregujesz i płacisz 6 zł no i większość ludzi niestety nie zamierza segregować, w tym moi teściowie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697980 przez EwelinaB87
Niestety ale nasze smieciarki nie sa az tak przystosowane do segregowania smieci, dlatego w wysypiskach segreguja to jeszcze raz, co z tego wychodzi tego nie wie nikt, chyba ze sam tam pracujesz,
Ale serdecznie mnie wk&^$8 jak jade do lasu a tam jakis frajer puści mi w środku lasu hits 60's drugi tnie drewno pila lańcuchowa od rana do nocy a trzeci pali smieci wieczorem jak ja robie sobie grila albo jem obiad na dworze.
Mi tam wszystko jedno czy ktos segreguje smieci czy nie, byleby ich nie wywalal do lasu i ich nie palil, gdyby wszyscy to robili byloby juz polowa sukcesu.

Klaudusia placisz za smieci 4zl za osobe?! za miesiac?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697983 przez Gro-szek
No własnie segragacja ma sens wtedy jak wszyscy to robią...
a tych co rzucają śmieci do lasu też bym ... ! No!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697988 przez asiulek_dolls
no właśnie to jest przykre że ludzie segregują bo tak trzeba a później oni to i tak wszystko do jednego kontenera ładują...
a ten plastik i szkło to tylko dlatego osobno zbierają bo później sprzedają te materiały...

co do palenia śmieci to rzeczywiście też tego nie lubię ale z drugiej strony nie mam aż tak radykalnego podejścia do tej sprawy jak Ewelina... no ok ja wiem że to zanieczyszcza powietrze i też mi się to nie podoba ale musiałabym też nienawidzić siebie chociażby za to że mam samochód i z niego korzystam (więc też zanieczyszczam powietrze) a przecież mogłabym zamiast tego popedałować na rowerze -nie dość że eko to jeszcze na figurę dobrze robi... no ale nic na to nie poradzę że jestem leń i lubie wygodę :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #697993 przez EwelinaB87
O Asiu ten temat jest tak drazliwy jak polityka wiec lepiej go nie drazyc i nie porownywac palenia plastiku z paleniem spalin w samochodzie z katalizatorem;)
podobnie z martwym prawem zakazu palenia tytoniu w miejscach publicznych i mnostwem kuriozów które powodują ze chciałabym wyjechac z polski i nigdy nie wracac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl