BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 9 miesiąc temu #703711 przez klauduska89
mój mąż jakoś chyba nie zdaje sobie sprawy że w każdej chwili mogę już rodzić i nie jest niestety taki troskliwy..
Taki leń mnie dopadł że nie mogę tyłka podnieść z fotela, muszę poprasować ostatnie rzeczy, jechać do urzędu gminy sprawę załatwić, posprzątać w pokoju też by się zdało i obiad...niewiem kiedy ja to zrobię ale kompletnie na to wszystko ochoty nie mam, położyła bym się tylko i spała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703719 przez MamaBąbelka
Groszek, no to się kolega rozczaruje :).

Cukiereczek, dzięki, a to nasza polska firma Pinokio, oglądałam nawet ostatnio ten pajacyk w sklepie i jakoś 35 zł kosztował, a tu za 20 zł mam cztery rzeczy :).
Ja właśnie mam znów spadek formy i na nic sił i chęci.

Katarzyna, oj tak, aż czasem mnie to irytuje ;). Sapnąć nie mogę ani wejść do łazienki na chwilę dłużej, bo zaraz pyta czy wszystko ok, czy dobrze się czuję :/. To samo z robieniem czegokolwiek, on przyniesie, on zrobi, ja mam uważać i się nie męczyć, aż go ochrzaniam, że jak tak będę siedzieć i nic nie robić, to nie urodzę wcale :P.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703730 przez agniesia1604
Gro-szek napisał:

Ale dziś zabiegany dzień :)
I muszę się pochwalić swoim dziełem... otóż skończyłam moje filcowe literki nad łóżeczko dla mojej córci :)

Fotka co prawda nie odzwierciedla kolorów, ale przynajmniej jakas namiastka...
Zdecydowanie lepiej bedzie wyglądać nad łóżeczkiem na białej ścianie.
Zastanawiam się tylko jak to przymocować, ale do mam jeszcze chwilę na zastanowienie :)



Piękne literki...
może na taśmę dwustronną?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703735 przez Gro-szek
Tak się zastanawiałam czy nie włożyć jej do takiej 50 cm prostokątnek ramki, przykleić je po prostu do szybki, bo literki mają odstające elementy...

Dziewczyny ja już spakowana czekam na męża i jedziemy na wyjazd z pracy.
Życze Wam miłego weekendu i dbajcie o siebie i maluchy!
Ja w razie czego obcykane mam szpitale, zabrałam też ze sobą też dokumenty. Mam nadzieje ze nie wydarzy się nic niespodziewanego :) Wam też tego życzę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703740 przez agniesia1604
Groszku powodzenia:)
Czekamy na Twój powrót:P w dwupaku:)


A ja mam dziwne objawy... czyli BRAK objawów:)

otóż od 3 dni nie marudzę na ZGAGĘ...przy czym ostatnie 4 miesiące nie było dnia żebym nie miała ZGAGI!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlatego to dziwny objaw co nie?::) Chyba rzeczywiście Staś jest niżej i nie uciska :)

Poza tym ... drugi dzień kiedy mnie czyści - ale tylko 2-3 razy w dzień :)

No i ważne jeszcze to jest to ...że w nocy wstaję tylko 1 raz!!!!!!!!!!!! Gdzie zawsze wstawałam minimum 5 :)

Wszystko na odwrót:))))


Dziś jadę na mieszkanko ... mąż coś ma porobić np: umyć sufit w łazience i umyć sufit i ściany w małym pokoiku by móc już jutro coś działać z teściem :) Przy okazji umyć tam łazienkę - tak konkretnie bo przecie muszą brac tam prysznic:)

___________

U nas w Cieszynie od 2 dni pada ... i końca nie widać ...:(

_______

Jadę dziś odebrać wynik GBSa:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703766 przez cukierecek27
Groszku miłego pobytu bezproblemowego!!

Agniesiu mnie ostatnio rano tak czyści ale tylko raz .... ale hmm zadnych takich bóli nie mam
No nic lece gotować zupkę, pozniej zakupy... a na koniec goście ;) hehe chociaż jakoś tak raźniej będzie... Malutka mi chce chyba dupką wyleźć ale żebrami tak mi się wywala na wierzch z jednej strony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703826 przez katarzynaxxx89
Groszku też Ci życzę udanego pobytu. mnie mąż nie wyręcza w niczym tylko tak pyta jak się czuje itd a szczerze to dla mnie jest to miłe bo wydaje mi się że taki troskliwy jest

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703837 przez patka1603
groszku ale ślicznie ci wyszły te literki, naprawdę. Ja cały czas się zastanawiam czy robić bo z początku nad całością łóżeczka będzie moskitiera i raczej nie bardzo mam gdzie przyczepić te literki... chociaż w sumie to po lecie ściągane i ewentualnie założę baldachim który już nie będzie przesłaniał pół świata hmm muszę to przemyśleć.

Jeśli chodzi o te przepływy to mam nadzieje że tym razem wynik wyjdzie dobrze bo jak są kiepskie to ma to wpływ na wzrost i rozwój maluszka. Czytałam że czasami się tak zdarza że w jednym badaniu wychodzą słabo te przepływy a w następnym jest już dobrze. Ponoć gorsze przepływy świadczą o niewydolności łożyska np starzeniu się i wtedy trzeba szybciej rodzić.

Piękne zdobycze ja do s-h wybieram się w pn. lub śr.mam nadzieje że też trafie na jakieś ciuszki praktycznie jak nowe!!! :lol:

Wózeczek bardzo fajny a co najważniejsze wydaję się funkcjonalny przy 2 dzieci.

Mój mąż dzisiaj pojechał do chirurga na kontrole z noga i dostał kolejne 2 tygodnie zwolnienia czyli maju ponad 40 dni. Orientujecie się jak to wygląda jak by chciał wrócić do pracy musi znowu zrobić jakieś badani zdolność do pracy, czy może może wróci normalnie do pracy i tylko musi czekać na wezwanie z zusu na komisje????

a jeszcze co do męża to mojemu nawet nie przyjdzie do głowy żeby zapytać jak się czuje, ostatnio zakomunikował mi nawet że mam zakaz rodzenia w weekendy bo on wtedy ma zamiar piwkować hehe dobre a ja mu na to że tą kwestie to musi przedyskutować ze swoim synem a nie ze mną :silly:

A to my
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #703851 przez asiulek_dolls
u mnie dziś też trochę leniwie, odpoczywam po wczorajszym intensywnym dniu i mój portfel przy okazji też :P mam już wszystko oprócz sterylizatora :laugh:
kupiłam m.in.
-laktator (ten ręczny z aventu),
-suszarkę do butelek szafka.pl/c987438-suszarka-do-butelek-i-...deluxe-munchkin.html
-koszulę do karmienia -a właściwie to taką zwykłą w h&m na ramiączkach bo wydaje mi się że lepiej ściągnąć ramiączko niż rozpinać na środku tak jak to jest w tych specjalnych koszulach do karmienia
-staniki do karmienia też kupiłam w h&m pakowane po 2szt czarny i biały 80zł/zestaw miękkie bawełniane ale mają podwójny materiał więc myślę że nie będą się bardzo rozciągać, ładnie się układają są naprawdę bardzo wygodne www.hm.com/pl/product/95546?article=95546-A polecam!!
-roletki przeciwsłoneczne do auta w mothercare (50zł/2szt) o takie: www.dlarodzinki.pl/pokaz-slajdow/pierwsz...era,3127,574/?page=3
-poza tym kilka rzeczy do szafy Kacperka: 3 czapeczki, rajtuzki, 5par skarpeteczek, 2 chustki/apaszki i spodenki dresowe

Gro-szek literki śliczne!!! i pomysł żeby umieścić je w ramce fajny ale ja nie przyklejałabym ich do szybki tylko pozbyłabym się szybki całkowicie i wykorzystałabym samą ramkę, bo od szkła światło się będzie odbijało a moim zdaniem literki ładniej będą się prezentować na białym matowym tle

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703860 przez asiulek_dolls
Patka po miesiącu chorobowego trzeba robić badania okresowe od nowa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703879 przez patka1603
asiulek troszkę poszalałaś,
A ja się w ogóle zastanawiam czy kupywac jakieś akcesoria do karmienia butelki, myjki, podgrzewacze itp czy może dopiero po porodzie jak już będę wiedzieć czy mi się to przyda hmm???
kurcze o roletach do autka też bym musiała pomyśleć chociaż w razie słońca podczas powrotu do domku to ewentualnie można użyć pieluszki, kocyka no ale tak czy inaczej prędzej czy później będzie trzeba kupić jakaś osłonkę

groszek miłego relaksu no i oczywiście powrotu w 2 paku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703883 przez MamaBąbelka
Groszku, miłego wyjazdu i wracaj do nas w dwupaku :). Są takie fajne ramy przestrzenne, że spokojnie by się większe rzeczy niż literki zmieściły, ale niestety to droższa zabawa :/.

Patka, no to mam nadzieję, że tym razem przepływy będą w porządku, życzę udanych zakupów :). Jak mój mówi, że np. nie będzie dziecku pozwalał na to czy tamto, że nie będzie słuchania dziecięcych piosenek w samochodzie itd., to ja się tylko śmieję i mówię, że to sprawa między nimi.

Asiulek, spore zakupy :). Ja na lipcówkach przeczytałam u którejś, że ma problem teraz z ubraniami do karmienia. I jak chodzę po lumpkach to oglądam też takie bluzki z kopertowym dekoltem czy guzikami, ale mąż mnie zniechęca, że teraz nie przymierzę, że kupię po porodzie, ale ja wolałabym coś już w domu mieć, przecież nie zostawię tygodniowego dziecka i nie będę biegać po sklepach :/.

Agniesia, to Ty się jak na mój gust powinnaś nastawić, że niedługo synek będzie z Wami. Skurcze, brak problemów ze zgagą i pęcherzem, oczyszczanie się organizmu... Ja bym była w pogotowiu :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703884 przez agniesia1604
Patka,
niech piwkuje a na pewno wróci szybko do zdrowia...
powodzenia dla takiego myślenia:)

Po pierwsze jeśli miał coś z nogą to nie powinien pic alkoholu bo to opóźnia gojenie i zrastanie ...potem powstają różne problemu zrostów i t d ... dłuższe siedzenie w domu na L-4 ... i problemy zdrowotne w dalszym życiu ... bo noga będzie się odzywała co jakiś czas:)

Gratuluję podjęcia takiej decyzji na całe swoje życie:)


___________


Ja odebrałam wyniki badań na GBS no i tak jak już wspominałam że będą go miała ...

I się nie pomylilam

Mam BARDZO LICZNY wzrost Spreptococcus agalactiae :)

Antybiogram:
Erytromycyna, klindamycyna i penicylina - WRAŻLIWY:)

Czyli pewnie penicylinkę dostanę:)))))))))))


______


Czyli cholerstwo nawraca :) ... Bo już kiedyś miałam tego GBS i leczonego :P
ale w sumie dobrze ze wykryty ...bo bardziej martwiłabym się gdybym go nie miała ...a nagle dostała...
Zobaczymy co nam lekarz powie we wtorek :) ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703892 przez asiulek_dolls
Patka ja też się zastanawiałam czy kupować to wszystko od razu i doszłam do wniosku że i tak mi się to przyda, bo nawet jeśli będę mieć pokarm to i tak chciałabym dawać małemu odciągnięty pokarm (myślę że ze dwa razy dziennie), bo jak będę potrzebowała gdzieś wyjść, coś załatwić to będę mogła zostawić dziecko z kimś w domu, poza tym chcę żeby był przyzwyczajony do butelki bo kuzynka karmi tylko piersią, jej 4miesięczny synek wogóle nie chce butelki więc nawet wody do picia nie ma mu jak podać a przecież dziecku stopniowo wprowadza się też soczki więc i tak butelki i inne tego typu pierdołki będą prędzej czy później potrzebne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #703914 przez asiulek_dolls
MamoBąbelka w h&m są bluzeczki do karmienia odpinane tak jak staniki i też takie zakładane (taki kopertowy dekolt), mi np. nie bardzo odpowiadają te rozpinane z przodu bo jak rozepniesz taką bluzeczkę czy koszulę to drugiego cyca masz prawie że na wierzchu :P dlatego wybrałam koszule na ramiączkach, ramiączko zsunę i będzie dobry dostęp do cyca a drugiego nikt w tym czasie nie będzie oglądał :laugh: no i pewnie w ciągu dnia też wybiorę właśnie bluzeczki na ramiączkach, jak będzie chłodniej to zarzucę jakiś sweterek lub bluzę rozpinaną i myślę że będzie git :lol: w sumie to nawet taką koszulkę bawełnianą z krótkim rękawkiem też można zsunąć jeśli ma trochę większy dekolt

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl