BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 9 miesiąc temu #704164 przez klauduska89
Ewelinko no to córeczka już naprawdę duża :) dobrze że już do nas wróciłaś, odpoczywaj jak najwięcej i oszczędzaj się aby jeszcze trochę w dwupaku zostać.
Kurczę ciekawe jak tam Kateleja no i Monia z chłopakami...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704170 przez Niesia
Pewnie ostatnią rzeczą o jakiej myśli Monix to forum :P Mając dwóch przystojniaków już przy sobie jest w 7 niebie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #704175 przez patka1603
jak mnie przyjmowali do szpitala to przez 2 godzinki leżałam z mamami i noworodkami i były 2 bliźniaki z 37 tygodnia jeden 2600 2 2700 naprawdę grzeczne dzieciaczki, a jakie malutkie się wydawały, oprócz nich był jeszcze 1 maluszek który się urodził o 5 i tez kruszynka bo 3100 babeczka miała expresowy poród bo zaczęło się o 2 więc tylko pozazdrościć. Rozmawiałam też z położna i dowiedziałam się że po porodzie przez minimum 6 godzin dziecko musi zostać w mazi płodowej - jest to dla niego płaszcz ochronny oraz że nie oczyszcza się drug oddechowych z tego szlamu, dziecko ma to samo wykrztusić no chyba że jest to skrajny przypadek i dziecko nie może oddychać to wtedy oczyszczają

A tu ostatni nabytek Kacperka-
moja mama jednak postanowiła się zaangażować- nawet rozmawiałam z nią dzisiaj i powiedziała że tak być nie może żeby ona nic nie kupowała do wnuczka i pojechała dzisiaj na zakupy i ma dla niego koleją paczuszkę ciuszków i akcesori do pielęgnacji
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704190 przez Niesia
Mi położna też mówiła, że odchodzi się od oczyszczania dróg oddechowych. Na pewno robią to u nas przy cięciu, bo przechodząc przez kanał rodny klatka piersiowa maluszka jest masowana a drogi oddechowe same się oczyszczają a przy cięciu niestety nie ma tej możliwości.

Ale 2 godziny na cycku matki to w rzeczywistości 20 minut i po tym czasie dziecko jest myte itd. Najlepsze jest to, że na sali porodowej wisi piękny plakat z dzidziusiem promujący te 2 pierwsze godziny dla matki i dziecka, gdzie jest napisane coś w stylu "przez dwie godziny nie urosnę i nie przytyję" ... :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704203 przez katarzynaxxx89
ja nawet nie wiem jak z tym jest u nas w szpitalu, dowiem się jak będę rodzić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704213 przez patka1603
Niesia napisał:

Mi położna też mówiła, że odchodzi się od oczyszczania dróg oddechowych. Na pewno robią to u nas przy cięciu, bo przechodząc przez kanał rodny klatka piersiowa maluszka jest masowana a drogi oddechowe same się oczyszczają a przy cięciu niestety nie ma tej możliwości.

Ale 2 godziny na cycku matki to w rzeczywistości 20 minut i po tym czasie dziecko jest myte itd. Najlepsze jest to, że na sali porodowej wisi piękny plakat z dzidziusiem promujący te 2 pierwsze godziny dla matki i dziecka, gdzie jest napisane coś w stylu "przez dwie godziny nie urosnę i nie przytyję" ... :dry:


dobry tekst.."przez dwie godziny nie urosnę i nie przytyję" myślę że wszędzie jest problem z tymi 2 godzinami i zazwyczaj trzeba je na siłę wymuszać, ale nie rozumiem dlaczego im tak śpieszno tym bardziej ze lekarze sami najlepiej powinni zrozumieć jaki ten czas jest ważny dla dziecka!!!! no i oczywiście dla mamy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704222 przez MamaBąbelka
Ewelina, dobrze że jesteś i to nadal w dwupaku. Także teraz bez szaleństw, leż jak najwięcej, skoro to Milci najbardziej służy, jeszcze niespełna dwa tygodnie i możesz zupełnie spokojnie rodzić.

Patka, przecież jest link do tabelki: pokazywarka.pl/3fnllj/

Co do tych dwóch godzin kontaktu skóra do skóry, to myślę, że lekarze mają to w większości w głębokim poważaniu, to jest ważne tylko dla nas. U mnie w szpitalu też to nie jest przestrzegane, wiem że dają dziecko na chwilę, ale zaraz zabierają do mycia, ubierania, badania, a w tym czasie mi pomagają rodzić łożysko i doprowadzają do stanu używalności. Ja chcę zadzwonić do mojej położnej i ustalić z nią, że chcę przynajmniej 30 minut z dzieckiem być, zanim ją zabiorą do badań, żeby pępowinę przecinać dopiero, kiedy przestanie tętnić i żeby jej nie ubierali całkiem, tylko w pieluszkę i tak mi dali, a najwyżej przykryjemy się rożkiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704225 przez wunia1984
Hejka!Lasunie ja dzisiaj cały dzionek poza domkiem. Byliśmy na usg, z Zuzinką ok. W poniedziałek kolejne, już mam dość tych wizyt ale cóż jak mus to mus :( od początky ciąży naliczyłam 11... mam nadzieję, że malutka wykluje się szybciej :) Potem zawitaliśmy do ikei kupiliśmy komodę z kartą ikea cena była atrakcyjna :) Mamusia i Zuzia kupiły sobie fotel i podnóżek przyda się teraz i później :) kilka innych pierdółek też wpadło do koszyczka :) Mała nadal ćwiczy streching nad czym ubolewam, żebra mają dość. Jutro mężuś zostaje w domku więc cały dzień razem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #704279 przez mami_nka
My dzis cały dzien z twardym brzuszkim i ciegle skurcze (bez bolesne) czuje je tylko jak naciagają w dół... eh

bylismy w Katowicach po fotelik i w ikei po pare zeczy do domu regał i pokrowiec na sofe. Siostra ciagle robila numery z mezem i przez ten smiech juz ledwo chodzilam i siedzialam w aucie

MONIA jeszzce lezy i cierpi maluchy w inkubatorze sa ale Leos moze dzis do niej dołączy :) nie chca ssac mleka ale dostaja modyfikowane

Kataleja nie odpisuje pisałam jej o 15.30 co tam ale cisza tyle ze widze ze cos tam lubi na FB wiec moze wyszła?? nie wiem


a to Liliowaty fotelik :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #704345 przez Niesia
patka1603 napisał:


dobry tekst.."przez dwie godziny nie urosnę i nie przytyję" myślę że wszędzie jest problem z tymi 2 godzinami i zazwyczaj trzeba je na siłę wymuszać, ale nie rozumiem dlaczego im tak śpieszno tym bardziej ze lekarze sami najlepiej powinni zrozumieć jaki ten czas jest ważny dla dziecka!!!! no i oczywiście dla mamy


Z tym tekstem to nie do końca tak. Nie pamiętam już. Praktyki na porodówce miałam rok temu. Ale sens był mniej więcej ten. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704457 przez klauduska89
no i weekend rozpoczęty, szkoda tylko że taka fatalna i deszczowa pogoda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704509 przez katarzynaxxx89

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704510 przez agniesia1604
u nas okey:)

Remoncik rozpoczęty...

Dziś zabieram chrześnicę męża i jedziemy do kina a potem do mężczyzn na remontowane mieszkanko:)



Do juterka:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #704511 przez wunia1984
Tutaj pogoda też barowa :( dosyć duszno. Wszamałam śniadanko i chyba podłogi pomyję. Ciekawe która z nas pierwsza będzie tuliła maluszka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #704522 przez EwelinaB87
mami_nka napisał:


Ewelina jeszzce lezy i cierpi maluchy w inkubatorze sa ale Leos moze dzis do niej dołączy :) nie chca ssac mleka ale dostaja modyfikowane

Chyba Monia :P

ja leże niestety, naprawde nie moge nic robic, przyszla tesciowa wieczorem do nas to maz ogarnial dom ja tylko kurze przemylam i juz musialam sie polozyc bo mi brzuch sie stawial :/

jeszcze wieczorem tak sie Milcia obróciła ze tak mnie cisła w pecherz i szyjke ze nie mogłam wytrzymac, na szczescie troszke mi sie obróciła, ale te szpitalne lozka maja fajne wysokie wezglowie bo teraz mi tak nisko, niby zimno na dworze a ciagle mi bylo na przemian goraco i pocilam sie strasznie albo marzlam :/

jeszcze wyszlam ze szpitala z jakims swiadem w pochwie tak mnie swedzi ze oszalec mozna, a wspominalam o tym lekarzowi nic mi nie dal :/
a wizyta dopiero we wtorek :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl