BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 8 miesiąc temu #745443 przez karolcia1919
na ktg zapisalo mi dwa skurcze...no mam czekac.a tak mnie doktorowa zbadala ze mam pelno wydzieliny bialej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745460 przez MyMelange
Dobry!

Moje biedne popuchniete mamunie :) Trzymajcie sie tam dzielnie i nie przejmujcie sie komentarzami. Grunt, ze nasze dziecki zdrowe :)

Katolcia, widze, ze sie rozkrecasz - pewnie bedzie nastepna :)

Ja tez juz po wizycie. Szkrab wazy 3200g i ma sie bardzo dobrze w brzusiu, bo jestem pozamykana na cztery spusty :)

Prawdziwa milosc zaczela sie 4.10.2013 :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745466 przez iwonta_kg
agamo napisał:

moje trzy kilo szczescia i nie potrzeba nic wiecej!


Boski jest!!!!!:))))



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745473 przez iwonta_kg
Iva Twoja Lusia tez jest taka kochana:)

Dziewczyny czy wasze malenstwa odchylają glowke i trzymaja ja sztywno jak nosicie je brzuszkiem do siebie? Kacperek sam trzyma glowke. Ma strasznie silne miesnie podobno:)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745480 przez kocham_cie
Dzień dobry okruszki :)

Oj wy macie problemy z produkcją mleczka a ja wręcz odwrotnie mam go tyle że jak ściągam stanik to muszę sutki wkładką laktacyjną zakrywać bo inaczej sika mi z sutków na metr :blush: ale najlepsze w tym wszytskim jest to że Ancioch potrafi całą pierś ogołocić w 7 min do zera :blush: po takim posiłku pada z usmiechem na pyszczku i łapkami wyciągniętymi do góry- kurcze a to jest takie słodziutkie :side:

A i wyobraźcie sobie że moje dziecie wyrosło z rozmiaru 56 i nosi rozmiar 62... który podejrzewam że za jakiś tydzień max dwa też będzie już za mały... no i wszystkie ciuszki typu "dla dorosłych" zostaną nowe nie noszone, bo chodzimy tylko w "piżamkach" bo tak jest najwygodnie... no nie wyobrażam sobie że miałabym małego wcisnąć w jeansy i sweterek :unsure:

Dziś dotarł do nas leżżaczek bujaczek... na chwilę obecną Antoś nie wykazuje większego zainteresowania ale bynajmniej leży spokojnie i mogę choć do kibelka wyjść ;)

A właśnie mamusie czy wasze maluszki też mają takie długie przerwy rano w spaniu??? Antos potrafi wstać o 7 i do 11-12 nie spać :ohmy: a ja staję na głowie żeby go czymś zająć :side:

Natka nie przejmuj się tak tą laktacją i może rzeczywiście spróbuj ten patent ze ściąganiem o którym piszą dziewczyny :) głowa do góry... a i jeszcze rozmawiałaś może z położną??? bo moja np powiedziała że gdybym miała problem z karmieniem to mam dzwonić i coś będziemy działać :)

Iwonka, Natka jeśli chodzi o pępuszek to u nas tak jak u villemo pomogło 2-3 dni wietrzenia... bluzeczka plus półśpiochy... a i czyszczenie 2 razy dziennie octeniseptem i patyczkiem kosmetycznym, i pamiętać żeby czyścić pod kikutem a nie tylko na około:)

Agamo kochana kacperek jest śliczny :kiss: :kiss:

Iva jak dziś samopoczucie??? mam nadzieję że już lepiej :)

Karolcia czyli coś zaczyna się po malutku dziać... szyjka się skraca czyli tylko czekać na więcej skurczy

Kinia to miki pieknie rośnie a taka kruzynka z niego była :) cieszę się że wszystko ok

Dziewczynki ja miałam stopy i dłonie jak fiona a dwa dni po porodzie nie było śladu opuchlizny więc głowa do góry jeszcze chwila i wszystko wróci do normalności :laugh:

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745483 przez agamo
Iwonka dziekujemy Powiem ci ze moj Kacperek tez glowke odchyla i jest dosc silny Powiem ze jak na takiego malucha i mimo iz ma dopiero pare dni to on ma tyle sily ze potrafi sie ruszac po lozeczku a dzisiaj jak go mama w rozku polozyla na plasko na sofie to on potrafil sie przekrecic w rozku na bok. Taki maly spryciarz Kacperki chyba silne chlopaki

Karola moze to zel po badaniu ginekologicznym ci wyplywa I jak dluga masz ta szyjke no moze juz tuz tuz? pisz nam tutaj!

Ciekawa jestem co tam u Mery. No i Nike tez sie chyba nie odzywala. Kogos jeszcze ominelam?

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745499 przez paulinka.k22
Hej mamsusie!

Agamo jaki śliczny jest Wasz Kacperek :) i włoski ma takie jak moja Ola :laugh:
A co do siły naszych maluszków, to moja mała też ostatnio sama przekręciła się na bok, nie wiem jak to zrobiła ;) również miała śladową żółtaczkę, ale teraz widzę, że już ma ładną buźkę bez zadnych zażółceń!
I też ma tą sapkę, ale wlałam jej do noska po kropelce soli fizjologicznej i pomogło. No i myslimy, że właśnie mamy też za suche powietrze. Iwonka jaki kupujecie ten nawilżacz powietrza :unsure:
A o bólu sutków to nawet nie chcę pisać :P jak czasami złapie to aż mi się płakać chce ;)
Natalka Julka tak mocno ulewa? Wiecie, że moje dziecko w ogóle nie ulewa ;) może zdarzyło jej się ze dwa razy! Czy to jest normalne że dziecko nie ulewa? Bo już sama nie wiem ;)

Dosyć już o nas!

Nubi widzę że Ty już po terminie? Co ta Zosia się tak zasiedziała :)

Monika oby te skurcze to było to :)

Mery powodzenia zyczę!

Dobra idę jakiś obiad zrobić, póki dziecko jeszcze śpi :)
Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745501 przez ninka333
Magda super że u ciebie z laktacją tak dobrze :) i że mały sobie tak dobrze radzi :)
u nas narazie mleczka jest tyle ile trezba więc liczę że tak zostanie :)
U nas Aluśia ma 2-3 razy w ciągu dnia po ok pół godziny tak, że nie śpi tylko leży i się rozgląda, najczęsciej z rana i przed kąpaniem.

Iwonka Aluśka też się strasznie pręży i podnosi główke do góry i ciężko ją przekonać żeby położyła spowrotem - ale powiem ci że to nie jest wcale dobre i trzeba próbować "hamować" maluszka bo to może świadczyć o wzmożonym napięciu mięśniowym.

niestety u nas pępek nadal się trzyma i wcale nie ma zamiaru odpaść mimo że spirytusem go wysuszam :( położna powiedziała, że dawno takiej grubej pępowiny nie widziała i pewnie pępek sobie trochę posiedzi przez to!!!! od dziś zaczęłam wietrzenie i mam nadzieje że trochę to przyśpieszy bo jest niewygodnie z tym pępkiem.

mam pytanko czy u waszych maluszków juz się pojawiła ranka na miejscu szczepienia przeciw grużlicy?????? bo u nas już 16 dni a tam nadal tylko taka góreczka i nie wiem czy coś nie jest nie tak :(

i jeszcze jedno- czy waszym maluszkom się odbija po jedzeniu???? u Ali już próbowałam wszystkiego i nic - nie odbija ale też nie ulewa więc zaprzestałam podnoszenia jej po jedzeniu i nie wiem czy to dobre :( może pomożecie ???

córeczka ALICJA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745509 przez niagara
Dzien dobry :laugh:
Agus sliczny maly przystojniak :)
Iva Luska przeslodka :)
Iwonka moja Julka tez bardzo mocno odchyla glowke, czasem to az sie boje zeby mi sie nie wysmykla.
Dzisiaj cos marudna jest. Ciagle placze i jest jakas niespokojna. Teraz wzielam ja na rece i zasnela mi na ramieniu, ale az sie boje odkladac ja do lozeczka, bo sie obudzi i znowu bedzie plakac. Chyba brzuszek ja boli. Dalam jej kropelki biogaia mam nadzieje, ze cos pomoga.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745525 przez niagara
Paulinka moja Julka zazwyczaj tylko troszke ulewa. Dwa razy jej sie zdarzylo, ze zwrocila prawie wszystko to, co zjadla.
Ninka ja staram sie, zeby Mala zawsze odbila po jedzeniu, ale ja karmie butelka. Przy karmieniu piersia dziecku nie musi sie odbic.
Julka tez sie przekreca w lozeczku, zawsze znajduje ja lezaca w poprzek :laugh:
Kurcze odlozylam ja na chwile i juz zaczyna plakac :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745538 przez Kasia :]
Ja tylko na momencik dziś :)

Ogromne gratulacje dla świeżo upieczonych Mamuś i Patrysia, Alusi i Kacperka (Agamo ;))!!

Mamy chwilkę, bo Zosieńka śpi, więc spróbuję chociaż poczytać Was troszkę ;)

P.S. Jeśli jeszcze jakaś Mamusia się rozpakowała, to na pewno za chwilkę się o tym dowiem :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745542 przez kocham_cie
ninka333 napisał:

Magda super że u ciebie z laktacją tak dobrze :) i że mały sobie tak dobrze radzi :)
u nas narazie mleczka jest tyle ile trezba więc liczę że tak zostanie :)
U nas Aluśia ma 2-3 razy w ciągu dnia po ok pół godziny tak, że nie śpi tylko leży i się rozgląda, najczęsciej z rana i przed kąpaniem.

Iwonka Aluśka też się strasznie pręży i podnosi główke do góry i ciężko ją przekonać żeby położyła spowrotem - ale powiem ci że to nie jest wcale dobre i trzeba próbować "hamować" maluszka bo to może świadczyć o wzmożonym napięciu mięśniowym.

niestety u nas pępek nadal się trzyma i wcale nie ma zamiaru odpaść mimo że spirytusem go wysuszam :( położna powiedziała, że dawno takiej grubej pępowiny nie widziała i pewnie pępek sobie trochę posiedzi przez to!!!! od dziś zaczęłam wietrzenie i mam nadzieje że trochę to przyśpieszy bo jest niewygodnie z tym pępkiem.

mam pytanko czy u waszych maluszków juz się pojawiła ranka na miejscu szczepienia przeciw grużlicy?????? bo u nas już 16 dni a tam nadal tylko taka góreczka i nie wiem czy coś nie jest nie tak :(

i jeszcze jedno- czy waszym maluszkom się odbija po jedzeniu???? u Ali już próbowałam wszystkiego i nic - nie odbija ale też nie ulewa więc zaprzestałam podnoszenia jej po jedzeniu i nie wiem czy to dobre :( może pomożecie ???


Kurka dziewczyny a skad wiecie że np wasze maluszki boli brzusio czy mają kolke??? pytam bo ja nie mam pojęcia jak to zdiagnozować :unsure: bo antoś też się czasem pręży i przy tym płacze i robi się borodowy ale zazwyczaj jak go wezmę na rączki to się uspokaja...
Ninka ranka po gruźlicy podobno wcale nie musi się pojawić... tak powiedziała mi położna a jeśli będzie to tak między 3-6 tygodniem.
Antosiowi też nie odbija i nie ulewa... przy karmienui piersią tak niby jest ;)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745545 przez iwonta_kg
KACPERKOWI ODPADL KIKUT Z PEPUSZKA!!!!! HUUURRAAAA :lol:



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745559 przez iwonta_kg
Kacperkowi odbija sie tylko jak poloze go sobie nad brzuchu. Wtedy beka jak prawdziwy facet:)

Bóli brzuszka raczej nie ma. Jak daje mu butle to staram sie nie dawac mu do samego końca zeby nie łapał powietrza.

Ranki po szczepionce gruźlicy tez nie ma.

Teraz moj slodziak spi po wizycie w barze mlecznym:)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745572 przez karolcia1919
powiedziala ze szyjka mocno skrocona i mieka...zreszta bylam w takim amoku ze nie wiem....
pobolewja mnie plecy i czekam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl