BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #745098 przez iwonta_kg
Ile wasze dzieci robią kupek dziennie? i piją sztuczne mleko czy z piersi??

Kacperkowi dalej pępuszek nie odpadł :/ paprze się i krew jest co rusz na bodziaku :/

Poza tym ciągle mu furczy coś w tym nosku :/ znalazłam info w sieci że to tzw. "sapka". ma za sucho w pokoju i mu coś zalega cały czas. musimy się zakupić w nawilżacz powietrza... :/

Wogole mały mi zasypia przy cycku tylko ostatnio! wypije butlę (90ml) i broni się strasznie przed snem. niby śpi ale oczka otwiera i wierci jakby było mu niewygodnie. leży na moich rękach i pcha buźkę do piersi więc się lituję i daje mu. pociumka 15-20 minut i zasypia.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745115 przez kocham_cie
Kochane dziś na świat miał przyjść Antoś... a tu już mój szkrabek ma 2 tygonie ...aż/ albo dopiero dwa tygodnie, bo ja już nie pamiętam życia przed Antosiem... tak jakby był z nami od zawsze... nawet nie chcę pamiętać tamtych dni...bo... dopiero teraz wiem czym jest miłośść i szczęście


Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745119 przez iwonta_kg
Tak Madziu, też jestem tego zdania że życie jest cudem. My mamy wiemy o tym najlepiej bo nasze cudeńka rosły w nas tyle miesięcy a teraz możemy patrzeć jak rosną i się rozwijają.
Uwielbiam tą piosenkę! Dziękuję Ci za nią :kiss:



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #745120 przez MyMelange
Iwonka, Kacperek fantastyczny :) Pieknie razem wygladacie :)

Madzik, serce sie szczesciem wypelnia czytajac takie posty :) Juz za chwile tez poczuje ta milosc :) Buziaki dla Antulka :)

Prawdziwa milosc zaczela sie 4.10.2013 :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745124 przez kocham_cie
Iwonko mój antoś jest tylko na piersi i praktycznie co zmieniamy pieluszkę to jest kupka a zmieniamy co ok 2h. A to świszczenie w nosku to sapka niemowlęca, mój szkrabek też piszczy noskiem i my na to używamy STERIMAR BABY- woda morska dla niemowląt... pomaga, polecam:)No i Antoś też zasypia tylko na piersi :silly:

IVA kochana miałam dokladnie to samo... też nie mogłam opanować łez po powrocie do domu... płakałam cały dzień nie do końca wiedząc dlaczego... i do tej pory mi to zostało... położna powiedziała że to całkiem normalne bo karmiąc piersią organizm pordukuje bardzo duże ilości oksytocyny i to za jej sprawą raz się śmieję a raz płaczę... :lol:

Karolcia lekarz powinien wystawić ci L4 choć słyszałam że są tacy którzy dają tylko do terminu i koniec bo niby nie mogą bo zus itd... a to jest gówno prawda... ja miałam termin na dziś a zwolnienie wypisane do 20.09 :lol:

Hej Krakowianki co tam??? dziewczynki coś się ociągają te wasze szkrabki :silly: czekamy czekamy

Daga czekamy na fotkę nefeli :)

Akina ten twój Guśkowy a rsenała jest niesmowity ty to chyba zaopatrzyłaś się na najbliższe 3 lata :silly: hihih mój Antoś ma 2 misie :blush:

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745125 przez Iga26
kocham_cie napisał:

Kochane dziś na świat miał przyjść Antoś... a tu już mój szkrabek ma 2 tygonie ...aż/ albo dopiero dwa tygodnie, bo ja już nie pamiętam życia przed Antosiem... tak jakby był z nami od zawsze... nawet nie chcę pamiętać tamtych dni...bo... dopiero teraz wiem czym jest miłośść i szczęście



:) dzisiaj też na świat powinien przyjść nasz hubercik jednak coś mu się nie spieszy a mamusie zżera stres i zastanawiam się nad każdym zakłuciem ukłuciem itp czy to może już...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745126 przez kocham_cie
MyMelange napisał:

Iwonka, Kacperek fantastyczny :) Pieknie razem wygladacie :)

Madzik, serce sie szczesciem wypelnia czytajac takie posty :) Juz za chwile tez poczuje ta milosc :) Buziaki dla Antulka :)


oj Kinia zobaczysz... poczujesz już niedługo :)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745130 przez Villemo
nefeli napisał:

Dziewczynki dziekuje Wam ,tak Nefeli zdrowa dziewczynka z mania zagryzania dolnej wargi i robienia stu dziubkow na minute :) mamy problem z przystawianiem do piersi,jak tylko oczy otworzy to od razu ma byc mam mam :),ale jak zaczyna ssac to lapie za samego sutka i go cmoka,gryzac niemilosiernie a nie jedzac i nie wiem jak jej pomoc zeby dobrze zlapala,ale walcze,spie moze 4h na dobe,dlatego przepraszam ze jestem troche nie w temacie :(
Donatko dzieki za odpowiedz,ja tez sciagalam co 3h ale bylo tego tylko 30-40ml,wiec musze dorabiac kolejne 30 :( no i z budzikiem w nocy zeby zdarzyc odciagnac zanim sie obudzi.
Czy wasze maluszki tez maja taka goraca glowke jakby mialy goraczke? po kapieli sie rozkichala i od tamtej pory taka goraca jest ale temp niby 36,7 ...
Dzieki Nubisiu :) ja tez juz zaczelam odciagac w dzien i dociagam az sie cos uzbiera
Iwonka u mnie pokarm jest ale czesto i malo,wiec musialabym z laktatorem chodzic przy cyckach 24 na dobe,a ona tez krzyczy ze glodna przy czym lapie za sutka i zasypia zamiast ssac,jak jej zabiore to krzyk i piastki...
Ivus ale fajny dumny Tatus :) az mi ciarki przeszly jak przeczytalam co napisalas,wzruszenie i mokre oczy mi sie zrobily...mlody mlody tatus ale z gestem i pieknie sie zachowal ,caluje Was mocno :) <3

Nefeli kochana gratuluję i cieszę się, że obie macie się dobrze!

Co do przystawiania miałam ten sam problem na początku co Ty, efekt pogryzionych brodawek. Dopiero jak przyszła położna i solidnie mi wytłumaczyła o co chodzi. Po pierwsze jak dziecko chwyta płytko to najbardziej sprawdza się pozycja z pod pachy. Po drugie trzeba zdecydowania tzn. Złapać mocno główkę dziecka całą dłonią i zdecydowanym ruchem nałożyć na pierś. Na początku karmienie mnie masakrycznie bolało teraz nie smaruję sutków niczym, mały pięknie ssie a mnie kompletnie nic nie boli ale na początku była tragedia... Druga sprawa jest taka, że gdy pierś jest przepełniona, twarda to gorzej dziecku chwycić sutek wraz z otoczką więc najlepiej odciągnąć troszkę przed karmieniem laktatorem i dopiero dostawić małą.

Dziewczyny poradziła mi koleżanka ze starego forum co zrobić żeby rozchulać na nowo laktację. Co 2 godziny odciąganie mleka laktatorem w systemie 7-5-3 tzn najpierw 7 minut z prawej piersi, potem 7 minut z lewej, następnie 5 minut z prawej, 5 z lewej, 3 z prawej 3 z lewej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #745132 przez Villemo
iwonta_kg napisał:

Ile wasze dzieci robią kupek dziennie? i piją sztuczne mleko czy z piersi??

Kacperkowi dalej pępuszek nie odpadł :/ paprze się i krew jest co rusz na bodziaku :/

Poza tym ciągle mu furczy coś w tym nosku :/ znalazłam info w sieci że to tzw. "sapka". ma za sucho w pokoju i mu coś zalega cały czas. musimy się zakupić w nawilżacz powietrza... :/

Wogole mały mi zasypia przy cycku tylko ostatnio! wypije butlę (90ml) i broni się strasznie przed snem. niby śpi ale oczka otwiera i wierci jakby było mu niewygodnie. leży na moich rękach i pcha buźkę do piersi więc się lituję i daje mu. pociumka 15-20 minut i zasypia.
quote]

Iwonka może próbuj mu wietrzyć ten pępuszek. Tzn nie zakładaj bodziaków bo one przylegają mocno do ciała i nie ma cyrkulacji powietrza. Możesz mu założyć zamiast tego jakiś kaftanik rozpinany i nie zapiąć go do końca i na to pajaca rozpinając napki na pępku. Dodatkowo oczywiście pampersik wywinięty. Jak macie w mieszkniu chłodno to go nakrywaj kocykiem ale nie zapinaj mu ubranka na brzuszku. Nam poradziła to położna bo pępek małego wyglądał paskudnie, strasznie się ślimaczył. Wystarczyły trzy dni wietrzenia i małemu pępuszek odpadł i mamy spokój.

Co do pieluszek to u nas czasem sam cyc czasem MM ale bez względu na to kupsko po każdym karmieniu czyli co 3 godziny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745133 przez kalina
karolcia no mi od soboty idzie macierzynski bo mi nie dal zwolnienia. sprobuj szczescia. moze twoj bedzie bardziej wyrozumialy:-)

iwonka zdjecia super. jaka sie wydaje maly tak na raczkach.. eh kiedy moja sie zdecyduje wyjsc..

iva jednak ciezko bedzie na poczatek bez tatusia.. ale widac po twoim opisie ze bedzie kochajacy tatus:-)



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745141 przez iwonta_kg
kocham_cie napisał:

Iwonko mój antoś jest tylko na piersi i praktycznie co zmieniamy pieluszkę to jest kupka a zmieniamy co ok 2h. A to świszczenie w nosku to sapka niemowlęca, mój szkrabek też piszczy noskiem i my na to używamy STERIMAR BABY- woda morska dla niemowląt... pomaga, polecam:)No i Antoś też zasypia tylko na piersi :silly:


Jak Kacperek pije moje mleko to też kupki robi a po sztucznym siusiu. Po trzech godzinach snu pamper jest tak ciężki jakby robił ze trzy razy się zsikał.

Też mamy to kupione do noska. Wpsikujemy to i za chwilę aspiratorem próbujemy usunać wydzielinę.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745143 przez niagara
Dziewczyny czy tylko ja nie karmie piersia? :( mam wyrzuty sumienia z tego powodu :(
Julka robi jedna maksymalnie dwie kupki dziennie. Nie wiem czy to zle? Kupilismy jej dzisiaj kropelki na zaparcia i juz widac poprawe.
Co do piersi wiem, ze nie jest to zapalenie, bo nie mam charakterystycznych objawow. Tyle tylko, ze mnie bola.
Najlepsza antykoncepcja jest abstynencja :laugh: i poki co inna metoda dlugo mi jeszcze nie grozi :laugh: nawet nie chce myslec o zblizeniu, choc wiem ze maz juz doczekac sie nie moze ;) trudno, chcial miec dziecko to ma :laugh:
Iva Ty jestes niemozliwa, ledwo po cesarce, a Ty naklejki na sciane przyklejasz :cheer: ja po powrocie ze szpitala polozylam sie do lozka i dogorywalam. Chyba przy nastepnym dziecku tez bede chciala ciecie, skoro to sie tak lekko znosi :silly: ja jestem dobre 2 tygodnie po porodzie, a nadal chodze jak potracony jez :dry:
Daga Aga czekamy na zdjecia Maluszkow! :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745147 przez nefeli
Paulinko gratulacje Corenki,bardzo sie ciesze ze Olenka juz w Twoich objeciach.
Villemo dzieki za rady jutro sprobuje,dzis mam goraczke,trzesie mnie a od dwoch dni biegunke zarabista...lekarz twierdzi zeby wziac nurofen i dalej odciagac ze moze sie robic zapalenie biustu...
spie max 3 -4 godz na dobe
Caluje Was wszystkie na pewno Wam wszystko opisze tylko prosze o odrobinke cierpliwosci!!! Mamusia za tydzien juz jedzie a ja juz powoli placze i mi smutno zostac samej ...ale nie ma wyjscia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745149 przez nefeli
Dziwczyny co u Serka juz wogole sie tu nie pokazala? tyle mnie nie bylo i nie wiem ...
Natalka planujemy jakas fotke zrobic wspolnie moze na tygodniu ,obiecuje wstawic...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #745171 przez karolcia1919
Tylko u mnie jest to troche skomplikowane...od 4.02do 3.08 odbylam polroczny staz z UP 3.08 przedluzyli mi do 30.11 od lutego az do 14.08 pracowalam a bylam w ciazy...od 14.08 jestem na L4 gdzie doktorowa wystawila mi je do 20.09 do daty terminu...zastanawiam sie co dalej bo na stazu nie ma urlopu macierzynskiego...wiem ze tylko do konca umowy beda mi wyplacac stypedium stazowe...choc dokonca nie wiem czy to pewne...bo podobno po 90dniach moga rozwiazac umowe...no ale jak nie moge miec macierzynskiego tylko zwolnienie to nie wiem co to ze mna bedzie....

moze poprostu opowiem cala historie doktorowej ????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl