BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 8 miesiąc temu #744921 przez paulinka.k22
Cześć mamusie!

Oleńka dziękuje za komplementy :)

Nubi tak to są podkłady z Rossmana. Są bardzo fajne, bo jeden wystarczy na kilka przewinięć!
A i polecam pieluszki DADY, u nas się sprawdzają! Ale wczoraj dostałam od znajomej która pracuje w jakiejś niemieckiej firmie produkującej pieluchy, zapas pieluszek,wystarczy nam chyba za kilka miesięcy! Nawet są niezłe ;)

A mnie się teraz strasznie chce pic jak karmię piersią! W ciązy tyle nie piłam, co teraz! Już nie mówiąc o bólu sutków ;) tak mi mała mocno ciągnie, że czasami mi się płakać chce!

Iva Lusia jest przesłodka :) też taka kruszynka, ale ciut większa od mojej!

Moja Ola ma dziś tydzień :laugh: ale ten czas leci :laugh:

Trzymajcie się dziewczynki :kiss: oby się coś u Was zaczęło ruszać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #744926 przez niagara
Dzień dobry Mamuśki :laugh:
Daguś ogromne gratulacje dla Ciebie i małej Nefeli :) Cieszę się, że wszystko u Was dobrze :) My Julkę kąpiemy o 19, później dostaje butle i kładziemy spać. Zawsze płacze przy przebieraniu, bo jest głodna, ale chociaż jak wsadzimy ją do wody to jest spokój. Bardzo lubi się kąpać :)
Donata Julka też ma naczyniaczka pod noskiem. Póki co nie przejmuję się nim, bo wszyscy mówią, że się wchłonie w ciągu roku.
Magda Antosiowi szybko odpadł ten kikut. My się jeszcze z nim męczymy, ale już ledwo wisi więc myślę, że na dniach się go pozbędziemy ;)
Iva widać, że tatusia duma rozpiera, aż miło popatrzeć :)

A my byliśmy wczoraj na zakupach, bo Julka tak szybko brudzi ciuszki ciągłym ulewaniem, że nie nadążam prać. Przed wyjściem musiałam ją trzy razy przebierać :ohmy:

Dziewczyny mam problem piersi mnie bolą, mimo iż pokarmu nie mam. Próbuję ściągać nic nie leci. Są miękkie więc to chyba nie zapalenie. Nie wiem co mam zrobić. Miała tak któraś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #744935 przez Nubi
Wydaje sie jak by mamusiom z dzidziusiami czas szybko lecial a my nierozpakowane jak muchy po smole :huh:
Monia ja rzyganka nie mam ale jeszcze sniadańia nie zjadlam, glodna a nie wiem za co sie zlapac bo mam takie dziwne uczucie w tym zoladku... Oby Ciebie tez przestaly nekac te nudki...
Kinia plany sa na rodzenie... A na grzyby moze jeszcze uda mi sie pojsc w tym roku ;p (marzycielka , he?)
Natalia, czy moglo Ci zawiac piersi? Masz temperature? No a pomoc moze oklad z bialej kapuchy...wiele sie nie znam ale gdzies cos o uszy sie poobijalo.

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #744942 przez Villemo
niagara napisał:

Dzień dobry Mamuśki :laugh:
Daguś ogromne gratulacje dla Ciebie i małej Nefeli :) Cieszę się, że wszystko u Was dobrze :) My Julkę kąpiemy o 19, później dostaje butle i kładziemy spać. Zawsze płacze przy przebieraniu, bo jest głodna, ale chociaż jak wsadzimy ją do wody to jest spokój. Bardzo lubi się kąpać :)
Donata Julka też ma naczyniaczka pod noskiem. Póki co nie przejmuję się nim, bo wszyscy mówią, że się wchłonie w ciągu roku.
Magda Antosiowi szybko odpadł ten kikut. My się jeszcze z nim męczymy, ale już ledwo wisi więc myślę, że na dniach się go pozbędziemy ;)
Iva widać, że tatusia duma rozpiera, aż miło popatrzeć :)

A my byliśmy wczoraj na zakupach, bo Julka tak szybko brudzi ciuszki ciągłym ulewaniem, że nie nadążam prać. Przed wyjściem musiałam ją trzy razy przebierać :ohmy:

Dziewczyny mam problem piersi mnie bolą, mimo iż pokarmu nie mam. Próbuję ściągać nic nie leci. Są miękkie więc to chyba nie zapalenie. Nie wiem co mam zrobić. Miała tak któraś?


Natalko nie wiem jaki to rodzaj bólu więc ciężko coś doradzić. Jak nic nie leci to może jednak pokarm masz tylko nie wypływa bo są przytkane kanaliki? Spróbuj przed ściąganiem ciepłego okładu a po ściąganiu zimnego. A na szybsze zatrzymanie laktacji bez ekscesów możesz pić szałwię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #744958 przez kalina
ha ha sloneczko jaki fajny przepis:-) ale sie fajnie czyta:-D

dobra wylezalam sie. tera trza za obiadek sie zwiac bo pozniej rodzinka przyjezdza. jak znow uslysze tekst kiedy rodzimy to zaczne krzyczec i bede wyrzucac z domu:-P



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #744991 przez Villemo
Natalko - jeszcze co do ulewania to może spróbuj MM dla maluszków ulewających czyli te z oznaczeniem AR dla przykładu bebilona Ar, Nan AR one zawierają skrobie ziemniaczaną która sprawia, że mleczko gęstnieje w żołądku i maluszek tak często nie ulewa. Dodatkowo poduszeczka klin do łóżeczka może pomóc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745003 przez akina_zet
Czytam te posty mamuś co urodziły i jestem w panice jak ja to wszystko ogarnę :huh:,czy będę wiedzieć co robić?

Dobra mamki z brzuchami,czy Wy też tyle czasu spędzacie w toalecie na 2? No przecież ja tam jestem co godzinę :ohmy:
Kuźwa słabo mi,niedobrze bleee!

Daguś kiedy zobaczymy Twoje zdjęcie z Nefeli w ramionkach? :)

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745022 przez agamo
Hej dziewuchy
Wczoraj wyszliśmy do domku i jak małego karmie to was nadrabiam bo nie lubię byc nie na bierzaco! No i stwierdziłam ze ja juz przeczytam co i jak sie dzieje to opisze jak to u mnie było! Ale najpierw zacznę od was!

Dagus gratulacje!!!!!!! Super ze Neli juz z wami? I jak sie obie czujecie? Wszystko ok z mała i jak wracasz do siebie?

Iva Gratulacje tobie rownież!!!! Ale wykrakalam ze razem będziemy rodzic!fajnie ze nasze skarby urodziny w ten sam dzien obchodzić bedą!a Kacperek gentelmen pełna para ile maluszkow przed sobą przepuscil!

Natka

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745039 przez akina_zet
Aguś pisz co u Ciebie :)

Kupiłam świnko podusię,czekam jeszcze na kocyk z tym samym wzorem w liski :)

Monika Z.

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745044 przez asiek89
Dzień dobry :)

Patryś się weranduje przy otwartym oknie, odsypia nockę, bo dzisiaj od północy do 4 nad ranem próbowaliśmy się karmić, usypiać i w ogóle jakoś uspokoić, bo gazy mu dokuczały nieziemsko i biedny męczył się okrutnie, a później już płakał chyba z rozpędu i odmawiał jedzenia. Dopiero koło 9 rano pojadł i poszedł spać. No i na razie dzionek jest spokojny.

Natalko, co do bolących piersi - nie wiem jaki jest dokładnie u Ciebie powód tego bólu i tego, że pokarm nie leci, ale u mnie w podobnej sytuacji pomagał masaż piersi - rozgrzanie, "rozmemłanie" i po tym powoli pokarm zaczynał lecieć, trochę go ręcznie ściągałam i ból ustępował.

Paulinko, wszystkiego najlepszego dla naszych dzieciaczków z okazji ukończonego tygodnia :D
Ja karmię przez kapturki, ale Patryk też czasem potrafi chwycić tak, że aż zęby zaciskam i zdecydowanie chwalę sobie Bepanthen - smaruję po karmieniu i prawie natychmiast odczuwam ulgę. :)

Nam Babcia kupiła paczkę Dady, będziemy wypróbowywać na dniach, ale też słyszałam pozytywne opinie, a póki co korzystamy z Babydream i bardzo sobie je chwalę :).

Natomiast jeśli chodzi o chusteczki to Rossmanowe trochę mnie rozczarowały (mam sensitive), bo przy większej kupie wymiękają. Są zwyczajnie za suche. A właśnie dzisiaj kupiliśmy w Biedronce Fitti i jestem mega zadowolona. Po pierwsze już jak się weźmie do ręki zamknięte opakowanie to czuć, że są lepiej nasączone, poza tym też nie zawierają chemii i bardzo dobrze się sprawdzają w większych sprawach również :). No i CENA :D 3,33zł za opakowanie (sprzedawane w 3paku).

Iva, ależ genialne zdjęcie Alusi z tatusiem - nie da się ukryć, że dumny jest z córci :)

Donatko, u nas naczyniaczek jest na czółku niewielki, na powiece i cosik pod noskiem małego. Tak jak pisze Natalka ja też się nimi nie przejmuję, bo pewnie znikną.

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745064 przez nefeli
Dziewczynki dziekuje Wam ,tak Nefeli zdrowa dziewczynka z mania zagryzania dolnej wargi i robienia stu dziubkow na minute :) mamy problem z przystawianiem do piersi,jak tylko oczy otworzy to od razu ma byc mam mam :),ale jak zaczyna ssac to lapie za samego sutka i go cmoka,gryzac niemilosiernie a nie jedzac i nie wiem jak jej pomoc zeby dobrze zlapala,ale walcze,spie moze 4h na dobe,dlatego przepraszam ze jestem troche nie w temacie :(
Donatko dzieki za odpowiedz,ja tez sciagalam co 3h ale bylo tego tylko 30-40ml,wiec musze dorabiac kolejne 30 :( no i z budzikiem w nocy zeby zdarzyc odciagnac zanim sie obudzi.
Czy wasze maluszki tez maja taka goraca glowke jakby mialy goraczke? po kapieli sie rozkichala i od tamtej pory taka goraca jest ale temp niby 36,7 ...
Dzieki Nubisiu :) ja tez juz zaczelam odciagac w dzien i dociagam az sie cos uzbiera
Iwonka u mnie pokarm jest ale czesto i malo,wiec musialabym z laktatorem chodzic przy cyckach 24 na dobe,a ona tez krzyczy ze glodna przy czym lapie za sutka i zasypia zamiast ssac,jak jej zabiore to krzyk i piastki...
Ivus ale fajny dumny Tatus :) az mi ciarki przeszly jak przeczytalam co napisalas,wzruszenie i mokre oczy mi sie zrobily...mlody mlody tatus ale z gestem i pieknie sie zachowal ,caluje Was mocno :) <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745068 przez karolcia1919
mam male pytanko.;jutro mam wizyte a do 20 mam zwolnienie ...powinnam sie upomiec o zwolnienie zapytac??musi mi dac czy moze np nie dac ???prosze o odpowiedz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745076 przez asiek89
Karolcia, to zależy od lekarza, ale generalnie może nie chcieć wypisać z wyprzedzeniem, tego bym się spodziewała. Po prostu umów się w razie czego na wizytę na 20. na przedłużenie zwolnienia. Mi mój lekarz dał pod koniec sierpnia dłuższe zwolnienie, ale tylko dlatego, że szedł na urlop we wrześniu.

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745081 przez karolcia1919
no tak spodziewam sie tego ze jitro mi nie wypisze ale czy tego 20stego mi wypisze ???np jak nie urodze do tego czasu ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745087 przez Alivva
Hej kobietki.
Jestesmy od 4godzin w domu. Ja sie ogarnelam,od razu wykonczylam naklejkami kacik Alicji :-P rozpakowalam nasze toboly,przebralam,nakarmilam i ulozylam w koszu moja corunie i wiecie co.
Moze jestem jakas pomylona,ale wdzystkie chyba skumulowane emocje we mnie puscily i nie ogarniam lez. Leca i leca i nie pytajcie dlaczego bo nie wiem. Jrstem wteszcie w domu,patrze ns te moje cudo, czekam na Filipa bo dzis wraca od ojca, Bartosz wyjechal juz mi pisze,ze teskni ,ze mysli wciaz o malej,pyta jak taki maly czlowieczek moze narobic tyle "balaganu" w sercu.... sama nie sadzilam,ze to wszystko bedzie takie trudne....

A malenka...pomsranczowa od zoltaczki co jej tylko dodaje uroku, wisi ns cycu co godzinke :P. Wali kupy w kazda pieluszke, a mimike ma taka,ze wymiekamy wszyscy :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl