BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #753011 przez Villemo
Akina gratulacje :-) Szybkiego powrotu do formy! Pocieszę Cię, że po Cc z każdym następnym dniem będzie coraz lepiej. Mnie już nic nie boli i ciągnie. Męża do łóżka już zaciągłam z tydzień temu :lol: a nie zdążyłam jeszcze zaliczyć wizyty kontrolnej.

Kurcze Aliva dałabyś troszkę mleczka nooo... ja jestem w stanie może z 60 uciągnąć w 15 minut potem to już jest hardcore leci po kropelce i chyba bym 2 godziny musiała ciągnąć.

Najgorsze to jest to, że już próbowałam chyba wszystkiego, metoda 7-5-3 nawet laktator sobie załatwiłam elektryczny. Herbatka na laktację piwo karmi i nawet jeść zaczęłam porządnie i gówno z tego. Zła jestem bo jak teraz wszystko się tak fajnie poukładało, karmienie już nie boli, młody chętnie ssie to bym z chęcią przystała przy samej piersi. :angry:

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysłu jak rozbujać laktację? Chyba zacznę męża do cyca przystawiać :side: :S :ohmy:

ALivva odnośnie kolek to w szpitalu gdzie rodziłam na problemy brzuszkowe stosowali rurki antykolkowe medi globe. Może i wygląda to dość dziwnie i dla niektórych z was może się wydać to kontrowersyjne no ale fakt faktem, przynosi maluszkowi natychmiastową ulgę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753013 przez iwonta_kg
donata napisał:

Ja swojemu synkowi daję swoje odciągnięte mleko i tak 80 ml średnio, czasami 90 ml co 3 godziny. Przeważnie raz w nocy daję mu modyfikowane NAN, jak mi się nie chce ściągać.


A czemu nie karmisz piersią tylko sciagasz?



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753019 przez iwonta_kg
Villemo jak chcesz rozbujac laktacje to pij herbatki na pobudzenie laktacji (najlepsze sa z hippa) i duuuuzo wody.

Ile wasze dzieci najdłużej spaly? Moj synek spi juz chyba z 5 godzin! :ohmy:

Biedroneczko gratulacje!

Akina buziaczki dla iguni! Witaj na swiecie malenka:)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753021 przez Villemo
iwonta_kg napisał:

Villemo jak chcesz rozbujac laktacje to pij herbatki na pobudzenie laktacji (najlepsze sa z hippa) i duuuuzo wody.

Ile wasze dzieci najdłużej spaly? Moj synek spi juz chyba z 5 godzin! :ohmy:

Biedroneczko gratulacje!

Akina buziaczki dla iguni! Witaj na swiecie malenka:)


Iwonka herbatki wszystkie już chyba na rynku przerobiłam począwszy od hipa po Herbapol, Medele. Piję bo dobre w smaku i mały przestał mieć wzdęcia ale jakoś nie zauważyłam, żebym miała więcej pokarmu :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753024 przez pyzaura
Villemo ja jeszcze nie doswiadczona ale mojego siostrzenica ma synka i teraz karmi i jak nie miala pokarmu powiedziala jej położonaze duzo szpinaku ma jesc w kazdej postaci i jej pomoglo ;-) moze juz probowalas...

Ania



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753033 przez iwonta_kg
Ja nie pije herbatek, wody tez nie za duzo a pokarm jest i jest. Nie jest go tyle zeby maly sie najadl dlatego piersia tylko dokarmiam. A jakie mleka sztuczne dajecie? Ja kupuje bebiko.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #753039 przez donata
nike84 napisał:

donata napisał:

Karolcia, Akina gratulacje!!!
Wreszcie się doczekałyście! Bardzo się cieszę.


Czekamy na opis porodu itd.

Niagara, Szymek przybiera też podobnie, więc to chyba dobrze. Jutro idziemy do pediatry, to zobaczymy ile waży :)

Nike, piękny synek :)

Ja swojemu synkowi daję swoje odciągnięte mleko i tak 80 ml średnio, czasami 90 ml co 3 godziny. Przeważnie raz w nocy daję mu modyfikowane NAN, jak mi się nie chce ściągać.

A kupki też ma takie żółte z grudkami i pediatra mówiła, że są super.



A jak długo jednorazowo odciągasz pokarm jeśli można wiedzieć? Bo ja max 40ml jestem w stanie odciągnąć a potem nic nie leci :dry: i musze go dokarmić butlą z mm (też NAN).


A różnie... Jednorazowo ściągam 60-90 ml. Najczęściej tak 70 ml i wtedy męczę się, żeby dobić do tych 80-90 ml... Dlatego np. po karmieniu za godzinę ściągam dobre i te 20 ml, a przed kolejnym karmieniem ściągnę z 60 ml i jak złączę to jest oki :) A ściągam z 15 minut laktatorem elektrycznym. No chyba, że mi brakuje troszkę, to męczę się dłużej. Staram się być do przodu z mlekiem ściągniętym, bo jak się obudzi wcześniej niż myślę, to jest wielki płacz. A jak dam mleko modyfikowane, to wtedy mam więcej tego pokarmu i mogę włożyć trochę do lodówki i trzymać na czarną godzinę (ale rzadko mam nadmiar).

Iwonka, nie karmię piersią, bo nie chce. Strasznie się denerwuje i pręży. W szpitalu go karmili butelką i tak zostało. Jak daję mu cycka, to jest płacz tylko, bo nie leci jak z butelki chyba. Ale raz na jakiś czas uda się i pociąga troszkę. Ale z mojego cycka robi smoczka i ból niesamowity... Muszę mieć ściągnięty pokarm na wypadek jakby nie chciał cycka, a jak ściągnę to też potem nie ma. Kiedyś nie ściągnęłam i dałam mu cycka, to tak płakał, że aż bordowy był. I wtedy na szybko musiałam ściągać, a on płakał :/ ehh On w ogóle cały czas jest głodny... Już nie wiem, ile mu dawać. Nigdy nie spał dłużej niż 3,5 godziny. Budzi się z krzykiem i wygłodzony, jakby z rok nie jadł :cheer: Je tak łapczywie, że aż się krztusi i potem ulewa mu się dużo. Jutro do pediatry idziemy, to zobaczymy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753041 przez akina_zet
Dzięki dziewczynki za gratulacje i za to,że mnie uspokoiłyście z tym spaniem :)
Brzuch boli,jeszcze to obkurczanie macicy też mało przyjemne,no ale liczę,że będzie lepiej,tak jak piszecie :)

Kinia,a to moja mała się wstrzeliła w datę :) Najlepszości z okazji urodzin ;)

Nierozpakowane,do boju! :)

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753054 przez Alivva
Villemo,aż musiałam poczytac co to są te rurki....
Pierwszy raz się z tym spotykam ale drogie to nie jest więc jesli kropelki Infacol nie pomogą to zakupie i wypróbuję. Już widzę jakie będziemy obsrane ale wszystko lepsze od patrzenia jak cierpi ta moja kruszynka kochana. Dzięki za podpowiedz.
Mleczkiem oczywiście,że bym się podzieliła. Ja jeśli ściagam co 2-3 godzinki to te 180-200 lekko a i 240 bywa.... Produkcja pełna parą więc zakupiłam też woreczki do zamrażania. Zawsze będzie jakiś zapas na wypadek nagłego postoju jak to miało miejsce z Filipem.
Nie wiem Kochana co Ci polecić na laktację bo ja poza wodą nic nie stosuję a i śpię cały czas w staniku bo bez zalewałabym łózko :/

Iwonka,mleczko mam zakupione Bebilon,mała piła dotychczas raz,podeszło jej i nie miała po nim żadnej rewolucji więc pewnie przy nim zostaniemy.

Moja dziewczynka dziś śpi pierwszy raz w swoim koszu (tzn teraz w nocy) bo dotychczas spała ze mną ale czas ją "odstawić" bo boję się,że potem może być problem. Chociaz pewnie jak Bart przyjedzie to i tak będzie spała z nami....

Szperam w necie w ciuchach dziecięcych bo sie tak zastanawiam jesli będę ją chrzciła w tym roku to co ja jej ubiorę :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:
Mamuśki dziewczynek,które zamierzają chrzcić zimą....jakieś pomysły?
ja myślę o szydełkowej sukienusi,rajstopkach i czapusi do kompletu ale na wierzch to raczej trzeba będzie jakiś kombinezonik do kościoła no nie???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753060 przez agamo
Monia Akina GRATULACJE!!!!!!!! Igunia sliczna wkoncu sie doczekalas kochana! Tak sie ciesze ze juz jestes po no I mozesz teraz sie cieszyc macierzynstwem Rana po cc pewnie bedzie dokuczac ale najwazniejsze zebys mimo boll starala sie wstawac I chodzic to szybko dojdziesz do siebie! A daja ci jakieś przeciwbólowe? Bo ja dostawalam paracetamol i ibuprofen i brałam około tydzień a Moze i krócej juz sama nie wiem! No i u mnie Kacperek spał jak susel tyle ze nie wiem czy kwestia 18h porodu czy po cc. Ale jak tu piszą dziewuchy normalne!

Iwonka fryzurka super No to fryzjerka musiała sie zdziwić jak tak duzo chcialas ściąć?!

Iva ja używam tych infacol i powiem ze u mnie tak sobie działają tzn daje ta pojedyncza dawkę i jest zaledwie lekka poprawa Ale wiadomo ze każde dziecko inne Na mojego Kacperka bardzo dobrze działa herbatka z kopru hippa Momentalnie go beka po nim i odrazu oczy mu lecą do snu! Tak czy owak oby Lusi pomogło! Bo widzisz ja czytałam ze ten bobotic jest najlepszy ale ja widać ze wszystkim każdemu maluszkowi co innego pasuje!
A co do spania gratuluje pierwszego spania w koszu! U nas malutki śpi w nocy w lozeczku chyba ze mamy ciezka noc i mały nie Moze zasnąć to wtedy śpi z nami Ale Bart napewno chciałby poczuć bliskość Lusi wiec wcale mu sie nie dziwie!

Dagus eh ja mam inny problem tyle ciuszkow a połowy nie zalorze Nie spodziewałam sie ze mały przyjdzie tak późno i teraz wszystkie letnie ciuszki pójdą w kat bo za chłodno juz a mam tyle slicznych bodziakow z krótkim rekawem a teraz albo dl rękaw albo pajac Miałam dwie pary slicznych spodenek i tez nie zalorze Wiec szkoda mi jak nie wiem! Z częstym praniem tez masakra! Ale to wszystko nie ważne jak sie patrzy na te nasze malenstwa!

Kinga spóźnione ale szczere Wszystkiego najlepszego!!! Maluszek nie chce pewnie zabierać twojego święta! U nas myśleliśmy ze mały przyjdzie jako prezent w nasza rocznice ślubu a on posiedzial jeden dzien dłużej i zrobił spóźniony prezent :D

No to jak dziewuchy trzy naraz teraz rodzicie? Fajnie by było! No ale juz bliżej niż dalej Ja sama nie moge sie doczekać az urodzicie Trzymacie nas kochane w napięciu!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753064 przez karolcia1919
hej.
my mielismy fajna noc od 22do 23 przy cycu potem spal do 3...obudzil sie popatrzal...dostal cyca i spi dalej.
jak narazie odpukac jest ok.
tylko malo co mu sie odbija.

co dk komplikacji nie moglam urodzic lozyska tak jakby go nie bylo...ale udalo sie...ale krwi mi ubylo.
maly opil sie wodami zielonymi i mial cos z oddechem i dlatego 8punktow.
czekam na wizyte i moze wyjdziemy do domu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753078 przez pyzaura
Hej

Karolcia same dobre wieści od was ;-);-);-) mam nadzieję że dziś wyjdziecie. ;-)

Ania



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753082 przez karolcia1919
pokarm leci...maly najedzony jak narazie...
karza budzic co 3h ale on nie chce pic co trzy tylko co 5 jak sie budzi.
a spi ladnie do 5godzin.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753085 przez MyMelange
Dziekuje za zyczenia :)

U nas cisza :( Noc przespana i nic sie nie dzieje.

Prawdziwa milosc zaczela sie 4.10.2013 :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #753234 przez pyzaura
Kinia u mnie tez cisza ;-) cciekawe jak tam druga Monika ;-)

Ania



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl