BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 tygodni temu #630193 przez katarzynaxxx89
Witam u mnie dziś pochmurno a co do butelek to narazie mam 2 z canpol
małą i większą
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #630201 przez asiulek_dolls
ja mam zestaw startowy bezkolkowy z avent (2x125ml + 2x260ml) i dodatkowo dwie ale z tej serii naturalnych avent (takie jak na zdj. dodała misskate) 125ml i 260ml
dokupiłam też dodatkowe smoczki do tych bezkolkowych butelek (z większą ilością dziurek)
mam jeszcze dwie buteleczki też o takich samych pojemnościach z nuk`a (ale te będe raczej wykorzystywać do herbatek)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #630209 przez klauduska89
co do zaparć to jakoś nie jest najgorzej. Na początku była masakra i myślałam że teraz będzie jeszcze gorzej bo biorę żelazo, no ale nie jest tak źle.
Sutki też mi się powiększyły i pociemniały ale jak narazie nic mi nie wycieka :) Ale mam koleżankę która od 6 miesiąca bez wkładek laktacyjnych nigdzie się nie ruszała bo tak jej ciekło. Pępek też mam taki ciemny i zrobił się już zupełnie płaski, pewnie niedługo wyskoczy mi wentylek, chociaż wolała bym tego uniknąć bo nie podoba mi się wystający pępek.
U mnie weekend jak weekend, znów goście się zjechali od piątku do niedzieli...Uroki mieszkania z teściami :( No ale muszę się pochwalić że co do budowy naszego poddasza to prace w końcu niedługo ruszą. Mamy już wszystkie plany od architekta, pozwolenia też już są. Teraz tylko z 2 tygodnie trzeba czekać na ekipę i materiały i ruszamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #630224 przez EwelinaB87
Kaudia jak ja CI zazdroszcze!
poddasze zrobicie i sie odetniecie od tesciów, moja kuzynka tez mieszka nad rodzicami, ale nawet tam nie zaglada, gotuje sobie sama, maja tylko wspolna klatke i mieszkaja jak w drugim mieszkaniu super.

mnie pepuszek boli jak go nacisne nie przy normalnym chodzeniu.
Co do masowania brzuszka to w szpitalu tez mi zabronila "piescic" brzuszka, ale mówią że chodzi raczej o dłuższe masowanie i przede wszystkim wtedy jak mamy jakies bole albo mielismy jakies problemy ze skurczami.
Ja brzuszka raczej nie masuje, chyba ze pod zebrami czy z boku,bo czasem macica strasznie ciągnie.

Dzisiaj znowu Milcia ulozyla sie na prawej scianie brzucha i tak mi sie lezalo na bokach ze chyba cała noc na plecach przelezalam, ciagle jak sie klade na lewym boku to musze pobujac sie chwile az mi dziecko sie przesunie bo sie nie da =.=.

Co do butelek to napewno kupie starter Aventa, polecaja go WSZYSCY a moja kuzynka uwaa ze starter 4butelelek w zupelnosci wystarcza, tym bardziej ze nie wiemy czy w ogole bedziemy z nich korzystac, mozliwe ze na porodówce, bo czasem piersi sie tak szybko nie budzą do pracy. Mam od niej dostac wyprawkę tych rzeczy które napewno miec powinnam, ale jeszcze jej nie potrzebuje.

Patka o jakie etapy Ci chodzi? ja to biore wszystko z neta, Ciezko mi powiedziec skad dokladnie ale jest mnostwo tego.

Skoro wy tez macie ciemniejsze pepuszki to chyba nic w tym zlego , zapytam ginke we wtorek to mi moze to wyjasni :)

Co do zaparć to ich nie mam moze dlatego ze mam delikatne jelita, albo jem wiecej produktów mlecznych i jajek? ale codziennie rano załatwiam dwójkę. Bardziej dokuczają mi wzdecia, ale staram sie nie jesc takich wzdymajacych rzeczy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #630248 przez asiulek_dolls
Klauduśka fajnie że będziecie mieli swój kąt :) takie rozwiązanie to super sprawa bo niby osobno, dwa niezależne mieszkania a jak będzie podtrzeba gdzieś na chwile wyskoczyć to będziecie mieli babcie pod ręką i na pewno chętnie z Dawidkiem zostanie :)
wiem co mówie bo sama mam podobnie, teściu już kilkanaście lat temu budując budynek gospodarczy z garażami pomyślał o tym żeby zaadoptować tam część mieszkalną i właśnie tam się przenieśli zaraz po naszym ślubie - z teściami mieszkałam więc całe 5dni :lol:
mój T. ma jednego brata, więc to jemu i nam zostawili cały dom i tym sposobem każdy ma swoje niezależne piętro z osobną kuchnią, łazienką i co najważniejsze z osobnym wejściem :)
z teściami dzielimy tylko podwórko, mi baaardzo pasuje taki układ i myśle że Ty tez będziesz zadowolona będąc na swoim i jednocześnie mając w razie potrzeby teściów pod ręką :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #630265 przez Niesia
Co do cyców... stwierdziłam, że chyba muszę kupić wkładki laktacyjne. Teraz zdarzyło mi się to w domu, ale równie dobrze mogło to się stać w przychodni, gdzie "narażona" jestem na widok wielu ludzi. Zazwyczaj we wnętrzu biustonosza miałam małą plamkę wielkości 10 gr, ale teraz... co może pobudzić wyciekanie siary? Może stres? Już do mnie dociera, że za tydzień zmieni się wiele...

I co do stresu... mam nadzieję, że to przez to a ogólnie nic się nie dzieje. Normalnie jak kładłam się spać i budziłam się rano, Laurka szalała aż cały brzuch skakał w każdą stronę. A teraz pojedyncze puknięcia i to tak lekkie, że znów zastanawiam się czy to jelita, czy dzidzia. :(

Butelki chcemy z AVENT'a.

Pępek mam prawie płaski, w środku jest ciemna plamka, taka malutka. Jakiś tydzień, może dwa i będzie wystawał (tak mi się wydaje).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #630289 przez wunia1984
Mój pępek jest jeszczę troszkę wklęsły.
Cycorki ze względu na to, że wcześniej były pitutami teraz są można powiedzieć ogromne, to samo z sutkami :) Póki co nic mi nie wycieka.
Niesia wyciek siary to sprawa indywidualna więc raczej nie jest to powód do zmartwień, ale wkładki zakup, żebyś nie miała takich niespodziewajek:)
A z ruchami mojej Zuzi to różnie, jednego dnia bardziej aktywna innego mniej :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #630296 przez Magda-87
Witam mamuśki :) U mnie dzisiaj też pochmurno...

Jeżeli chodzi o butelki to również myślę nad tymi z Aventa, chociaż zastanawiam się czy nie zakupić z DrBrowna bo moja siostra je miała i była bardzo zadowolona... Aj już czas na prawdę pomyśleć o tej wyprawce bo czas ucieka jak nie wiem ;)

Wunia ciasto wygląda imponująco, mam nadzieję że się uda, na tej stronce jest wiele fajnych przepisów, jak właśnie szukam jakiegoś ciekawego na muffinki, bo tak chodzą za mną od kilku dni:)

A co do sutków to na razie nie zauważyłam, żeby coś z nich leciało. A owszem są dużo większe i pociemniały. A tak w ogóle to coś czuję że znowu całe piersi zaczynają się powiększać, bo te staniki co niedawno kupiłam robią się już za małe ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #630303 przez Monix
Hello
Niesia a to Ci się niespodzianka trafiła :) mnie się takie coś nigdy przed porodem nie zdarzyło :P

Co do butli, to my kupujemy z AVENT'a. Po przetestowaniu prawie wszystkich dostępnych na rynku AVENT jest dla mnie nr 1

Zaparc nie mam od pewnego czasu wcale, można powiedzieć że jest idealnie pod tym względem :P

Ech dziś sobota trzeba się zabrać za porządki :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #630311 przez Niesia
A ja mam stres...
We wtorek odbieram sukienkę. Muszę umówić się z kosmetyczką, zafarbować włosy, kupić owoce, soki o mamo nie wiem co jeszcze o czymś zapomnę :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #630328 przez patka1603
hej dziewczyny ja już jestem na zajęciach.

co do ruchów i miejsca czucia maluszka to taki mi się przypomniało że ja również do wczoraj czułam kacperka niziutko a wczoraj w okolicy pępka więc pewnie niedługo agnieszka tez go poczujesz wyżej

a propos butelek to ja nie wiem czy będę kupować jakaś większą ilość czytałam ostatnio że do pół roku maluszek może być na samej piersi a jeśli już stosujemy butelkę to od 6 miesiąca powinniśmy przestawiać maluszka z butelki na kubeczek i jedzenie z talerzyka, gdyż mogą występować wady zgryzu jeśli maluszek cały czas będzie na płynach. oczywiście te 6 m. jest względne chodzi o moment kiedy maluszek umie już samodzielnie siedzieć czyli może to być później

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #630338 przez patka1603
Niesia napisał:

A ja mam stres...
We wtorek odbieram sukienkę. Muszę umówić się z kosmetyczką, zafarbować włosy, kupić owoce, soki o mamo nie wiem co jeszcze o czymś zapomnę :(


niesiu to bierz sie do roboty i głowa d o góry, potraktuj to jak kolejne nowa doświadczenia i ciesz sie przygotowaniami. ale pospiesz się bo z racji ze robi się coraz cieplej to kosmetyczki mogą być pozajmowane,- no w końcu rusza okres pokazywania więcej ciałka wiec trzeba o nie zadbać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #630342 przez wunia1984
Magda ciasto jest pysznę robię je po raz trzeci:)
Wczoraj posprzątałam, prasowanie czeka i jeszcze gulasz musze zrobić bo dzisiaj placki po węgiersku :laugh:
A i pogoda piękna:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #630348 przez patka1603
a u nas w przeciwieństwie do minionego tygodnia dzisiaj pochmurno i coś nie chce się wypogodzić. ja chcę słoneczko!!!!!! :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #630362 przez cukierecek27
Witam dziewczyny
no dzis powinnam mieć komputer :) patka ja też na zajeciach dzis wlasciwie zaraz sie wybieram dopiero bo u kolezanki w dziekanacie siedze hehehe no ja juz fryzjera musialam zapisac na 8 rano... bo zaczynaja się komunie sa nie wiem jak bedzie z kosmetyczka ../. w poniedzailek sie najpozniej musze tez umowic bo pewnie bedzie ciezko...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl