BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #563529 przez mami_nka
No wlasnie sama nie wiem o co biega bo to moja pierwsza ciąża i wy wszystkie piszecie o prenatalnym ze bylyscie ze 3d moj mi nic nie mowi o tym widac jest anty albo wysyla jak cos sie dzieje widac nic sie nie dzieje :) Jak myslicie bo ja juz sama nie wiem o co chodzi i tak sie cieszylam a zaczynams ie martwic :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #563541 przez oliga
ja na tym prenatalnym miałam badane przepływy w tętnicach macicznych, dzidziuś też miał badane przepływy w sercu, wątrobie, pani patrzyła na mózg, sprawdzała nerki, liczyła ile jest paluszków u dłoni i stóp - ogólnie badanie trwało godzinę, kosztowało 250zł
takiego badania nie da się zrobić na zwykłym usg
nie jest ono obowiązkowe, ale ja np dowiedziałam się, że istnieje ryzyko przedwczesnego porodu, bo mam słabe przepływy w tętnicach macicznych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563597 przez Asik
Hejka laseczki :) tu mamusia sierpniowa 2011 :)

ja miałam badania prenatalne , one są darmowe jeśli gin wypisze skierowanie :) to o czym Wy piszcie to tzw połówkowe , mylnie nazywane przez mamy badaniami prenatalnymi :) test Pappa to tak jak Oliga pisze test z krwi :) po zrobieniu czeka się około 2 tyg na wyniki , tam są zespołu wypisane i stopień zagrożenia danym zespołem . Badania prenatalne robi sie trzy razy :) dwa są bezpłatne , robione przez lekarza który ma CERTYFIKAT Fetal Medicine Foundation , tylko taki lekarz jest wiarygodny, wiekszość lekarzy którzy wykonują "prenatalne" badania takiego certyfikatu nie posiada. Ja dostałam około 45 zdjęć każdego narządu itp , opis całego badania na kilku kartkach A4--- :D i teraz najważniejsze --- jak która nie chce to nie klika na spojler ;)
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]

.szczęśliwa, zakochana :D czyli norma :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #563621 przez Monix
mami_nka napisał:

No wlasnie sama nie wiem o co biega bo to moja pierwsza ciąża i wy wszystkie piszecie o prenatalnym ze bylyscie ze 3d moj mi nic nie mowi o tym widac jest anty albo wysyla jak cos sie dzieje widac nic sie nie dzieje :) Jak myslicie bo ja juz sama nie wiem o co chodzi i tak sie cieszylam a zaczynams ie martwic :(

Spokojnie mami_nka, jeśli nie ma potrzeby to lekarze nie wysyłają na badania prenatalne. Oczywiście możesz dla własnego spokoju sama wykonać to badanie, ale będzie ono wtedy już płatne i to niemało niestety. Nie zamartwiaj się bez potrzeby, zresztą sama napisałaś że lekarz powiedział że wszystko w porządku i tego się trzymaj :)

Asik to mnie zaskoczyłaś z tym, że III badanie już jest płatne :unsure: :ohmy: rzeczywiście ręce opadają... :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563759 przez Qltoorka
oliga napisał:

Dziewczyny odnośnie becikowego:

liczymy dochód z poprzedniego roku, czyli z 2012 roku, liczymy na ilość członków rodziny z tamtego roku


- zaświadczenia z urzędu skarbowego albo oświadczenia członków rodziny o dochodzie podlegającym opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 27, 30b, 30c i 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych osiągniętym w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy;

Hej dziewczyny, przepraszam, że się wtrącę, ale to nie jest tak, że dochód do becikowego liczymy na ilość członków rodziny, jaka istniała w 2012 roku - gdyby tak było to by do tego becikowego niewiele rodzin się kwalifikowało... To prawda, że liczy się dochód z 2012, ale we wniosku wpisujemy aktualną na dzień jego składania liczbę członków rodziny.
Polecam tą stronę, gdzie wszystko jest pieknie wytłumaczone i nie powinno budzić żadnych wątpliwości:
dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/becikowe/312...r-krok-po-kroku.html

Pozdrawiam sierpnióweczki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563815 przez oliga
Qltoorka napisał:

oliga napisał:

Dziewczyny odnośnie becikowego:

liczymy dochód z poprzedniego roku, czyli z 2012 roku, liczymy na ilość członków rodziny z tamtego roku


- zaświadczenia z urzędu skarbowego albo oświadczenia członków rodziny o dochodzie podlegającym opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 27, 30b, 30c i 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych osiągniętym w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy;

Hej dziewczyny, przepraszam, że się wtrącę, ale to nie jest tak, że dochód do becikowego liczymy na ilość członków rodziny, jaka istniała w 2012 roku - gdyby tak było to by do tego becikowego niewiele rodzin się kwalifikowało... To prawda, że liczy się dochód z 2012, ale we wniosku wpisujemy aktualną na dzień jego składania liczbę członków rodziny.
Polecam tą stronę, gdzie wszystko jest pieknie wytłumaczone i nie powinno budzić żadnych wątpliwości:
dziecko-i-prawo.wieszjak.pl/becikowe/312...r-krok-po-kroku.html

Pozdrawiam sierpnióweczki :kiss:


oo to super informacja!!
ja podałam informacje takie jak znalazłam w necie, na różnych forach, wyczytałam, że liczy się dochód na rok wcześniejszy na ilość osób w tamtym roku
ale skoro jest tak jak pisze Qltoorkato świetna informacja :) Dzięki za link, na pewno się przyda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563847 przez EwelinaB87
mnie dzisiaj cos strasznie nerka prawa nawalala, az mnie cala prawa strona plecow bolala, troszke przeszlo. Robilam dzisiaj buciki z falbanka, mam juz calkiem pokazny zapas.

Kupuje kolejne motki wloczki, itd a przed chwila spalaszowalam przepysznego cheesburgera mojego meza <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563873 przez agataxii
Ja to już głupieję jaki aparat usg ma mój lekarz. Niby zwykłe, ale jakość obrazu nie najgorsza. Bada tętno płodu (słychać bicie serduszka), sprawdza przepływ krwi w łożysku (a w 1c przy córze jak była wyższa ciąża, to przepływ krwi w jej serduszku). Elegancko widać wykształcone narządy (że z 1c będzie córa, lekarz stwierdził na podstawie jej jajników bo to je było widać, a nie to co między nóżkami :silly: ). A co najlepsze robi też zdjęcia w 3d.
Wszystko to jest w normalnej każdorazowej wizycie u gina.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563901 przez Niesia
Uff męczący weekend. w sobote w nocy wymiotowałam, coś i musiało zaszkodzić :( w niedzielę dużo wrażeń...
Dziś basen a później obiad i drzemka a teraz ból głowy ;(

W związku z basenem... któraś z Was pisała, że chodzi na basen. Ile długości mogę przepłynąć? Zawsze pływanie mnie męczyło, nigdy nie robiłam tego jakoś namiętnie. A teraz to jakiś koszmar... ale wiem, że basen jest dobrym sportem w ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #563904 przez Monix
A u mnie badanie wyglądało tak:
- badanie przezierności karkowej
- kości nosowych
- przepływ w przewodach żylnych
- przepływ przez zastawki trójdzielne
- kąt twarzowy
- przepływ krwi w tętnicach pępowinowych
- przepływ krwi w zyłach pępowinowych
- przepływ krwi w tętnicy środkowej mózgu
- przepływ krwi w aorcie
- przepływ krwi w przewodzie żylnym
- przepływ krwi w przewodach macicznych

plus test podwójny z krwi tzw. test pappa

oraz ogólna ocena innych narządów, ale dalsza i dokładniejsza ich diagnostyka odbędzie się w 20 - 22 tyg tak jak już pisałam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563929 przez mami_nka
Tutaj wiele z was jak nie praktycznie wszytskie pisały o tym 3D itd o badaniu ze sie boicie blablabla kurcze moglam go zpaytac a tak to znowu dopiero za 3 tygodnie bede mogla :( i teraz bede sie bic z myslami.... czasem w sumie lepiej nie wiedziec....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564181 przez MamaBąbelka
Mami_nka, ja też miałam robione tylko zwykłe usg z badaniem przezierności karkowej, obecnosci przegrody nosowej itp., to standardowe badanie między 11 a 14 tygodniem. Badania 3d, badania prenatalne itp. są badaniami dodatkowymi, które wykonuje się kiedy są jakieś wskazania, można je też zrobić prywatnie, jeśli się chce. Jeśli jednak było wszystko ok, to nie ma się co martwić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564322 przez cukierecek27
No ja dziś ide na usg z tymi pomiarami chodz pani doktor w czwartek ogladajac mowila ze na dzien dzisiejszy wszystko wyglada tylko dzis powinno byc widac wyrazniej i może maluch sie nie bedzie tak krecil :) po raz pierwszy idzie ze mna moj narzeczony, emocje niedoopanowania:) mowila wczeniej ze 3d ale jak na tym samym aparacie to chyba bedzie to tak samo wyglądać tylko że maluch bedzie miał kilka dni więcej no i może bedzie bardziej skore do pokazywania się chociażby Tatusiowi heh.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564400 przez Gro-szek
mami_nka super, że krwiaka już nie ma i że z maleństwem wszystko dobrze!
Nie taki diabeł straszny jak go malują :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564487 przez ziii
Czesc Dziewczyny!

Ja z innej beczki - czujecie jakies bole w okolicy podbrzusza/plecow?
Mnie kluje raz z prawej, raz z lewej (czasem tak, jak zawsze kluly mnie jajniki, a czasem po prostu promieniuje na biodro - podejrzewam, ze to rozciagajaca sie macica, prawda?). Zwlaszcza kiedy dlugo siedze (np. w pracy przy biurku).

No i od czasu do czasu czuje bol plecow (taki w jednym miejscu, promieniujacy na posladek).
Troche sie o te plecy martwie, bo to moj slaby punkt - w zeszlym roku mialam nawet rezonans magnetyczny po tym, jak mnie 'sieklo' przy wychodzeniu z wanny. I teraz mam nadzieje, ze to tez oznaki macicy, a nie powtorka z rozrywki....

A tak w ogole to juz nie moge sie doczekac, kiedy w koncu poczuje ruchy malucha... chociaz to jeszcze chyba troche przed nami... :blink: Ale nie naleze do tych cierpliwych...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl