BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #675706 przez cukierecek27
ja nie wiem jak wygladal moj wynik moczu po stwierdzeniu cukrzycy , ogolnie powiedziala ze wyniki sa ok i hemoglobiny mam nawet 12 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #675717 przez patka1603
cukiereczku hemoglobina to chyba w badaniu krwi a nie moczu. Ostatnio lekarz mi mówił że przy cukrzycy w moczu pojawiają się też ketony- u mnie na szczęście ich brak. Może taki mój urok i teraz ten cukier będzie się pojawiał- czytałam że niektóre kobiety w ciąży tak mniewają

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #675736 przez agniesia1604
Patka fajny masz ten S-H ... u mnie nie znam takiego miejsca chlip:((((

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #675740 przez klauduska89
agniesia1604 napisał:

klauduska89,
współczuję:(((
Ale moze będziesz się dobrze bawiła... moze Twój mąż postara się o dobrą zabawę z Tobą...zapytaj się jego czy idzie z Tobą czy sam i czy będzie o Ciebie dbał :P :)



powiedzcie mi czy Wasi mężowie ograniczyli alkohol ze względu na przyjście maleństwa?
Mój to w ustach przez te 7 miesięcy to miał może raz alkohol .... on jest w pełni gotowości...
Wiadomo jak złapie mnie kiedy będę sama to TAXI ...


No mój mąż z racji że będziemy mieć Dziecko wcale nie ograniczył alkoholu...przecież to ja jestem w ciąży a nie on. Jak mówię że nie ma pić na weselu bo w każdej chwili może się coś stać no to on że przecież teściowa nie pije to jak coś to kierowca jest...20 Lipca z Anglii przylatuje jego najlepszy przyjaciel i tamten już się szykuje na ostre picie po powrocie z moim mężem i też ma takie podejście że o kierowcę jak coś to nie trudno...nie wiem jak mój mąż się na to jeszcze zapatruje ale już same podejście jego kolegów mnie denerwuje!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #675742 przez patka1603
agnieszka u nas to robią tak że dostawa jest co 2 tygodnie i cena za kg zaczyna się od 60zł i spada o 10% co 2 dzień, więc dzisiaj ( to już 2 tydzień po dostawie) była zniżka bodaj że 50% i cena 10zł za kg.
W pn też się tam wybiorę bo ostatnio za body chcieli 3zł więc też grosze!

klauduśka ja z moim mam podobnie tzn twierdziteraz nie będzie sobie odmawiał bo po narodzinach w ogóle nie będzie pił ( oczywiście nie licząc opijania ;) )i że teraz chce się wyszaleć i sobie pije piwko 2..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #675749 przez cukierecek27
patka oczywiscie hemoglobina z krwi zapomnialam dodac skleroza :lol:

a co do picia alko.... moj mąz jest zawodowym kierowcą wiec jak zjedzie do domku strzeli sobie 1-2 bo zawsze no wiesz w domu sobie moge pozwolic ... ale to piwko czy dwa na nszym slubie dopiero w domku wypil kilka kieliszkow choc mowilam mu ze jak chce moze wypic na obiedzie :) to nie chciał ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #675757 przez katarzynaxxx89
mój M z tym alko to nawet się poprawił teraz mniej pije jedynie na okazje ale tylko tak dla humorku, a mówił że jak będzie dzidzi to jeszcze bardziej ograniczy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #675762 przez agniesia1604
od poniedziałku 10 czerwca będą w biedronce torby podróżne na kółkach za 69,90zł

aha
a w lidlu już są takie torby :P tez za 69,90zł

O pojadę do lidla i zobaczę czy jeszcze są bo ta z lidla mis ie bardziej podoba...

Wyprałam swoją torbę podróżną i jest nie dość ze porwana ... ah ...nadaje się do wywalenia.
Rozmawiałamz rodzicami ze jak przyjadą to mi pożyczą swoją mniejszą walizkę... no ale bezprzesady ... tez powinniśmy mieć porządną torbę czy walizeczkę:) przyda się do przeprowadzki...


Dziś robie placki ziemniaczane z sosikiem ...c zyli po węgiersku ale nie az tak ostro...

Przed chwilką ugotowałam żytni makaron i zjadłam z sosikiem....

Cóż ...mąż wraca o 17... ale dziś obiadek planowany na 18 bo mamy kilka spraw na miescie do załatwienia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #675765 przez wunia1984
Klauduśka nie zazdroszczę...
Mój mężuś orzy weekandzie strzeli sobie drinka lub dwa ale bez jakiś "libacji" :P Ogólnie zdaje sobie sprawę, że niedługo wogóle będzie musiał przestać bo to już w sobotę 31 tydzień i nikt nie wie kiedy coś może się zacząć :)

Ja wanny nie mam i zazdroszczę tym, które mają... Żebra z prawej stronki tak mnie bolą,że z chęcią bym wymoczyła dupencję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #675771 przez agniesia1604
patka1603 napisał:

agnieszka u nas to robią tak że dostawa jest co 2 tygodnie i cena za kg zaczyna się od 60zł i spada o 10% co 2 dzień, więc dzisiaj ( to już 2 tydzień po dostawie) była zniżka bodaj że 50% i cena 10zł za kg.
W pn też się tam wybiorę bo ostatnio za body chcieli 3zł więc też grosze!

klauduśka ja z moim mam podobnie tzn twierdziteraz nie będzie sobie odmawiał bo po narodzinach w ogóle nie będzie pił ( oczywiście nie licząc opijania ;) )i że teraz chce się wyszaleć i sobie pije piwko 2..


Powiedz mężowi że jesli chce opijać ...to najlepiej wtedy kiedy jeszcze WAS nie będzie w domu ...a będziecie w szpitalu ... i ważne... ze jak chce was odwiedzić to tylko gdy będzie trzeźwy i nie będzie cuchnął alkoholem...

Podsumowując: nie będzie miał jak wypić ... bo przecie będzie i tak cuchnął alkoholem:P :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #675772 przez MamaBąbelka
Mój mąż nie ograniczył alkoholu, wcześniej wypił sobie od czasu do czasu 2-3 piwa, a ostatnio to już codziennie pije po kilka piw i to mnie wkurza, ale dlatego, że miał się odchudzać, bo ma już nadwagę, a ma też przez siedzącą pracę problemy z kręgosłupem, więc zrzucenie wagi, to nawet konieczność. Ale wkrótce będzie musiał przestać, bo przecież nie będzie mnie po 3 piwach wiózł do szpitala.

Patka, niezła cena :D, po dostawie na pewno wyjdzie drożej, ale za to będziesz miała większy wybór i rzeczy będą w lepszym stanie, bo nie przebrane.

Ja nie wiem, czy mnie hormony dopadły, czy co, ale dziś jak sobie przypominam badanie wczorajsze, jak myślę, że to już tylko kilka tygodni i ona będzie obok taka pachnąca i malutka, jak poczuję mocniejsze ruchy i tą wypiętą pupkę, to od razu mi łzy w oczach stają :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #675777 przez agniesia1604
wunia1984 napisał:

Ja wanny nie mam i zazdroszczę tym, które mają... Żebra z prawej stronki tak mnie bolą,że z chęcią bym wymoczyła dupencję :)


Ja mam wrażenie że po długim siedzeniu w dzień ... uciska mi macica na żebra po lewej stronie ...albo to nie macica a narządy wewnątrzne... wtedy mnie kłuje.

Co do siedzenia w wannie... max 37 stopni ...wg mnie to zbyt niska temperatura na leżakowanie w wannie... mi jest w takiej wodzie zimno. Poza tym nie wolno dłużej niż 15 min się plumkać ...
Ostatnio nam mówiła o tym położna .... kąpiel mozna brać nie ma problemu ... o ile nie ma się też infekcji czy ph jakiegoś tam ...
Żeby sobie nie wysuszyć:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #675781 przez agniesia1604
MamaBąbelka napisał:

Mój mąż nie ograniczył alkoholu, wcześniej wypił sobie od czasu do czasu 2-3 piwa, a ostatnio to już codziennie pije po kilka piw i to mnie wkurza, ale dlatego, że miał się odchudzać, bo ma już nadwagę, a ma też przez siedzącą pracę problemy z kręgosłupem, więc zrzucenie wagi, to nawet konieczność. Ale wkrótce będzie musiał przestać, bo przecież nie będzie mnie po 3 piwach wiózł do szpitala.


Mój też tak pił jak Twój teraz... ale kiedy rozregulował mu się układ pokarmowy wysłałam go na badania ... więc lekarka mu wypisała skierowanie na USG....
Cóż w ciągu 2 lat w których sobie popijał - no ale nie codziennie po kilka piwek ...tylko max 2 i co drugi dzień... okazało się że oprócz podwyższonych TRÓJGLICERYDÓW, CHOLESTEROLU oraz podwyższonego CUKRU !!!! dostał KAMIEŃ na lewej nerce 0,5cm!!! oraz 2,5cm kamień w woreczku żółciowym !!!!!
A 2 lata temu miał robione i USG jamy brzusznej i badania krwi robione i nic nie było....

Jak mu lekarka po zobaczeniu wynikow krwi zaczeła opowiadać o TRZUSTCE i jej FUNKCJI ....to się troszku przeraził i ograniczył TŁUSTE, CHIPSY i inne takie pierdoły.
Ale co z tego ... jak widać że ALKOHOL - piwko zrobiło swoje : KAMIENIE które się nei rozpuszczą... i będzie trzeba tego z woreczka żółciowego kiedyś usunąć bo może wylądować z ostrym bólem....


I teraz żadne tłumaczenie że jak PIJĘ piwo to nie będę mial kamieni...WRĘCZ przeciwnie ... i to przez 2 lata aż 2,5 cm... szok:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #675785 przez wunia1984
Ehhh te żebra to nic przyjemnego, pewnie te narządy wewnętrzne uciskają... no nic przeżyję :)
Patka okazja nieziemska, jak to brzmi 3zł za kilka ciuszków, gratulacje poszukiwaczko okazjii :)
Agniesia mieszkanko znalezione?
JA dzisiaj w hm-ie kupiłam sobie kosmetyk do prostowania kłaczków i olejek arganowy na końcóweczki.
Mam ochotkę na jakąś ładna letnią sukienkę ale nic nie widziałam póki co :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #675786 przez agniesia1604
Więc mozesz swojego nastraszyć - bo mojego i tak i tak czeka laparoskopia lub zabieg....
Raczej zabieg...... i to natychmiastowy.......

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl