BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 7 miesiąc temu #753258 przez Alivva
Dzień dobry....całkiem dobry po całkiem udanej nocy ;)
Maleńka została oszczędzona przez kolki,tym samym mamusia też :)
Pierwsza nocka w koszu jak najbardziej zwieńczona sukcesem więc jesteśmy i wyspane w miarę i zadowolone :) Nie obyło się bez niespodzianek...o 5 rano mała tak chlusnęła mlekiem,że ona cała do przebrania,rożek też zalany,ale najwyraźniej to co zalegało na żołądeczku zostało usunięte i Alicja jak zasnęła po tym to spała do 9. Wrzask niesamowity-tym razem z głodu :D

Aguś dzięki za info....zobaczymy jak ten Infacol zadziała na Aluśkę,bo faktycznie każde dziecię inne. I tak uważam,że najlepsze krople to te Sab Simplex ale na nie musimy jeszcze tydzień zaczekać. Herbatkę z kopru tez zamierzam kupić. Powiedz mi tylko jak często dajesz ją Kacperkowi?? Ile?? i kiedy?? po mleczku???

Karolcia skoro maleńki napił się zielonych wód to by znaczyło,że w brzuszku oddał swoją pierwszą kupkę a opicie się takich wód to tzw zatrucie ciążowe....
W takim wypadku naprawdę te 8pkt i jego dobry stan to mega dobry wynik :) Dobrze,że skończyło się tak a nie inaczej. Ja jak byłam w pracy po porodzie to gadałam z księgową na basenie,bo jej siostra też w ciąży i się okazało,że urodziła w tym samym dniu co ja. Tez zatrucie ciążowe ale tam sprawa dużo poważniejsza niestety :/ Nie będę pisać co i jak. Mma tylko nadzieję,że z małym będzie wszystko git a i naprawdę cieszę się,że Kornelcio w takiej dobrej formie jest ;) Co jak co ale zdrówko tych naszych skarbków-najważniejsze.

Nooo Anka i Monia i Kinia???? Będą weekendowe dzieci??
Życzę Wam,życzę :)

Mój Filip tez odlicza razem z nami wszystkimi. Codziennie pyta czy któraś urodziła i ile jeszcze ciężarówek zostało :) Swoją drogą nie pomyślałabym,że te moje dziecię tak się zaangazuje w "życie naszego forum" :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753310 przez pyzaura
Kinia u mnie tez cisza ;-) cciekawe jak tam druga Monika ;-)

Ania



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753313 przez kalina
u nas dzis tez super przespana noc z przerwami tylko na jedzonko:-) i tera nadal spi mala wiec od rana wykorzystuje czas na ogarniecie i pranko:-)

akina ogromne gratulacje:-) mala slodziutka taka.. teraz szybciutko dochodzcie do siebie i fru do domku:-)

karolcia widze ze tez dobre wiesci..
oj dzis bedzie udany dzien.. moze dla ktorejs brzuchatki tez? zobaczymy

villemo. donatko. dzieki za porady bo ja takie nemo kupkowe jestem bo dzieci do tej pory widzialam tylko ubrane:-)
a jeszcze jedno pytanko. jak czesto dopajac moge bo chce szybciutko pozbyc sie tej zoltaczki ale znowu nie chce przesadzic..

dzis mi sie tak z cycow leje ze moze dojde do tego ze bedzie mlodej wystarczal moj pokarm:-) jak nie to nic sie nie dzieje.. byle nie ubylo to moge karmic pol na pol..
a mleczko mam bebiko i jak na razie chyba moze byc wiec jak skoncze to nie bede kombinowac z innym



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753322 przez iwonta_kg
Hej.

Agamo no zdziwila sie fryzjerka... jak weszlam do salonu do salonu to zapytala kiedy rodze :ohmy: taki mam brzuszek jeszcze jakbym dalej byla w ciazy...

Wlasnie co z ta herbatka z kopru wloskiego? Ja kupilam w torebkach ale chyba lepsza by byla granulowana. Kiedy najlepiej ja podawac?

Moj Kacperek zamaist spac swoje normowe trzy godziny robi sobie 15minutowe drzemki i jest wyspany... a ja nic nie moge zrobic w domu...



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753323 przez iwonta_kg
NO I PIERWSZY MIESIĄC ZA NAMI :lol:



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753324 przez iwonta_kg
Stópeczki Kacperka:-)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753383 przez aska06091
Witam szczęśliwe mamusie :laugh: i mamcie oczekujące ;)

Po pierwsze gratulacje dla Karolci i Akiny. Szczęścia dla Was i dzieciątek :kiss:
Mery śliczna Juleczka :blush:

Karolcia mi też kazali budzić Agatkę co 3 godz, ale jak się dobrze naje to śpi dłużej, więc wszystko zależy od dziecka.

Dziewczyny poradźcie mi coś na kupki małej. właściwie od wczoraj ma problem z załatwianiem, pręży się i stęka, kupki są gęste, a przy karmieniu piersią powinny być raczej "luźne". Wydaje mi się, że nie jem nic takiego co by jej zaszkodziło. Może ma na to wpływ mój problem z zaparciami :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753409 przez Villemo
Dzień dobry!

My też po udanej nocce. Mały po karmieniu o 22:30 obudził się na jedzonko dopiero o 3 :-)

Kalinko co do dopajania to nie wiem jak często ale myślę, że jak będziesz podawać często a po troszku to nie zaszkodzisz małej w żaden sposób. :-)

Pyzaura - dzięki za info o szpinaku właśnie sobie przypomniałam, że ja w życiu szpinaku w ustach nie miałam, może pora najwyższa spróbować :side:

Iwonko jak tylko masz herbatkę w torebce do zaparzania to jak najbardziej podawaj taką. Kiedyś omawiali te herbatki błyskawiczne w programie i mówili, ile ta herbatki z hippa zawierają glukozy... Niby z kopru włoskiego (śladowej ilości!) żeby maluszek nie miał wzdęć a z drugiej strony glukoza która często te wzdęcia powoduje.

Ciekawe czy nasze dziewczynki się wyrobią we wrześniu :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753420 przez agamo
Iva Iwonka ja mojemu robie ta koperkowa herbatke nigdzie nie znalazlam info jak czesto mozna ja podawac Na opakowaniu pisze jedynie ze herbatke rozpuscic w 100ml Wiec ja malemu po karmieniu jak jest placzliwy i widze ze sie prezy rozrabiam i podaje okolo 40 ml i staram sie by dziennie nie przekroczyl tych 100ml z jednej strony bo nie wiem czy mozna wiecej dziennie a z drugiej strony nie chce zeby ominol karmienie bo na laktacji tez mi zalerzy No i wyczytalam ze herbatka moze dzialac wrecz odwrotnie ze dziecko zamiast wybaczyc i wybekac magazynuje gazy wiec wolalam ostroznie.
A ja mam dzisiaj dramat cyckowy Lewa piers tak mnie naparza i robi sie twarda no chyba zwariuje Jak jej dotkne to boli jak cholera a przy masazu to az plakac mi sie chce Naszczescie nie jest twarda jak kamien jeszcze bo rozmasowywuje ale juz twardsza niz normalnie i czerwona tez jeszcze nie ale dzien poprostu do dupy :P eh chyba dzisiaj gorszy dzien mam :(

Iwonka stopki pierwsza klasa i gratuluje miesiaca Rany jak to szybko zlecialo A moj malenki i Ivy niunka dopiero dwa tygodnie. ale i tak szybko mi leci.

Asia niestety nie poradze bo ja mam odwrotny problem maly ma zielone kupki i zadkie Wydaje mi sie ze troche sluzowate ale nie galaretka No i dosc mokre wiec nie mam pojecia co robic jak jest odwrotnie!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753434 przez nefeli
Agamo ja juz drugi tydzien...bol jak cholera,dzis az placze z bolu...goraczka,biust jak kamien,czerwony,mam wrazenie ze sie pali :( juz nie wiem co robic....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753435 przez nike84
aska06091 napisał:

Witam szczęśliwe mamusie :laugh: i mamcie oczekujące ;)

Po pierwsze gratulacje dla Karolci i Akiny. Szczęścia dla Was i dzieciątek :kiss:
Mery śliczna Juleczka :blush:

Karolcia mi też kazali budzić Agatkę co 3 godz, ale jak się dobrze naje to śpi dłużej, więc wszystko zależy od dziecka.

Dziewczyny poradźcie mi coś na kupki małej. właściwie od wczoraj ma problem z załatwianiem, pręży się i stęka, kupki są gęste, a przy karmieniu piersią powinny być raczej "luźne". Wydaje mi się, że nie jem nic takiego co by jej zaszkodziło. Może ma na to wpływ mój problem z zaparciami :unsure:



My dziś z Kacperkiem mamy podobny problem. Od rana preży się, stęka i nie może kupki zrobić, a jak w końcu po 1,5h mu sie udało to była taka jak plastelina - twarda i zwarta. Dlatego zadzwoniłam do położnej i kazała kupić herbatkę na trawienie i dać małemu, a poza tym pilnować żeby w pokoju nie było więcej jak 21-22 stopni, bo ponoc jak jest więcej to maluszek się więcej poci przez co traci wodę i przez to mogą byc problemy z zaparciami... Zobaczymy, mąż pojechał po herbatkę i będziemy próbować, bo szkoda mi mojego maleństwa jak się tak męczy :(

Iwonka śliczne stópki :) W ogóle dziecięce stópki są takie słodkie :cheer: Mój Kacperek jak na swoje 50cm wzrostu ma bardzo duże stopy ;) Każdy kto je widzi (lekarka, położna, pielęgniarki w szpitalu) mówi "O rany jakie wielkie stopy! Będzie z niego kawał chłopa" :silly:

My dziś zaliczyliśmy godzinny spacerek i teraz mały śpi jak zabity ;) Chociaż już mnie dobijają nasze chodniki,po których nie da się spokojnie jechać, żeby dziecka nie wytrzepało na wszystkie strony (mimo że w wózku są amortyzatory :dry: )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753453 przez pyzaura
Paulinka ja bym w zyciu nie pomyslala ze szpinak jest taki dobry ;-);-);-) ale bylam u tej mojej karmiącej mamuski i miala na obiadek z makaronem pycha niebo w gębie jak to mowia. Także mogę szczerze polecić ;-) i tez pare dni temu jadlam pierwszy raz w życiu ;-)

Ania



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753459 przez niagara
Dzień dobry :)
Kalinka dzieciątko dopaja się pomiędzy karmieniami w takiej ilości jakiej maluch potrzebuje :blink:
Iwonka moim zdaniem lepsza jest herbatka w torebkach. Mam i taką, i granulowaną. W tej drugiej kopru włoskiego jest 3% reszta to glukoza. Ja podaje Julce raz jedną raz drugą.

A my się kurujemy, nadal... Dobija mnie już to siedzenie w domu :dry: Ja już powoli dochodzę do siebie, ale Julkę nadal kaszel trzyma. Dzisiaj w nocy jeszcze miała katar. Serce mi się kraja patrząc jak się męczy kruszynka malutka :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753485 przez agamo
Dagus a obkladalas lisciami kapusty? wyczytalam zeby po karmieniu kapusta obkladac i zastanawialam sie czy sie nie zaopatrzyc w kapuche No i zeby robic cieple oklady przed karmieniem Juz na poczatku karmienia zaczelo mi sie tak robic ale rozmasowalam i pod dosc cieplym prysznicem masowalam i przeszlo a dzis na nowo :( Taki bol ze reka ruszac nie moge bo nie dosc ze te gruczoly pod pacha mnie tez bola to ja jeszcze mam taki biust na boki ze tak powiem :P i juz wogole przeszkadza!

Natka wspolczuje ale jak mowilas lekarz powiedzial ze i Julce przechodzi wiec bedzie dobrze Jeszcze jakos musicie wytrzymac w domku dacie rade kochana!

Martus Nike duze stopy powiadasz :P hihi to sie beda dziewczyny uganiac :p

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753493 przez nike84
Hahaha Agamo o tym nie pomyślałam :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl