BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 6 miesiąc temu #761117 przez nike84
Witajcie mamuski :)
Ufff dzisiaj początek dnia z serii "beznadziejna ze mnie matka" :dry: Po trzech godzinach walki z moim synkiem, udało mi się go uśpić :) Od 6 rano oboje się mordujemy, Kacperkowi oczka się już kleiły ale nie poszedł skubaniec spać, tylko płacz. To samo było wczoraj wieczorem - o 20.30 kąpiel, o 21 butla, a zasnał w koncu dopiero po północy :ohmy: Dlatego dziś wieczorem nie dam mu spać, żeby przed nocą go troche wymęczyć. Nie wiem jeszcze jak to zrobię ale nie będzie spania przed kąpielą :angry:
Mam pytanie do mam starszych już dzieciaczków: czy wasze maluchy interesuja sie już grzechotkami lub innymi zabawkami? Jesli tak to od kiedy? Bo mój Kacper na razie głęboko w poważaniu ma wszelkiego rodzaju zabawki, a ja juz nie mam pomysłów jak mu zorganizować czas, bo bestia szybko się nudzi i wtedy zaczyna marudzic :dry:

Monia akina jak ja wam zazdroszczę tych spokojnych kąpieli :) Chociaż u nas wczoraj było na prawde nad wyraz spokojnie :ohmy: Dopiero przy kremowaniu pupala zaczął się juz złościć ale to bardziej z głodu :)

Kasiu dziekuje spróbuję dzisiaj. Mam nadzieje że dam radę trafić sobie do tego maleńkiego noska ;)

Ahhh z tego co piszą dziewczyny to widzę, że nawet jak uda mi się wrócić do wagi sprzed ciąży (zostało mi 4kg :cheer: ), to i tak trzeba będzie zainwestować w nowe ciuchy, a zwłaszcza spodnie. Nie będę ukrywać, że łudziłam się że jeszcze w tym roku bedę hasać w swoich starych ciuszkach :dry:

ok czas na śniadanko :) O świetnie czerstwa bułka :dry: To chociaż kawę wypije :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761121 przez iwonta_kg
kocham_cie napisał:

dziewczynki a powiedzcie mi jak z kolorem oczu waszych pociech... zmienił się już???


staly kolor oczu stabilizuje sie dopiero okolo roku. A do tej pory dziecko moze miec codziennie inny kolor oczek:)


I koniec karmienia... leci mi woda z cyckow... pokarm mi sie skońcZyl...



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761126 przez iwonta_kg
Madzia moj Kacperek interesuje sie grzechotkami w lezacZku i takimi zabawkami tez. Podoba mu sie jak wydaja dzwieki.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761165 przez nefeli
Iwonka wielkie dzieki jak znajde chwile bede naprawiac ;)
Monia jaka ona kochana :) ale serio cos ty jej tam wlala do kapieli???
Kochane moje apropo charczenia my dzis od 6stej nie spimy bo mimo wlewania soli do noska nic z niego nie mozemy wyciagnac,albo po wpuszczeniu wody leci jej to do gardla mimo iz pilnuje zeby glowki nie odginala do tylu,nie wiem jak jej ten nosek oczyscic i nawilzyc...koszmar jakis...Kasia na boczku ja kladziesz? jak wlewasz?
Ivcia fajnie ze Ci fajnie z Bartem :) nie planujecie nic na powazniej? na przyszlosc?buzka dla Aluski i Ciebie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761181 przez Alivva
Hej :)
czy Wasze dziedziole tez mają z rana takie długie przerwy w spaniu?? Moja codziennie. Dziś od 7;30 nie śpi. Tzn teraz juz zasypia ale i tak wydaje mi się,że długo.
Kropelki na kolkę te niemieckie jak dla nas REWELACYJNE więc polecam w 100%. Teraz zauważyłam,że kupki robi rzadziej i sa gęściejsze (z konsystencji musztardy zmieniła się na majonezową :P) i więcej musi dusić,żeby ją wygonić z brzuszka ale kolki odeszły póki co w zapomnienie. Noce z przerwami na jedzonko ale bez płaczu :D tatuś już dostał zamówienie na zapas kropelek :)

Aga-dziadek Alicji (a w sumie oboje) to ciężkie charaktery... Może jak mała będzie starsza i zacznie za nimi biegać i dzwięcznym głosikiem nawoływać to będzie inaczej a póki co....wnusia nie robi na nich wrażenia. Buraki dwa uparte!
Wkładek ja używam Johnsona...jestem bardzo zadowolona i polecam :)

Iwonka-suwaczek z datą faktycznie fajnie wygląda :) ja czekam aż niebawem na suwaczku Filipowym wyskoczy 10lat 10miesięcy i 10dni :)

Karolcia-tak jak już dziołchy pisały. Cycuchy u noworodka mogą być nabrzmiałe nawet do 3-4tygodni i może pojawić się nawet wyciek z nich...Madzia ma rację to hormony ;) Moja Alicja miała takie cycuchy,że Bart się śmiał,że jak przyjedzie to jej stanik kupi hahaha ale już jej zeszło :D

Madzik-ja bym matkę utłukła a przedtem kazałabym jej wszystko odwołać bo NA PEWNO nie zgodziłabym się na taki CYRK rodzinny skoro wyraźnie mówiłaś że ma być inaczej.
Ja to w ogóle powiedziałam,że chrzciny wiosną (chyba kwiecień) nawet nie na mszy tylko osobno chrzciny jako chrzciny w kościele,potem w jakieś restauracji kawka i torcik plus obiado-kolacja i tyle na temat. Tez tylko dziadkowie,chrzestni my rodzice.
Moja mama na szczęście się nie miesza. Ona wie,że jakby mi taki numer wywinęła,jak Twoja Tobie to ja bym najpewniej przełozyła imprezę i tak czy siak zrobiła po swojemu :D

Alicja nadal ma oczka w kolorze JEANS :) czyli standart noworodkowy :P Jakby trochę jaśniejsze niż miała ale jednak jeans.... Jeśli dziecinka ma mieć ciemne patrzałki to już po kilku tygodniach to widać a czasem i od razu a z innymi kolorami to oczka się długo "wybarwiają" pół roku chyba....

Iwonka dla Ciebie....strona 29
gazetki.biedronka.pl/g214,dom_i_relaks.h.../Dom%20i%20relaks/28

Martuś,Ala zaczeła się interesować kolorowymi grzechotami i maskoteczkami jakiś tydzień temu. Wczesniej w sumie nie sprawdzałam :) A dziś doczekałam się pierwszego świadomego uśmiechu mojej córci :) Bezcenny ten bezzębny usmiech :D
Aaaaa czerstwa była bardzo zdrowa ;)

Daguniu....rozmów o przyszłości nie poruszamy na razie... póki co jest ok jak jest. Szkoda tylko,że te jego wyjazdy no ale cuś za cuś...
Buziole również dla Was dziewczynki moje ;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761214 przez kocham_cie
nefeli napisał:

Iwonka wielkie dzieki jak znajde chwile bede naprawiac ;)
Monia jaka ona kochana :) ale serio cos ty jej tam wlala do kapieli???
Kochane moje apropo charczenia my dzis od 6stej nie spimy bo mimo wlewania soli do noska nic z niego nie mozemy wyciagnac,albo po wpuszczeniu wody leci jej to do gardla mimo iz pilnuje zeby glowki nie odginala do tylu,nie wiem jak jej ten nosek oczyscic i nawilzyc...koszmar jakis...Kasia na boczku ja kladziesz? jak wlewasz?
Ivcia fajnie ze Ci fajnie z Bartem :) nie planujecie nic na powazniej? na przyszlosc?buzka dla Aluski i Ciebie!!!


daguś bo przy sapce nie wyciągniesz nic z noska... pomimo tego że odgłos jest jakby tam była tona gilaków to niestety nic z tego... sapka powstaje przez nabrzmiały i niedojrzały układ oddechowy no a na dodatke maluszek przez to że nie trzyma główki ciągle to wszystko uciska :(

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761352 przez MyMelange
Jedziemy zaraz do domu! Stresa mam hihi. Niestety chwilowo na sztucznym jestesmy, bo pekly mi suty w nocy. Nie bola, ale krwi jesc nie moze.

Iva jak podajesz ten sabsimplex?

Prawdziwa milosc zaczela sie 4.10.2013 :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #761387 przez kalina
madzik no mama przegiela.. szczegolnie jak wiedziala ze tylko z waszej strony bedzie rodzina cala. zero wyczucia. tez bym sie zawanturowala. szkoda se nie ustalila wxzesniej tylko zaprosila jakby to ona organizowala. w koncu nie wszystko od kasy zalezy. wiem bo u nas na weselu np nie bylo podziekowan dla rodzicow bo nie bylo rodzicow meza i zeby mu przykro nie bylo.

iva no to super ze druga babcia wyglada na fajna.. nie bierz slubu bo sie wtedy w zolze zmieni:-P

kinga no nareszcie do domku.. tera zacznie sie prawdziwy hartcore:-)

moja mloda najbardziej noszenie. robienie wszystkiego z nia zeby mogla obserwowac i gadanie do niej zajmuje.. z zabawek to kroliczek z melodyjka ale to ja uspokaja:-) a grzechotki jakos jej nie dawalam..

a my musimy cos do noska kupic bo gruszka za slaba i nic sie nie wyciaga..

jezeli chodzi o spanie u nas to roznie bywa.. ale zazwyczaj rano mam czas cos sobie porobic jak spi u nas w lozku.. a czasem to sniadanie jem dopiero kolo 14 bo nie mam czasu

wkladki tez super mi sie sprawdzaja jonsona. przy belli wiecznie zalana bylam choc nie za duzo w tych cycach no i jeszcze kudelki sie przyklejaly do brodawek



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761424 przez nefeli
Madzia co do chrztu u mnie podobnie bylo jak chrzcilam Malego...tylko tesciowa namieszala,ze tez zaplaci i wyprawila chrzest z tancami jak male wesele,okropnosc...obce osoby,jej sasiadki...bylam wsciekla i jako pierwsi z mezem i dzieckiem stamtad wyszlismy...a oni sie bawili...paranoja co?
Teraz wszystko bedziemy organizowac my i tylko w skromnym gronie....kurcze czlowiek ma dlugi,na oplaty brak a ona mysli ze mini wesele zorganizujemy...nie tym razem!!!
Co do wkladek ja uwielbiam te co Iwonka wstawila avent 60 szt!!! sa ekstra.
ach czyli z ta sapka i charczeniem musze po prostu czekac az minie? ja mam wrazenie ze sie dusi a na pewno sie meczy strasznie bo ja to wybudza....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761439 przez Alivva
MyMelange napisał:

Jedziemy zaraz do domu! Stresa mam hihi. Niestety chwilowo na sztucznym jestesmy, bo pekly mi suty w nocy. Nie bola, ale krwi jesc nie moze.

Iva jak podajesz ten sabsimplex?


Powodzenia w domku Kiniu :)
SabSimplex-ja podaję 10kropli przed każdym jedzeniem.

Kalinko....bez obaw-małżeństwo mi nie grozi :D jedno nieudane wystarczy ;) A my z bartem to same wiecie jaki to "układ" Zobaczymy jak nam wyjdzie te życie na dwóch mieszkaniach...
Ale cieszę się,że babcia zainteresowana wnusią :) No jak można jej nie kochać jak ona taka cudna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761443 przez aska06091
Witam po dłuższej nieobecności. Podczytywałam co się dzieje na forum, ale na odpisanie nie było, weny albo czasu. W sobotę mieliśmy gości, Agatce coś się poprzestawiało i w ogóle nie chciała spać :dry: nie spała całe popołudnie, a zasnęła około 2 w nocy. I kolejny dzień wyglądał podobnie. Wtorek był już lepszy, odespałyśmy te dwie nocki i mam nadzieję, że będzie już spokój.

Izula fotka wymiata, cudnie razem wyglądacie :laugh:

Z usypianiem u nas różnie bywa. Przeważnie Agatka zasypia sama, czasami jak jest marudna trzeba ją troszkę potulić i pobujać. Jak dobrze zaśnie to nic jej nie przeszkadza. I w nocy śpi w łóżeczku.

Akina zazdraszczam tej stówki, no nic trzeba częściej na spacery chodzić :P
Moja córeczka taka spokojna jest tylko przez chwilę, a potem płacze i się wierci, mam nadzieję, że już niedługo polubi kąpiele.

Kolor oczu małej jak narazie jest nadal blue, ale zależy jakie światło jest i czadami są szare.

Mała się vwierci, chyba czas na karmienie. Kurczę znowu bolą mnie sutki, czasami jak zasysa to wyć mi się chce, taki zrobiły się wrażliwe. Smaruję je bepanthenem i jest już minimalnie lepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761447 przez iwonta_kg
Nefeli mnie stresuje ta sapka u malego. Aspirator niewiele daje. Podobno do trzeciego miesiaca moze sie utrzymac.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761452 przez karolcia1919
moj syn lubi spac od 14 do 17...
a potem wieczorem troche ciezko mu zasnac.
ciekawe jak noc bd dzis.

ktoras odciaga pokarm ?ile mozna Go trzymac ?ja jutro musze malego na 2-3godz zostawic pod opieka tesciowej...i musze odciagnac ale nie wiem ile moge je trzymac?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761457 przez biedroneczka39
Czesc dziewczynki.Czytam Was na biezaco jak walczycie ze spaniem z sapkami i ogarnianiem sie :silly: Dobrze Wam wychodzi :woohoo:
A ja mam wizyte 23 pazdziernika.Pierwsza u poloznej. Jestem strasznie drazliwa nieznosna zolza ostatnio :blink: Pozatym spalabym i spalabym i spalabym ;) I sutki mnie bola ola boga :ohmy:
Buziaki dla was wszystkie kochane moje :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:


<3 Oliwia i Alicja <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #761460 przez iwonta_kg
Karolcia 24godz w lodowce a 48godz w zamrazarce o ile sie nie myle.

Ja sie pozegnalam na dobre z karmieniem...

Dzis bylismy na szczepieniu. Prawie sie poryczalam jak Kacperek plakal podczas wbijania igly :( :( :(



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl