BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #562975 przez Niesia
Oh ja też mam problemy ze snem ostatnio :/ Np ok 2 budzę się na siku i nie mogę później zasnąć :( Później robię się głodna, więc jem i tak mija ok 4. Dziś do 5 tak siedziałam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563005 przez MamaBąbelka
Niesia, współczuję, nie dałabym chyba rady tak :/.

Magda, na pewno przyjemniej będzie robić zakupy jak już będzie cieplej, ale skoro my przy okazji znajdujemy coś, co nam się podoba, to się nie powstrzymujemy, potem będzie i tak jeszcze dużo wydatków. Czeka nas odnowienie mieszkania, urządzenie pokoiku, wymiana samochodu na większy, szkoła rodzenia, teraz nie mamy takich wydatków, więc mogę poszaleć z drobnymi zakupami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563095 przez EwelinaB87
Ja w mojej kawalerce nie poszaleje heh, ale wole moja kawalerke niz pokoj w domu rodzicow jak kazda z moich kuzynek przez 1-2 pierwsze lata dziecka, mam nadzieje ze do tego czasu przeprowadzimy sie do wiekszego mieszkanka.

Strasznie chce zapisac sie na kurs kroju i szycia, ale za cholere nie moge u nas znalesc jakis w rosadnej cenie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563122 przez Monix
Ja też jeszcze w sumie nic nie mam, bo generalnie mam dużo ciuszków po Nadii, ale większość typowo dziewczęca jest, poza tym ona rodziła się zimą więc typowo małych ciuszków na lato nie posiadamy. Jedno łózeczko mamy, potrzebne jeszcze jedno ech no sporo jeszcze do kupienia wszystkiego. Jak się trochę ociepli to wybiorę się na poszukiwania ciuszków chociaż, żeby jakoś w miarę rozsądnie to w czasie rozłożyć...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563196 przez MamaBąbelka
No my zamieszkaliśmy w osobnym mieszkaniu u dziadków męża, mamy trzy pokoje, ale całe mieszkanie trzeba odmalować, w łazience i kuchni małe zmiany, a do pokoju dziecka poza łóżeczkiem będziemy potrzebowali komody i dużej szafy, bo ze swoimi rzeczami mieścimy się ledwo, a z dzieckiem dojdzie sporo rzeczy wbrew pozorom. A pokój dziecka będzie największym pokojem w mieszkaniu niestety, bo z niego wchodzi się do sypialni, więc siłą rzeczy w nim będziemy też przechowywać najwięcej rzeczy swoich np. pościel, ręczniki, wszystkie wiszące w szafie ubrania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563338 przez klauduska89
A co tu taka cisza i spokój przy sobocie :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563357 przez Martazytka
Disiaj mój wymarzony dzień- kanapa, kocyk i cały dzień lenistwa z mężulem i psiakiem i kilka komedii :) Nóżki w górę i herbatka z cytrynką. Szkoda, że już wieczór bo jutro muszę do pracy :( Chyba przywykłabym do bycia na L4, ale rozleniwiłabym się niesamowicie.
Od lenistwa robią się straszne wzdęcia, czuje się dzisiaj jak mały balonik i konkuruje z psem na bączki. Moje chyba wygrywają pod każdym względem.
Ja na szczęście od 4 miesięcy nie mieszkam z teściami, są super ale teściowa zamęczyłaby mnie teraz- przy nie mogę się nawet schylić ani szybko wstać. Mamy teraz swój stary, ale własny domek i ogródek :) który narazie jest skarbonką kredytową, ale cieszy niesamowicie :) No i tutaj na nowym miejscu jakimś cudem zrobił się nasz maluszek- pierwsze przytulanka na swoim :D i strzeł w dziesiątkę.
Hmmm jako śpioch z przykrością stwierdzam, że też zaczynam mieć kłopoty ze spaniem. Śni mi się, że nie śpię. Albo jak śpię to śnią mi się porody- ostatnio urodziłam bochenek chleba, który potem zjadłam bo był świeżutki- prosto z piekarni. Masakraaaa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563442 przez oliga
Dziewczyny odnośnie becikowego:

liczymy dochód z poprzedniego roku, czyli z 2012 roku, liczymy na ilość członków rodziny z tamtego roku


- zaświadczenia z urzędu skarbowego albo oświadczenia członków rodziny o dochodzie podlegającym opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 27, 30b, 30c i 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych osiągniętym w roku kalendarzowym poprzedzającym okres zasiłkowy;

Martazytka mi się śniło, że urodziła 5,5 kg syna, leżałam na takim stole jak do sekcji zwłok a obok siedziała moja mama i siostra hehe
ale poród nie bolał mnie nic :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563489 przez Smerfetka
Kinga to że dziecko ma skazę białkową nie oznacza, że nie może pić mleka matki. Matka musi być wówczas na diecie bezmlecznej i może spokojnie karmić. Tak było w przypadku mojego maleństwa. Bardzo chciałam karmić piersią więc jak tylko wyszło, że mały ma skazę od razu wyeliminowałam wszystko co w swoim składzie zawierało mleko i karmiłam dzieciaczka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563490 przez Smerfetka
Aaaa i witam Oligę, nową mauśkę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563507 przez Monix
Smerfetka napisał:

Kinga to że dziecko ma skazę białkową nie oznacza, że nie może pić mleka matki. Matka musi być wówczas na diecie bezmlecznej i może spokojnie karmić. Tak było w przypadku mojego maleństwa. Bardzo chciałam karmić piersią więc jak tylko wyszło, że mały ma skazę od razu wyeliminowałam wszystko co w swoim składzie zawierało mleko i karmiłam dzieciaczka :)

Potwierdzam, u nas było podobnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563509 przez mami_nka
Hej dziewczyny :)

My juz po badaniu mąż widział dziś skarba i oszalał :) aż pomylił drogi jak wracalismy :)

Wszystko OK rosnie rośnie rośnie :) serduszko pieknie bije i ma 6,54cm. Ja nic nie przytyłam i mowi zeby sie nie martwic jest OK. Najlepsze jest to ze krwiaka nie ma wchłonął się!!! HURRAAA :) Juz nie wiem bo pisze w karcie ze tydzien ciazy z usg 13 :/ i mowi ze dzidzia tez pod 13 podpada:) a wychodzi mi 12:) wiec data porodu tez ulegnie zmianie. Byłam zdziwiona bo mialam pytać o prenatalne badania a on mi zrobil na zwyklym sprzecie to mam wpisane test PAPPA mowił że wszytsko wporzadku wyklucza wszytskie choroby itp i zaplacilam normalnie 70zł szok... tyle ze nie widzialam w 3d ale i tak dzidzia była plecami i dupką odwrócona FOCH i koniec :) piękny kręgosłup, serde, żołądek rączki nóżki i nie wiadomo co w kroku :)

Boze jaka jestem szczesliwa aż cos zamowie na allegro :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563511 przez Monix
mami_nka fajnie, że nie ma już krwiaka teraz możesz byc spokojna :)

Ps. na zwykłym spręcie nie da się zrobić USG prenatalnego ;) a i test pappa to test z krwi, bo chyba o to chodziło Ci tak?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563518 przez mami_nka
Sprawdził (długo to robił zbliżał mierzył) przezierność karkową, kosc nosową Powiedzial ze wszystko jest ok Zeby sie nie martwić nic nie zapowiada choroby np Downa itp...
Wiec nie wiem w rubryce PAPP-A mam cos zabazgrane nie wiem co :D sama juz nie wiem taki kamien spadł z serca ze nie pamietam co mwoil więcej oprócz tego ze jest OK

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563525 przez Monix
No czyli jednak normalne usg :) można powiedzieć że przezierność karkowa i badanie czy jest kość nosowa są w standardzie. Nie mniej jednak cieszę się że wszystko dobrze z dzidzią :) Oby więcej takich wiadomości :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl