BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #565691 przez cukierecek27
Witam śniegowo-chlapowo;/
Co za pogoda w nocy spadło z 7cm śniegu a teraz totalna chlapa :angry: nie lubie!
Wystarczy chwile nie byc a juz tyyyyle postów do nadrobienia :laugh: fajnie ...
Ja wczoraj bylam na usg z badaniem przyziernosci i itp itd i dostałam filmik z badania cudowna sprawa chyba bede go codziennie ogladac no nastepnej wizyty i usg tego standardowego nawet bo emocje niedodopanowania :lol: . Maluszek ładnie się rozwija dostałam wydrk tych wszystkich wartości ale nic mi to nie mówi, najważniejsze że Pan doktor powiedział że wszystko jest w jak najlepszym porzadku. za te USG zapłaciłam z filmem 140zł.

Teraz czekać do 7 marca do nastepnej wizyty.
Dziś byłam na pobraniu krwi na TSh anty HCV i cukier wyniki beda u p. dr na wizycie dopiero ale kłucie już z głowy chociaż. oczywiście był z ty problem bo mam cienkie niewyczuwalne żyły ale jakoś dało radę :blush:

widzę że temat usg. Moja Pani doktor co wizyte ogląda maluszka, nawet w ostatni czwartek choć te usg miałam za 4 dni ;)

pozdrawiam cieplutko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565702 przez Gro-szek
Może rzeczywiście tak jest. Chodziłam zawsze do niepublicznych gabinetów, które miały podpisane umowy z NFZ.Nigdy do takich przyszpitalnych gabinetów. Dlatego bardzo mnie to zdziwiło.
Uważam, że taka aparatura powinna być jednak w standardzie. Chodzi głównie o reagowanie podczas pierwszej linii kontaktu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565711 przez klauduska89
Mam wielką ochotę na pastę z wędzonej makreli ale gdzieś wyczytałam że makrela to jedna z tych ryb których kobieta w ciąży nie powinna spożywać... :dry: wiecie może coś więcej na ten temat?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #565729 przez Gro-szek
klauduska89 zobacz co znalazłam:

Ryby, które można spożywać bez ograniczeń:

ryby, pochodzące z otwartych mórz, oceanów, np. dorsz, makrela, sielawa
potrawy ze śledzi, paluszki rybne, kawior
łososie morskie, oceaniczne
ryby hodowlane
sieje
śledzie, pochodzące z połowów oceanicznych
świeże ryby, z renomowanych wędzarni
surowe ryby, np. sushi można spożywać pod warunkiem, że są świeże, pochodzące z renomowanego sklepu, baru, restauracji

Źródło: www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie/produkty_n...e_podczas_ciazy.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565736 przez klauduska89
hmmm chyba jednak się skuszę i zrobię tą pastę z makreli :) Normalnie niewiem już z czym jeść te kanapki, wszystko mi się chyba przejadło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565738 przez agataxii
Nie wiem jak to jest w końcu z tą wędzoną rybą, bo każdy inaczej mówi. W 1c jadłam wędzoną rybę (w rozsądnej ilości) ze względu na jej wartości odżywcze, których nie mają inne potrawy. Bo niby tyle trąbią żeby jeść dużo ryby. To niby ta z puszki zdrowsza jak wędzona? Od smażonej mnie cofało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565751 przez Gro-szek
Powiem tak, że różnorodność tych wszystkich informacji zaciera granice, co jest wskazane a co zabronione. Ile gęb - tyle opinii na ten temat.
Ja tam zawsze dzwonie do Mamy :silly: zawsze mi dobrze doradzi hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565755 przez agataxii
:lol: bądź co bądź, jeszcze się nigdy nie zawiodłam na poradach mamy lub babci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565766 przez cukierecek27
a ja tam makrele wędzoną zjadam z wielkim smakiem od czasu do czasu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565772 przez EwelinaB87
wedzona makrela dlatego jest niewskazana bo jest bardzo tlusta ryba, ale przede wszystkim nie mamy dostepu do swiezo wedzonych ryb dlatego sa przesalane zeby zachowaly swiezosc,
ryby morskie sa cudowne ale w naszym kraju jest ich jak na lekarstwo sumie tylko dorsz ze swiezych i sledz w zalewach.

Ja bardzo lubie ryby ale niestety jest jeszcze za wczesnie na wedkarskie wyczyny mojego meza bo mi sie juz marzy szczupaczek albo sandaczyk mniam, moze w tym roku spozyje nawet pstraga, ma takie plany zycze mu z calego serca, w koncu nie ma nic lepszego niz rybka :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565787 przez klauduska89
Ja do tego mam jeszcze smaka na typowo wiosenne zupy :) Marzy mi się botwinka, kapuśniaczek z takiej świeżej młodej kapustki, szczawiowa... mniam :silly: Ale niestety trzeba jeszcze troszkę na to wszystko poczekać :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565791 przez agataxii
O ile mi wiadomo, to rybi tłuszcz nie szkodzi.
Chociaż fakt faktem soli nie żałują.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565796 przez EwelinaB87
fakt ze nie sa to wysoko nasycone tluszcze nieoznacza ze mozna je jesc na umor :P
Zjedz sobie tolpyge a dowiesz sie co to znaczy zjesc naprawde tlusta rybke ;)
fakt faktem lepiej jeszcze wszystkoz ryba zwiazana niz ja ograniczac, tylko czekam na sezon

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565807 przez agataxii
A! Apropo szczawiowej i rabarbaru, nie powinno się ich spożywać podczas karmienia piersią. Poddają nerki dziecka niemałemu "egzaminowi". Tak na przyszłość. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #565812 przez patka1603
klauduska89 ale zrobiłaś mi smake na tą pastę z makreli :)
a co sądzicie o wędzonym łososiu, jeśc nie jesc?! uwielbiam go!
co do ksiązek goraco polecam tą merlin.pl/Macierzynstwo-ciaza-i-porod_Pa...GwwrUCFcVV3godmyMAQQ napisana bardzo fachowo, w dodatku przez kobiete w ciązy. naprawde świetny opis spełniła wszystkie moje oczekiwania. trafiłam na nią w naszej miejskiej bibliotece ;-)
ja za bardzo tez nie mam apetytu, nawet na slodycze do ktorych zawsze miałam słabosc...
pogoda rzeczywiscie jakiś koszmar śnieżnie i mokro u nas chyba z 15 cm spadło, ale ja jak nie muszę to nie wychodzę z domu tym bardziej ze jestem przezieboina, chociaz dzisiaj się bez tego nie obedzie poniewasz mamy zebranie wspolnoty mieszkaniowej i minimum 1,5h posiedzenie nie wiem jak to przeżyje :( a musze obowiązkowo iśc razem z mężem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl